Podnikal jsem - bezdomovčím: uhnali mě exekutoři

obrazek
1.6.2017 13:18
Miroslava Štancla jsem potkala u zahrádky poblíž našeho domu, dávala jsem si kafe a on mi chtěl prodat noviny - vysvětluje: "Stojí to 14 kaček a z toho 3 budou pro mne jako bezdomovce, vezmete si je?" Beru, skvělej kauf, dáváme se do řeči a já kupuji ještě jedno kafe - za takový publicistický trhák, jenž si přečte celých 300 lidí, se to vyplatí, příběh bezdomovectví je to strhující.

Příběh dávám do uvozvoek, jako by jej Mirek vyprávěl, on jej vyprávěl, ale ne tak plynně, po kouskách  a také se u toho několikrát rozplakal. 

"Jak dlouho tohle kamelotství děláte?" - "Už sedm měsíců, platím si ještě využívání bytu u kamráda v Plzni, ale tam přes týden nejsem, dělám tohle v Praze. Za ubytovnu tu dávám 260 - 330 Kč na den, naštěstí prodávám tak 400 a v sobotu na farmářských trzích i 500 kousků novin a někdy nechají lidé i dýško."

Postupně z něj vytáhnu celý jeho příběh od studií na střední škole. 

Skončil jsem střední průmslovku v 90 nebo devadesátých prvním,  Jel jsem na misi Pouštní bouře - kde jsem - a z toho je mi dodnes zle - musel zastřelit  čtyři lidi, byl jsem ostřelovač, a bohužel, kdybych je nezastřelil, tak zastřelí oni mě."

Vystudoval jsem vejšku - strojírenskou, ale dělall jsem hned od devadesátýho prvního grafika, a měl jsem grafické a reklamní studio. Nakonec jsem zaměstnával 11 lidí Kvůli své podnikatelské hlouposti jsem skončil. Vzal jsem zakázku od Škodovky (pozn. plzeňské) za 20 milionů, byl jsem chamtivý,  jen výrobit to trvalo tři mšsíce, a oni se mezitím (bylo to  v 97) přetransformovali, vzniklo asi padesát dceřiných společností a nikdo se nechtěl znát k závazku. zálohu mi před tím nenabídli, vzal jsem to v dobré víře, protožč jsem živill ty lidi a velká zakázk pro mne byla důležitá. Nakonec mi zakázka zbyla, jako kdybych měl náklad hajzlpapíru. Bylo to na úvěr a na dluh, dluh jsem uznal, to asi byla chyba. Ještě dlužím asi 6 milionů. Míval jsem dobrá zaměstnání, jako strojař, technik ve středicscích CNC, vydělával jsem si u Daichi, Panasonicu a ironicky i u Skodovky  transportation a přicházel si na 50 000, jenže z toho mi většinu zabavovali exekutoři. Ti hned na začktku zabavili byt, který jsem měl s manželkou v Plzni, za 450 000 3+1 sbalkonem a lodžií, tři auta, z toho dvě dodávky, tři barevné kopírky - to blo nejmíň za 350 000 tehdy, všechn počítače. Bohužel jsem  tedy okamžitě zkrachoval a neměl pro lidi ani na oestupné, to mi bylo fakt líto, protože mezi nimi byli tací, co už měli rodinu a hypotéku. Bohužel mi začali eekutoři také obstavovvat účty, a nakonec to dopadlo tak, že už v Čechách není banka, kde bch mohl alespoň na čas otevřít účet, aby nebyl okamžitě obstavený."

"Jakt to, že ti nenechalui nezabavitelné minimum na měsíc?" - "NEvím, já e ani moc nebránil, jednou mi ve spořáítelně řekll že b mi mohli jednorázově vyplatit asi 7 000, ale to bylo tři týdny potom, co 26 000 odeslali eekutorovi, a já už v té době opustil místo, protože dost dobře nemůžu legálně pracovt za nula peněz, kdž si musím vydělat na živobytí černou prací, brigádou  za hotové a tak. "

Ukázalo se, že Mirek opravdu není lemra, pro toho, kdo pochybuje, měl by se s ním sejít, stále nosí na šatech píšťalku, doznak to své rozhodcovské profese, píská volejbal, závodně hází šipky a na mistrovství světa, jež bylo na 'zižkově, kde bl Argentina, BrRazílie, Uruguay, Thajsko, Nový zéland i Austrálie, a kde semu všichni podepsali na účtenky, byl druhý. Bohužel přišel o všechny fotky tak, že si nechal  ukrást tašku s peněženkoui a mobilem.  Letos se přihlásil na Metropolitní univerzitu na filozofii. Nabízí mi za kafe pohárek se sušenu mexickou směsí, "kde seženete přes den horkou vopdu?" - "No já jak tak chodím s novinami, tak tu a tam pomáhám i rozdělávat slunečníky na zahrádce a rozestavovat stolečky a židle, takže  mi  dají napít a poskytnou horkou vodu na zalití, jinak nevím, jak bych to dělal. Na ubytovnu chodím akorát přespat, spát ale potřebuji kvalitně, proto platím za dražší, v terénu jsem od pěti od rána, kdy fasunu noviny, někdy až do deseti do veřčera. Nachodím tak čtyřicet kilometrů. "  Je hubený jak lunt - po sedmi měsících běhání  s novinami. "Manželka se znovu vdala, žije s francozským manželem v Americe, a já jsem už třetím rokem dědeček, dceři je dvaacetčtyři. Manžel mojí ex mne toleruje, takže si voláme, nebo píšeme. Chodím do knihovny na internet. Vše co na svém putování Praou najde,  dodává do nejrůznějších dobročinných bazarů nebo dalším bezdomovcům a polobezdomovcům." 

Zatím je jakžtakž zaopatřen, dostal telefon na chytrou a levnou právničku a dostal typ, kde je volný obecní byt na Praze 2.  Ukazuje se, že obce se svými obecními byty nijak nezacházejí, tady jsou v jednom domě tři volné obecní byty  to už mnohem déle, než rok.  Miroslav je zatím ještě duševně velmi svěží, má přehled o poltice, dokonce mi i vyjmenoval podniky, jež Babiš tuneloval pro změnu na Slovensku počínaje Slovnaftem (?). Nechám si seznam zaslat.  Prý je to z veřejně přístupného zdroje. Nemůžu si ale pomoci, když dám do hledáčku "Babiš vyuneloval Slovnaft" tak mi to nabízí jen toto a tam Slovnaft nevidím zmíněn: http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/

Doporučuji: http://a2larm.cz/2017/05/kdo-je-nezamestnany-neni-clovek/ - i o tomto jsem sama psala také několikrát. 

Vlastimil Parady: "Konecne to nekdo rekl, ja to pisu snads vsude, nastoupite do prace a po dvou trech mesicich je vam zablokovany ucet v bance. Jeste se navic posila tretina ze mzdy, primo ze mzdove kancelare. A to i z minimalni mzdy, tu bych zakazal postihovat." Božena Švecová: "á to řeknu takto a to ze své zkušenosti, můžete chtít sebevíce pracovat, ale když řeknete zaměstnavateli na rovinu, že máte exekuci, kouká na vás jak na vyvrhele lidké společnosti, jako by člověk seděl 20 let v nápravném zařízení a stejně vás nepřijme :(. Takto hledám práci už pěkně dlouho a budu hledat dá" Vlastimil Parady: "A pracak nechape a nechape, proc jste zase zpatky? Asi se vam nechtelo pracovat. Tohle mam nejradsi." Božena Švěcová: " Pracák? Tak nejdříve pracovní úřad, když jsem neměla práci mě sdělil, že by bylo dobré si najít aspoň brigádu - našla jsem si brigádu , letos od 1. listopadu jsem si musela rozmyslet, že buď budu pokračovat v brigádě - dohoda o prac. činnosti a musím ukončit a odejít z prac. úřadu. A nebo ukončit dohodu o prac. činnosti a zůstat na prac. úřadě. A nebo usmlouvat tu brigádu na dohodu o provedení práce- což je na brigádu nesmysl. Takže jsem tu brigádu musela ukončit a neberu zase nic  ukončit se to muselo do konce října, kdo ukončil prac. úřadem a nechal si třeba brigádu musí platit zdravotní pojištění ve výši 1400,- Kč. Zjišťovala jsem to. Můj výdělek zas nebyl za brigádu tak vysoký, abych si s toho ještě platila 1400,- zdrav. poj. Takže jsem zůstala na prac. úřadě.  Takže, nyní pokud jste na prac. úřadě, můžete mít pouze brigádu, ale na dohodu o  pracovní činnosti a to vám zaměstnavatel nedá, protože z toho jsou už odvodyshrrnuto a podtrženo - žádnou podporu jsem z prac. úřadu nedostala, jelikož mám exekuci zaměstavatelé na mě koukají jak na vyvrhele a nechtějí mě zaměstnat, sehnala jsem si brigádu, abych aspoń nějako práci měla, ale bohužel, díky prac. úřadu jsem zase o ní přišla :(. Super život ! No, hlavně že se nám nechce dělat :( Ještě jednou vysvětlím - prostě brigády na dohodu o provedení práce už být nesmí !! Pokud jste na úřadu práce tak od 1. listopadu platí, že pokud jste na úřadu práce, můžete mít brigádu, ale na dohodu o pracovní činnosti a tu vám zaměstnavatel nenapíše, protože za prvé, dám příklad, vyděláte si na brigádě dejme tomu 4.000,- za měsíc a zaměstnavatel z těchto peněz musí platit za vás odvody a to se mu nevyplatí. Pokud je to brigáda na dohodu o provedení práce z toho zaměstnavatel neplatí žádné odvody a to právě bylo povoleno na pracovním úřadě do 30.10.2017 a od 1.11. 2017 bych mohla dělat brigádu, ale na dohodu o pracovní činnosti !" 

25.11.2017 Jjiný, typicky ženský případ krachu   do bezdomovectví: https://www.novinky.cz/domaci/455854-prisla-o-firmy-i-dceru-hrozi-ji-ulice.html

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=prokEP5okQo

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.