Lyndon LaRouche: Řecko nemusí nic, loupež nezakládá legitimní dluh

řecká vlajka nad santorini
9.7.2015 17:44
Je to klasický podvod, v roce 2009 řecký dluh činil 180 miliard euro. V tomto okamžiku byly Řecku "poskytnuty" dva gigantické "baillouty". Jeden v roce 2010, druhý v roce 2012, dohromady to obnášelo 246 miliard eur. Více než 90% této !"pomoci"! skončilo v pokladnách Deutsche Bank, HSBC, JP Morgan Chase a hedgeových fondů.

zdroj: http://www.imolaoggi.it/2015/02/26/larouche-la-grecia-non-deve-niente-il-saccheggio-non-costituisce-un-debito-legittimo/ anglicky  patrně zde: https://larouchepac.com/20150219/debt-fraud-greece-actually-owes-nothing

stránky L.LaRouche: http://www.larouchepub.com

"Rabování není legitimní dluh." Uvedl  Lyndon LaRouche v prohlášení spolus výzvou pro plnou mezinárodní podporu Řecka, jeho žádosti, aby dluh byyl významně snížen. Dluh, jak LaRouche dodal, je nezákonný, je k nezaplacení "a je výsledkem trestného podniku vedeného Londýnem, a který udusí vše, pokud vůbec svět přežíje v nadcházejících měsících, aniž by došlo k erupci velké války v centru Evropy.

Jak zjistili v agentuře EIR, nová řecká vláda žádá po EU nejen ukončení drancování řeckého obyvatelstva, ale také ukončení obrovského bankovního podvodu spáchaného Wall Streetem a Londýnem (pozn. londýnskou City), a obnovení možností růstu ekonomiky v Evropě. Skutečnost, že, příležitostně, zkorumpovaní řečtí úředníci byli příležitostně sami spoluviníky tohoto podvodu spolu s partnery, jako je Goldman Sachs,  nečiní tento dluh méně trestuhodný. Avšak místo toho, aby se skoncovalo s podvody, německá kancléřka Merkelová a další "vůdci" Evropy, spolu s prezidentem Obamou, nárokují, aby Řecko dosáhlo primárního rozpočtového přebytku ve výši 4,5% a splácelo výhradně dluh - údajně "řecký". Tento cíl je ale prostě nedosažitelný.

Podvod EU na Řecku - přesně popsaný agenturou Eir - je součástí stejného programu na záchranu bank, který byl zahájen Federálním rezervním systémem (FEDem) ve Spojených státech v roce 2008, k pokrytí ztrát vzniklých díky subprime hypotékím, jež také byly nesplatitelné.

Evropské banky, stejně jako v případě nákupu hypotečních cenných papírů z amerických bank, vydaly hory nesplatitelných úvěrů, a to nejen na domácí půjčky soukromých vlastníků, ale také na vlády, jako je řecká, aniž by tyto měly prostředky na jejich splacení.

Banky z Wall Streetu, zejména Goldman Sachs, s trikem trikem vytvořily dluh Řecka jen jako "měnové swapy" namísto dluhu. A to vše když v Evropě explodoval subprime dluh a v Evropě mu musely čelit velké banky v roce 2009. Všechny vlády EU, jsou superzadlužené, řekli, musí se vytvořit fond 750000000000eur - evropský nástroj finanční stability (EFSF), tak vznikl  ESM. Zatím bylo vynaloženo téměř 487750000000eur na splácení dluhů vládních "subprime" z různých zemí,  rovněž  nesplatitelných.

Řecký dluh je klasický podvod. V roce 2009, řecký dluh byl 180000000000eur. Pak Řecko byly "uděleny" dva obrovské záchranné balíčky, jeden v roce 2010 a jeden v roce 2012, pro celkem 246000000000. Méně než 10% z těchto "výpomocí", bylo vynaloženo podle řecké vlády, a více než 90% šlo přímo do pokladnic Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan Chase a spekulativních hedgeových fondů. Pouze řecké banky byly přinuceny zrušit svůj "řecký dluh", zatímco bankám na Wall Streetu a v  Londýně se za dlůuh ručilo 100%.

Od roku 2010, země, které požádaly o pomoc (Řecko, Irsko, Portugalsko, atd) musely zaplatit účet. Byly jim uloženy rozpočtové škrty s genocidními účinky na vlastním obyvatzelstvu. Lidé jsou nuceni emigrovat pro nedostatek práce, zvýšila se úmrtnost a porodnost klesla. To je důvod, proč nová řecká vláda požaduje, aby Evropa ukončila tento globální podvod a zabránila bankám zkasírovat tento nesplatitelný dluh, aby mohly začít investice do reálné ekonomiky a nové hospodářské infrastruktury.

 *****

Poznámka: dodejme, že proti Řecku se nyní intrikuje, po Evropě psaly noviny o runu na řecé banky, ale ten není možný, protože již deset měsíců z nařízení EU nesmějí Řekové nijak vybírat z účtů více než 300 eur měsíčně, či max. 120 eur týdně, či max. 60 ezr debnně, ekonomika se odehrává pěkně z ruky do ruky a nutno říci, že podle tam přítomných delegátů cestovních kanceláří z facebookové skupiny "Průvodci a delegáti sobě" všechno klapea a není ani ničeho nedostatek, i bankomatxy jedou normálně, o nedostatku v různých směrech se také psalo v našich novinách. Od 29.6. týden měly být zavřené banky, z nařízení EU, což bylo prodlouženo až do 10.7.2015. Předpokládám, že za onenm run byly falešně vydávány podnikjatelské nákupy zboží pro turistickou sezonu. 

 

Zopakujme si že primární loupež a počátky státních dluhů spočívají v tom, že státům byla  - většinou před sto lety zcizena monetární suverenita, v případě ČR tomu bylo v roce 1990 zákonem, jímž ČNB byla podříézena Mezinárodnímu měnovému fondu. S ohledem na hyperinflaci a dění v Jugoslávii tomu tak být asi muselo, bylo to nejspíše z donucení.

Dluhy jsou nesplatitelné především proto, že ani nebylo tolik peněz vyemitováno,kolik dluží - a veškeré snahy o splácení dluhů prohlubují finanční anémii - totiž nedostatek hotovosti v oběhu.

Dnes jsou největšími státními dlužníky tyto státy:

1, USA....................................................18,5 bil. USD

2. Velká Británie.......................................9,5 bil.USD

3. Francie................................................5,7 bil USD

4. Německo.............................................5,5 bil. USD

5. Lucembursko........................................3,4 bil. USD

6. Čína...................................................3,0 bil USD

7. Japonsko.............................................2,8 bil. USD

8. Itálie.................................................2,6 bil. USD

9. Irsko.................................................2,6 bil. USD

10. Nizozemsko.......................................2,5 bil. USD

27. Řecko..............................................360 mld USD

41. Česká republika.................................115 mld. USD

Zdroj. Pavel Přeučil - šéfredaktor časopisu 21. století.

 

Související články: http://literarky.cz/politika/svet/20158-jak-nmecke-a-francouzske-banky-dovedly-ecko-ke-krachu

 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/statni-dluh-nazor-z-nehoz-kalousek-rozhodne-radost-nemel

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/euroval-co-je-noveho

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novy-zdrojar-alternativnich-ekonomickych-pristupu-na-facebooku

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nova-pravni-entita-seigniorage-jako-nedovolene-protipravni-zneuziti-dominantniho-postaveni  - v tomto případě byla nástrojem bankovní seigniorage sama EU.

5.7.2015 část Syrizy požaduje ovldánutí řecké centrální banky (a emisi státovek): http://wertyzreport.com/clanek/syriza-ovladnuti-recke-centralni-banky

Na základě toho, co napsal premiér Tsipras před a po referendu ke svým videoproslovům zveřejněným na facebooku - což se dalo jakžtakž přeložit pomocí Google Translatoru, lze usuzovat, že nechce prjmárně vystoupit z EU, ale že si přeje EU demokratickou, jež nenutí vlády k již dávno neosvědčenému, nic nepřinášejícímu nepřímému vraždění vlastního občanstva nuceným nepřiměřeným uskrovňováním. Mike Adams žertuje, že EU banky používají vůči Řekům stejnou strategii jako očkovací průmysl vůči rodičům. Refereendum bylo o tom, zda se budou řečtí občané dále uskrovňovat - politics of austerity - Řeové tomu řekli OXI - ne. Na zvěsti o tom, jaké poplašné zprávy o Řecku u nás vycházejí v novinách vesměs Řekové reagovali slovy "Monti intrikuje proti nám."(pozn. Mário Monti - šéf ECB)

Ale protože bývalá řecká pravico vá vláda již okolo let 2011 či snad 2012 nakoupila stovky tanků německé výroby, a především díky tomu, jak bezohledně se vůči Řecku postupuje, usuzoval jistý analytik na brzký vojenský puč v Řecku a pak by se dalo očekávat, že armáda by šla proti vlastnímu obyvatelstvu. Doufejme,. že se nic z toho nevyplní. také USA v rámci NATO navezlo do Řecka v rámci jakýchsi  přesunů 400 tanků Abrams.(zdroj: Pjakin z 6.7.2015)

*****

Řecko dostalo termín do 12.7. pro svůj návrh EU:

10.10.2015:  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/recko-slibilo-setrit-na-duchodech-i-armade-chce-za-to-50-miliard-1207996#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news

Žarko Raptor Jovanovič: Řecko - dohoda je nastole,

se spoustou humbuku Řecko fakticky akceptuje hlavni politické požadavky věřitelů, zdánlivě absurdně jediné co věřitelé nepožadují je vrácení peněz, naopak poskytnou další desítky miliard Euro z kapes jejich daňových poplatníků
rychle pár nejdůležitější bodů:
1) zvýšení DPH celkově i extra na hotely a restaurace
2) penzijní reforma ( škrty benefitů, 67 let ...)
3) privatizace státního majetku železnice, přístavy ...
4) omezení početního stavu armády 
5) zrušení úlev loďařům, "ostrovnímu" Řecku a podpory řecké části Kypru
naopak věřitelé poskytnou půjčky, ze kterých bude Řecko platit splátky těch předchozích, které negarantují státy jako ty nové a přišli by o peníze soukromí investoři
Sečteno a podtrženo jede se dál a to be continued ... Emotikona wink
Mimochodem jak by asi dopadlo referendum o tomhle plánu?

Já se ptám, je ještě možné věřit mainstreamovým novinám? Vždyť všechny přebírají zpravodajství tak ochotně od Reuters, a tato agentura patří Rothschildům. 

http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/recke-banky-potrebuji-na-preziti-az-14-miliard-eur-noveho-kapitalu-1208315#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news 

V sobotu do půlnoci se ministři financí na pomoci Řecku nedohodli:http://www.novinky.cz/ekonomika/374820-ministri-financi-se-na-pomoci-atenam-nedohodli-ve-hre-je-i-odchod-recka-z-eurozony.html do pondělního rána summit EU nerozhodl: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/summit-eurozony-k-recku-jednal-celou-noc-1208616#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news 

"Teprve nyní máme co do činění s opravdovým řeckým dramatem! Němci nejen že nechtějí odepsat ani jediný cent z toho, co bylo Aténám půjčeno, ale oni dokonce ukládají suverénnímu státu kontribuční podmínky, které se předepisují poraženému nepříteli! Něco ve stylu Versailleské smlouvy. Soudím, že si pro tuhle pozici Berlín předem zajistil podporu i dalších zemí." https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/07/12/opravdove-recke-drama-zacina-teprve-nyni/ 

"Kdo po tomhle ještě může věřit v dobré úmysly Německa?" ptá se nositel Nobelovy ceny za ekonomii PAUL KRUGMAN a obviňuje vůdce eurozóny, že prostřednictvím hrubého zacházení s Řeckem ohrožují celý evropský projekt. Seznam evropských požadavků považuje za šílenost, krutost přecházející do čistě pomstychtivosti. "Je to groteskní zrada všeho, čím se měl evropský projekt stát." http://www.independent.co.uk/news/world/europe/greek-debt-crisis-who-will-trust-germany-after-this-asks-paul-krugman-10384402.html 

 Guardian: Analytik Marc Ostwald z ADM Sevices míní, že opatření v novém záchranném balíčku jsou "nekonečně horší" než ty, co odmítlo minulou neděli řecké referendum.
Co je skutečně na stole?
a) žádná dlouhodobá budoucnost pro eurozónu

b) snaha ze strany věřitelských států eurozóny zcela zničit řeckou ekonomiku - co mohu tvrdit s jistotou je, že jsou to horší podmínky než ve smlouvě z Versailles z roku 1919.

13.7.2015 poledne: http://www.novinky.cz/stalo-se/374863-dohoda-je-na-svete-recko-dostane-dalsi-penize.html a http://www.novinky.cz/ekonomika/374871-s-pistoli-na-spanku-recky-premier-totalne-kapituloval-komentuji-dohodu-odbornici.html

A co píše bývalý ministr financí, jenž odstoupil po referendu?:http://yanisvaroufakis.eu/2015/07/11/behind-germanys-refusal-to-grant-greece-debt-relief-op-ed-in-the-guardian/ "V roce 2010 Řecko upadlo do insolvence. Vynořily se dvě možnosti, jak situaci řešit a přitom zůstat v eurozóně. Rozumná, kterou by doporučil každý slušný bankéř – restrukturalizace dluhu a hospodářská reforma; a toxická alternativa – poskytovat nové půjčky bankrotující entitě a předstírat, že je solventní.

Oficiální Evropa si vybrala druhou možnost, upřednostňujíc vykoupení německých a francouzských bank před hospodářským oživením Řecka... Aby nemuseli před parlamenty přiznávat, že daňoví poplatníci mají znovu platit za banky, a to formou nových neudržitelných půjček, prezentovali představitelé EU platební neschopnost řeckého státu jako nedostatek likvidity a ospravedlnili bailout jako solidaritu s Řeckem.

(...)

Tento víkend přináší vyvrcholení vyjednávání, kdy se můj nástupce Euklid Tsakalotos znovu pokusí zapojit koně před vůz – přesvědčit nepřátelsky naladěnou Euroskupinu, že restrukturalizace dluhu je předpokladem úspěšné reformy Řecka, ne až dodatečnou odměnou za ni. Proč je tak těžké toho dosáhnout? Vidím tři důvody.

Jeden je, že zbavit se institucionální setrvačnosti je těžké. Druhý, neudržitelný dluh dává věřitelům obrovskou moc nad dlužníky – a moc, jak víme, korumpuje i ty nejlepší. Je to ale třetí důvod, co mi se mi zdá případnějším a daleko zajímavějším vysvětlením.

Euro je hybrid mezi režimem pevným směnných kurzů, jako byl ERM (Evropský směnný mechanismus) z 80. let 20. století nebo zlatý standard z let třicátých, a národní měnou. U toho prvního závisí soudržnost na strachu z vyloučení, zatímco státní peníze zahrnují mechanismus pro recyklování přebytků mezi členskými státy (například federální rozpočet nebo společné bondy). Eurozóna neví, na kterou z těchto dvou židlí se posadit – je víc než režimem směnných kurzů a méně než státem.

A tady je ten háček. Po krizi 2008/2009 nevěděla Evropa jak reagovat. Má se připravovat na alespoň jedno vyloučení (tj. Grexit), aby utužila disciplínu? Nebo se pohnout směrem k federaci? Dosud neudělala ani jedno a její existenciální úzkost stále stoupá. Shäuble je přesvědčen, že tak jak se věci mají, potřebuje nějakou formu Grexitu, aby si vyčistil vzduch. Trvale neudržitelný řecký dluh, bez něhož by riziko Grexitu zmizelo, tak pro něj náhle získává novou užitečnost.

Co mám na mysli? Po měsících vyjednávání jsem přesvědčen, že německý ministr financí chce vytlačit Řecko z jednotné měny, aby tím vyděsil Francii a přiměl ji akceptovat model eurozóny založené na disciplíně." 

 

Některé řecké podniky nečekají, až stát nebude schopen vylácet své závazky v eurech a začaly uvádět ceny ve starých drachmách: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6258-uz-to-zacalo-recke-podniky-uz-ted-uvadi-ceny-v-drachmach

*****

Euro se mělo stát měnou, která sblíží národy. Mělo být měnou všech Evropanů. Ale tato krize ukázala, že jí není. Víme, že dnes je možné zbavit některé lidi v eurozóně přístupu k jejich vlastní měně. A že je to nástroj nátlaku na ně. Proto bude obtížné ještě říkat: „euro, naše měna“. Euro je měna ECB, která distribuuje kritéria, jež neberou v potaz blahobyt obyvatelstva, a za finančními kritérií špatně maskuje politické cíle. Od pondělního rána je euro vším, jen ne nástrojem evropské integrace. Popravdě jsme to už mohli vědět od finanční krize na Kypru v roce 2013, jejíž způsob řešení – jak chápeme dnes – nebyla „nehoda“.http://altpress.cz/porazka-recka-porazka-evropy/ 

*****

"Jon Snow: Máme tu dnes americko-italskou profesorku Marianu Mazzucato a Arthura Fischera, spoluředitele berlínské burzy. Paní profesorko, kde je dnes z finančního hlediska hlavní město Řecka: v Aténách, v Bruselu, nebo v Berlíně?

 

Mariana Mazzucato: No, svým způsobem, je v bankách. Někdy zapomínáme, že z předchozího záchranného balíčku pro Řecko připlynulo jen 10 procent peněz do řecké ekonomiky. Ostatní peníze šly na záchranu bank, které půjčovaly řecké ekonomice. Byli to špatní věřitelé a nebyli za to nijak potrestáni. A to je skutečný problém. Po druhé světové válce nejenže bylo odpuštěno 60 procent dluhů Německa, a nadto byl ještě realizován takzvaný Marshallův plán, který poskytl investice. To dnes vůbec nemáme. Žádný investiční balíček, který by pomohl Řecku, aby se vzchopilo, aby mohlo v budoucnosti splatit ty dluhy. Takhle problém jen odkládáme na příští záchranný balíček.
...
Arthur Fischer: Chci se vrátit na okamžik k tomu, co jste říkala před chvílí. Souhlasím s vámi, že většina peněz pro Řecko skončila v západních bankách, které jsou v Německu, ve Francii a jinde. Do určité míry to byla sebeobrana. S tím souhlasím. Zároveň ale řecká vláda vydala obligace, protože neměla dostatečné množství daňových příjmů k uhrazení dobrých věcí, které poskytují svým vlastním občanům, aby byla znovuzvolena. A německé a jiné západní banky ty obligace koupily. Takže můžete obviňovat německé banky, že si koupily ty obligace v době, kdy vládní obligace nebyly rizikové. - See more at:http://www.blisty.cz/art/78139.html#sthash.OQQC4XWk.dpuf

Překvapivě  i MMF má jiný nápad a plán, než EU : http://www.novinky.cz/ekonomika/375104-cisar-je-nahy-mmf-rika-eurozone-ze-euro-v-soucasne-podobe-nemuze-fungovat.html 

Podle slov Varufakise, Schäuble spolu s jinými účastníky euroskupiny „záměrně vyostřil" sociální krizi v některých státech pro plnění svého plánu restrukturalizace eurozóny. Varufakisovi osobně prý v euroskupině řekli, že „volby nemohou na tom nic změnit".http://cz.sputniknews.com/svet/20150715/723779.html 

 

And, after 4 and half years of street fighting with Eurozone Police, their elected government, who came into power promising way outta Eurozone, surrenders to the Bankers today. Same day today, A NATO member state, Turkish war planes violated Greece's Airspace, which is also NATO member but wants out. Business as use-you-all, will continue. 

 

17.7.2015: Řecko velká privatizační výprodej začíná

k dispozici jsou balíky akcií rafinérií, pošty, athénského letiště, kanalizací a vodáren i telekomu. http://www.nwoo.org/2015/07/14/tak-jaka-aktiva-prave-odevzdalo-recko-evrope-letiste-letadla-infrastruktury-a-skoro-urcite-banky/ 

18.7.2015: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/recka-vlada-naridila-otevrit-banky-limity-pro-vyber-hotovosti-zustanou-1210828#utm_medium=selfpromo&utm_source=newsletter&utm_campaign=e15news - protože tuto možnost uvolnila ECB.

Cosimo Massaro: Vzhůru do nového kola! Peníze vytvořené z nuly jsou předány řeckým bankách a pak se vrátí zpět, s jediným účelem a sice zvýšit řecký veřejný dlh a konsolidovat diktaturu lichvářských kruhů. Absurdní! A ještě absurdnější je ten, kdo si myslí, že je to normální - chtít splatit dluh dluhem! Je to nemožné

http://www.literarky.cz/politika/svet/20277-nmecky-bild-nabizi-ecky-majetek 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaplatte-za-Hitlera-Potupene-Recko-vycislilo-castku-kterou-mu-pry-dluzi-Nemci-A-pridalo-podrobnosti-384163 

23.7.2015: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6351-nadnarodni-supi-v-recku-vybiraji-si-letiste-pristavy-turisticka-letoviska-energetiku-a-infrastruktury 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Recept-Reku-na-zivot-bez-penez-Zacali-si-vyrabet-vlastni-a-kupodivu-to-pry-funguje-385351

 

V dubnu 2015 obšírně o možnostech Řecka hovořil v Hydeparku Petr Robejšek : http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/13.4.2015

Ale 20.8.2015 v proslovu k národu Alexis Tsiipras oznámil svou demisi, a nyní by se o sestavení nové vlády měly pokoušet druhé dvě nejsilnější strany: http://byznys.ihned.cz/c1-64488660-tsipras-v-proslovu-k-narodu-oznamil-demisi-opozicni-strany-se-chteji-pokusit-s.estavit-vladu-bez-novych-voleb?fb_action_ids=1027702567254499&fb_action_types=og.likes/ 

26.8.2015:  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/08/6565-nemecti-investori-zacinaji-rabovat-recko.htm

12.3.2017: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2051892-pujcky-jako-recke-perpetuum-mobile-stare-se-meni-za-nove-ale-zeme-se-stale-nezveda

Aktualita z přednášky Švihlíkové  únor 2018: 5ecká ekonomika je   o čtvrtinu menší. Mladí lidé odcházejí. Německo, kterému ˇřecko odpustilo reparace 1953, neodpustilo Řecku nic, a szkupuje jeho přístavy. Pirreus koupili Číňané pro Hedvábnou stezku.  V nemocnicích se netopí. Na obranu před Tureckem se zbrojí. V závěru intervence MMF kontrolní systém MMF odhalil, že MMF pomáhal Rěcku akorát do hrobu a porušoval svá vlastní pravidla. . 

Kihu Ellen Brošn  Web of Debt, jež by Řecku pomohla jak z toho ven, se dosposud nepodařilo doručit nikomu důležitému, rozhodnému a ochotnému si ji přečíst. 

21.6.2018 německo vyděllalo na řecké krizi od roku 2010 2,9 bilionů eur: http://www.keeptalkinggreece.com/2018/06/21/germany-profit-greece-crisis/

22.6.2018 od 20. srpna ukončen záchranný program, je  možné si znovu pújčovat, zavedlo 450 reforem, nové splácení až od rokuá 2033, dluží 180%Hdp. minirealce:http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100622/video/628380

20.8.2018 Kdosi přišel na to, že naordinovaná kůra byla škodlivá: https://byznys.ihned.cz/c1-66220150-lek-ktery-jsme-naordinovali-recku-selhal-zeme-je-predluzena-lide-plati-vyssi-dane-ale-nemaji-praci-rika-politolog-kulidakis

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.