M. Vildová o exekucích: Dopis prezidentovi

obrazek
28.12.2014 19:50
Nejeden náš přítel někoho pohřbil kvůli exekucím, takto hovoří Pavel Ovčáček: Většina právníků, co se v posledních letech pomnožili jak supi, jsou potencionální a fakticky nezaměstnatelní lidé, kteří mimo celospolečenských škod nedělají žádnou práci. V této kolegialite se drži - od parlamentu přes soudy, exekutory, právníky, oddlužovače, vymahače. To je lidí, že? A s rodinami, své velmi nadstandardní příjmy mají z postižených, důchodců, invalidů, nesvéprávných a jejich opatrovníků. Moc se nenadřou, exekučni soudy probíhají mezi 4 očima, tzv. ,,dlužníky,, nikdo nehájí. Později na trestní oznámení neodpovídají, dobrý nápad, pak to nepřísluší řešit ani nadnárodnímu soudu. když to naše nezajímá a múže to být nejen exekuce, ale i zabití a vražda. Zlaté časy pro bezcharakterní lidi. Západní demokracie se to prý jmenuje, abychom ještě nevzpomínali nostalgicky na východní diktaturu.A já bych dodala - kolik asi advokátů se šáblo s exekutorem za zašantroenou exekuovanou nemovitost jako v případě mého kamaráda Pepy! Připomínám, že v prosinci ministryně Válková a parlament shodili se stolu projednávání teritoriality. Blíže v druhém linkovaném článku. Michaela Vildová píše panu prezidentovi: Odpověď budu bedlivě sledovat a dodatečně ji doplním.

Michaela Vildová: 

 

Vážený pane prezidente,

Váš poslední projev se mi líbil a rozhodně nejsem sama. Ale musím přiznat, že již delší dobu pročítám Vaše projevy s rostoucí netrpělivostí: stále čekám, že vyjádříte svůj názor na problematiku exekucí a excesů kolem nich. Nelze popřít, že zacházejí o mnoho dál, než byl kdysi původní a jistě správný záměr a že se týkají obrovského množství lidí, kteří jsou průběhem exekuce často existenčně likvidováni. Mohu jako takto postižená potvrdit, že oproti tomu, co tvrdí media, si jen naprosté minimum lidí půjčuje na dovolenou, nebo na drahé dárky...
Valná většina občanů je nucena se zadlužit, pokud jim odpadne jeden příjem, a to ať již díky propuštění z práce, nemoci, nebo dokonce úmrtí toho, kdo se s nimi podílel na rodinném rozpočtu. Zadlužují se kvůli: nájmu, nedoplatkům za předražené energie, lékům, pomůckám pro děti do školy, a co je děsivé, mnoho starých lidí se zadluží kvůli nákladům za pohřeb životního partnera, když před tím utratili své úspory za jídlo, nájem, nebo zdravotní pomůcky. Zkoušejí si půjčit jen málo, které by byli schopni splácet, ale malé sumy jim banka nepůjčí, a žádosti o větší zamítne, takže se obrátí na nebankovní sektor a dostanou se do soukolí lichvy.
Jsme přece všichni rovnoprávní občané tohoto státu a proto spoléháme na Vás, svého prezidenta a na Váš smysl pro sociální spravedlnost, prosím uvažte, kolik z nás je exekutory zcela zničeno... Kolik občanů přišlo o vše, o rodinu, domov, přátele, zdraví a někteří dokonce o život...dovoláváme se Vaší podpory a přešetření jednotlivých případů, ale hlavně zákona, který by výrazně omezil pravomoci exekutorů, změny zákona o oddlužení, které by mělo být přístupně i pro lidi nemajetné, pokud se dostali do situace, kdy nemají prostředky na jakékoli splátky pro insolvenční správce.
Odvoláváme se k pravomoci Vašeho postavení a chceme Vás poprosit, jako občané této země, abyste zastavil likvidaci tisíců lidí, kteří mnohdy dluží několik desetikorun za pokuty a po několika letech byli postaveni před exekuci, která jde o desetiticíců protože narostla o tzv náklady exekutorů, jsou i případy exekucí pro nulové dluhy, kde exekutor chce po povinném jen své náklady, vzrostlé na obrovské sumy. Znovu Vás prosíme, abyste se na tyto otázky informoval nejen od "nezávislých " znalců z řad soudců a exekutoru, ale také od nás, občanů, které tento systém zabijí...
Přeji Vám za sebe i ostatní vše dobré do novém roce mnoho zdraví a úspěchu a věřím, že se nám pokusíte porozumět a pomoci.
Děkuji za Vaši trpělivost a za vše, co v této věci podniknete.
Mgr. Michaela Vildová

 

související článek: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuce-zrcadlo-spolecnosti a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuceexekutori-navrh-noveho-zakona-komentare 

Ještě zcela důvěrná rada z Facebooku: Dobrý den, říkala jsem si že se podělím o tento čerstvý kvítek mého duševna   stručně zvaný strategie přežití při exekuci.

Protože si exekutoři pořídili dost dobré vyhledávací databáze a navíc mají pod palcem kde koho, kdo má jakýkoli vztah k majetku a bydlišti občanů je nutné to předvídat a snažit se tomu přizpůsobit svůj postoj. Hlavně pokud budete uvažovat zcela prakticky a můžete uchránit alespoň věci na kterých Vám záleží. Objasněte si celou situaci v plné parádě: i když splácíte jakkoli velké sumy, není pravděpodobné, že byste se kdy z exekuce vymanili, protože zmetci ji vždy navýší další a další náklady.

Jedno z možných řešení je zcela rezignovat na splácení, ukrýt cennější předměty, ke kterým máte citový vztah a zbytek jim pohodit, s tím, že levný nábytek se dá sehnat za málo, nebo za odvoz. Najděte si možnost výdělku a chraňte si vydělané peníze. Nechte za práci platit na ruku, nebo složenkou. Plaťte především nájem a inkaso, ať nezůstanete bez bydlení, nedávejte exe tak vysoké splátky, abyste museli být hlady.

Pokud Vám dojdou potraviny, mějte náhradní plán, kde je sehnat. Já prodávám svoje výtvarné výrobky, někdo chodí uklízet, jiní venčí psy, roznášejí letáky atd. Volte kratší brigády hůř se dohledává příjem. Pozor na hrabivce jsou i takoví, kteří zneužijí Vaší situace a za práci Vám nezaplatí.

Jídlo by Vám měli dát na Charitě, v Azyláku s tím dělají obstrukce a chtějí to zaplatit. Sociálku jsem vyzmizíkovala zcela, tam se domůžete jakékoli pomoci nejhůř, i když hodně průrazné povahy toho možná jednorázově dosáhnou. Sociálka by Vám měla ze zákona dát tisícovku, jako pomoc v hmotné nouzi, ale je velmi těžké to z nich vykopat, uchylují se k ponižování a urážkám. a po několika hodinách vysvětlování odchází člověk často s nepořízenou.

Pokud je na to doba, dá se paběrkovat na poli ( v brázdách zůstávají drobnější brambory o které už nikdo nestojí, totéž kukuřice, špenát, řepa, ovoce atd). Kupříkladu špenát z kopřiv se dá trhat od jara do podzimu a na zimu si můžete hodně potravin zamrazit ( tedy pokud Vám neodvezou ledničku,že). Myslím to zcela vážně pokud si dokážete vypracovat dostatečně účinnou strategii jak přežít, podaří se Vám to.

Strategii přežití je jen nutné občas upravit k měnící se situaci. Buďte v předstihu a nenechte se překvapit.

Ale nejdůležitější je postoj, mě pomáhá vzdor, houževnatost, tvrdost, a upřímně asi i nenávist....Navíc i příklady lidí, kteří přežili i situace o mnoho těžší, nezbláznili se, nezabili a nakonec se domohli slušnějšího života. 

Dobry den, cetl jsem to, no nejsou to spatne rady ale jak si poradite, kdyz vam zamestnavatel o ktereho se hlasite o praci, rekne, ze vyplaci jedine na ucet? A ten jak vime radi blokuji. Nijak, shanite bezradne dale.A s tim vybiranim poslednich brambor na polich,,,, vyfasoval jsem si policisty, majitel mne z okny zmercil. Bylo uz po sklizni, myslel jsem, ze by mu to nemuselo vadit.AAA le vadilo, musel jsem mu to odevzdat. Nikdy ani na prochazkach nevite kom u vstoupite na pozemek, to v tomhle divnostate ma za nasledek velke dopady. Staci kdyz si zkratite cestu do lesa. Policiste se jen usmali a mavli rukou. Nastesti, zadny zapis. Bojuji za zakaz blokovani uctu, jiz, dle zakona je zamestnanemu dluznikovi strhavano primo ze mzdove uctarny a posilano. A zbytek je vyplacen na ucet. jenze ti hajzlove maji povoleno jizdu na plno, tak jedou na vsech frontach, prijdete do banky a co vam reknou? To uz vite. Mam kamarada, ktery pracuje na 4 hodiny, ma problemy jako ja s pateri. za 4250 korun a neco jeste dobira od socky. Jsem cekatelem, u tohoto zamestnavatele, jsou ale beznadejne narvani. Co myslite? Jaky je casty duvod k odchodu? EXEKUCE!!!!! Jen proto, ze vyplaceji jen na ucet. Ach ty nase zakony,,,, urcite namitnete, ze tato castka je nezabavitelna, to je, ale exekutopr muze ucet blokovat a nevybirat, pokud nekdo jeste ma penize na dojizdeni a odpracuje dalsi mesic, castka se nakumuluje na jiz zabavitelnou a je konec. 

 

Reportáž ze Žlutic, kde zrušili praktickou školu a seniorům tam při setkáváních pečou laskominy kluci z výchovňáku. Město, kde je každá šestá domácnost předlužená a každý pátý člověk je na úřadu práce. Přesto se ve Žluticích snaží, aby se tam dalo žít...  http://denikreferendum.cz/clanek/19405-zlutice-se-snazi-ale-exekutory-samy-zrusit-nemohou

 

Poslední vynález Tejce a Okamury - limit padesáti tisíc na prodej nemovitosti: http://zpravy.idnes.cz/za-maly-dluh-uz-vam-exekutor-nezabavi-byt-ci-dum-navrhuji-poslanci-1cy-/domaci.aspx?c=A141229_131300_domaci_kop#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box 

 

A odezva:

 

Návrh zavést poplatky za žaloby proti státu jde do vlády. Bude Vás to stát 2000 kč.-

Návrh ministerstvo zapracovalo do novely zákona o soudních poplatcích. 

Markus Krisske: Dobré odpoledne 

Napsala mě slečna z Pardubic která studuje Univerzitu a již druhým rokem,doma mají naprostý blázinec díky jedné návštěvy exekutorů.
V roce 2013 u jejích bytu zazvonil exekutor z vykonavatelem a sebral vše co mohl.Rodiče měli úvěr u nebankovního sektoru a dostali se do platební neschopnosti. Exekutor je naprosto v ničem neposlouchal a ani nepovolil splátky a rovnou sebral co viděl.Rodiče dál platí exekuci ale své věci už neviděli a ani je nenašli.Důvod ale proč mě to napsala je ten že od toho dne se maminka změnila tak že kontroluje každé vrznutí dveří v baráku každý výtah co přijede,a v nocí skoro nespí.Ano byla také už na léčení ale stále má pocity že jí pronásledují..Slečna chtěla zveřejnit tuto správu aby každý věděl jak dokážou exekutoři ničit rodiny..To je naprosto jasná věc a také nechávají následky na dětech.jsou případy kdy sebrali postel dítěti které už spalo.Pračku která prala prádlo byla odvezená a praní zastaveno.
Nenechte se lidé šikanovat a terorizovat od hyen..A postavte se na odpor ve svém bytě jste vy doma! Slečně děkuji za příspěvek i když je bez jména..
 
 
 
 
Filip Hodboď: loni v lednu jsem žádal Jeronýma Tejce o vysvětlení - zde je jeho celá odpověď, Michaela Vildová Jak je to možné, je nabíledni, prostě se vykašlali na to, aby tyto zákony pregnantně definovali, už proto, že tak dávají exekutorům co největší možnost k manévrování...Panu Tejcovi jsem taky několikrát psala kvůli exekucím a taky nic. Asi si svým náznakem snahy o jiná pravidla u exekucí jen dělá reklamu.
Tejc k exekucím
 
 Josef Král: Exekutoři už zase zkouší ze mě něco dostat. Z jejich dopisu jsem porozuměl, že jsem se provinil nemajetností, že mi chudáčci nemají co zabavit. Tak mám zaplatit aspoň jejich náklady. Že celá exekuce je opět blbost a že opět vůbec nemá existovat, protože je bezdůvodná je nezajímá.
 

Renata Kohlweis

Dobrý večer ,sepisovala jsem stížnost této maminky z Děčína
Exekutorská komora
Radnická 14/16
602 00 Brno
Věc: Stížnost na postup exekutorského úřadu
Hana Hondulíková I.
Nar:
Bytem
Dne ? byla proti mně exekučním příkazem č.j. ?zahájená exekuce
Bohužel neměla jsem možnost zjistit o co jde neboť mi pouze vykonavatel sděloval že je nařízena exekuce prodejem movitého majetku.
Na základě tohoto exekučního příkazu byl dne 15. 1. 2015 v bytě, který obývám na základě nájemní smlouvy, proveden soupis majetku pracovníky exekutorského úřadu v Přerově p. Vrány soudního exekutora.
Vykonavatelé navíc do soupisu zahrnuli věci, které patří majiteli bytu, se kterým mám sepsanou nájemní smlouvu. Stalo se tak, i přestože jsem jeho vlastnictví věcí dokládala nájemní smlouvou, která obsahuje plný seznam dokumentace vybavení, které je součástí bytu.
II.
Prohlídku bytu a soupis majetku prováděli dva pracovníci exekutorského úřadu, jejichž jméno znám pouze jednoho z nich jednalo se o p. Jančíka protože průkaz ukázal pouze on při vstupu do bytu a pozdější výzvy k opětovnému předložení odmítali. Oba zaměstnanci exekutorského úřadu se při prohledávání bytu chovali neurvale, agresivně zanechali po sobě nepořádek, šlapali po dětském oblečení a došlo k poškození nábytku a rozbití několika kusů nádobí. Ačkoli jsem žádala, aby byl proveden záznam, nebylo mi vyhověno. V bytě jsem měla návštěvu známých kteří mohou jednání pracovníků exekutorského úřadu dosvědčit. Zároveň se jeden ze svědků pokoušel také tento neurvalý výkon zdokumentovat pomocí svého mobilního telefonu., který mu byl odebrán pracovníkem exekutorského úřadu s tím že patří zřejmě mě a chtěli ho zahrnout do zabavení majetku na co reagoval můj známý tím že zavolá okamžitě policii s tím že mu byl telefon odcizen na základě této výhrůžky mu telefon okamžitě vrátili.
V bytě se také nacházeli moje dvě nezletilé děti 8 měsíců a 3 roky další dvě byli ve škole. Děti plakali byli zcela vystrašené na to na mě řval jeden z vykonavatelů abych si ty parchanty zklidnila , Já sama se dlouhodobě lečím u psycholožky neboť trpím panickou psychózou dal mi podepsat dokument, který jsem jak pod tlakem ale hlavně pod psychickým stresem podepsala stále na mě křičel že za chvilku přijede stěhovák a odveze veškeré zařízení, když ho můj známý informoval, že pokud se nachází v bytě nezletilé dětí z toho jedno batole tak lednička a pračka musí zůstat bylo mu sděleno že si mám prát na valše a žrádlo hned sežrat aby se nezkazilo.
Jsem samoživitelka matka čtyř dětí z toho dvě děti jsou alergici vše mohu doložit lékařskými zprávami . 
V současné době jsem na mateřské a pobírám hmotnou nouzi, takže dluh který údajně mám je 400 000 Kč, bohužel nedal mi do ruky žádnou soudní výzvu a nevím, o co se jedná a jakého dluhu se to týká ja ani nevím jak bych tento dluh splatila v této době .
Volala jsem jedné známé která je právnička sice v Rakousku ,ale nyní byla v ČR a ptala jsem se jí co mám dělat byla zcela šokována jednáním exekutora a také tím že zabavují vybavení které patří ke standartu výbavy rodiny a že pračka ,lednička ,skříně a běžné vybavení domácnosti pokud se nejedná o luxusní vybavení jsou v Rakousku pro exekutory tabu z toho důvodu že pokud by to odebrali bylo by to proti dobrým mravům ale také ponížení a porušení lidských práv. Chvilku hovořila s vykonavatelem kde ho upozornila že pokud jsou v domácnosti nezletilé děti z toho jedno batole a druhé tříleté je důležité aby lednice ,pračka a skříně zůstali v domácnosti, kromě toho ho upozornila na to že zabavují cizí majetek a to majitele bytu a to je protiprávní a jedná se z jejího hlediska o krádež a tím riskuje trestní oznámení pro krádež ze strany majitele bytu neboť v nájemní smlouvě je že vybavení bytu patří jemu a já ho jen můžu používat a mě poradí abych si stěžovala na Exekutorské komoře. .
Pan Jančík křičel chvilku do telefonu i na ní, ale pak když mi vrátil telefon asi za 
dvě minuty mi sdělil že stěhovák teď nedojede a já má dvě hodiny na to jít si půjčit NĚKDE a od NĚKOHO 50 000 Kč a pak mu mám zavolat a domluvíme se na splátkách a odjeli.
Byla jsem s na konci mých sil a musela jsem po jeho odchodu vyhledat pomoc své psychiatričky, celá jsem se klepala ,známí mě uklidňovali sami byli v šoku z jednání vykonavatelů exekutorského úřadu pana Vrány! Děti byli k neutišení a já na sebevraždu.
Na radu mé známé jsem volala na vaši linku paní mluvčí Bačové ,kde mi sdělili. abych vše sepsala a podala písemnou stížnost což nyní činím.
Po 4 hodinách mi pan Jančík volal zda už mám peníze, sdělila jsem mu že žádné peníze nemám a nikde si půjčovat nebudu ,že jsem volala na EK a budu podávat stížnost na to mi položil telefon, volala jsem mu zpět aby mi dal kopii dokumentu který jsem podepsala pod nátlakem a v psychickém stresu a já nevěděla ani o co jde na to mi znova položil telefon, takže znova jsem mu volala a řekla mu že si hovor nahrávám a doložím ho jako důkaz jak se mnou jedná na to mi odpověděl ať si proto dojedu do PŘEROVA sama.
III.
Žádám Vás proto, aby došlo k prošetření jednání zaměstnanců exekutorského úřadu.
V Děčíně dne 15.1.2015
Hana Hondulíková
Přílohy:
• Soupis od exekutora
• kopie nájemní smlouvy
-
Kopie této stížnosti budou zaslány na
• kopie dopisu –Ministerstvo spravedlnosti
• kopie bude zaslána mediím
• Veřejný ochránce práv - ombudsman

Seznam svědků: 
Jiří Jurek: Skutečnost je taková, že v tuto chvíli je vedeno na fyzické osoby tři miliony a tři sta osmnáct tisíc exekucí, ale exekuovaných osob je přibližně jen milion, na jednoho člověka tedy připadají asi 3,4 exekuce..

A nikomu na tom nepřipadá vůbec nic divného..? http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiskreni-v-CT-Ministerstvo-exekuci-vred-ktery-prasknul-a-bratrovrazedny-boj-exekutoru-360935 

 

 

 

 

Hrad paní Vildové  odpověděl: 

 

Kancelář prezidenta Republiky, Mgr. Radek Augustin, ředitel Odoboru analytickéhoV Praze dne 16.1.2015. Č.j.: 173/2015, Vyřizuje Mgr. Lipták

 

 

Vážená paní Vildová,

 

 

prezident republiky Miloš Zeman se seznámil s Vaším elektronickým podáním ze dne 29.12.2014 a úředal je Odboru analytickému Kanceláře prezidenta republiky.

 

 

Jsme velmi rádi, že oceňujete vánoční projev pana prezidenta.

 Váš otevřený dopis bereme na vědomí a Váš požadavek ohledně exekucí a exekutorů jsme zařadili do naší databáze občanských podnětů. Dovolte, abychom Vás informovali, že problematiku exekucí a exekutorů pan prezident pozorně sleduje a má o ní podrobné a komplexní informace. 

 

 

V současném období jsou v Poslanecké sněmovně PČR tři návrhy zákonů, které se týkají exekucí.Vláda ČR podpořila poslanecký návrh zákona poslanců ČSSD, který se týká exekučního řádu. V tomto návrhu jsou dva obsažené body: Navrhuje se, aby v případě drobných exekucí, tj. do 50 000,- Kč, nebylo možno nařídit či vykonat exekuci prodejem nemovitých věcí. Dále se navrhuje nové nastavení pravidel, aby bylo možné zjistit, jakým způsobem je vykonáván dohled nad exekutory a jaké jsou výsledky.  

 

 

S pozdravem Augustin. 

 

 

 

 
U mě jsme byli teda jen do konce měsíce, cca 13 dní.Poté jsme zaslali ukončení smlouvy eonu.Po čase došlo vyúčtování na 3039 kč.Za 13 dní za dvoupokojový dům s kotlem na tuhá paliva,který se používá na topení i vodu.Totální nesmysl.Opakovaně jsme to reklamovali,pokaždé napsali,že to řeší,nikdy nic neřešili,až asi po roce napsali,že to neuznávají,protože jsme jim nedodali ukončení smlouvy,přitom jeho přijetí potvrdili v mailu 4.6.2013,čtyři dny po odstěhování,mimochodem jsme jim tam napsali i změnu kontaktní adresy. a najednou návrh na platební rozkaz.Tak jsme se odvolali,protože i s advokátama atd chtěli už asi 20 tisíc.A teď se držte,jak se k tomu postavila soudkyně.Předžalobní výzva je OK,i když byla poslána na adresu toho domku A eon má pravdu,když to nemohl řešit bez ukončení smlouvy,které sice potvrdil,že dostal,ale pak popřel s tím,že ho nemůžou najít.Celou dobu stojí soudkyně na straně protistrany.Tak zatím je to do ztracena,musíme znovu vše doložit soudu,ale soudkyně mi řekla,že žiju v nějakém bludu,když si myslím,že by někdo uměle vyráběl dlužníky za účelem zisku z exekucí A s tímto postojem soudců se nedivte,že vám cokoliv zamítnou,když se bráníte.Rovnou jsem ji řekl,že pokud rozhodne nezákonně,že nezaplatíme nic,že jsme ochotni zaplatit poměrnou část spotřebované elektřiny,oni totiž tu fakturu vystavili od 23.4. do 11.6.,ale my jsme odebírali prokazatelně od 18.5. do 31.5.

*****

 

Monika Medňanská: Dobry den,
mam takovy dotaz - muj kamarad dostal pul milionovou exekuci za neplaceni uveru,ktery byl 120 tisic....banka po nem vyzaduje 200 tisic a exekutor 300 tisic. Vydela si cca 25-30 tisic korun...posledni rok dostaval minimum 8-9 tisic....dneska mu dala ucetni 8200 ale pak jeste odpoledne mu rekla ze mu musi odecist jeste 2000kc...je mozne aby zil z vyplaty 5 tisic korun....kdyz najem a dalsi naklady mu cini cca 10-15 tisic....najem,jidlo..atd...myslite ze se da nejak domluvit s exekutorem?uz pres rok poctive splaci exekuci..naposledy jsem videla na jeho vyplatnici - exekuce 13 tisic... 

 

 

*****

I toto je trestný čin útisku, že? pane prezidente: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/313255/exekutor-chce-veci-postizeneho-misi-vtrhl-do-bytu-rodicu-25lete-neplaticky.html 

a kde je pane prezidente konec této kauzy? : http://www.aktualne.eu/2011/05/11/desetimilionove-podvody-exekutoru/ 

Stewe Nice: 

EXEKUČNÍ MAFIE V ČESKÉ REPUBLICE OKRÁDÁ LIDI LSTIVĚ A BEZ SKRUPULÍ, PANÍ JAROSLAVA SE DÍKY ZLODĚJINĚ OCITLA NA ULICI, PŘIŠLA O DRUŽSTEVNÍ BYT A SKORO PŮL MILIONU NA BANKOVNÍM ÚČTĚ !!! S DLUHEM PO MANŽELOVI KTERÝ ČINIL 210.850,- ! NYNÍ DLUŽÍ 946.220,- !!! PLUS SOUDNÍ NÁKLADY 66.470,- !!!

Světlana Glaserová
Nedávno jsem četla článek, že údajně za polovinu všech exekucí v naší republice stojí Dopravní podniky......... Včera jsem doprovázela k soudu jednu paní, kterou žaloval Miloslav Krátký (Sousedské služby) Soud jsme vyhrály. Respektive ten zmetek žalobu stáhnul, takže to bylo velmi rychlé. Během oslavy, která proběhla v nedaleké zahradní hospůdce (ještěže bylo tak nádherné přímo pivní počasí), jsem si vyslechla celý příběh té 72 leté paní. Soud se Sousedskými službami, byl u ní vlastně jen takovou "třešínkou"...V uplynulých pěti letech totiž prošla doslova peklem a to vinou Dopravních podniků. Předesílám, že nikdy načerno nejela! Začalo to ztraceným občanským průkazem. Když odmítla zaplatit pokutu, kterou nezavinila, Dopravní podniky jí zažalovaly. Zde měla ještě smůlu na právníka, který se jejího případu (bez smlouvy) ujmul a pak........prošvihnul lhůtu na odvolání! A pak to začalo. Nejprve přišla jedna exekuce na 20 000,-Kč. Když ji paní zaplatila a domnívala se, že je vše vyřešeno, přišla jí do schránky asi po půl roce další obálka se zeleným pruhem na dalších snad 20 nebo 30 tisíc a dál už mi její vyprávění připadalo doslova jako zlý sen. Během 14ti dnů prý na ni vyskakovaly z poštovní schránky téměř denně nějaké obálky se zelenými pruhy na různě vysoké částky, které údajně dlužila Dopravním podnikům. Celkově se pak dluh vyšplhal přes 500 000,.- Kč.!!!!! Paní, které pak začali exekutoři strhávat ze sedmitisícového důchodu, byla nucena nastoupit znovu do zaměstnání, jinak jí hrozilo, že zůstane o hladu a bez střechy nad hlavou. To ovšem bylo těm exekutorskejm šmejdům málo, tak ji začali otravovat přímo v bytě a vyhrožovat, že pokud jim nedá ještě aspoň nějakou hotovost, tak jí vypáčí dveře a všechno seberou. Takže byla nucena vzít si velmi nevýhodný úvěr, aby se těch parchantů zbavila...Tu pani nesmírně obdivuji. Ona mi to všechno navíc vyprávěla s takovým ledovým klidem a s takovou noblesou, a já jsem jen zírala a nechápala jak je možný, že se dočista nesesypala. Odpověděla mi, že si to prostě nemohla dovolit kvůli svým dcerám, (které ji pochopitelně taky hodně pomáhaly). Nyní jí prý už zbývá doplatit (jen) nějakých 20 000 a bude z toho venku. Do teď prý ale má sevřený žaludek, když jde pro poštu, aby se znovu ten horor nezopakoval a ta její schránka nezačla znovu chrlit obálky se zelenými pruhy. A JÁ OBVIŇUJI NÁŠ STÁT, ŽE TĚM PARCHANTŮM V ČELE S JUDr.TOMÁŠEM SOKOLEM UMOŽŇUJE PODOBNÁ ZVĚRSTVA NA LIDECH PÁCHAT! OBVIŇUJI HO, ŽE NENÍ SCHOPEN (NECHCE) ZASTAVIT TUTO SKRYTOU GENOCIDU NÁRODA! KOLIK TISÍC LIDÍ JEŠTĚ MUSÍ PŘIJÍT O STŘECHU NAD HLAVOU, NEBO SPÁCHAT SEBEVRAŽDU, ABY TĚM NAHOŘE KONEČNĚ DOŠLO, ŽE KDYŽ BUDOU SE SVÝMI "PODDANÝMI" TAKTO ZACHÁZET, TAK ŽE SAMI BRZY POJDOU HLADY, PROTOŽE NA NĚ NEBUDE MÍT KDO MAKAT!

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: exekuce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Problém je s panem Štvánem  není schopen potlačit svou nenávist.. A problém je s prezidentsou kanceláří  vyřizuje jen něco. Napište prezidentovi.

heriot

Možná by si prezident měl vytvořit jakýsi depistážní tým, který by mu vyhledával a sepisoval všechna darebáctví v tomto státě, ale i ve světě, poněvadž nežijeme na osamělém ostrově a problémy světa se i  nás (například problém agrese proti Rusku s cílem vyvolat válku) velmi týkají..... A druhý tým, například pod vedením pana Štvána by mu mohl sestavovat žebříček důležitosti těchto darebáctví, aby je mohl v patřičném pořadí komentovat...:-).

Problém je, že asi neexistuje časový formát jaksi veřejných  sdělení, do kterého by mohl tyto komentáře všech darebáctví  vtěstnat. Což je zásadní a hojně využívaná výhoda pro jeho umanuté kritiky, protože vždy najdou něco co by komentovat měl a co nekomentoval či co komentoval a přitom měl komentovat něco zcela jiného :-).

Václav Semerád

Exekuce jsou darebáctví od samého počátku. Předtím to šlo bez nich, dluhy vymáhaly soudy a přes mzdové účtárny to stíhali aniž by posílali lidi pod mosty. Největší darebáctví je exekuce na děti. To už se nedá omluvit ničím.

schlimbach

Já to jeho vymezení se vůči hopsajícím courám beru, protože ty hopsající coury se staly díky zaprodancům a magorům v cizím žoldu etalonem "evropských hodnot", které já osobně nesdílím ....

Pokud bych chtěl prezoidentovi něco vytýkat, jistě bych si našel toho dost, stejně jako on na mě :)

stvan

A právě proto se vymezuji proti jeho komentování hopsajících cour, neboť by měl přednostně řešit (komentovat) věci důležité a ne věci nedůležité.