Maduro je mužem roku 2019, kdo je to Luis Parra?

obrazek
5.1.2020 23:48
Ve Venezuele právě shazují Guaidöa, a v Čechách už se o parlamentním a plně legálním kroku šíří lži, a ačkoliv proběhlo asi tisíc epizod sabotáží proti Venezuele a Madurovi, Maduro dosáhl přes tyto překážky značného zlepšení situace v zemi, a to včetně té ekonomické, která byla na počátku roku hrozívá. Pojďme se podívat, co se od ledna dělo.

Právě dnes složil přísahu předsedy venezuelského parlamentu polslanec Parra. ČT vydala tuto zprávu s vysvětlením, že šlo o protiprávní akt, kdy Guaidó nebyl do parlamentu vpúuštěn, ale podle Orinoko News jde o fake.   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3021728-poslanec-parra-se-prohlasil-sefem-venezuelskeho-parlamentu-opozici-vcetne-guaidoa 

Orinoko říká: https://orinocotribune.com/anti-chavista-luis-parra-is-the-new-an-president-for-2020/

Během parlamentního zasedání svolaného dne 5. ledna, s cílem obnovit správní radu národního shromáždění (v současné době pohrdanou), odpřisáhl přísežný poslanec první justice (PJ) Luis Parra slib jako nový prezident Národnhoí shromáždění....jak to navrhlo seskupení Jose Britoa.......

Tuto novou správní radu navrhl José Brito, který obvinil Juana Guaida z „úplného opuštění parlamentního řízení“ a ze sosutředění se na „konsolidaci struktury osobní moci“, přičemž poznamenává, že jeho vedení v čele zákonodárného sboru bylo charakterizováno „nekompetentností“, a postiženo nadměrnou touhou po moci. “

 O Patrovi se ví, že  je to anti-chávezovec, čili také jakási opozice vůči panujícímu režimu, ALe: co se dosud děje a jaká jsou jeho prohlášení: Parra uvedl, že chce využít zákonodárnou moc, aby dál postupoval po ústavních cestách. „Budeme postupovat kupředu, protože se nemusíme skrývat,  malá skupina vůdců opozice byla 21 let v opatrování režimu “a jsme na tom hůřeí, než jsme byli před dneškem, “Rovněž odsoudil, že mezinárodní společenství „ohrožuje“ poslance zvolené venezuelskými obyvateli, a také žádal, aby Rusko a Kuba nezasahovaly do vnitřních záležitostí země. "Každý den, který projde, je ponechán bez poselství naděje pro zemi ... USA by měly přestat vyvíjet tlak na zástupce zvolené lidmi," uvedl poslanec. 

Tento protiútok na Guaidóa není překvapivý, protože  ten ztratil autoritu jak u svých vlastních spoluzákonodárců tak u  svých  sympatizantů mezi lidmí, kteří mu neodpouští činy korupce s předpokládanou humanitární pomocí a jeho vztahy s Los Rastrojos. Dříve poslanec Národního shromáždění (AN) pro Bloque de la Patria (Blok Vlasti), Tania Díaz, vysvětlil, že Juan Guaidó není předsedou legislativního orgánu, ale koordinátorem, který zaujímá uvedenou pozici, dokud není rozhodnuto, kdo bude předsedat v roce 2020 legislativě.

"Je důležité vyjasnit právní otázku, Juan Guaidó dnes není předsedou národního shromáždění AN, jeho období skončilo dnes, a pokud by byl přítomen, a to v tuto chvíli není, byl by koordinátorem debat až do plenárního zasedání, které je kolektivním orgánem, který má pravomoc, - plenární shromáždění, - volí novou správní radu, “uvedl Díaz.

Mezitím se v sociálních médiích ultrapravice a profesionálních ovlivňovatelů  - bezprostředně poté, co Luis Parra přísahal - začalo  šířit video (nahrané dříve), kde se Guaido pokouší přelézt plotu, aby mohl vstoupit do sídla parlamentu, ačkolilv mu  ve skutečnosti nikdy nebyl zakázán vstup do budovy. 

*****

Ještě v půli listopadu se odehrál jeden z mnoha pokusů o puč, který ale seelhal,  .

Spojené státy se tento víkend (16.11.) pokusily svrhnout vládu Nicolase Madura ve Venezuele. Události však sotva někdo  mimo latinskou Ameriku zaznamenal, protože pokus dopadl fiaskem.Američanem podporovaný prezident Juan Guaidó, který se pokusil mnohokrát dříve v roce zbavit Madura bez úspěchu, dlouho veřejně cílil na 16. listopad jako na datum svého posledního povstání, vyzývající všechny venezuelské obyvatele, aby povstali a bojovali v ulicích proti „diktatuře“. Vysvětlil na sociálních médiích, že by mohli na Maduro vyvinout národní a mezinárodní tlak. ..... pokus o převrat vyšel úplně do prázdna, jako v lednu, venezuelské ozbrojené síly se Guaidovi po bok nepostavily. Navíc se mu nepodařilo shromáždit významnou veřejnou podporu v ulicích, takže jeho demonstrace mohly jen sotva soupeřit s velkými proti-demonstracemi, které jeho úsilí neutralizovaly. https://www.mintpressnews.com/juan-guidos-latest-coup-attempt-venezuela-ends-was-a-massive-flop/262870/

Venezuelský prezident Nicolas Maduro ukázal prstem na Johna Boltona a prohlásil, že koordinuje úsilí o svržení jeho vlády, včetně pokusu o jeho zavraždění. http://goo.gl/WfuZjM

jakýsi průběžně vedený zdrojář toho, co se ve Venezuele dělo a kdo jí jak pomáhal, je zde: dočtete se tam, že ropný průmysl své země pojistil tak, že jeho sídlo přemístil do Moskvy.  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/jak-se-venezuela-dostala-do-ekonomickeho-marasmu

a i tady: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/za-venezuelskym-blackoutem-i-marco-rubio

a tady toho je počátek, také rozšířeno: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nekolik-poznamek-k-deni-ve-venezuele

 

Média, která se Latisnkou Amerikou a Venezuelou zabývala uvádějí, že tam v podstastě běžel jeden komplot proti režimu za druhým. Ale Madurovi se podařilo nemožné: 

"Podle velikosti těchto událostí a výzev je nutné měřit úspěch Nicolase Madura:

Za uznáním Washingtonu a skupiny jeho spojenců samozvaného prezidenta  v opozici vůči Madurovi následovaly ekonomické sankce, které sahaly od zabavení miliard dolarů do fondů ve vlastnictví venezuelské vlády ve Spojených státech, Latinské Americe a Evropě a pronásledování jejjich financí a obchodu po celém světě. Neustálá volání a vydírání armády k převratu proti bolivariánské vládě a systematická démonizace a produkce falešných zpráv o tom, co se děje v zemi, tvoří scénář, ve kterém byly použity všechny zbraně války čtvrté generace.

Nejvyšším bodem byl pokus o porušení venezuelských hranic z Kolumbie a Brazílie kombinující použití násilí, oznámení „humanitární pomoci“, aniž by byly brány v úvahu venezuelské orgány. Kromě zhotovení incidentu viny bolivariánské vlády, i koncert s hvězdami hlavního proudu latinské hudby a přítomností několika latinskoamerických prezidentů spolu s kubánsko-americkým senátorem Marcoem Rubiem, kteří pípají ve stavu úplné euforie obrázky umučení libyjského vůdce Gadaffiho. O měsíc později, sabotáž národního elektrického systému, který ponechal celou zemi bez elektřiny na několik dní.

Madurovi se podařilo udržet občansko-vojenskou jednotui a růst v lidových milicích na celkem tři miliony členů.
Produkce ropy se začala zotavovat poté, co klesla na 700 000 barelů za den, překonala milion sto tisíc barelů za den plus došlo ke značnému zvýšení vývozu zlata.
Opozice je dnes více rozdělená než kdykoli předtím, několik lidí opozičního kongresu obviňuje samozvaného „prozatímního prezidenta“ z korupce a důležitá část z nich se připojila k dohodě s vládou o politické stabilizaci země.
Situace násilí, nedostatků, velkých front a cvalu hyperinflace byla překonána a země, i když s velkými obtížemi, žije v stabilním prostředí.
Krize neoliberalismu přivedla do ulic velké vzpurné davy v Ekvádoru, Chile a Kolumbii, zemích, které se připojily k obléhání vedenému Washingtonem proti Venezuele.
Puč v Bolívii poučuje levici o potřebě jednoty revolučních sil a radikalismu, pokud jde o zastavení Washingtonských pěšáků.
Od červnového fóra v Sao Paulu v Caracasu vedla Venezuela proces sjednocení levicových sil v Latinské Americe a dále, což vede k usměrňování sociálních hnutí a progresivních sil, jejichž posledním výsledkem je zapojení  mezinárodní univerzity komunikace do poskytování technologických a kognitivních nástrojů pro současný ideologický boj komunikátorům.

Časopis Time to neřekne, ale Maduro je mužem roku.https://orinocotribune.com/time-magazine-wont-say-it-but-maduro-is-the-man-of-the-year/

Madurova admiistativa splnila slib a předala 3 miliony domovů chudým. https://levaperspektiva.cz/clanky/venezuelsky-socialni-program-splnil-svuj-cil-zajistit-3-miliony-domovu/

 

Guaid=o se stáke prohlašuje za prezidenta, Maduro uznal Luise Parra: https://www.workers.org/2020/01/45597/?fbclid=IwAR1q5499iXhl62JmxwkQ3utp4lhA3zuuZ84K6HTpdhzurXP42mDTqk6ni30

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=_dP3nP8Cc3U&feature=share&

Pokusím se v příštích dnech zjisti,  jak to ten Maduro udělal! 

11.3.2020 Komisařka OSN pro lidská práva, Michelle Bacheletová obvinila USA ze záškodnických akcí proti venezuelskému lidu: https://www.telesurenglish.net/news/Bachelet-Condemns-US-Coercive-Actions-Against-Venezuelan-People-20200310-0010.html?

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.