Malá, ale hodně překvapivá zpráva

war donbas
27.10.2018 10:57
Doznávám, často procházím ruské zpravodajské servery. Po každodenní porci propagandy z jedné strany, potřebuji i pohled ze strany druhé. Jen tak jsem schopen si vytvořit alespoň nějaký relevantní obrázek. Netvrdím přesný, ale alespoň přesnější odraz reality.

Včera mne zaujala na serveru periodika Vzgljad (vz.ru) docela krátká zprávička. Běžná, pro Rusy asi i hodná zapomenutí. Ovšem pro mne byl obsah hodně překvapivý. Zpráva pojednávala o jakémsi vojenském penzistovi z Volgogradu. Tento muž, který po službě v ruské armádě odešel do důchodu, odjel na Donbas a připojil se k tamním ozbrojencům, bojujících proti Kyjevu. Když to na místní vojenské správě v jeho domovském městě zjistili, nejenže mu pozastavili výplatu vojenského důchodu, ale požadují od něj vrácení již vyplacené penze za dobu, kdy byl na východě Ukrajiny. Má tak vrátit nějakých 200 tisíc rublů. Zdůvodnění tohoto kroku je podle článečku zakotveno v ruských zákonech. V jednom z paragrafů se prý praví, že pokud se ten, kdo pobírá vojenský důchod stane příslušníkem zahraniční armády, na výplatu penze ztrácí nárok!

Překvapila mě i diskuse pod článkem. Lidé psali, že nejde o nic výjimečného, že takových případů je spousta a že, údiv největší, jsou někteří bývalí vojáci po svém návratu z Ukrajiny dokonce hnáni před soud! Za službu v cizí armádě.

Uvádím to jen proto, že asi tak nějak možná vypadá ona tolik omílaná podpora ruské vojenské účasti v bojích na východě Ukrajiny. Co na to naše média i politici?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Takáto správa, či pravda , vonkoncom našim a západným médiám nevyhovuje. Šialená protiruská propaganda a  natovská vojenská mašinéria  na Rusko musí pokračovať - taký je plán, a basta.

A keby aj, tak zverejnia krátku správu - a pôjde sa ďalej, akoby sa nič nestalo. Dnes 90% obyvateľstva a politikov Západu  ignoruje zámerne čokoľvek pozitívne a pravdivé o Rusku - ak, tak to použijú proti RF.

Napríklad  : prípad tohto dôchodcu - vojaka použijú ako príklad antidemokracie, nehumanity, neslobody.... v Rusku.

Každá minca má dve strany  :  Pravda ako liek - jed,  pravda ako zbraň obranná - útočná, pravda ako pravda - lož......

Je fajn, že sa našiel novinár, ktorý si dokáže správne vysvetliť aj správu z Ruska. Kiež by bolo takých viac a viac.