Manipulace a masáže voličstva, šíření nenávisti, aktivně pokračují

janda j
2.7.2019 10:37
Ač v letním žáru, doslova, i přes slušně dlouhé prázdniny, které si kromě žactva, studentstva a komediální obce, ponovu, dříve kulturní fronty, pozvolna přisvojili i politici všech pater důležitosti, si tito posledně jmenovaní letos v zájmu svých postů, koryt, žlabů, funkcí a funkciček ruší a makají do úmoru těla i duše.

Některým mnohým jde o hodně, vždyť je to tak strašlivě důležité, pro ně, být zase u těch žlabů, mít moc, kterou jim to voličstvo odebralo nehlasy. Bojují seč mohou, urputně až směšně někteří, se zápalem a s brunátní až tváří, byť s pečlivě učesanou pěšinkou, stačí se podívat na předsedíčka ODS.

Ale i učenliví, pozorně vnímající novicové političtí vedou svůj lítý boj za pevnější a jistější uvelebení se na pozicích a získání nových, větších, důležitějších. Klidně, ale pevně jsou ochotni se přetlačovat u vstupních dveří do Strakovy akademie se svými vzory a učiteli, tak je to přec dnes žádoucí a je to projev maximálně možné asertivity, dle staronového hesla "mládí vpřed". Vždyť co, taky si chtějí sosnout, hlouběji do plného žlabu, konta ještě neveliká ... Zatlačíme, zahulíme, uvidíme. A budem tlačit i přes Brusel, udáváním ke světlím zítřkům!

Co je ale hodně chucpe, nechutné až opovrženíhodné, jsou nemnohá sice, ale vyjádření některých bývalých bojovníků za demokracii, svobodné volby a vše, za co cinkali klíči před třiceti lety v ulicích a na náměstích, vyjádření která jsou popřením všeho toho, za co tenkrát bojovali. Popřením čisté, bezpřívlastkové demokracie, nerespektem k výsledkům těch svobodných voleb. Stali se z nich, z některých, univerzalističtí aktivisté, jak je správně nazval pan Podracký (doporučuji vřele tento rozhovor přečíst, je v něm mnohé vyjasněno a objasněno), z jiných zase vyvěrá osobní frustrace, nespokojenost z dosaženým v životě. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Druha-faze-odporu-k-Babisovi-Jak-se-oblbuje-spolecnost-Stale-dokola-Medialni-masaz-vyvolani-revoluce-Publicista-Podracky-odkryva-karty-587451

Zloba, závist, zášť a bezbřehá nenávist k těm úspěšnějším. Je třeba je pomluvit, vylhat si na ně co nejvíc špíny, urazit je, dehonestovat, zle se vysmívat jejich kmetskému věku, byť sami ve stejném, případně jejich zdravotním neduhům, zpochybňují jejich vzdělání, zkušenosti a každé rozhodnutí. Vždyť co, je to válka a ve válce a lásce je prý dovoleno vše ...

No a ještě je tu, rozhodně ne v poslední řadě, rvaní se o co největší granty, dotace, příspěvky. Mít se zkrátka dobře, ještě lépe jak na zámku, vždyť ze státního krev neteče a voličstvo, daňový poplatník to beztak zacáluje. Neboť ten vůbec nemá tuchy, kam všude jdou ty jeho peníze.

Rvou se o peníze jak utržení z řetězu, všichni ti fiškusové z různých politických i jiných obskurních neziskovek a když se začne jenom mluvit o omezení a přiškrcení jejich penězovodů ze státního mešce, začnou být silně nepříjemní až sprostí. Jistěže k těm, kteří je správně pojmenují a navrhují to přiškrcení.

Ondřej Neff - "Mstivý stařec Zeman" O rok mladší, než pan prezident, kdysi vážený člověk, ten Neff ...

John Bok - "Na Letné se mělo demonstrovat hlavně za odchod inženýra z Hradu" Celoživotní trauma z toho, že jeho jediným, Bokovým, dosažným vzděláním je základní škola a kvalifikací politika to, že se jednou omylem vysmrkal do pionýrského šátku ...

Rut Kolínská - šéfka prazvláštní neziskovky "„Pane premiére Babiši a paní ministryně financí Schillerová, proč škrtáte v sociální oblasti?“ ptá se zostra. „Nebo snad souhlasíte s prezidentem Zemanem, že jsme pijavice? Co řeknete tisícům nemocných dětí?“ Lže, neškrtá se v sociální oblasti, ale příspěvky zbytečným neziskovkám. Ty nemocné děti ona ani její neziskovka neléčí, ta neziskovka je pijavice ...

Marek Benda - "prezident Zeman si myslí, že pravidla jsou trhací kalendář" Opak je pravdou, pan prezident jenom chce z titulu své funkce zabránit cochcárnám, které tento celoživotní poslanec, přicuclý na státní měšec neodtržitelně, podporuje.

Pokračovat by se dalo dlouho ...

 

Foto: Jedním z tch, kteří se podílejí na manipulaci veřejnosti  je i dřívější pornoherec a dnešní představitle Evropských hodnot Jakub Janda.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.