Mráz přichází z Ústí nad Labem

obrazek
4.12.2011 13:33
Petr Nečas na ideové konferenci v Ústí nad Labem řekl:"Chceme pomáhat jen těm, kteří jsou ochotní měnit své letité návyky, spíše zlozvyky, flákače podporovat nebudeme. Ti, kteří zneužívají dávky v hmotné nouzi na nákup alkoholu a cigaret, ti dostanou sociální karty". Abych byl upřímný, tak z této myšlenky dvakrát moudrý nejsem. Jsem totiž, na rozdíl od Nečase, přesvědčený, že drtivá většina nezaměstnaných si tento životní úděl dobrovolně nevybrala a oběktivně pro ně důstojně placená práce není. Bohužel, Nečasem slibovaná ochota pomáhat jsou dobrovolně nucené veřejné práce bez nároku na mzdu, které vnímám stejně negativně, jako dobrovolně nucené bolševické brigády. Nechápu, jak je kovaný předlistopadobijec může oprašovat.

Nečas  povinností si sociální podporu v nezaměstnanosti odpracovat, což je mimořádný protimluv, neboť ten kdo pracuje by měl za práci dostávat mzdu a ne podporu v nezaměstnanosti,podle mě sleduje, jak dostat odměnu za práci pro stát, tedy i kraje a obce, pod minimální mzdu! Stačí jen rozšířit okruh veřejných prací například o práci v nemocnicích, ve školách, na úřadech a u PČR. Jejich zaměstnance v rámci úspor propustit a pak je tam poslat, aby si odpracovali podporu v nezaměstnanosti, neboť úsporami vyrobené flákače Nečas a spol. přeci podporovat nebude. 

Nejsmutnější  je, že se Nečas nevyjádřil přesně, neboť kromě plánů budoucích měl říct i ty, které  už plní. Například se měl pochlubit, že jeho "protikorupční" vláda  na druhou stranu pomáhá těm, kteří nejsou ochotní měnit své letité návyky, spíše zlozvyky.Těm, kteří ODKLÁNĚJÍ veřejné prostředky k nákupu luxusních domů, aut, nebo bytů na Floridě. Těm červenou kartu, kterou by byly zákony, před kterými by nikdo nezdaněné příjmy a z nich nakoupené majetky nemohl utajit, jeho vláda nedá. Z toho je patrné, že se v Ústí nad Labem jednalo o konferenci nesmlouvavě ideologickou. Nečasova soustava myšlenek, názorů, teorií i představ  představuje náhled na svět nebo společnost, ve které jsou oběti společenských nešvarů trestány a následně legislativním utahováním opasků převychovány. S viníky naopak jedná jako v bavlnce až z toho slušného člověka mrazí.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ODS, reformy, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaroslav Židlický

Máte pravdu pane Štván, jednalo se o ideologickou konferenci myšlenkově vytunelované ODS, jejíž předseda byl opět mimo mísu.Nečas dodnes nepochopil, že občan  pokud je v zaměstnaneckém poměru tak si platí POJISTNÉ na sociální zabezpečení ze svých příjmů. Pokud občan v průběhu svého produktivního věku ztratí zaměstnání je stát povinen tuto pojistnou událost z prostředků sociálního zabezpečení občanu - pojištěnci kompenzovat.