Mocní politici je nepotřebují

4.2.2011 12:13
Záhy po kauze "Vondra" jsem si v jednom ze svých článků ( http://www.vasevec.cz/blog/necasi-je-to-tak-snadne/ ) dovolil premiéru Nečasovi poradit, aby se v ní orientoval podle selského rozumu. Za ten jsem považoval zjištění ceny, kolik by stála technika, kterou si "Vondra" od Promopra pronajal, pokud by si ji kupoval novou. Odhadl jsem, že by to mohlo být 100 milionů korun.

V dnešním Právu je zveřejněna kalkulace expertů, že by se cena nového mohla pohybovat kolem 96 miliónů korun a že stát zaplatil cenu propůjčených věcí šestkrát, což odpovídá mému laickému odhadu, že se marže z pronájmu  mohla blížit částce 500 miliónů korun. Zbylých plus mínus 200 miliónů, které se zatím nemohou účetně dohledat, mohlo být např. rozfrcáno na "zlaté pohotovosti" u telefonu za 600 tisíc za dva dny. Myslet si mohu opravdu co chci. Tvrdou pravdou mě v bordelu  v pravicovém vládním účetnictví nikdo praštit nemůže.

Aby toho nebylo málo, tak jsem v jiném článku (http://vasevec.cz/blog/lekari-zmente-taktiku/) radil lékařům, aby svůj protest rozšířili o bojkot V.I.P. občanů("kulichů"), kteří jsou zvyklí ve frontě na zdraví předbíhat, ale řadovým pacientům utahují opasky. Co čert nechtěl, nahrávka šéfa motolské nemocnice vypadá jako důkaz, proč si mnozí politici hrají na spořivé sociální tvrďáky. Oni vědí, že se jich odchod, či "neodchod" děkujících lékařů netýká, neboť si za NAŠE  peníze kupují v nemocnicích vděk. V tuhle chvíli nemohu tvrdit, jestli vše vyřčené přítelem Ludvíkem je autentické, ale jedno  vím určitě. Některým lidem, aniž by pro to byla opora v paragrafech, natož aby to odpovídalo dobrým mravům, je poskytována nadstandardní zdravotní péče a její časová dostupnost. Jsem přesvědčený, že  bohorovnost v nedůvěřivých sytých pěstují i k ministru zdravotnictví loajální špičkoví zdravotní  odborníci, které je sem tam možné spatřit na obrazovkách TV, jak nespokojeným lékařům vyčítají, že je jejich protestní postup neetický. Veřejnost by si měla uvědomit, že  tito mravokárci mohou být ze zištných důvodů v jednom mužstvu s neoblomnými politiky. Kdyby hypoteticky měli jednotný dres, pak by se jim  na prsou dresů pro domácí zápasy vyjímal slogan "JSME SYTÍ A PROTO HLADOVÝM NEVĚŘÍME" a na dresech na hřiště soupeřů "POŘADÍ PACIENTŮ URČUJE LÉKAŘ". Šibaloviny v naší zemi mají vždy legislativní oporu.
Oč by na tom  lékaři byli lépe, kdyby  nechali předbíhat  jen ty, kteří to skutečně potřebují. Tím by rovnějším dali najevo, jak jsou mocní. Moc  druhých je konec konců to jediné, před čím mají mocní respekt. Proto jsou protestující lékaři bezmocní. MOCNÍ POLITICI JE NEPOTŘEBUJÍ.
stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny
Ono by bylo možná dobré začít s tím, co vlastně se mělo ozvučovat a proč. Copak v prostorách předsednictva EU nebylo předtím žádné ozvučení, nebo se staré pokazilo? Nebylo to celé už od začátku podvod? Něco jako známé protažení peněz přes sportovní akci, respektive "ozvučovací" akci atd. Jinak celková částka, která zde zazněla, by možná stačila i na ozvučení celosvětového turné Rolling Stones.
zdobinsky
V zemi, kde je poctivost pokládána za hloupost a slušnost za slabost , to bude trvat velmi, velmi dlouho.
Vždyť si jen vezměme, kolik lékařů působilo a působí ve vrcholné politice této země. Např. v pozici primátora Prahy, ale i v obou komorách parlamentu.
Co např. "jediný spravedlivý s vizáží sňatkového podvodníka" a dloholetý šéf senátu a miláček pravicové Prahy s neskrývanými hradními ambicemi - Přemysl Sobotka. Co on, jako lékař ve vrcholné politice, pro své kolegy udělal?
Doufám, že si odpoví každý lékař sám.