Měří odpůrci EET (elektronické evidenci tržeb) všem stejně?

vrchni
5.6.2015 07:30
Rozhodně jejich nesouhlas s tímto daňovým nástrojem nezpochybňuji. Jedná se o politické rozhodnutí a není povinností občanů mít politický názor stejný.

Na druhou stranu je povinností i "nenáviděné" zákony respektovat. Co však zpochybnit mohu je asi nejvíce opakovaný názor odpůrců EET, že vláda dělá z živnostníků a podnikatelů podezřelé, které chce neustále hlídat a kontrolovat. Dokonce, že je to návrat do totality. Pokud by to byl návrat do totality, která si např. šibalství dnes kontroverzního podnikatele Ivo Rittiga pohlídala a za hospodářský delikt ho odsoudila ke ztrátě svobody, zatímco aktuální režim si s jeho mediálně propíraným šibalstvím neví rady, pak ani v přímé logice odpůrců EET, že se jedná o totalitní rozhodnutí, v EET nemohu vidět nic špatného. Zároveň bych chtěl živnostníkům a podnikatelům vzkázat, že naprosto běžně vůči svým zaměstnancům preventivně uplatňují princip nedůvěry. Kamerovým sledováním počínaje až po fyzické kontroly, jestli v místě svého bydliště dodržují léčebný režim. Pokud si o sobě nemyslí, že jsou nadlidé, pak si nepochybně uvědomí, že stát se k nim bude chovat stejně,jako se oni chovají ke svým zaměstnancům. Důvěřuj, ale prověřuj je heslo o které se v zájmu státní kasy opírají všechny civilizované státy světa a poctiví občané z něj strach mít rozhodně nemusí. Nářek nepoctivých by vyslyšen být neměl. Konec konců, proč se k těmto zemím konečně po 25 letech nepřiblížit?

 

Ilustrační záběr z filmu Vrchní, prchni.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Pokud například má holička okamžitě pošle do státní kasy minformaci, že za mne odvedla DPH, které ji nikdy nepatřilo a platím ho já, tak budu rád. Není větší prasárny než si ho vzít a pak tuto operaci zatajit a DPH si nechat. Rozhodně to nepovažuji za šikanu, ale za pozitivní pud sebezáchovy státu, který si nemůže dovoélit být neustále okrádán. A že se tak děje i přes velkorisé paušály o tom snad není pochyb.