Mediální blokáda a dění v Donbasu

obrazek
10.7.2014 10:23
Poté, co padlo 2x3 denní příměří (do 30.6.), padl i Slavjansk - a hle, jak se činí naši a západní reportéři - zatímco mluvčí amerického ministerstva zahraničí Jennifer Psaki převyprávěla písničku nejprve o tom, že uprchlíci proudí z Ruska na Ukrajinu, na vyprávění o návštěvě prarodičů a příbuzných, naši reportéři byli razantnější hned a kdo ví, kdo koho inspiroval jako první - s vyprávěnkou o tom, že povstalci obyvatelstvo tak terorizují, že prchá. Podle paní Psaki drtivá většina uprchlíků tvrdÍ, že se povstalci účastní napadení a obsazování budov a útoků na civilisty. Novinář se zeptal:Jak by komentovala výroky uprchlíků,že prchají v důsledku leteckých úderů ukrajinských vojsk ?.Psaki jen řekla, že Ukrajinská vláda chrání zemi a na to má každá země právo!!......Tak mne napadá..Neřekl nedávno skoro to samé zpravodaj Dorazín z Českého rozhlasu?..Náhoda...?Jenže podívejme se na fakta:

 Jak to vlastně bylo s píměřím a  mírovými rozhovory: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/branislav-fabry-je-mierovy-plan-p-porosenka-mysleny-vazne - a jak je to s qui bono vysídlení Donbasu (a Charkovské oblasti) : břidlicový plyn pro britsko-nizozemskou královskou Schell Royal Dutch_ http://www.nwoo.org/2014/07/21/jeste-jedna-verze-pricin-letecke-katastrofy-na-novorossii/

Že propaganda funguje stále stejně - toho si všiml už Karel Čapek:

Čapek o propagandě

Zcela platí   v tomto případě určitě:  Karel Čapek :

Imperialista: Rovnováha sil, to je, když my máme převahu (1936)

Diplomacie: My sice odsuzujeme násilí, ale jsme ochotni dodávat zbraně (1936)

Šlechetný vítěz: Já se nemstím. Když jsem ho odstřelil, odpustil jsem mu, že se bránil (1934)

Občanská válka: Jen do nich palte! Legální je ta strana, která má kanóny (1934)

Kapitalismus: Já to nedělám pro sebe, ale pro peníze (1934)

Řeč k vojákům: Neříká se i lidé na druhé straně. Říká se buď nepřátelé nebo zločinci (1934)

Gangster: Pane, kdybyste se bránil, byl bych nucen to považovat za nepřívětivé jednání (1937)

Mír: My válku nechceme. Proti slabším stačí trestná výprava (1937)

Zpráva: Naše letectvo bombardovalo s pronikavým úspěchem nepřátelské síly. Byl zabit jeden voják, sedmdesát žen a sto dětí (1937)

Žádná válka: Důkaz, že opravdu nechceme válku: bojujeme bez vypovězení války (1937)
- See more at: http://blisty.cz/art/74133.html#sthash.Vx7cIgZz.iJ9aTyLn.dpuf

 

*****

Slavjansk padl, protože obránců bylo málo a nemohli obstát proti Gradům, letectvu, kazetovým bombám s bílým fosforem a podobné zbroji. A teď co nyní:  

Za Hitlera také nikdo nevěřil, co se děje v koncentračních táborech! Teď vidím, jak se to mohlo stát. Těžko uvěřit takové hrůze.Ukazuje se, že bombardování je lidštější, než to, co se nyní děje v Slavjansku. 
"Teror, zabíjení- daleko horší, než bombardování -znásilňují ženy, muže tahají přivázané za obrněnými vozy, 6 letého chlapce přibili na náměstí na stěnu s nápisem -to je dobrá reklama, když přišel jeho otec, tak ho rozstříleli před lidmi, 12letá dívka nemluví-šok. Náckové chodí po bytech a domech se psy a střílejí bez rozsudku všechny muže do 35 let. Nikdo neuklízí mrtvoly..."
Genocida! Přesně, jak o tom mluvil v rozhovoru Jevgenij Gilbo. Ti, co to přežijí nikdy neodpustí! Ani nám naši netečnost!
http://bne.su/news/srochno-iz-slavyanska-vyirvalas-pravda-o-proishodyaschem-v-gorode

I v Krasnom Limane pozabíjeli všechny muže mezi 25 a 35 lety,. ať už měli pušku nebo ne. (Většinou ne.) Příznačné bylo zničení obce Kondrašovka.

Vojáci junty brání běžencům v opouštění  Slavjanska - vcelku pochopitelné - viz video s titulky "Běženci ze Slavjansku  aneb Jak nám lžou naše média" : https://www.youtube.com/watch?v=-_OpWZAl-m0&feature=youtu.be a také je přestřelována ruská hranice v místech, kde se běženci soustřeďují.

Na Facebooku koluje video z demonstrace na podporu povstalců: Doneck dnes 06/07/2014 - manifestace podpory NovoRossija cca 10.000 účastníků vyjádřilo podporu představitelům nově sformované republiky resp republik p.Gubarev a p. Strelkov,Vladimír Gubarev popisuje aktuální situaci i to co jí v posledních dnech předcházelo.V Doněcku momentálně působí i cca 1000 domobranců, kteří se probili ze Stavjanska a Kramatorsku, kde vázali hlavní část sil, nasazených Ukrajinskou chuntou, celkově v oblasti se počet vojáků nasazených chuntou odhaduje na cca 15.000 domobrana disponuje dle odhadů cca 3.000 muži. Popravdě -  záběry vypovídaly o daleko větším počtu účastníků demonstrace, než by odpovídalo 10 000. Spíše to vypadalo na 50-100 000 a ti lidé, za válečných útrap, aplaudovali. Ovšem naše média místo žurnalistiky provozují raději takovouto presstituci: http://echo24.cz/a/w3BcS/krutovlada-ve-slavjansku-popravy-za-ukradenou-kosili-podle-stalinova-vynosu#CtK98vgjoS9Xt6hM.01 - z reality pod tlakem jasně vyplývá, že lidé museli - a byli velmi soudružní a spolupracovní. Dělili se o potraviny a podobně, to by v atmosféře násilí nešlo. Navíc na takovéto kraviny těžko mohl zbývat někomu čas, a už vůbec ne Strelkovi. Za tyranie by také bylo dost těžko možné požadovat po obyvatelích nějakou kooperaci.  Takže co bylo napsáno, je nesmysl. Nemožné. Navíc - v Slavjansku byl národním pověřencem ke starotování Ponomarenko, nikoliv Strelkov.  

Doufáme, že Rusko sepisuje válečné zločiny a přednese je v Radě bezpečnosti OSN, a jakmile o tom budu mít zprávy, dodám je sem, zatím, podle níže linkovaného článku se Rusko snažilo Porošenka spolu s Evropou přimět k jednání. Přestože jsem četl mnoho teorií o tom,proč Rusko dosud nezasáhlo - myslím si o tom toto: je jasné, že jedná s takovými šílenci, kteří by se nezdráhali sáhnout k jadernému úderu - koneckonců Rusko leží na jiném kontinentě, než USA, ovšem jaderné základny USA jsou v Evropě, a tak Rusům a Putinovi nezbývá než čekat, až uzraje situace okolo nedostatku plynu a jak se vyrovají okolní státy s tím, že pokud by posílali Ukrajině plyn reverzně, budou odříznuti také, pak by možná také mohli mít nedostatek plynu nebo plyn drahý. Vždyť Putin povstalce varoval, aby neospíchali s referendem, že Rusko není přpraveno. Nebyla nazrálá situace. Mezitím už ovšem došlo k tolika válečným zločinům, že už nic nelze vzít zpět. EU ani USA Ukrajině pomoci penězi nechtějí, musí si vyžrat všechen bordel na kolečkách, který z toho poplyne. Zatím je známo, že ruský vyšetřovací výbor zjistil jména pilotů trestných výprav (bombardování) proti Donbasu. A: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_10/Kyjev-brzdi-vysetrovani-tragedie-v-Odese-MZV-RF-4897/ ,Miroslava Hustáková, 12.7.2014: tady to máte z dneška. RF nebude předkládat rezoluce, protože ví, že ji to vždy USA budou blokovat. Budou na Radě bezpečnosti dávat jen důkazy s očekáváním, že zástupci ostatních zemí konečně pochopí a změní názor na věc http://russian.rt.com/article/40372 

Žarko Raptor: "„Za život každého vojáka, ozbrojenci zaplatí desítkami a stovkami vlastních životů. Jediný terorista se nevyhne odpovědnosti, každý dostane, co si zaslouží,” uvedl Porošenko v prohlášení zveřejněném po setkání s bezpečnostní radou na jeho internetových stránkách. Je tragédií Ukrajiny, že má takového fašistu a vola za prezidenta, někdo kdo v roce 2014 jako představitel státu a bezpečnostní rady dá takovéto prohlášení má být souzen mezinárodním tribunálem za podporu a provádění genocidy." Petr Gmiterko: "Celý den dnes poslouchám v rádiu vřeštění Porošenka, jak mu zastřelili Donbasané 15 vojáků a kolik set za to vyvraždí Donbasanů."http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-62497760-porosenko-hrozi-za-kazdeho-mrtveho-vojaka-zaplati-zivotem-stovka-povstalcu  a on mezi povstalce počítá i civilisty.

Doporučuji: http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=24020 a: - česky - http://www.alternews.cz/russian-почему-россия-не-спешит-признавать/

Doněčtí se připravují na boje ve městě a proto sundali z podstavců i památné tanky z druhé světové války.   

Od Maxima..Článek,foto,video - na FB zdi Martina Dusila datováno dva dny před výše popsanými násilnostmi
Slovjansk. Fronta na chleba a potraviny
Musím říct k porozumění: Slovjansk a Kramatorsk.Hlad nebyl. Uzavřené banky a bankomaty. Ale pracovaly supermarkety a nedostatek potravin nebyl.. Co je na fotkách a na videu? Ve vojenských nákladních vozech potraviny. Osobně jsem byl ohromen ze stavu chleba. Bochníky jak stodoly. Ruce natahující se, jak ve válečném Berlíně. Nebo v Etiopii. Všechny tyto záběry jsou jen show pro fotografy a kameramany. Teď mají těžký úkol: Ukázat, lidové osvobození a radost obyvatel... Ale náš národ je takovej. Přišli a postavili se do fronty. A nejspíš se ještě hádali o místo. A ukrajincům, co rozdávají chléb, se ještě usmívají do tlam. Včera se mnoho z nich nazývalo povstalci a bojovalo proti Ukrajincům. A oficíři to ví. Ukrajinci nenávidí obyvatele Slovjansku a Kramatorsku. Ale to se senedá nic dělat, neboť to je vzájemná nenávist. Lid Donbassu není vyřešen! Ale je to třeba určitě vyřešit.Stejně jako armáda fašistů, která bombardovala .Vše slouží jen pro propagandu. "Babi, jen seďte a já vám naliji vodu do úst", tak jsou fotky pro západní média dělané.Určitě je otisknou CNN a BBC...Maxim..Článek v NY Times...http://www.nytimes.com/2014/07/07/world/europe/ukraine-military-finds-its-footing-against-pro-russian-rebels.html?_r=2 

Motto:" U "demokratických" médií je možné skoro všechno, říkají tomu úhel pohledu nebo věc názoru.

A opět skvělý komentátor Ľubomír Huďo měsíčník X: začátek v 9:35: http://www.youtube.com/watch?v=b0P4N9pTL48

měsíčník IX: http://www.youtube.com/watch?v=nfXg2SxZY2Y

měsíčník VIII: http://www.youtube.com/watch?v=kFemt9_BjIg

*****

Ještě důvtipný essay Pavla Šťástky na toto téma, jak by to vypadalo, kdyby to bylo u nás:  

Češi už mají dost všudepřítomné korupce. Protivládní protesty byly tolik intenzívní, že vedly až ke svrhnutí a demisi Vlády. Do nové Vlády jsou bez voleb dosazeni noví lidé, které nikdo nezná, nikdo neví ani odkud se vzali, ale západ je ihned uznal za legitimní vůdce České Republiky.   

k se zaštiťuje nacionalismem a neofašismem. Je to drsné, ale nicméně funkční a splní to svůj účel. Do správy armády jsou předány soudy, státní zastupitelství a veškerá Policie.

 

V době, kdy nová česká Vláda jedná s Američany, tak se v zemi, kterou ovládají neonacisté, rozhoří násilnosti a boje. Vláda totiž zrušila všechny práva menšin na územi České Republiky. Kdokoli jen cekne slovensky, německy, rómsky, vietnamsky, tak je minimálně ubitý do bezvědomí. Běžností se stávají vraždy, znásilnění a upalovaní. Lidé trpí. Když nejdeš s námi - tak jdeš proti nám. A zaplatíš. Vraždy a násilnosti na obyvatelích národnostních menšin nikdo nevyšetřuje, protože státní zastupitelství ovládají také neonacisti. Toto je skutečný teror, ale nikdo na Západě to nezajímá. Všechny zajímají jen obchodní aktivity a jestli Česká Republika půjde na ruku západu. A ona jde a navíc ráda.

 

Obyvatelé jižní Moravy a severní Moravy se oprávněně bojí. Jsou moravské národnosti a je otázkou, kdy je nová Vláda z Prahy začne terorizovat. Pokud do téhle doby západ mlčel a nevadilo mu, že neonacisté z Čech bijí menšiny, tak proč by ho měl zajímat osud Moraváků? Nebudou se zajímat.....mají pravdu. Lidé, kteří mají původ ze Slovenska, Polska a jiných, kteří sice občas stáli o svoji autonomii, ale nikdy za ní nebojovali, tak se nyní bojí o život svůj a život svých blízkých. Proto berou do svých rukou zbraně a ve snaze o záchranu svých životů a domovů se snaží o autonomii a samostatnost na Praze.

 

Částečně podporovaní ze Slovenska, avšak bez výrazné vojenské pomoci, se obyvatelé brání. Vyhlašují Nezávislou jižní Moravu a Ostravskou Republiku. Vláda z Prahy odmítá jakékoli separatistické snahy a označí tyto lidi za teroristy. Chystá proti "teroristům" z Brna a Ostravy vojenský zásah. A co dělá západ? Mlčí. Nechce vidět, kdo je tu skutečným strůjcem utrpení a čí jsou práva porušována. Jediné, co západ zajímá, zda přes nás poteče plyn. A to umí zabezpečit pouze Vláda z Prahy. (ne teroristi - separatisté z Moravy)

 

Začala ofenzíva proti teroristům. Na jižní a severní Moravu míří české tanky a těžká technika. V tomto mezičase napíše nový Premiér Čr oficiálně na svoji webovou stránku, že je potřeba se vypořádat s "podlidmi" z Moravy.... Začnou se budovat filtrační tábory. Cílem je do nich umístit všechny tyto podlidi z Moravy. Co s nimi, to nikdo neví, ale pravděpodobně na prodej vnitřních orgánů do Německa. Zní to šíleně? Ne to je realita. Co dělá západ? Nic a navíc mlčí a nejen to - navíc i kritizuje, že Vláda musí proti teroristům zakročit důrazněji a pošle finanční pomoc ve výši 500mil EUR .

 

Vládní "protiteroristická" akce začala. Separatisté se snaží, ale proti Vládním vojskům, v jejiž řadách stojí žoldáci a náckové z celého světa, velkou šanci nemají. (proč jinak by si zahalovali tváře? - protože to jsou stejní lidé, kteří bojovali v Libii, Sýrii a nyní i na Ukrajině)

Na dobytých územích probíhá etnická čistka a jsou zabíjeni neozbrojení muži, ženy a děti.........

Lidé utíkají na Slovensko, které je celou dobu označováno za původce nepokojů. Na Slovensku nalézají utečenci z Moravy aspoň záchranu svého holého života. Když se mluvčí Ministerstva zahraničních věcí USA zeptají, co si o tom myslí, tak odpoví, že je to úplně v pořádku. To jsou jen moravští turisté, kteří jedou na dovolenou. Ne, nikdy neřekne, že to jsou utečenci. To by bylo špatně. Protože USA chce také profitovat na Ukrajině.

 

Vážení, pokud si myslíte, že je to SCI-FI, tak se mýlíte. Toto je aktuální situace v Doněcku a ostatních částech Ukrajiny. Fašismus s podporou EU a USA, Štětiny, Schwarzenberga, Zaorálka a jiných krvelačných individuí.

 

10.7.2014 http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/341899-rusko-nemecko-a-francie-vyzyvaji-k-primeri-na-ukrajine-zemrelo-na-500-civilistu.html.. Nyní, 11.7, se dozvídám, že se bojuje s obrzněnými vozidly i ve u Luhanska ¨.Pod Zelenopol′em pomocí MLRS "Grad" povstalci účinně zničen skupinu 24 lehké brigády junty (pluk). Obrázek porážky ,má skutečně apokalyptický charakter, připomínající rozbité sloupy Wehrmachtu během války. (Přeložil(a) Bing))" Zřejmě tomu rozumět tak, že "klony Hitlera a Bandery šly do hajzlu."11.7.2014 se zpravodajství zmiňuje také o velké bitvě poblíž Lugaňsku:  http://vineyardsaker.blogspot.co.uk/2014/07/russian-and-ukrainian-sources-are.html ČT v Událostech věnovala kauze 20 vteřin, přiznala 19 mrtvých a citujíc Porošenka prý povstalci odmítli příměří! Zatímco se povstalci snaží dostat co nejvíce lidí - hlavně dětí - do bezpečí v Rusku! Povstalci nebyli ohledně otázky příměří médii vyslechnuti. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/214411000100711/obsah/337748-napeti-na-ukrajine a zde už je mrtvých nejméně 30: http://www.blisty.cz/art/73886.html

 

*****

A zde jsou důkazy opravdu genocidního postupu kyjevské junty vůči civilinímu obyvatelstvu jihovýchodu:  http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14986

 

Abychom vyvrátili pomluvy zde dokument: Kronika války, Slavjansk den po dni: https://www.youtube.com/watch?v=yp1q6HhxmLo
Славянск. Хроника войны. Документальный фильм
День за днем журналист и оператор в одном лице снимал жизнь Славянска в военное время. Вся правда изнутри: то, что скрывают украинские СМИ, и то, что не пока...
Rusko má na výběr mezi špatným a ještě horším řešením:http://www.youtube.com/watch?v=w3tXmbtdpo8
Co se stane až Putin pošle vojsko na Ukrajinu?

 

 

Michael Vildová: Kdysi jsem četla o ideologické válce....pokud jsem to pochopila jde neustálé promývání mozku většinou medii...o neustále rozmělňování pozornosti voličů tématy, která je rozeštvávají proti sobě a odvádějí pozornost od toho, co se ve skutečnosti děje.... ve skutečnosti jen odvádějí pozornost... a hrají na naší závist, xenofobii, nesnášenlivost a skutečně rozvracejí mezilidské vztahy, a zaručují, že pokud se budeme mezi sebou prát a nenávidět, budou těm nejbohatším procházet všechny útoky na naše občanská práva a jistoty...Prosím, pokusme se jít všichni trochu do sebe a neútočme proti těm na které média a jednotlivci ukazují prstem, aby zničili občanskou soudržnost a morálku a zabránili sociálním nepokojům.... Pokud se nedokážeme konečně domluvit, nedokážeme ani zabránit dalším dopadům neoliberalismu na naše životy....Před lety těsně po tzv revoluci tu nebyla bída, ani bezdomovectví ani nezaměstnanost, lichva, a exekuce, i staří lidé byli o něco více chráněni...Pokud si trochu pamatuji, věřili jsme si i jako zcela neznámí lidé a prožili jsme doby, kdy jsme si i pomáhali, chodili jsme na manifstace, jezdili olepovat vesnice plakáty, přednášeli o novém státě, chodili na happeningy, horlili jsme, diskutovali a smáli se ..a i když většina z nás má pocit, že jsme byli zneužiti, je tu i ta lepší stránka.... Jsme jako národ schopni pospolitosti, vzájemné pomoci a důvěry.... Pokusme se na to myslet a nenechme se vyprovokovat....Přece se říká rozděl a panuj... nenechávejme se rozdělit....a je na nás zda se necháme rozdělit a ovládnout...Já: Neoliberálové možná proro berou dění na jihovýchodní Ukrjině za natolik ohrožující a nebzpečné, že jde o široko daleko nejrozsáhlejší uplatnění přímodemokratiých principů a průkaz, že takto společnost může fungovat i v extrémních situacích velmi dobře.

Devět ukrajinských občanů bylo zadrženo v Moskvě ve zborjnici, doznali, že přioraviovaku teroristický útok na ruském území. Více informací brzy.

Jak v Slavjansku ukázňovali děcko a ženu povstalce :https://www.youtube.com/watch?v=WHbqH-Vdrq8
СЛАВЯНСК.КАК КАЗНИЛИ РЕБЕНКА И ЖЕНУ ОПОЛЧЕНЦА 12 07 2014
Уважаемые друзья-посетители! Если на нашем канале вы обнаружили ваше авторское видео, на что согласие вы не давали, просим, написать нам в личку http://vk.co...

 

Miroslava Hustáková o válkách a o tom, že něco podobného se před třemi lety chystalo i v Bělorusku: http://www.miroslavahustakova.cz/index.php?page=answer_35 

14.7.2014 Žarko Raptor:  Ukrajina/Novorossija Armáda Ukrajiny hlásí velkou ofenzívu, slibuje konečné rozdrcení "separatistů" s nasazením desítek tanků, raketometů i letadel. Domobrana mezitím ovládla resp. obklíčila letiště u Luganska a uzavírá armádní jednotky v kotli u Snežného, v Donětsku svádí boj o letiště, obsazené silnou posádkou armády.  

kotel Novorossija

Porošenko vydal 13.7.2014 rozkaz připravit chemiícké zbraně, jejich použití bylo naplánováno v oblasti Sněžnégo- Saur-Mogily: http://www.novorosinform.org/news/id/2863 

14.7.2014 Adam Lacko: Situácia na Ukrajine, viac zatiaľ neviem: Novoruská domobrana prepadla kolónu 30tich tankov ukr. armády pri obci Snežnoje. 27 bolo zničených na šrot pancierovkami, tri ušli. Pri Luhansku zostrelili ukrajinský ANTONOV, pilot žiaľ ušiel. Vraj to nie je jediné lietadlo, ktoré dnes zničili, no situácia je veľmi neprehľadná. Taktika NACgardy postupovať pri ruskej hranici k Luhansku sa nevyplatila. Tamojšie jednotky padli do zajatia, asi tri mechanizované brigády boli fatálne porazené, z jednej údajne prežil len jeden vojak. Severný útočný pás ukr. armády bol teda zatiaľ vytlačený. Zo západu útočia delostrelectvom a bombardérmi na predmestia Luhanska Ľvovské prápory NACgardy, početné tankové brigády (včerajší útok činil dve skupiny po 70 a 40ks tankov T-64) a diverzné jednotky ukr. armády. Okrem rozbombardovanej školy na predmestí a veľkých škodách na obytných štvrtiach nijak nepostúpili. Južný útok na Luhansk vedú výsadkári s leteckou podporou, tuhé boje prebiehajú o letisko, ktoré domobrana zatiaľ ubránila. Pri Donecku sa bojuje, domobrana odrezáva prístup do mesta, dnes vyhodili do povetria ďalšie dva mosty, čím znemožnili postup ukrajinskej pechoty zo severu. Armáda musí hľadať obchádzky. Miesta, kde by mohli zaútočiť sú pod dohľadom ťažkých zbraní domobrany, skrátka ich tlačia tam, kde ich chcú mať.

U Lugansku hoří podzemní zásobník zemního plynu Gazpromu.  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201407150120-or8c.htm

Petr Králík: "Porošenko, buď něco dělejte, anebo táhněte a prodávejte si dál svoje čokolády. Jinak budete mít takový Majdan, že nebudete vědět, kam se máte schovat," napsal ve svém Facebooku někdejší aktivista Majdanu Volodymyr Parasjuk, který svého času vyhlásil exprezidentu Viktoru Janukovyčovi ultimátum a fakticky podnítil pád minulého režimu.

Miroslava Husztáková: Tady je, že Německo chce konference přes Skype, kterých se budou účastnit i separatisté. Je vidět, že setkání s Merkelovou bylo velmi úspěšné. Carev bude asi příštím prezidentem Novoruska. http://www.vesti.ru/videos?vid=609480 tvrdí, že ukrajinská armáda je zcela demoralizovaná, mnoho  vojáků v obklíčení již týden bez jídla, separatisté je pustí, jen když se odzbrojí, povstalcům chybí letci, ale ztráty ukrajinské armády jsou obrovké mmj. i proto, že o zraněné se nestará, raději je sama zabije a pohřbí, aniž by díávala vědět příbuzným. Zatajují čísla, aby neohrozili mobilizaci a branci jim neutekli. 

Hitler vlastní města nebombardoval

"Jak mne můžou sronávt s nějakým Porošenkem, já jsem vlastnmí města nebombardoval!" 

9 zemí EU připraveno blokovat uvalení sankcí proti Rusku: http://russian.rt.com/article/40811  čeksy kratší: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_15/9-statu-EU-hodla-blokovat-sankce-proti-Rusku-9997/ 

Merkelová se chystá odstoupit před koncem funkčního období: http://radimvalencik.pise.cz/1489-merkelova-dava-sanci-zaoralkovi-a-spol.html 

Trocha absurdního humoru: http://www.nwoo.org/2014/07/14/absurdita-doby-telefonat-z-banky-domobranci-z-donbassu/ 

Sněžnoj byl zřejmě v noci bombardován. 

http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_15/Rusko-pozvalo-atase-18-zemi-na-hranici-s-Ukrajinou-4649/ aby e přesvědčili, že ukrajinská armáda neustále zasahuje na ruské území. Neustále dopadá ukrajinská munice za hranici, i proto byl jeden letoun Rusy sestřelen.

16.7.2014 převzatý a přeložený článk o zhroucení linie jižní fronty: http://www.novarepublika.cz/2014/07/podrobnosti-o-porazce-jizni-skupiny.html 

čtěte: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_16/Pribuzni-vojaku-protestuji-pred-Porosenkovym-uradem-2845/ 

koment převzat: Reportáž Ukrajinské televize, kde měl jejích reportér udělat rozhovor s někým z místního rajónu, avšak to co pak živě uviděli jak v redakci tak i 40 milionu obyvatel Ukrajiny , nikdo nečekal , a tomu i nasvědčuje i jejích reakce po ukončení živého vstupu. Ke konci videa jsem se hodně nasmál, ale posuďte sami... Rovněž bych chtěl sdělit všem, kdo to ještě neví, že po tomhle bylo ještě něco horšího. Voják ze sformovaných sil ATO, který se nachází na jihu, kde jsou okružení a obstřelování separatisty, který hlási živě Ukrajinský televizi, že z 800 vojáku jich zůstalo 400 a že žáda velení o to, aby je stáhli z jížního frontu, že nechtějí být "živé maso" pro separatistivké Grady. Zdá se že Ukrajinská vláda již nemá úplnou kontrolu nad jejích médií.
https://www.youtube.com/watch?v=nNufJO2k1OE 

A.A.:Zajatci z ukr.armády hovoria, že sa k nim v Donbasse chovajú lepšie ako v Kyjeve: ich kŕmia, napajaju, nebijú a neponižujú. Odvedencov Kyjevske urady zavadzali ze idu do boja len na 10 dni, len maloktory narukovali dobrovolne, vatsina pod vyhrazkami uveznenia. 17. už žádali ukrajiští vojáci pro své zraněné pomoc přeshraniční, od Rusů, byla poskytnuta.  https://www.youtube.com/watch?v=AVabOCZyIUs&index=21&list=PL2KavYSImN0tRpy5mnDTKIUzOz73qqr1m

Poláci vstupují do občanské války na Ukrajině, 3. světová válka už opravdu na dosah.Je to zatím neověřená zpráva, ale podle serveru "Novosti Novorosii" byla  včera v noci 16,července 2014 v Oděském přístavu povedena vykládka jednotky 12 samohybných děl (houfnic) ráže 152 mm (vzor 77 "Dana" české výroby), ve výzbroji Polské armády a nespecifikovaný počet autobusů a nákladních automobilů. Vyloženy byl  i plně vyzbrojený batalion (údajně 1, dělostřelecká brigáda ozbrojených sil Polské republiky "Mazurská") se zásobami a opustil Oděsu za přísného utajení  a byl přepravován dále z železniční stanice Razdělnaja. Pokud je to pravda, jedná se o zásadní změnu situace. Jestli toto je to "nepříjemné překvapení pro separatisty" o kterém hovořil prezident Porošenko, se vstupem ozbrojených sil cizího státu do občanské války na Ukrajině (a navíc členské země NATO) radikálně mění vojensko-politická situace a hrozí eskalace a otevřená válka. http://www.newrussiannews.ru/archives/1412  tato zpráva se ukáže být ještě důležitější po havárii malajského letadla následujícího dne. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/malajske-letadlo-sestreleno-den-po-prijezdu-polskeho-kontingentu-na-ukrajinu-jeho-odjezdu-do-p ...,,,ozic: září 2014: Armáda DLR zajala polské žoldáky. http://www.vesti.ru/doc.html?id=1939377&tid=105474

A to se, prosím, oficiálně ví, že Porošenko o vojenských záležitostech hovořil s polským Donaldem Tuscem 15.7.!! http://vasevec.parlamentnilisty.cz/porosenko-chce-spolecnou-vojenskou-brigadu-s-polskem-litvou 

Hyeny z celého světa se sjíždějí na Ukrajinu jako na safari střelnici na lidi: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/820/nikolaj-malisevskij-safari-pro-vrahy-z-pleziru

 ČT uvažuje o tom, že reportéra propagandistu 'Karase navrhne na státní cenu. 

22.7.2014 Václav Asdraeel Janoušek:

Vladimir Putin: "Před Rusko kladou ultimátum: buď umožníte zničit část populace, nebo budou sankce".Na zasedání bezpečnostní rady RF, prezident Putin vysvětlil, co by země měla dělat v reakci na sankce Západu.Vladimírem Putinem předem zadané téma na úterním shromáždění bezpečnostní rady státu znělo jako "O dalších opatření k zajištění svrchovanosti a územní celistvosti Ruska" a učinilo velký dojem na mnoho účastníků. Přestože zástupci prezidentské administrativy přesvědčovali novináře, že bezpečnostní rada se připravovala dlouho a hodně dopředu, těžko uvěřit. Krize na Ukrajině každý den nabírá na síle, stále více a více zaměstnává i Rusko. Proto prezident na začátku schůze i výslovně promluvil: - Samozřejmě, že přímé vojenské ohrožení svrchovanosti a celistvosti naší zemi dnes není. Zárukou je především strategická rovnováha sil. Z naší strany přísně dodržujeme a budeme striktně dodržovat mezinárodní právo a doufám, že ostatní země a vojensko-politické aliance zváží naše oprávněné zájmy. A spory budou řešeny výhradně diplomatickou cestou. Nicméně, situace ve světě a ve skutečnosti, mírně řečeno, je daleko od ideálu: - Dnes, ve světě je stále více jazyk ultimát a sankcí - uvedl Putin. - Koncept státní suverenity je narušen, problematické režimy, které uskutečňují nezávislou politiku, nebo prostě stojí v cestě zájmů něčích zájmů, se destabilizují. Chcete-li to provést, v kurzu jsou barevné revoluce, a jestli nazývat věci pravými jmény – jedná se o státní převraty, financované a podporované zvnějšku. Často se opírají o radikální, nacionalistické, nebo prostě neofašistické síly. Jak se nyní děje na Ukrajině. Lidé přišli k moci, ozbrojeným, protiústavním, způsobem. Po převratu se konaly volby, ale zvláštním způsobem a do vedení státu se státu se dostali opět ti, kteří financovali nebo provedli převrat A část populace, která není v souladu s tímto vývojem, se snaží potlačit. Bez jakéhokoli pokusu provést alespoň nějaké jednání. Před Ruska téměř dali ultimátum: buď nám umožníte zničit část populace, nebo proti vám, budeme zavádět nějaké sankce. Zvláštní logika, která je naprosto nepřijatelná. Pád letadla na obloze nad Doněckem ještě více situaci komplikuje. Kromě toho, že se opět ukázala nespolehlivost současných ukrajinských orgánů: - Je to hrozná tragédie, Rusko bude dělat vše , co na něm závisí k důkladnému vyšetření - řekl Putin. - Rusko podpořilo návrh Austrálie na rezoluci Rady bezpečnosti. Nás vyzývají, abychom uplatnili vliv na separatisty na jihovýchodě. Vše, co je v našich silách, děláme, ale to je zcela nedostatečné. Včera, když separatisté předávali černé skříňky, ukrajinští vojáci provedli tankový útok na město Doněck. Tanky pronikly na nádraží, bylo vyhozeno. Mezinárodní odborníci nemohli vystrčit hlavu. Separatisté se sami neostřelují. A konečně, musíme vyzvat Kyjevskou vládu, aby respektovala základní normy slušnosti a dodržela alespoň na krátkou dobu dohody o příměří Prezident řekl, že ruské scénáře vyzkoušené v post-sovětských republikách neprojdou, i když tlak na to je velmi silný: - Podobné scénáře, jako na Ukrajině, ničí moderní světový řád. Ale proti Rusku neprojdou takové metody. Recepty, které pracují proti slabším zemím, zde nebudou fungovat. Naši lidé to nikdy nedovolí to, a nikdy to nepřijmou. Ale pokusy destabilizovat situaci a udeřit na zranitelných místech, se přijímají a budou se přijímat. S tím, aby nás učinili poddajnějšími při řešení otázek v zájmu jiných zemí na mezinárodní scéně. To se týká jak ekonomické, tak i politické sféry. Použijí speciální informační technologie kanály závislých nevládních organizací. Toto všechno je v některých zemích, zřejmě chápáno jako demokracie. V reakci na tyto výzvy Ruska Putin uvedl několik kroků: 1. Soustavné úsilí k posílení inter-etnické harmonie. "Rozumná imigrační politika, jasná reakce na fakta, na nečinnosti úředníků nebo činy, které mohou vyvolat konflikty na základě etnického původu. 2. Ochrana ústavního pořádku. "Nikdo nemá právo porušit zákon, porušovat práva občanů." 3. Vyvážený ekonomický a sociální rozvoj. "Musíme zajistit rychlejší růst strategicky důležitých oblastí, včetně – Dálného východu" 4. Nejdůležitějším garantem suverenity a územní celistvosti Ruska jsou naše ozbrojené síly. "Budeme přiměřeně reagovat na vojenské infrastruktury NATO. Nenecháme bez pozornosti zavedení globální protiraketové obrany a narůstání zásob strategických nejaderných vysoce přesných zbraní " - I když to neříkají naši západní kolegové, jsme si dobře vědomi toho, co se opravdu děje, - řekl Putin. - Ve skutečnosti, skupina sil NATO v Evropě se prokazatelně posiluje. Často nám říkají, že Protivzdušné síly - toje obranný systém. Nic takového – je to útočný systém. Je to součást útočného systému Spojených států, který je vynesen na periferii. V originále článek zde: http://www.kp.ru/daily/26258/3137923/ 

rýden 21.-25.7.2014 Hana Zelenková: Na Ukrajině skončil parlament. Fašisté znemožnili vstup poslancům Komunistické strany .Dvě další strany se odmítly účastnit tohoto protizákonného jednání a odešly  

 http://aeronet.cz/news/ukrajinska-armada-vyuzila-tragedie-letu-mh17-a-delostrelecky-zautocila-na-civilisty-na-predmesti-luhansku/

26.7.2014  http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_26/DLR-Ukrajinska-armada-bombarduje-Doneck-fosforovymi-bombami-7722/.

29.7.2014 asi 14 cní po tragédii letu MG17: 

Martin Dusil
Já už fakt nevím,jestli se mám smát a nebo brečet

Jak zjistili Anonymous...Tak ty satelitní obrázky, které ministerstvo zahraničí USA ukazuje jako důkaz obstřelování Ukrajiny z ruského území,byly provedeny pomocí Photoshopu a Google mapy někde v kanceláři v Kyjevě... Americká vláda říká,že na snímcích jde o raket.systém"Grad" rozestavený a střílející na ukrajinské území...Ale podle zjištění Anonymous to nebyly "Grad", ale pouze kombajny...sklízející zrovna úrodu pšenice.!!!!!!! ..Já si opravdu dělám starosti o normálnost dnešních vládců USA...Vemte si kolik lží už jim muselo projít v minulosti,když už si ani nedají tu práci aby jejich fake ,vydržel déle než několik dní!!!!  

kombajny

O komajnech vážná tiskovka: http://www.youtube.com/watch?v=IMzqdUreEaY

http://www.blogovisko.sk/do-krytu-ruske-kombajny-utocia.html 

 Na Novinkáchj si nedají říci a s kombjny ne a nepřestanou - mají je tu zase: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/343873-ruske-letectvo-opakovane-narusilo-ukrajinsky-vzdusny-prostor.html

31.7.2014 Zarko Raptor: 

Ukrajina bojuje proti mobilizaci

chunta se nechala inspirovat zase fašisty,

násilně mobilizuje běžence z Donbassu,

nechtěli jste bojovat za Donbass bojujte za Ukrajinu 

Dezerce 54 ukrajinkých vojáků do Ruska: http://rusvesna.su/news/1406571338 

Ukrajinská armáda pálí do svých vlastních, kteří se rozhodli vzdít  novoruským nebo přejít do Ruska_ http://novorossia.su/ru/node/4591 

Anna Plevová-Kováčiková: Dnes mi internetový kamart p.L.Šmid poslal toto, je to skutočne zarážajúce a neuveriteľné čoho je ten blbeb Jaceňuk schopný a vôbec parlament ako taký.... CHORÉ A ZVRÁTENÉ!!!!!! OBČANIA UKRAJINY BUDÚ ZO SVOJICH PRÍJMOV ODVÁDZAŤ DAŇ NA ĎALŠIE VRAŽDENIE SVOJICH SPOLUOBČANOV!!!!! VYDUPAL SI TO PREMIÉR VRAŽEDNÉHO VLÁDNEHO KOMANDA - ARSENIJ JACEŇUK!!!Ukrajinský parlament schválil osobitnú daň vo výške 1,5 percenta zo všetkých zdaniteľných súkromných príjmov v krajine. Z tejto "vojnovej dane" má byť financovaná tzv. protiteroristická operácia (ATO) na východe krajiny. Podľa rozhodnutia, ktoré prijali poslanci veľkou väčšinou hlasov, ju budú vyberať do 1. januára 2015, informovala agentúra DPA. Navýšenie finančných prostriedkov na vojenské operácie bolo podmienkou Jaceňuka na jeho zotrvanie vo funkcii.Ukrajinský parlament schválil daň na financovanie vojenských operácií na východe Kyjev 31. júla 2014 (TASR/HSP/Foto:TASR) Navýšenie finančných prostriedkov na vojenské...HLAVNESPRAVY.SK a prajemVám peknú nedeľu a nový pracovný týždeň, Anna

Část letadel, která bombardují Doněcko startuje ze základen v Rumunsku, Moldávii a Ázerbájdžánu. Podle odposlechů jsou možná pilotovány Poláky a dokonce i Izraelci. http://www.veteranstoday.com/2014/08/02/mystery-bombing-runs-over-ukraine/

A jhak 3.8,2014 komentoval situaci ČRo: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3179093

7.8.2014 v Událostech ČT24přiznala , že po intenzívním bombardování centra Doněcka smrt jednohoi človka. Filištínsky pravila, že je nejméně jeden mrtvý. To už jsou rozumější permamnentně kempující majdanisti,kteří se nechtějí nechat z Majdanu vyhnat, což plánuje radaměstapro nepokoje pod záminkou nějakých oslav a vojenské přehlídk a s tím spojeného úklidu- pravda je prozaická: Martin Dusil: Tak to se teda mění situace....Majdan řve hesla ...Ale podivte se jaká...?...Majdan je proti Porošenkovi a speciální operaci na východě Ukrajiny!!!!..Majdan vyhrožuje pochodem na sídlo městské rady....Kličko nechal budovu vyklidit..Vchod hlídají lidé se samopálkama...Ti Ukrajinci ale umí žít!!! 

 Petr Gmiterko: Den ,co den čtu na hovínkách.cz , jak hrdinná fašistická armáda bije povstalce. Dnes se dozvím, že se hrdinům podařilo s holou prdelí zdrhnout a to ještě nenapsali, že většina zdrhla do Ruska P.S. Právě ten článek stáhli ze seznamu.cz  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344498-pres-tisic-ukrajinskych-vojaku-se-probilo-z-valecneho-kotle.html 

Ela Ká: Něco z dneška. USA a EU mohou na Rusko uvalit další sankce.

Raketový křižník USA vplul do Černého moře. 
Americký ministr obrany a NATO společně hlásají, že ruský vpád je hrozbou a dokonce i „realitou.“

A Putin ne a ne přijet... Déjà vu?(článek z 2. 4. 2014) http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/268295-rusko-muze-obsadit-cile-na-ukrajine-do-peti-dnu-varoval-velitel-nato/

8 9.8.2014 Martin Dusil: Humanitární pomoc z Ruska,pro obklíčený a strádající Doněck a Luhansk podpořil Mezinárodní Červený Kříž a teď nově i OBSE.....a ta kreatura sedící v OSN za USA řekla,že ,,Tato humanitární pomoc bude ze strany USA brána jako vtržení Ruska na Ukrajinu "a tím to zvadlo...Nevím jestli si to dost dobře uvědomujeme ale ti psychopati z Washingtonu a z EU mají absolutně na háku kolik lidí zemře a nebo bude strádat.......

9.8.2014: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_09/V-Donecke-oblasti-je-bez-vody-pres-400-000-lidi-8263/  a: Miroslava Hustáková: presstituka Pazderka v pozici hlasné trouby kyjevské junty právě ted na ČT. Oznámil, že ukrajinská armáda bylo do nedávna v troskách, ale už osbobodila od separatistů 3/4 území. Zapomíná sdělovat, že již používají i těžké zbraně typu "Smršť" , které likvidují všechno živé. Novinky.cz i fotku těchto zbraní odstranily z článku, ale sdělení, že " živé sily byly zničeny " tam ponechaly. Každá válka jednou skončí a za válečné zločiny na civilním obyvatelstvu Porošenko ponese odpovědnost. Žarko Raptor: Donětsk vojenská situace

situace je velice nepřehledná a celý den se měnila
1. Saur-Mohyla klíčová kóta je pod palbou dělostřelectva obou stran, krev teče proudem, vysoké ztráty, vojáci chunty se zachytili na jižních svazích
2. Jižní kotel, postupně je čišten od zbytků zahr. žoldáků a vojáků chunty, keří neprchli, podle některých zpráv se opevnili v Djakove
3. Krasnyj Luč je bráněn kozáky, ráno se národní gardě podařilo dostat do města, k večeru se ji podařilo vytlačit, v oblasti bylo sestřeleno další SU 25
4. Malinovka klíčová pro obklíčení Donětska je v držení domobrany stejně jako Gorlovka. probíhá odstřelování, do Donětsku se snaží pronikat menší diverzní skupiny spíše za účelem průzkumu a možné demoralizace obránců, Donětsk rozhodně není neprodyšně uzavřen, z pohledu civilistů však je bezpečný odchod nemožný.Vojenská situace v Doněcku 1.-8.8.2014

Doněck,  vojenská situace 1.-8.srpna 2014

Miloš Kirman: Spousta lidí z té rusofobní sekty tvrdí, že sama sebe z děl ostřeluje domobrana. A neochvějně tomu věří. Za rozstřílené invalidy na svých vozících přes sanatoriem prý může rovněž domobrana. Upálení Rusů v Oděse je dílem rusů. Prostě sekta. 

10.8.2014 Luhansk je osmý den bez elektřiny a tedy i vody, /Petr Cvalín: Spousta lidí z té rusofobní sekty tvrdí, že sama sebe z děl ostřeluje domobrana. A neochvějně tomu věří. Za rozstřílené invalidy na svých vozících přes sanatoriem prý může rovněž domobrana. Upálení Rusů v Oděse je dílem rusů. Prostě sekta.

12.8.2014 Miroslava Hustáková: Je pravdou, že 3 ruské divize jsou u hranic s Ukrajinou. A proč, protože na Ukrajině nejsou jen američtí žoldáci, ale přímo vojáci armády USA a bohužel díky tomu asi začne skutečná válka. Zde v článku máte napsáno m.j. , že byl zraněn generál armády USA Kee Rendy Alan, který fakticky řídí operaci proti separatistům a zabiti další 3 američtí důstojníci 52 km na severo západ od Slavjanska. Jednou z nich byla žena, ale zbyla z ní jen hlava, která měla obarvené vlasy. S odkazem na poradce zastřeleného amerického oficíra na dne 30.6. na pláži v Mariupole, z 180 amerických vojáků, kteří přijeli na Donbass je 10 zabitých a to za necelý týden. Neříkal Obama, že tam žádné vojáky nemá a za soukromou armádu neodpovídá ? Již v dubnu ukrajinská armáda zahrabávala Američany žoldáky do země, protože o repatriaci neměly USA zájem. A jak to bude s vlastními vojáky ? http://voicesevas.ru/yugo-vostok/3359-partizany-ranili-amerikanskogo-generala-i-ubili-troih-oficerov.html

13.8.2014: V Gorlovce je evakuace, hoří chemický závod, fabriku odstřeovala ukr.armáda. http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201408131515-ldna.htm 

14.8.2014: Plk. Střelkov rezignoval na funkci ministra obrany a náčelníka štábu obrany Doněcké lidové republiky, ve funkci ho nahradil Vladimír Kononov (1974) rodák z Luganské oblasti žijící ve Slavjansku, civilním povoláním trenér judo,

*****

Otitulkovaným videem proti informační nlokádě: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/diky-internetu

 Bojiště Donbasu 15.8.2014: 

bojiště Donbasu 15.8.2014

 

Bojiště Donbasu do 21.8.2014

25-8.2014: Žarko Raptor Domobrana Donbassu si vytičila za cíl odizolovat v jižní části Ukrajinskou chuntu od hranic s Ruskem a vytvořit průchod k moři. Boje se blíží k Mariopolu, kde už menší skupiny domobrany působí, podle svědků město Národní garda začíná opouštět, pravděpodobně i ve snaze zamezit obklíčení velkých skupin vojáků chunty v jižní časti fronty, kde reálně hrozí uzavření cca 3000 vojáků s velkým množstvím techniky do dalšího kotle v oblasti Stepanovka - Ambrosievka. Zároveń pokračují další boje na severu u Luganska, kde se domobrana snaži uvolnit Lugansk ze sevření a umožnit jeho dostupnost i pro běžné občany. U Donětsku se připravuje útok v oblasti Elenovka, menší obce v jejím směru již byly osvobozeny a část vojáků chunty obklíčena. Posily z Mariopolu (UKR bat. Dnepr1) byly napadeny partyzány, naopak UKR bat. Azov se z jižní části částečně stáhl a přes rozkaz odmítl přejít do protiútoku, pro vysoké ztráty potřebuje doplnit výzbroj i mužstvo usnadnil tak uzavření kotle u Abrosievky, v Mariopolu i Kramatorsku se pohybují diversní skupiny domobrany je slyšet občasná střelba.

Donbass mapa bojové situace včetně vyznačení směrů nástupu domobrany a vzniklých či vznikajích obklíčení/kotlů sil Ukrajinské chunty približný stav k 25/08 8:00

Bojiště Donbasu 25.8.2014

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/345966-v-ilovajskem-kotli-je-sevreno-nekolik-ukrajinskych-praporu-fronta-se-hrouti.htm

Lubo Moško: "dnes 12:29 Záporožie - partizáni nespia.Partizáni zaútočili na konvoj Narodnej gardy ustupujúcej z Mariupola.Vydeseny z "ruskych tankov " začali prchat z Mariupolu v smere Záporožie - prápory Dnepr a Azov.Avšak, pre mnohých sa smer Záporožie nestal spásou.Akonáhle vošli do regiónu, ich konvoj bol napadnutý partizánmi v oblasti Záporožie Rozovka.Prerazili prve bariéry, a konvoj bol prepadnuty pri vchode do Kuibysheva. Partizáni vyhodili do vzduchu auta z diaľky, na čo reagovali neefektívne paľbou náckovia.Druhá polovica bola nútená k návratu do Kyjeva na prerazenych pneumatikach."http://www.novorosinform.org/news/id/6990 

Bojiště Donbasu do 28.8.

 3.9,2014: A.A.: Ukrajinská chunta vyhlásila jednostranné zastavení palby na Donbasse

Tiskový odbor Porošenka, po telefonickém rozhovoru Porošenka s prezidentem Putinem, informoval o zastavení palby na Donbasse a potřebě dalších kroků k nastolení míru. Již včera domobrana informovala masivním stahování bojovníků chunty z oblasti Donbassu, které potvrdili i armádní velitelé chunty oficiálním důvodem bylo přeskupení sil. Kontrolní stanoviště chunty na trasách zůstala zcela neobsazena nebo jen sminimálním obsazením.
После телефонного разговора президента РФ Владимира Путина и его коллеги Петра Порошенко, администрация президента Украины объявила о постоянном прекращении огня на востоке страны. Кроме того, было достигнуто взаимопонимание касательно шагов по установлению мира.
Президенты Украины и России провели сегодня телефонные переговоры, по итогам которых пресс-служба Петра Порошенко объявила о постоянном прекращении огня на востоке Украины
https://www.facebook.com/zarko.raptor/posts/595074503935150
https://www.facebook.com/petroporoshenko/photos/a.474415552692842.1073741828.474409562693441/500777086723355/?type=1cca 4.-5. začalo příměří mei Donbasem a Ukrajinou, ale podle toho, co bylo řečeno na souběžném sumnitu NATO ve Walesu, půjde o to, přezbrojit Ukrajinu velícími systémy NATO a pod. 6,9,2014 Martin Dusil: 
Porošenko:,,V žádném případě se nechystám dát rozkaz k odchodu vojsk z Donbasu ..,,Nemůžeme tam zanechat tyto teritoria,protože řeč je o našich teritoriích..V žádném případě nepovedu řeč o necelistvosti mojí země."..To řekl v rozhovoru pro BBC..Zacharčenko (DNR)..,,Ukrajinská strana porušuje příměří,dnes obstřelovala dvě civilní oblasti" Aneb ...Domluv se na něčem s Porošenkem a máš skoro jistotu že to poruší...

 29.9.2014:  A co tohle? https://www.youtube.com/watch?v=q0FIhgBY8Aw

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.