Má to jednu zásadní chybu - M. Zeman je prezident, zatímco vy jste ...

zeman ateo
28.12.2019 15:26
Se shovívavostí a určitou ještě sváteční laskavostí, byť v politice skoro nepatřičnou, netřeba hovořit o nulách a nýmandech, ostatně jádro tohoto označení z nich všech čiší na sto honů a čouhá jak sláma z bot. Ano, ze všech těch dam a pánů, kteří (které) jednohlasně, bojovně až, místy vztekle a zle, označují ve svých komentářích sváteční poselství, projev pana prezidenta za všelijaký, jen né dobrý, moudrý, státnický a trefný.

Kdo však chce psa bít, hůl si vždy najde, říká se a tady v tom případě se našla těch holí hromada, přehršle přímo. A těch bijců, panečku, to jsou zástupy různých pišišvorů, povětšinou z řad těch už předlouhých sedm roků zklamaných a naštvaných voličů někoho jiného, než právě Miloše Zemana na post nejvyšší, hlavu státu.

A zase se vesele lže, manipuluje, podsouvá, fabuluje, vytváří se ze slov, pronesených panem prezidentem, něco úplně jiného, s jiným smyslem a obsahem. Dokonce i některá média ze slov, vytrženích z kontextu projevu, tvoří chytlavé a špinavě bulvární fake news, dezinformace. Viz Seznam Zprávy titulkem svého článku "Zeman kritizoval pomalost úřadů, považuje se za klimatického kacíře a lidem přál bolest", což ale u tohoto webu je tak nějak už normou.

Pan prezident nedal ani na rady nějaké paní Hovorkové z jednoho z nejpokleslejších dezinformačních deníků Fórum24, která mu dokonce sepsala, co by měl říkat (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Prezident-Zeman-ma-Vanocn…. Až tak!

Ale našli se i různí jiní čičmundové, kteří nešetřili, sice už ex post, radami a návody, přímo koncepty, co a jak měl pan prezident ve svém poselství říkat. Někteří (a některé) dokonce označili pana prezidenta za všechno možné, jen ne za moudrého a vzdělaného člověka, kterým ve skutečnosti je. Takový pokleslý, přímo až vulgární slovník, rétorika dnešních lapšolidí, převážně pražskokavárníků. Komediantskou obec zastoupila neuvěřitelná až, už vyšeptalá Daniela Kolářová, dle které jsou hlavy států V4 (kromě Sorosovy figurky Čaputové) přímo "narušení lidé" (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Celni-politici-jsou-narus…). No, ona už zřejmě žádná Audience nebude, ani před kamerami, tak zase k ní - jenom shovívavost, tentokrát odhalila jenom své už jaksik pamatené myšlení ...

Jeduplný a vzdělání plus rozumu prostý člověk Fendrych, tak ten byl úderný až revolučně, ten ve svém textu opakovaně řičel "abdikujte!" (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Abdikovat-zada-Fendrych-p…), mezi větami plnými urážek a sprostot. Inu, také způsob, jak si vylévat své komplexy a frustrace z vlastní malosti a ubohosti.

Těch různých výlevů, ze kterých čišela ta jeduplnost a zloba, zášť, přímo nenávist, se vyrojilo v éteru povícero, tyhle výše uvedené příklady jsou ilustrací, příkladem.

Máme moudrého a prozíravého prezidenta, zaplať za něj přírodo a prozíravá, dobrá většinová volba občanů, můžeme se těšit ještě na tři roky do ukončení jeho mandátu, kdy bude hájit tuto naši krásnou zemi, bude činit a konat v jejím zájmu a tím i v zájmu nás všech.

šichni ti ratlíci, dorážející na jeho kotníky, byť nemocné, mají prostě smůlu a nezbývá jim, než poštěkávat, lhát, vymýšlet si, překrucovat jeho slova, vykládat je jak se jim jenom zlíbí.

Přejme, my všichni lidé dobré vůle, panu prezidentovi Miloši Zemanovi do dalšího roku a i do těch dvou následujích, mnoho sil, zdraví a zachování si svého moudrého státnictví.

Přejme to tím i nám samotným, protože je to třeba v této době. 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Samozřejmě, že především děkuji nejen autorce tohto akuálního článku, protože byl napsán tak, aby jiné nutil k oné bolestné proceduře tedy myšlení. Mohu se asi domnívat, že jsem snad pochopitelně napsal své názory na našeho prezidenta republiky. Opakovaně jsem samozřejmě předepsanou úřední obálku s volebním lístkem s jeho jménem vhodil do volební urny a byl rád, že nad našim národem se nemusí lámat hůl a že prozíravá většina našeho lidu jej zvolilai znovu za nejvýššího našeho státního představitele. Své dílčí výhrady vůči části výkonu jehe nelehké státní funkce, tedy zejména jeho faktickou podporu světovému imperialismu, směřuji samozřejmě i na vládu naší republiky i velkou část poslanců Parlamentu ČR. Většina objektivních polických i vojenských analytikům přecer musí uznat, že jako jediný imperialistický stát na naší matičce planetě jsou právě USA, velký bratr našich mocných. Případní uchazeči o tento neblahý titul jako kupříkladu Rusko ani Čína, možná i jiné státy viz. Velká Britanie, Indie, Pakistán, Německo ani Francie tato kriteria nesplňují. Hlavní dva varující momenty před vojenskou mašinerií USA lze spatřit v tom, že jedině ony jsou schopny zahájit novou světovou válku a jediní přenášejí zbrojení do vesmíru, kdy jejich vrcholný představitel prezident Trump se ještě veřejně chlubí tím jak ostatním, kteří nesdíleji styl jejich Mac Donaldů, Coca Coly jiných vymožeností USA life tímto dají na frak.

    Opakuji. Za naprosto ostudu naší vládní garnitury považují její ponklonkování tomtu jejich velkému bratříčkovi což se pochopitelně týká i prezidenta republiky. Národ si tuto garnitura nevycinkal, aby někomu posluhovala, ale aby jme využili tehdejšího přechodného velkomocenského vakua a stali jsme se nezávislou nutrální republikou. Nechci zde již vzpomínat nebahou roli stále nyní zbožšťovaného V. Havla. On to však byl, kdo před převzetím moci se zaklínal naší neutralitou a jak se dostal k lizu učinil pravý opak. Asi ne nadarmo mu tehdy poklonkovali a i nyní mu stavějí busty a lavečky. Lidé by se neměli nechat vládnoucí propagandou ohlupovat. Tato propaganda nám předstírá USA jako vzor demokracie a nutno tedy opětovně zopakovat, vyhubení Indiánů, zavedení otroctví na americký kontinent, četné otevřené vojenské agrese, pokoutní ovlivňování jiných státních režimů tajnými službami a nynější skrytě zákařné ovlivňování veřejnosti stupidními hollywoodskými filmy, zejména vychvalování násilí a militarizace dokonce i v kosmu. Abych na této naší vládnoucí garnituře nenechal ani nitku suchou zmínit jejich činnost kdy vlastně fakticky maří ustavičným zdržováním, projednáváním všelijakých podružných záležitostí proceduru přijetí byť okleštěného všelidového referenda.

Bigo2

Souhlasím s vámi pane Moskalíku. Miloš Zeman je dobrý president, ovšem jeho "přehmaty" o kterých se zmiňujete občas pokračují. Jedním z těch přehmatů byly jeho kecy o Juanu Guaidó. To tedy nechápu. Opravdu mě tím nasral, nemyslím, že by něco takového měl dělat a jestli k tomu měl nějaké důvody, bylo by fér to národu vysvětlit...

Napsal zajímavou knihu "Jak jsem se mýlil v poiltice" lepší by bylo kdyby své dílko pojmenoval "Jak se mýlím v politice" protože tenhle absolutně nepochopitelný excess s Juanem Guaidó je jeho další mýlka.

Jiří Volný st.

Souhlasím s Antonínem Moskalíkem a jeho výhradami k prezidentu Miloši Zemanovi. Také mám stovky kritických pohledů na jeho politiku minulou i současnou, ale přiznám, že jsem ho volil a byl potěšen, že se na Hrad nedostala loutka pravice. Škoda, že komunisté nebyli v roce 1989 odvážnější a neprosadili přímou volbu od začátku. Komunističtí poslanci nebyli ani moc prozíraví, protože by už tehdy museli vidět, že nikdo po násilí netouží a za případnou demisi nebo schválení přímé volby, by jim nikdo hlavu neutrhl.

Výsledek přímé volby prezidenta lze těžko zpochybňovat, navíc účast 66,60% dává nejen silný mandát prezidentovi, ale také institutu přímé prezidentské volby. Marně pláče Mareček Benda nad zavedením přímé volby, marně nadává herečka Eva Holubová na skutečnost, že rozhodli voliči, kteří se o politiku většinou moc nestarají, což je ostatně pravdou. Avšak naštěstí není síla, která by v současnosti mohla přímou volbu vymazat.

Zejména Zemanova myšlenka ohledně globálního oteplování vyvolala vášnivou diskusi nejen občanů, ale také vědců. Pochopitelně se objevily, i z vědecké obce, názory, které přiznávají prezidentově větě, že nikterak nevybočuje z obecně přijímaných závěrů ohledně dosaženého poznání. Překvapila mne podrážděná reakce profesora Marka, kterou bych čekal od politického protivníka nebo aktivisty. Rozumný vědec by měl přiznat oponentovi právo na jeho názor a vynést dva, tři jasné trumfy na podporu svého postoje. Dehonestace prezidenta republiky věci nepomůže, navíc za situace, kdy venku mrzne.

klokan

   Samozřejmě, že našemu prezidentovi nutno popřát k dokončení jeho prezidenství v ČR, hodně zdraví a štěstí. Zůstávají však mnoha ale, viz. že ve svém předpřevrátovém článku v Technickém magazínu,mimo jiné bláboly L.P. 1989, čiště účelově podhodnotil rozvoj našeho tehdejšího socialistického školství v předpřevratové době a to vzhledem k úrovni školství v Nepálu,  právě za jeho vlády jsme byli zavlečení do agresivního vojenského paktu NATO bez slibovaného tehdejší ČSSD všeobecného referenda. Takže bych jej nezbošťoval, protože i on  jakož ostatní naši nynější politikové se stal normální figurkou /marionetou/. Samozřejmě, že svou přirozeného stupně inteligence, převyšuje většinu nynějších politiků, nelze však přehlédnout jeho dá se snad napsat jeho slabou inteligenci sociální, když sociální záležtosti hodnotí převším ne z vědeckého, ale toliko z populistického hlediska. Dle mého názoru nebyl  ani on ten pravý z běžného lidu vzešlý sociální demokrat, lze jej takto přiřadit klidně k ke Śpidlům, Sobotkům a většině jiných nynějších protilidových hlavounů. Kladně lze hodnotit jeho státnický postoj, že chce v dobrém vycházet se všemi státy, to jsou však řeči. Když sledujeme jeho skutky již naše nadšení pro něj se ztrácí, viz. jeho na adorace našich žoldáků, kteří za naše peníze v Afganistánu a jinde vlastně podporují imperialistické zájmy USA. Z tohoto hlediska nutmno hodnotit i jeho momentální spojenectví s Babišem, napřed na sebe nadávali a nyní tak zvaně spolupracují, než z okolí zacítí větší závan peněz.