Má to jednu zásadní chybu - M. Zeman je prezident, zatímco vy jste ...

zeman ateo
28.12.2019 15:26
Se shovívavostí a určitou ještě sváteční laskavostí, byť v politice skoro nepatřičnou, netřeba hovořit o nulách a nýmandech, ostatně jádro tohoto označení z nich všech čiší na sto honů a čouhá jak sláma z bot. Ano, ze všech těch dam a pánů, kteří (které) jednohlasně, bojovně až, místy vztekle a zle, označují ve svých komentářích sváteční poselství, projev pana prezidenta za všelijaký, jen né dobrý, moudrý, státnický a trefný.

Kdo však chce psa bít, hůl si vždy najde, říká se a tady v tom případě se našla těch holí hromada, přehršle přímo. A těch bijců, panečku, to jsou zástupy různých pišišvorů, povětšinou z řad těch už předlouhých sedm roků zklamaných a naštvaných voličů někoho jiného, než právě Miloše Zemana na post nejvyšší, hlavu státu.

A zase se vesele lže, manipuluje, podsouvá, fabuluje, vytváří se ze slov, pronesených panem prezidentem, něco úplně jiného, s jiným smyslem a obsahem. Dokonce i některá média ze slov, vytrženích z kontextu projevu, tvoří chytlavé a špinavě bulvární fake news, dezinformace. Viz Seznam Zprávy titulkem svého článku "Zeman kritizoval pomalost úřadů, považuje se za klimatického kacíře a lidem přál bolest", což ale u tohoto webu je tak nějak už normou.

Pan prezident nedal ani na rady nějaké paní Hovorkové z jednoho z nejpokleslejších dezinformačních deníků Fórum24, která mu dokonce sepsala, co by měl říkat (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Prezident-Zeman-ma-Vanocn…. Až tak!

Ale našli se i různí jiní čičmundové, kteří nešetřili, sice už ex post, radami a návody, přímo koncepty, co a jak měl pan prezident ve svém poselství říkat. Někteří (a některé) dokonce označili pana prezidenta za všechno možné, jen ne za moudrého a vzdělaného člověka, kterým ve skutečnosti je. Takový pokleslý, přímo až vulgární slovník, rétorika dnešních lapšolidí, převážně pražskokavárníků. Komediantskou obec zastoupila neuvěřitelná až, už vyšeptalá Daniela Kolářová, dle které jsou hlavy států V4 (kromě Sorosovy figurky Čaputové) přímo "narušení lidé" (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Celni-politici-jsou-narus…). No, ona už zřejmě žádná Audience nebude, ani před kamerami, tak zase k ní - jenom shovívavost, tentokrát odhalila jenom své už jaksik pamatené myšlení ...

Jeduplný a vzdělání plus rozumu prostý člověk Fendrych, tak ten byl úderný až revolučně, ten ve svém textu opakovaně řičel "abdikujte!" (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Abdikovat-zada-Fendrych-p…), mezi větami plnými urážek a sprostot. Inu, také způsob, jak si vylévat své komplexy a frustrace z vlastní malosti a ubohosti.

Těch různých výlevů, ze kterých čišela ta jeduplnost a zloba, zášť, přímo nenávist, se vyrojilo v éteru povícero, tyhle výše uvedené příklady jsou ilustrací, příkladem.

Máme moudrého a prozíravého prezidenta, zaplať za něj přírodo a prozíravá, dobrá většinová volba občanů, můžeme se těšit ještě na tři roky do ukončení jeho mandátu, kdy bude hájit tuto naši krásnou zemi, bude činit a konat v jejím zájmu a tím i v zájmu nás všech.

šichni ti ratlíci, dorážející na jeho kotníky, byť nemocné, mají prostě smůlu a nezbývá jim, než poštěkávat, lhát, vymýšlet si, překrucovat jeho slova, vykládat je jak se jim jenom zlíbí.

Přejme, my všichni lidé dobré vůle, panu prezidentovi Miloši Zemanovi do dalšího roku a i do těch dvou následujích, mnoho sil, zdraví a zachování si svého moudrého státnictví.

Přejme to tím i nám samotným, protože je to třeba v této době. 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Bigo2

Souhlasím s vámi pane Moskalíku. Miloš Zeman je dobrý president, ovšem jeho "přehmaty" o kterých se zmiňujete občas pokračují. Jedním z těch přehmatů byly jeho kecy o Juanu Guaidó. To tedy nechápu. Opravdu mě tím nasral, nemyslím, že by něco takového měl dělat a jestli k tomu měl nějaké důvody, bylo by fér to národu vysvětlit...

Napsal zajímavou knihu "Jak jsem se mýlil v poiltice" lepší by bylo kdyby své dílko pojmenoval "Jak se mýlím v politice" protože tenhle absolutně nepochopitelný excess s Juanem Guaidó je jeho další mýlka.