Mlaskáním vábení komunistických Sirén, Přemysle Sobotko, nepřehlušíte!

obrazek
25.2.2013 20:39
"To, co dnes naši komunisté a s nimi i nejeden socialista nazývají vítězstvím pracujícího lidu, bylo ve skutečnosti vítězstvím lži a nehorázné demagogie, ale také k jejich nesmírné ostudě i selháním značné části intelektuálních elit." Autorem této myšlenky je místopředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS.

Ani já nejsem dvakrát nadšený, že preference komunistů stoupají, ale to neznamená, že Sobotkovi odpustím, že je účelově slepý, hluchý a nesebekritický. Zklamání přinesly i zdaleka nenaplněné cíle Sametové revoluce. 

"To, co v den jejího výročí naši ODESÁCI a s nimi i nejeden TOPKAŘ, VĚČKAŘ a člen LIDEM nazývají vítězstvím demokracie, je ve skutečnosti vítězstvím lži a nehorázné demagogie, ale také k jejich nesmírné ostudě i selháním značné části intelektuálních elit". 

Kdyby Přemysl Sobotka žil běžný život většiny národa, pak by podrobil historické revizi i současnost. Dělá to, narozdíl od něho, stále více lidí. A právě proto stoupají preference komunistů. Pravdy a lásky, zvlášť když tklivým zpíváním textu - jen více Kožených - jen cíleně plnily úlohu lstivých Sirén, se kromě šibalů nikdo jiný nenajedl.

Ano, lidem jako je Přemysl Sobotka by se líbilo, kdyby hlavní potravou jimi oškubaného stáda byl i nadále holub na střeše a od církve převzatá naděje, že se v sametu budou válet, až jednou budeme dál. To by však museli změnit vzorec svého chování. Mlaskání vábení komunistických Sirén nepřehluší! 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ODS, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Kolik občanů je zvědavých na moudra tohoto pána je jasné od prezidentské volby :)