Medvědí služba pro ČSSD

4.2.2011 16:35
Pro medvědí službu se svým rozhodnutím vyloučit Petra Dimuna, rozhodli sociální demokraté v Klášterci nad Ohří. Nezpochybňuji právo vyloučit kohokoliv z jakékoliv strany, ale zpochybňuji důvody, které v tomto konkrétním případě zaznívají a které jsou podle mého soudu neslučitelné se slůvkem "demokratická", které má ČSSD na konci svého názvu.

Důvodem k vyloučení nesmí být Dimunova ( vlastně kohokoliv) kritika na adresu nového vedení ústecké ČSSD. Natož narážky na údajně černé duše v klášterecké partaji, popřípadě kritické výroky ke kandidátům na šéfa ČSSD. Důvod je jednoduchý. Nové vedení ústecké ČSSD před svým zvolením také veřejně kritizovalo, a to bez červené karty, vedení stávající. Narážky na černé soc.demokratické duše padaly také a mnohem častěji, než státotvorná slova o sociální solidaritě. Nehledě na to, že ani Sobotka s Haškem si vzájemně nic nedarují.

Rozhodnutí vyloučit P.Dimuna u mě vyvolává dojem (u veřejnosti vyvolat může), že v Klášterci nad Ohří chtějí, aby v ČSSD zavládly asijské totalitní praktiky, které by zakazovaly kritizovat toho, kdo je v okrese, kraji, či v celé republice aktuálně pasován do role "otce všech sociálních demokratů". Každý rozumný člověk musí uznat, že  rozhodnutí přátel z Klášterce na Ohří  má pro ČSSD z těchto důvodů kvalitu medvědí služby. Proto by se proti zdůvodnění jejich rozhodnutí mělo vedení ústecké ČSSD tvrdě ohradit. Stejně tak musí učinit nejvyšší vedení celé ČSSD. Neumím si představit, že by například přátelé Houska, Foldyna, Fišera, Hašek a Sobotka pasivně přihlíželi k realizaci totalitních stranických čístek. Pomohu si úpravou jedné okřídlené hlášky, jejíž praktické kroky jsou tím posledním co ČSSD v současnosti potřebuje. 
"Nová doba, straník vyhazuje straníka."
stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.