Muž přes palubu

14.11.2010 11:17
V politice se hraje tvrdě a pro „měkoty“ zde není místo. Mezi nejhanebnější politickou roli, patří tzv. skutek „hození někoho přes palubu“, neboli již nepotřebného. Dotyčný svou roli splnil a již je nepohodlný, nepotřebný a v dané chvíli také již nepoužitelný. V žádném případě nikoho nehodlám hájit jelikož dotyčný aktér ze své role dokonalé profitoval a to až do doby, kdy spadla klec. A co si budem namlouvat, klec zatím nespadla a zřejmě nespadne pro nedostatek důkazů a časové prodlevy. Je to taky známka toho, že ODS si začala uvědomovat, že to ona nese tuto pověstnou kůži na trh a nelze donekonečna krýt korupci.

Ano, řeč je o Martinu Bartákovi a jeho korupční kauze na ministerstvu obrany. Přestože se Martin Barták tváří politicky nestranně, ve skutečnosti byl partajník jako že po noci přijde den. Za podnikatelskou platformu ODS by se zřekl vlastní matky. Takovým zářným příkladem, že Barták k ODS patří neodmyslitelně, jako přívěsek ve šperkovnici noblesní dámy, jsou mnohačetné společné fotografie z kongresů, televizních tiskovek.  ODS, se ihned po vypuknutí kauzy, od Bartáka distancovala. Premiér Nečas jako správný falešný hráč, přehodil míček na TOP09 a vychutnával si televizní grilování ministra financí Kalouska.

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Nemyslím, že včerejší vystoupení Bohuslava Sobotky dopadlo fiaskem, jak se mnozí domnívají. Proč by měla slušnost ale zaroveň jasná argumentace ustupovat loktům a lžím premiéra? Divák si musí udělat obrázek sám.
jaroslav
Myslím, že Bohuslav Sobotka má větší šanci uspět, byť to tak zatím nevypadá. V materiálu Bohuslava Sobotky se podstatná část hlavních bodů modernizace objevuje, včetně změny delegačních mechanismů na konference a sjezdy a vnitrostranická referenda ... narozdíl od Haškova desatera.
miluna
myslím že z toho vašeho kurzu by se udělalo zle i Haškovi tak si ho neberte do huby stejně jako jste si bral ČSSD. nevím zda by Hašek souhlasil s vašimi best of tvrzeními .... \r\nDuba chce nižší daně pro podnikatele, chcete aby politiku dělali bohatí, chce aby bojující pravici nepohodlní soc.demokraté jako David Ráth odešli, aby celé vedení ČSSD odešlo, lživě píše moudra typu že sociální demokracie vytvořila 3x větší dluh než ODS, hájí ODS a TOP před jasným spojením s korupčníkem Bartákem, zprivatizoval by i ČT, tvrdí že odporné věci se naučil Nečas od Paroubka…. Nová ČSSD je dle něj ta, která vládne s neoliberální mafiánskou ODS apod..
miluna
přidat se k něčemu co vytvořila pouze vaše hlava tomu se říká psychoza pane Dubo
jaroslav
Jane Dube. Sociální demokracie není garážová firma ani strana na jedno použití. Základy sociální demokracie stojí na sociálně demokratických principech. Stydět se nemusíte. Lidé ve vedení opravdu nejsou takoví jak je prezentují média.
jaroslav
Jane Dube, přesně tahle slova o neoliberálním proudu se nsocdemokracii pokouší vložit do úst pravice ... něco to začíná prozrazovat o vaši politické orientaci.
miluna
jste natvrdlý úplně nebo to je nějaký pokus o to mě svou opakovanou tupostí naštvat? to by bylo marné snažení...po x-té, neřekl jsem že hájíte Bartáka, ale ODS ze spojení s ním... hned váš první příspěvek trapně relativizující spojení ODS-Barták... jestli budete takhle natvrdlý i nadále omezím se jen na lepení vašeho the best of .. neoliberální sociální demokracie neexistuje a pokud ano tak to není sociální demokracie ... něco jako humanistický fašismus, to je podobná blbost, i když zrovna vám to spojení zdá se učarovalo
miluna
Bože bože ... Hájil jste ODS ze spojení s Bartákem .... vy na žádné vlně socdem nejste, jste neoliberál jak vyšitý, i proto jste na 103 krát neodpověděl v čem jste vlastně levicový ... odpověď je totiž V NIČEM ...
jaroslav
Důležita jsou fakta a v tomhle případě je propojení korupce mezi ODS a TOP09 (KDU je teď mimo parlament) neoddiskutovatelným faktem.
miluna
to sem rád, taky vždycky udatně hájím ty co mi jsou ukradení...a když jsme ti přátelé můžeme se navštěvovat? Vy my půjčíte to Porche a Hayekovy knihy a já vám nechám podojit ovci a vykoupat se po sauně v rybníku?
miluna
jasně, mě to nepřekvapilo, ale je dobře že jste ji sem dal. Maskovaní sociální demokraté si pak mohou závity ukroutit s tím co na to mají říct:-)
jaroslav
Milane, ujišťuji vás, že najít tuto fotku není problém, laik by řekl, že se jedna přinejmenším o člena ODS ... \r\nOn Barták byl vlastně geniální...dovedl to hrát na obou platformách, respektívě na třech ... ODS,KDU-ČSL a TOP09.
miluna
bohužel to vaše předchozí tvrzení je stejně hloupé jako ten můj příklad. NIC pane Dubo Bartáka nenutilo na té akci být a ODS nic nenutilo aby ho tam chtěla... Myslíte že kdyby šel kolem Grebeníček tak ho tam taky vzali?
jaroslav
Pane Očenášku, daleko podstatnější je kdo karty nařezal a rozdál. S cinknutými kartami se samozřejmě hraje už nějakou dobu. Pravice po 6 letech vlády dovedla tuto hru k dokonalosti.
jaroslav
To plně souhlasím... Barták šel náhodou kolem ODS asi tak jako Kalousek nepožil ve Sněmovně ...
miluna
dobře že jste tu fotku našel.i když Duba vám bude tvrdit, že Barták šel náhodou kolem z předvolební akce socdem a chtěl si dát zadarmo buřta a najednou BLESK a byl tam, spolu s těmi hodnými skvělými lidmi, s kterými se dle něj má dá socdem v budoucnu dohromady... anebo podobnou jinou blbost, která čistě náhodou má zmírnit negatiní dopad na pravici nebo poškodit levici...