Míček na Sobotkově půlce hřiště

16.7.2011 10:02
Novináři z iDnesu se rozhodli zpříjemnit sobotní ráno svým čtenářům. Otvírák na titulce věnovali Petru Nečasovi. Tedy rozhovoru s ním na téma proč bude nutné zvýšit DPH rovnou na 19%. Premiérova argumentace, vhodná tak pro žáky zvláštní školy, nestojí za poznámku. Zarazily mě však poslední dvě odpovědi tohoto rozhovoru. Ty už za zamyšlení stojí.

 

Petr Nečas v nich jednak překvapivě doznává, že „my se s Bohuslavem Sobotkou setkáváme častěji, než veřejnost tuší“ a pokračuje: „ČSSD uvázla v modelu hospodářské politiky sedmdesátých let minulého století a není schopna to překonat. Dohodnout se s ní na těchto reformách není možné. Ale pozor! Jen navenek. Oni moc dobře vědí, že reformy jsou potřeba. Jsou rádi, že tu černou práci dělá někdo za ně.“

Poslední otázka se pak premiéra ptá, zda se nebojí, že sociální demokraté jeho reformy zruší. Nečas takové obavy nemá. Říká, že někteří sociální demokraté mu mezi čtyřma očima přiznávají, že reformy nechají tak, jak jsou. Předseda vlády v tomto kontextu o sociálních demokratech říká doslova: „Oni přes ústa práší a slibují všem všechno, ale dobře znají realitu.“

To je celé. Jak koho, ale mě z Nečasových slov bez obalu mrazí. A čekám reakci. Jednoznačnou a jasnou reakci opozičního šéfa. A žádné vytáčky typu případných parametrických změn důchodové reformy Drábkova střihu, jak jsme byli všichni svědky!

Pokud by měl mít Bohuslav Sobotka s reakcí na mediální vystoupení Petra Nečase problém, připomněl bych mu slova mluvčího občanské iniciativy ProAlt Pavla Čižinského na nedávné odborářské akci před ministerstvem zdravotnictví. Čižinský tam vyzval vládu, aby reformy předložila referendu. A pokud to neudělá, strany opozice by měly přijmout veřejný závazek, že po volbách tyto zákony zase zruší.

Jasné, jak facka. Anebo je to skutečně tak, jak se na těchto stránkách ptá Jiří Paroubek, že je otázkou zda závazný program ČSSD ještě existuje? Také v tomto ohledu rád Slávku Sobotkovi a mnohým dalším sociálním demokratům pomohu. Stačí, aby si uvědomili, že podle posledních průzkumů má celých 60 procent českých domácností podprůměrný příjem, 9 300 až 10 000 hrubého! To, že je Nečas s Kalouskem a všemi těmi véčkaři a „káčkami“ a ví bůh ještě čím zahrnou svými „reformami“ a 19% daní, samozřejmě svědčí o skutečnosti, že vláda a její poslušní poslanci žijí v jiném světě. Pokud ovšem v tom jiném světě chce žít i ČSSD se svými poslanci, pak ať to přizná a zůstane v něm. Lidé si poradí i bez ní. Byla by to ale možná škoda.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaroslav Židlický

Nečas je sice naprosto neschopný a nedůvěryhodný premiér, avšak jako aparátčík, pohybující se téměř 20 let v politice, ví velice dobře, že kapři si rybník tentokrát již sami nevypustí. Nečas je sám příkladem člověka, který neumí nic a nebýt jeho partajnictví v  ODS neví o něm nikdo.Odchodem Jiřího Paroubka z vedení ČSSD utrpěla tato strana nenahraditelnou ztrátu a řečeno sportovní terminologií ztratila i tolik potřebný tah na bránu. Sobotka není Jiří Paroubek, či David Rath a proto se nejen on, ale i celá stínová vláda  na politickém hřišti utápí sice v elegantních kličkách, přihrávkách do stran a dozadu, aby si nakonec vstřelia vlastní gól. Tím gólem může být deziluze a  totální ztráta  důvěry občanů v politiku strany, která se vzdala boje za udržení sociálního státu, vzdala se boje za sociální spravedlnost a nečinně přihlížela jak vládní pochopové devastují životy občanů živicích se poctivou prací. Sázka pouze na to, že Nečas a jeho vládní pochopové se svými reformami natolik znemožní, že volební vítězství spadne ČSSD do klína je velký a možná i tragický omyl současného vedení ČSSD.

1rytir

O tom, že současná vláda je vládou hrobařů pane Škodo žádná. Otázka, co mě trápí je ta, zda ji dovolíme v jejich snažení pokračovat a zda dokážeme vyvolat předčasné volby a v nich zvolit sílu, která by byla ku prospěchu země. Je třeba začít od politiků, jimž jsme dali, či se chystáme dát hlas vyžadovat prosazení mnohem, mnohem většího dílu přímé demokracie. Ukázalo se, že vůle, prosazovaná jednou za čtyři roky, zůstává nenaplněna a co je hlavní, nelze ji nijak legálně změnit a to ani v případě, že elita, odvozující svoji moc od výsledků voleb, koná pouze v zájmu menšiny a zjevně proti vůli většiny. Takto to dál fungovat nemůže a ani nesmí.

skodovka_1

Pane Sedláček, tohle je vláda hrobařů. A ten míč je už v Sobotkově bráně. U nás žádná pravice a levice není. To jenom novináři a starý mocnář rozložil republiku na komunistické úspěšné a neuspěšné pohrobky. No a dovolím si tvrdit, že premiérem je p. Kalousek (kardinál R) a vice premiér pro Nečas (páter Josef). Běhá od ministerstva k ministerstvu a vyhrožuje škrtáním. Bodejť né, když Kalousek a Nečas jsou zásobeni pery z Hradu. 

1rytir

Pane Sazečku, máte pravdu, počtáři by v té Nečasově vládě byli, ale ekonoma, aby pohledal.

catumbelan1

To je fakt. Představa vlády asi je, že 60% zaměstnaných bere i 10.000 a potom nevědí roupama co by dělali. Válí se o dovolených v Karibiku nebo na Seychelách. Prohání se zbůhdarma v drahých autech po našich skvělých dálnicích. Žijou si jako prasata v žitě! Kdo to má pořád tolerovat!

Ony kalkulace, které ovšem těm rozpočtově odpovědným většinou nevychází, jsou jako ze zvláštní školy. Matematicky možná chybné nejsou. Jenže v makroekonomice asi nestačí jen umět sčítat, odčítat, násobit a dělit. Dopady těchto Kalouskových a možná i Nečasových propočtů většinou udělají jen větší díru a tím i průvan v žoku státních financí. Ale zaslepenci o kterých je řeč zarputile pokračují ve stejných chybách!