Michal Hašek aneb z "podržtašky" sběratelem funkcí

8.10.2011 01:07
Odchod Jiřího Paroubka z ČSSD vyvolal docela velký ohlas. Je velmi zajímavé, že politici z pravého spektra tento jeho krok hodnotí mnohem slušněji a důstojněji, než jeho dnes už bývalí spolustraníci z ČSSD. Nejvíc kritizují ti, kteří by měli mlčet. Jako příklad uvedu Michala Haška. Jaký byl jeho příběh?

Michal Hašek svými dnešními vyjádřeními na adresu odchodu Jiřího Paroubka z ČSSD dokázal, že drží prim v bezbezpáteřnosti v současném vedení ČSSD. Tento, s prominutím, cucák, který díky Jiřímu Paroubkovi získal nejdříve post předsedy poslaneckého klubu a poté hejtmana Jihomoravského kraje, by dnes byl bez přízně a sympatií tehdejšího předsedy šedou myší poslaneckého klubu ČSSD. Dovolím si poznamenat, že sněmovní kariéra Michala Haška začala asistentskou pozicí a poté se stal tajemníkem poslaneckého klubu sociální demokracie. Dalo by se tedy říci, že ve sněmovně začínal jako "podržtaška".

Michal Hašek tvrdí, že Paroubkovi jde o moc, o posty, o vliv. Z úst předsedy Asociace krajů ČR, hejtmana Jihomoravského krajeposlance Parlamentu ČR, 1. místopředsedy ČSSD, stínového ministra zemědělství řeči o honu po funkcích a vlivu opravdu sedí. Když v roce 2008 odevzdával Hašek poslanecký mandát, kritizoval Davida Ratha, že to neudělal také. Tedy, že si nechal dvě funkce a tudíž nebude dobře zvládat ani jednu A dnes? Hašek je sběračem funkcí a dokonce i titulů JUDr. z pochybných univerzit kdesi na slovenském venkově.

Předseda Asociace krajů ČR, hejtman Jihomoravského kraje, poslanec Parlamentu ČR, 1. místopředseda ČSSD a stínový ministr zemědělství JUDr. (z pochybné univerzity) Michal Hašek dále tvrdí, že odchod Jiřího Paroubka nemá ani programové důvody. Proč se tedy postavil za Jaroslava Palase, který otevřeně porušil slib ČSSD z krajských voleb v roce 2008, že se nebudou pronajímat nemocnice soukromým subjektům? Mohl bych pokračovat, ale je to zbytečné. Pevně věřím, že si čtenáři výše uvedených řádek udělali na Michala Haška svůj obrázek.

Já si myslím, že by měl především mlčet...

 

P.S.: Pane Hašku, omlouvám se, pokud jsem na některé z Vašich funkcí zapomněl.

karel-nizbor
Ač volil jsem levici, je to všechno na pravici... I levice.
Klíčová slova: ČSSD

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaroslav Židlický

Vážený pane Sedláčku, žijete zřejmě v jiném světě pokud tvrdíte, že hejtmani chtějí-li svoje kraje vést...............pak nemohou mnohdy jednat jinak. Já tvrdím, že mohou. Za příklad může posloužit MUDr. David Rath, který dosud neztratil důvěru občanů, neboť i jako hejtman dokáže plnit program sociální demokracie, tedy plnit to, co slíbil svým voličům.  Ke škodě sociální demokracieje je to příklad bohužel příliš osamocený. Bylo by potřeba více hejtmanů tohoto typu a méně těch, kteří v hlubokém servilním předkllonu s košem v ruce vřele vítají ve svém kraji premiéra - představitele nejhrubší asociální politiky, politiky neslučitelné s myšlenkou sociálního státu. Hašek byl podržtaškou dnes je nositelem  a šiřitelem myšlenky o minulosti sociálního státu. Pokud se týká nedůstojnosti kritiky pana Nižbora, jsem toho názoru, že je více než oprávcněná.

karel-nizbor

Rozumím Vám velmi dobře, pane Sedláčku, uděláte všechno proto, abyste se nemusel vyjádřit k tomu, jestli je v pořádku, že má Michal Hašek - dříve odpůrce souběhu funkcí - tolik funkcí, že to už ani nelze pomalu spočítat. A raději pořád žvatláte o Paroubkovi a jeho snahám "spolknout" stranu, jak píšete. Včera jsme se ale dozvěděli, že žádné "polykání" nebude, protože Paroubek založí novou stranu.  Takže, ptám se Vás: Je správné, že Michal Hašek (ač dříve kritizoval Davida Ratha, že je poslancem i hejtmanem, že tedy nemůže dobře zvládat ani jednu ze svých funkcí) je předsedou Asociace krajů ČR, hejtmanem Jihomoravského kraje, 1. místopředsedou ČSSD, poslancem Parlamentu ČR a k tomu ještě stínovým ministrem zemědělství? A je správné, že má titul JUDr. z pochybné slovenské vesnické univerzity? Chci jasnou odpověď, pane Sedláčku, ale i od Vás, pane Důbo. Žádné Vaše obvyklé žvatlání... Děkuji.

paysan

Nedělejte, že mi nerozumíte pane Nižbore. Jiří Paroubek do žádné strany jít nechce, on tu partaj míní normálně spolknout.

karel-nizbor

Pane Sedláčku, takže když chce Jiří Paroubek jít do strany, která získala 0,02% voličů ve volbách, jde mu o moc. Když Hašek sbírá tituly a funkce jako hrušky po dešti, jde mu o dobrou věc.

paysan

Pan Sazeček se zde pozastavuje nad rizikem, do kterého Jiří Paroubek svým odchodem z ČSSD vkročil. Myslím si, že si je toho vědom a prostě hraje vabank. Ostatně agenturní zprávy z dnešního jednání ČSNS 2005 hodně napověděly o tom, jak si Jiří Paroubek námluvy s národními socialisty představuje. To, že přihlížel tomu, jak se tato strana zbavuje svého dosavadního předsedy, jenž byl vyloučen za to, že námluvám s JP nefandil, je jedna věc. Druhá, mnohem více napovídající o aroganci Jiřího Paroubka, která se mu samozřemě vymstí, jsou jeho slova k vyloučení předsedy Karla Janka. "Jsem rád, že národní socialisté odplevenili svou stranu od této podivné osoby,"  měl říct Jiří Paroubek. Ještě si někdo myslí, že JP nejde o vliv, moc a posty?

catumbelan1

To, že politici z pravého spektra hodnotí odchod pana Paroubka z ČSSD slušněji a důstojněji je naprosto jasné. Nevšiml jsem si ale, že by tomu bylo na levém spektru jinak. Oni nemohou říci, že jim udělal radost. V relativně silné ČSSD jim byl totiž nebezpečnější, nyní se pravděpodobně zahrabe jako se to podařilo M.Zemanovi. Čili jim vlastně pomáhá, ač s tím třeba sám nemusí souhlasit. Jen není jasné jak je možné, že politik takového formátu za jaký se sám považuje jde do takového rizika.

pudlikmaxik

proč v Haškovi vidím stále Švejka - Hrušínského ?

rku

Proč by měl občan volit ČSSD,když se  tam ve vedení ,podle vyjádření samotných straníků,vyskytují ponejvíce samí podrazáci?Jak s nimi chce Paroubek vytvořit koalici?

karel-nizbor
Pane Sedláčku, takže Hašek musí sbírat funkce kvůli koalici? Zajímavý pohled... Pane Dubo, Vy pozdravujte pana Haška;-)
paysan

Pane Nižbore, ta kritika je nedůstojná. Každý nějak začíná a mnohý třeba i jako podržtaška. Na tom není nic neslušného. Vy a vám podobní si neuvědomují, že Michal Hašek a s ním i další hejtmani jsou denně konfrontováni s ekonomickou a politickou realitou dneška a chtějí-li svoje kraje vést k alespoň nějaké prosperitě za stále složitější situace, kterou sami netvoří, jelikož je iniciována jejich politickými odpůrci, pak nemohou mnohdy jednat jinak.

A ještě. Jiřímu Paroubkovi jde skutečně o vliv a o moc. Bez obého totiž nelze dosáhniout ničeho z toho, o čem mluví. A bude-li vliv a bude-li moc, přijdou i posty. Tak to na světě chodí.