Lže, až se jí od úst práší

nuland porošenko
15.3.2015 10:20
Tak zhodnotil březnové vystoupení náměstkyně ministra zahraničí Victorie Nulandové v zahraničním výboru americké sněmovny reprezentantů publicista Stephen Lendman. Učinil tak na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu a svoji studii zkoncipoval tak, že jednotlivé lži, které náměstkyně na výboru pronesla, konfrontoval se skutečným stavem pojednávané věci.

NULANDOVÁ: Zavražděný Boris Němcov byl bojovník za svobodu, ruský patriot a přítel...Ukrajina je středobodem 25. letého transatlantického úsilí o Evropu jednotnou, svobodnou a mírovou.

FAKTA: Němcov byl americkými dolary placený americký agent. Washington chce využít Ukrajinu jako dýku, namířenou na samotné srdce Ruska. A americké vojenské základny podél jeho hranic ohrožují ruskou suverenitu a nezávislost.

NULANDOVÁ: Protestující na Majdanu vzdorovali mrazivému počasí, brutálnímu bití i kulkám odstřelovačů...Ukrajina začala kout nový národ, vyzdvihující svobodné a férové volby a provádějící hluboké politické a ekonomické reformy.

FAKTA: Násilí na Majdanu vyprovokovali dobře vycvičení a Washingtonem podporovaní a zorganizovaní hrdlořezové, kteří jediní nesou plnou zodpovědnost za rvačky, střelbu odstřelovačů a další násilnosti, ke kterým v Kyjevě došlo. Policie prezidenta Janukovyče prokazovala zcela neuvěřitelnou zdrženlivost. Ukrajinské parlamentní a prezidentské volby byly fraškou bez jakékoli myslitelné legitimity. Tzv. ekonomické reformy mají za následek další utrpení už tak dost zubožených ukrajinských občanů a de facto o žádné reformy nejde. Jde o stahování kůže z těl obyčejných Ukrajinců, kteří mají splácet astronomické ukrajinské vládní půjčky od Mezinárodního měnového fondu. A je třeba neustále opakovat: Ukrajina je dnes Washingtonem ustavenou fašistickou diktaturou.

NULANDOVÁ: Nová Ukrajina zvýšila transparentnost veřejných opatření a snížila vládní nevýkonnost a korupci... Nové zákony učinily bankovní systém průhlednější...Nová vláda podnikla kroky ke zlepšení podnikatelského prostředí i „zahraničnímu investování.“

FAKTA: Ukrajinské bankovnictví je černá díra pro páchání grandiózních loupeží.

Státní zemědělská půda a státní průmyslové podniky se západním predátorům prodávají za směšné ceny. Korupce je horší, než kdy byla. Vládní a armádní činitelé kradou vše, nač svýma špinavýma rukama dosáhnou – což se samozřejmě děje na účet stále se horšících sociálních podmínek pro miliony ukrajinských občanů. Hyperinflace svírá zemi v neúprosných kleštích. Někdejší obilnice Evropy není s to uživit své vlastní obyvatele. Bylo zavedeno přídělové hospodářství a ceny energií vystoupaly k neuvěřitelným číslům. Ukrajina symbolizuje humanistickou katastrofu.

NULANDOVÁ: Ukrajina vytváří mírový, demokratický a nezávislý národ... Na východě Ukrajiny dalo Rusko společně se svými separatistickými loutkami průchod nepředstavitelnému násilí a plenění...Bylo sestřeleno malajsijské letadlo letu MH17... Stovky ruských těžkých zbraní a hordy ruských vojáků proudí přes hranice na území Ukrajiny a dodávají tak konfliktu stále obnovující se hořlavou sílu...16 ruských nikým kontrolovaných konvojů vstoupilo na ukrajinské území a porušilo tak dohody jak s ukrajinskou vládou, tak s Mezinárodním výborem červeného kříže...Letiště v Doněcku je vyřazeno z provozu... Debalceve, klíčová železniční křižovatka, padla za oběť separatistickým a ruským silám šest dní po podepsání minských dohod...Toto je uměle vytvořený konflikt, řízený Kremlem, napájený ruskými těžkými zbraněmi a tanky, financovaný ruskými plátci daní a placený životy mladých Rusů.

FAKTA: Žádné ruské hordy neproudily a neproudí přes rusko-ukrajinskou hranici. Přiznal to sám hlavní kyjevský armádní šéf. Neexistuje jediný důkaz o ruském vměšování s výjimkou jedné sady fotografií, které se vzápětí po svém objevení prokázaly jako padělky. Washington a Kyjev jsou plně odpovědny za to, že se násilí proti obyvatelům Donbasu utrhlo ze řetězu. Buď jedno nebo více ukrajinských stíhaček stojí za sestřelením malajsijského letadla MH17. Rusko a separatisté nemají s touto věcí nic společného. Rusko je jediným státem, který poslal ukrajinskému lidu humanitární pomoc – a to právě pod dohledem Mezinárodního výboru červeného kříže. Dohoda o příměří z Minska neobsahovala žádnou zmínku o Debalceve. Konflikt v Donbasu vyrobil Washington a Kyjev – nikoliv Moskva či separatisté.

Na závěr: ŽÁDNÝ Z ČLENŮ ZAHRANIČNÍHO VÝBORU AMERICKÉ SNĚMOVNY REPREZENTATNTŮ NEVYSLOVIL SLOVO POCHYBNOSTÍ K LŽIVÝM VÝVODŮM NÁMĚSTKYNĚ VICTORIE NULANDOVÉ. NAOPAK. PŘIJALI JE JAKO PÍSMO SVATÉ.

K čemuž P.C. Roberts coby správce internetových stránek, na kterých se Lendmanova stať objevila, pocítil potřebu přičinit tuto poznámku:

Politika Washingtonu klesla až na samé dno žumpy. Náměstkyně ministra zahraničí si dovolí vystoupit před americkým Kongresem a nekonečně před ním lhát, aniž by za svůj čin byla nucena vystavit účet. Tak se Kongres přísežně zřekl své odpovědnosti. Lži Nulandové jsou cesty vedoucí k válce. Jestliže na Washington nespadne meteorit, je válka nevyhnutelná.

 

 

(Stephen Lendman žije v Chicagu. Je dostupný na: Lendmanstephen@sbcglobal.net)

Přeložil Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Je otázkou, čím pan Lendman dokazuje, že Němcov je americkým agentem. Příliš ostrá rétorika na obou stranách.