Ministr zdravotnictví Heger se při řešení problémů státu inspiruje převýchovou.

obrazek
12.6.2012 14:42
Snad jakýkoliv nápad ministra zdravotnictví Hegera (TOP 09), jehož hlavním cílem je sáhnout pacientům do peněženek, je veden touhou po převýchově mas a po konečném vyřešení jejich svobody. Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, že by byl se svým světovým názorem použitelný i ve vládách, kterým by přívlastek "demokratické" dal málokdo.

Proto ho nevnímám jako člověka, který studoval medicínu s touhou lidem pomáhat, ale jako člověka, který po bezplatném (!!) získání medicínské erudice dospěl k povýšenému názoru, že člověk neonemocní, když nemocím nepůjde naproti. Jinými slovy. Člověka není nutné za peníze odvedené do solidárního systému léčit, ale převychovat. A když už díky své neodpovědnosti onemocní, pak musí mít právo si za další peníze zajistit co nejlepší péči. Proto Heger umanutě obhajuje a zvyšuje regulační poplatky, rozšiřuje pole jejich asociální působnosti a pro bohaté vytváří ceník, kterým jim umožní, narozdíl od nepoučitelných "socek", dosáhnout na co nejlepší zdravotní péči. Aktuálně mu vadí "křížková" lázeňská péče, ale i běžná rehabilitace, například z práce namožených zad, neboť by jí podle něho nebylo třeba, kdyby lidé změnili svůj životní styl. Stačí přeci, aby se horník začal živit opatrnou turistikou a je po problému.

To mě nutí se ptát. Proč tedy schvaluje velkorysé církevní restituce, když nevěří na všehomoucnost Boha, na něhož i ateističtí pacienti otázkou, "Bože, zač mě trestáš", svádí útrapy spojené se svojí nemocí? K čemu nám je, když si za vše můžeme sami, velkoryse placený Bůh? Proč jeho zástupci na zemi potřebují tak obrovské prostředky, které pro pro ně pan ministr Heger shání vymýšlením úspor na nemocných lidech? Proč saháním do peněženek převychovává (bere jim důstojnost) nemocné a naopak proti vůli Boží, více jak stovkou miliard, převychovává (bere mu důstojnost) klér? To mu nevadí, že klér při procházení uchem jehly do království nebeského předběhnou velbloudi? Oni nejsou zralí na převýchovu?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Proč chybí peníze na zajištění lékařské péče občany ? Proč chybí peníze na zajištění řádné valorizace důchodů ?  Příslušným ministrům za TOP se prý asociání doplňky zákonů, předkládají těžce. Zřejmě o to více nadšeněji, budou bojovat za prosazení nemravných církevních restitucí. Neotvírající se padáky, pro modernizované tanky, armádní nemovitosti,  za babku prodané letouny Mig 29, OT Pandur, Dingo, Iveco, předražené letouny Casa, jen pouhé přepsání  seznamu hříchů představitelů tejdejší KDU ČSL  vůči A ČR, by zabralo spoustu času. Místo restitučního běsnění, by dotyční, většinou již high TOP a cool, by ve skrytu nějaké kapličky, měli zpytovat svědomí, protože vydáni pro účely trestního stíhání asi nebudou.

Vladimír Štingl

Pane Štváne, díky. Zase "zazářil" karierní soudruh převlečený z červeného srpu a kladiva  do kutny smrtky s kosou - přes KDU hurá do TOP09..... Jak se klepou, aby se o tom snad už ani nepsalo. Zdravím.

stvan

A proč?Někde se na ně musí podle vlády ušetřit! A když si za vše můžeme sami a ani ta nemoc není vůle Boží, tak k čemu nám církve jsou?Aby sem tam někoho upálily a nebo násilím převrátily na svoji víru? Není náhodou v jejich zájmu, aby bylo co nejvíce chudých, které lze oblbovat nadějí o krásném životě na věčnosti?To už raději podporujme bludičky a hejkaly.

antoninsebek

Buďte prosím tak laskav a nespojujte problematiku zdravotnictví s problematikou církevních restitucí.

Děkuji.