Mimořádný projev ministra obrany

husiti
29.6.2011 13:35
Na dnešním mimořádném velitelském shromáždění se konečně dostal ministr obrany Vondra k přednesení závěrů z Bílé knihy. „Mimořádost“ shromáždění vyplývala zřejmě z jeho mimořádných informací. Je prý vzhledem k situaci (před pádem vlády?) lepší, že je toto shromáždění dnes, než třeba před třemi týdny. Podle ministra je armáda v personální, materiální a finanční krizi a v krizi důvěry (zřejmě díky vyplýtvání prostředků v misích).

Zařazujeme se prý mezi země, které obětují schopnost obrany (přitom máme stovky nových transportérů, skvělé ultrasoniky a supersoniky, modernizované tanky atd.). Svou neschopností obrany prý ohrožujeme Severoatlantickou alianci jako celek.

Dále ministr seznámil přítomné s připravovanými změnami ve finančním zabezpečení vojáků a skončil u výstroje a spodního prádla vojáků a vojákyň, které se jim prý už nebude proplácet, čímž se ze strategické úrovně dostal na pozici výkonného praporčíka roty.

Nakonec prohlásil: „Dělám vše pro to, aby přišla změna a nejsme bez podpory našich zahraničních partnerů z Aliance.“

Doufejme, že tou podporou z Aliance, ani náhodou nemyslel nějakou okupaci na záchranu rozvinutého kapitalismu, v případě, že se přestane rozvíjet.

Jinak proč toto shromáždění bylo mimořádné nechápu. Podle ministrových informací to vypadá, že zatím největší problémy v této zemi má armáda a vojáci za chvíli budou naprosto na mizině.

Zatím jsem nikde v médiích neviděl např. rozhovor s vojákem, kteří by si na něco stěžoval. Nejsou ani žádné známé informace o protestech vojáků podobně jako je organizují nízkoplatoví policisté a hasiči. Takže to vypadá, že jen sám ministr vyvolává paniku (a to mimořádně) a připomíná neustále vojákům co je může postihnout, místo toho, aby je nechal v poklidu sloužit.

Celý dnešní projev ministra obrany: http://www.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/projev-ministra-obrany-na-mimoradnem-velitelskem-shromazdeni-57421/

novotny
Zabývám se problematikou využití poznatků moderního výzkumu a vývoje pro zlepšení stavu naší společnosti.
Klíčová slova: Vondra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.