Může být Babiš premiérem?

obrazek
13.2.2018 13:35
Slovenské soudy vydaky definitivní verdikt: Andrej Babiš je veden jako agent oprávněně. Na premiéra je zapotřebí bezpečnostní prověrka, nejen agentství v STB by jí mělo překážet, ale zdá se, že zatím se nikdo nemá k tomu, aby křičel. Přestože absolutně není normální, aby někdo takový předsedal Bezpečnostní radě státu. Jan Vrobel: "Definitivní verdikt nejvyššího soudu Slovenské republiky: Andrej Babiš může být uváděn jako agent komunistické tajné policie STB. Málokdo má na to razítko, Andrejovi se to povedlo. Gratuluji! Certifikovaný agent totalitní tajné policie Andrej Babiš by měl po konečném verdiktu slovenské justice odstoupit ze všech politických funkcí." Bbabiš v popolední relaci ČT prohlásil, že se chce dále soudit, patrně hodlá zkusit zažalovat slovenské ministerstvo vnitra, jako nástupnickou organizaci. Stanislava Kom: "Premiérem je soudně stíhaný a potvrzený agent StB. Jmenoval ho soudně uznaný lhář zaměstnávající kancléře bez prověrky. Co se ještě bude muset stát aby tohle skončilo?"

Zdroj:   https://domov.sme.sk/c/20759872/babis-definitivne-prehral-sud-s-upn-o-tom-ci-ho-moze-evidovat-v-zvazkoch-stb.html?ref=trz

Pro Hrad rozhodnutí soudu nic nemění: https://echo24.cz/a/SHkfX/rozhodnuti-soudu-o-stb-nic-nemeni-babis-ma-porad-2-pokus-vzkazal-hrad bylo by možná také možné prezidenta impeachnout.  Jiří Sezemský: "Miloš Zeman znovu prokazuje, jak si účelově přizpůsobuje realitu podle osobních potřeb. Není to tak dávno, co odmítl jmenovat profesorem Ivana Ošťádala se zdůvodněním, že spolupracoval se Státní bezpečností. I za tu cenu, že vyhrotil vztahy s akademickou obcí. Dnes mu evidovaný agent StB nevadí v čele české vlády."

ČT24 po 16:30 na téma věrohodnosti Babišova spisu http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/218411058310213/ 

Hrozí občanská neposlušnost: Luděk Mach: "Nikdy nebudu respektovat zákony, které vzejdou z vlády esténbáka a zloděje, podpesané soudně uznaným lhářem. NIKDY!" 

Budu sem ještě doplňovat reakce na výrok slovenského soudu a také vývoj ve věci sestavování vlády. 

 Babiš: je to kampaň, dezinformace: https://video.aktualne.cz/dvtv/babis-ct-siri-nepravdu-soud-jsem-vyhral-a-vyhraju-ho-i-podru/r~bc58b88e118011e8b8310cc47ab5f122/?redirected=1518699752

K jednání s ANO o podpoře vlády se chystají Starostové, kteří chtějí zabránit vládě s SPD a KSČM, ani zmínka o tom, že by jim vadil Babiš premiér - poznámka: mám za to, že SPD a KSČM se vyjádřily, že by jim vadil trestně stíhaný premiér.: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2392006-starostove-budou-jednat-s-ano-o-podminkach-podpory-vlady-chteji-tak-zamezit-vlade-spd

25.2.2018 ČT zprávy   15:00 podle závěrůů sjezdu trestně stíáhaná osoba být členem vlády nemá, podle hnutí ANO zůstává Andrej Babiš jediným, kandidátem na premiéra. 

Blog věnovaný Andfrejovu esténáctví: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/babis-stb-petrimex

28.2.2018 Kvůli výzvě k rezignaci (a neuposlechnutí)  ředitele GIBSu  Michala Murína Babišem se sejde Bezpečnostní rada státu, tak uvidíme, jaké v ní může mít Babiš slovo, měl b totiž na členství v ní mít čistý lustrák! Je to ovšem provokace, Bezpečnostní rada státu se sejde z Babišova popudu, Poté, co m¨Murína nejprve v zákulisí nutil k tomu, aby odešel sám, měl jedinou správnou cestu - projednání v bezpečnostně branném výboru PS. To neudělal. Pořad 90´věnovaný odvolání ředitele GIBSu Murína: http://www.ceskatelevize.cz/porady/11412378947-90-ct24/218411058130301/

 

Měl jsem léta profil Michal Haas a když jsem začal oponovat Babišovi, tak nejen že mne úplně Facebook blokl, smazal ze všech diskuzí moje příspěvky, smazal i lajky a chtějí po mě aktuální foto obličeje, tel. Číslo a adresu.
To sem poslal a 20hod. pořád nic.
Sprostý sem nebyl. Včera jsem šířil článek, že Babiš šíří materiály ze živých spisů GIBS. 
To jako mám čekat policii.?

 

 

Petrt Dimun:

"Proč tolik emocí nad volbou pěšáka predlistopadoveho režimu Ondracka šéfem komise pro kontrolu GIBS, když premierem země je trestne stíhaný člověk, agent StB a elitní normalizační kádr? Jestli Ondracek byl ozbrojenou pěsti režimu, pan premiér patřil k jeho nervovému systému."

 

 

6.3.2018: 

Roman Tyller:  
Z facebooku:Koukám na přímý přenos z Václaváku - samé děti - opravdu je jejich největší starostí to, aby nebyl v čele komise pro GIBS komunista a "mlátička"? Nemělo by je tížit spíš to, že nebudou mít byty, práci, rodiny..... vzpomněla jsem si na plné budějovické náměstí v době štvanice na radní Baborovou...a taky na filmy z doby čínské kulturní revoluce...samé děti....Dávám sem úryvek z článku, který jsem tehdy napsala....platí pořád: "Uvěřili jste, že jste jediní bojovníci proti totalitě a že jste svědomím národa. Jste miláčky médií a užíváte si svých 15 minut slávy. A to by těm přemýšlivějším z vás mělo být podezřelé. Myslíte si, že když Gándhí protestoval proti britské nadvládě, byl oslavovaným hrdinou Financial Times? Že Jan Palach byl denně na stránkách Rudého Práva jako bojovník za svědomí národa? Že účastníci Occupy Wall Street byli dáváni za vzor svým pasivním spoluobčanům? Co tím chci říci – bojuje-li někdo proti něčemu, co má opravdu potenciál ohrozit mocné tohoto světa, je potlačován, vysmíván nebo ignorován. Oslavováni jsou ti, kdo odvádějí pozornost od opravdu nebezpečných dějů. V našem případě to jsou tzv. církevní restituce, zvyšování daní, likvidace sociálního státu. Dáváte možnost, aby se ti, kdo se nazývají hlídacími psy demokracie, tedy novináři, mohli vyhnout popisování a zobrazování reálného nebezpečí a ještě měli pocit, že mají pořádné téma. "
U "mlátiček" nebyl jen Ondráček, ale i Babišův ministr vnitra: https://echo24.cz/a/SAxqP/ondracek-nebyl-u-mlaticek-sam-v-pluku-slouzil-i-soucasny-ministr-vnitra-metnar
Andrea Cerqueirová: "Ještě několik pocitů ke včerejšku a dnům předešlým:

Trvám na tom, že KSČM udělala chybu, když tlačila Ondráčka, kterého přímo na zlatém podnosu naservírovala tzv. Demokratickému bloku, který na něco takového čekal, aby mohl vyrazit do boje (Ondráček za to fakt nestál, byť po technické stránce byl zvolen demokraticky).

Část poslanců Demokratického bloku, kteří nepřišli na hlasování (a čím dál víc si myslím, že schválně, aby pak mohli vykřikovat, jak se bortí demokracie), se pak dojímali sami na sebou na demonstracích, jak bojují za demokracii. Fraška. Stejně jako to, co předvedl Babiš.

Na demonstraci se neřešilo fungování GIBS, fungování sněmovní komise pro kontrolu GIBS, problematika, že policisté kontrolují policisty atd. atd. Neřešilo se, že tady jsou lidé na demonstracích (především antifašisté) mláceni pořád, že je třeba odsuzovat policejní násilí před listopadem 89 i po něm...

Kritika na demonstraci měla antikomunistický odér (přitom Ondráček fakt není autentický komunista, byť má komunistickou legitimaci). Každý, koho nemají rádi, je podle mnoha demonstrujících "komouš". Volalo se po zákazu komunistů, Babiš byl kritizován z antikomunistických pozic (opravdu je oligarcha komunistou?), Zeman taktéž z antikomunistických pozic. Neřešilo se policejní násilí.

Narozdíl od demonstrací proti vládě ODS, TOP 09 a LIDEM, na které jsme chodili vždy, když bylo schváleno (nebo hrozilo schválení) něco proti lidem - seniorům, lidem s postižením, nezaměstnaným atd. atd., mám pocit, že na včerejší demonstraci vadil hlavně samotný výsledek nedávných parlamentních a prezidentských voleb (opakuju, že jsem na Václaváku nezaznamenala, že by se tam řešilo policejní násilí, kvůli kterému byla akce svolána). Neumím si představit, že tehdy bychom demonstrovali jen kvůli faktu, že vyhrála ODS.

Ale aby nedošlo k nedorozumění, co chci říci - i na takové demonstrace, jaké byly včera, má každý nezadatelné právo, jsou legitimní a nesmí být nijak potlačovány (a je dobře, že potlačeny nebyly). Stejně tak nesmí být potlačovány ani anarchistické a levicové demonstrace, které potlačovány policejně jsou a bouře ve společnosti to bohužel nevyvolává, což mě štve, a i proto asi nejsem schopna moc věřit někomu, kdo včera byl rozohněn, ale předtím měl zavřené oči... A taky nejsem schopna brát vážně, že strany, které omezovaly sociální jistoty lidí a dostaly plno lidí na dno, se nyní staví do role "zachránců demokracie".

A něco osobního: Neumím si zvyknout, že se tady potlačuje podle mě přirozené levo pravé rozdělení v politice, které se ale pak vždycky při hlasování o sociálních otázkách projeví, jakmile jde o důchody, bydlení, mzdy atd. Jak čitelnější to bylo, když levice (liberální a konzervativní) držela při sobě na demonstracích proti Drábkovým "reformám" a pravice (liberální a konzervativní) byla taktéž čitelná. A to né že bych chtěla zpátky Drábka, ani náhodou. Dnes je v tom ale maglajs!"
John Bok k situaci v GIBSu: V souvislosti s dopisem, který rozeslali rodiče zmizelé Mariy Modem všem možným institucím a organizacím se opět ukazuje, že policie, potažmo její kontrolní orgány a samotný GIBS jsou v situaci, kdy se oprávněně můžeme ptát, zda jsou schopné plnit zákonem jim dané poslání a povinnosti. Všem nám je jasné, nebo aspoň těm z nás, kteří nepozbyli kritického pohledu na dění v naší zemi, že Babiš odstraňuje šéfa Gibsu Murina, nikoli z důvodů, které uvádí, ale z osobních, aby se tím dostal na vyšetřovatele, který vyšetřuje kauzu Čapí hnízdo. 
Je však neoddiskutovatelné, že GIBS v plné míře neplní své povinnosti a poslání, a tím zhoršuje situaci v policejním sboru a demoralizuje celou policii, takže de facto, sám Murin Babišovi nahrává.
Pokud se pak ani JUDr. Bradáčová, resp. příslušný státní stupce, který dozoruje vyšetřování Čapího hnízda, nepostaví za vyšetřovatele, pak i ona bude součásti marasmu, který naší zemí hýbe, tak stejně jako na Slovensku, a to bez i vraždy novináře a jeho snoubenky. V prvé řadě jsou za danou situaci vinni politici - vláda, poslanci a senátoři, kteří si hrají na demokracii a de fakto jsou jako malí, ale za to pro naší společnost, nebezpeční uličníci, co si hrají s kuličkami. O Zemanovi ani nemluvě.
Situace je to horší, že nejvyšší státní zástupce Zeman a jeho skvadra, toho využívá a volá po tom, aby kontrolu nad Gibsem mělo státní zastupitelství. To jako kdyby mělo kontrolu nad celou policií. Tohle jsme tu měli už v padesátých letech a tak si říkám, kdo jsou ti "strážci" zákonnosti, kteří volají po pořádcích, jenž tu vládli v padesátých letech minulého století. Kde se v nich bere ta touha mít nekontrolovatelnou moc, ač státní zástupci nejsou ničím jiným, než pouhými "advokáty státu", tj jest jednou ze stran soudního řízení. Nic více, nic méně. Přitom jsou to státní zástupci, kteří kryjí prohřešky a zneužíváni pravomocí úřední osoby, vyšetřovatelů policie a stěžovatele, na jejich nezákonné jednání ubezpečuji, že oni, dohližitelé na jednáním policie neshledali žádná pochybení. Jsou to oni, kteří mnohem dříve než GIBS kryjí neprofesionální, případně zločinná či úmyslná jednání policistů. Jsou to státní zástupci, kteří by měli dávat podněty GIBSu při jakémkoli podezření, že se policisté dopouštějí nezákonného jednání. Jsou to však oni, kdo v hojné míře, jejich nezákonné, mnohdy trestné jednání, tj. policistů, kryjí.
Nejen spolek Šalamoun, ale každý z nás má podobnou zkušenosti či spíše zkušenosti s obdobným jednáním policie, jenž má ve svém "emblému" heslo chránit a pomáhat, což v kontextu se skutečností zní jako sprostý a ironický výsměch. Myslím si, že ani Franc Kafka by s nesmál, přestože absurdita u něj vyvolávala smích. 
Babiš zatím svým ignorováním námitek nastolil novou normalitu - otevřel si k premiérství tzv. Overtonovo okno - a rozeslal mailové PR: 
Ahoj lidi, to byl zas týden. Sedím zase v průhonické Sokolovně a odpovídám na vaše otázky. Po dlouhé době se mě zase někdo zeptal, co znamená ten “tradiční politik.” Já jsem to od roku 2011 zopakoval asi stokrát, někteří se mi za to smáli, někteří mě za to zase nesnášeli. Když si ale zapnete televizi, tak prostě tu definici “tradičního politika” vidíte na vlastní oči a hezky na živo každý den. Tak zaprvé: Tradiční politik se živí politikou. Je mu jedno, jaký bude mít jeho chování dopad na chod téhle země, chce mít co nejdýl a co nejjistější teplé místečko. Jestli v koalici nebo opozici, je to jedno. Zatímco v ostatních zemích kandidují politici, aby se dostali do vlády, u nás v Česku kandidovala většina stran do OPOZICE
5.4.2018 se ČSSD s Babišem nedohodla na koalici, konkrétně na 5. ministrovi - na vnitro, proto se rozhodla trvat na koalici bez Babišova premiérství. Dne 9.4.2018 se odehrály demonstrace ve 20 městech proti Babišovu premiérství, Praha (s Kalouskem), Brno, Ostrava (s Fialou a Stanjurou), Plzeň, Hradec Králové a další. Patrně byla organizátorem Rekonstrukce státu. Demonstrace se jmenovala "Proti zneužívání moci premiérem v demisi." Ještě toho večera Babiš pronesl, že by premiérem mohl být Richard Brabec. Ale, že se poradí druhého dne 10.4. na schůzce s prezidentem Zemanem.  Demonstrace byly ovšem karikaturou  demokracie - byly vedeny jako protikomunistické: https://www.novinky.cz/domaci/468581-bures-za-katr-pujdes-tisice-lidi-demonstrovaly-proti-babisovi-cast-zamirila-na-hrad.html Zeman Babišovi doporučil  jednat s SP/D a komunisty. https://www.novinky.cz/domaci/468724-zeman-mi-doporucil-jednat-s-spd-a-kscm-rekl-babis.html
Co myslíte - může být Andrej premiérem? : 
Andrej Babiš je ve městě  Pruhonice, Prague.
3 hod · 

"Čau lidi, dneska to bude hodně na vážno. Napsalo mi vás snad tisíc, nebo nevím kolik, nejde to ani spočítat. Psali jste mi vaše názory na vyjednávání o vládě. Nepamatuju, že by psalo tolik lidí. Tak se omlouvám, pokud každému z vás neodpovím hned, i když se o to poctivě snažím.

V pondělí nás čeká jednání s ČSSD. Ano, další jednání, opět s ČSSD. Ne s SPD, ale s ČSSD.

Hnutí ANO se po obrovské diskusi celorepublikového výboru rozhodlo s nimi opět obnovit jednání o vládě. Výbor je nejvyšší vedení našeho hnutí, kde jsou zastoupeni jak členové předsednictva, tak zástupci všech krajů. A přijeli i někteří primátoři a europoslanci. Ano, chtěl jsem slyšet názory co největšího počtu lidí. Protože to cítím jako klíčové rozhodování. Cítím tu odpovědnost za další vývoj téhle země, ať už mi novináři nebo opoziční poslanci podsouvají, co chtějí.

A chci pořád to, co jsem sliboval. Efektivní stát bez korupce, s premiérem, který bude mít tah na branku a bude hlava nehlava řešit věci, které tenhle stát potřebuje a často už je měl dávno mít. A lidi z vedení hnutí a všech krajů to vyhodnotili tak, že když ČSSD pošle do vlády odborníky, jak slibuje, a já pak té vládě budu udávat jasný směr, s tím že nebudu dělat rozdíly, kdo je z jaké strany, protože jde o výsledek, máme my všichni šanci na úspěch.

V jednání s ČSSD jsme byli ostatně nejdál, vyjednávacím týmům se povedlo vyřešit 17 velmi složitých programových sporů, a vyjednávání najednou skončilo. Je to podle mě trochu i odpovědnost vítěze voleb, aby se o to pokusil.

Navíc, musím přiznat, a vy to o mně asi víte, že umím počítat. No a protože docela dost našich poslanců má osobní problém s SPD, a někteří by možná nikdy takovou spolupráci nepodpořili, spočítal jsem si velmi snadno, že by mě mohl zase čekat neúspěšný pokus. Tak to fakt ne. Je škoda, že mi to naši poslanci neřekli ještě než jsem jel v úterý za panem prezidentem. No nic. A já si nechci ani nebudu nikoho kupovat, jak to dělaly strany v minulosti, všichni si to pamatujeme. A nechci poslancům hrozit. No, takže by to třeba nedopadlo… Přitom já jsem několikrát jasně řekl, že teď už půjdu najisto. A další neúspěšný pokus už připustit nechci.

Naši kolegové z krajů měli obavu i z toho, že by jim začali odcházet zkušení lidi a noví by nepřicházeli. Už takhle prý někteří čekali, jak to celé dopadne, než dali souhlas se zapsáním svého jména na kandidátní listinu do komunálních voleb. Já z toho strach nemám, ale krajští předsedové zněli dost přesvědčivě.

Jak už jsem napsal, nebylo to snadné rozhodování, ta debata trvala poctivé tři hodiny bez jediné přestávky, ale nakonec převládla nálada, že to ještě jednou zkusíme s ČSSD. Jednomyslně. Jen jeden člen se zdržel. A já vás moc prosím, pojďte nám držet palce, podpořit nás v tom. Já tu vaši pozitivní energii vždycky potřeboval, dávali jste mi ji v minulosti na výjezdech nebo v SMS zprávách a mailech. A věřte, že v téhle situaci mě nabije dvojnásob. Názory jsou fajn, teď potřebujeme opravdu podpořit a táhnout všichni za jeden provaz.

Buďme jednotní, a já vám slibuju, že neuhnu ani o milimetr z toho, co jsme vždycky já i hnutí slibovali. Zajistíme, aby případná koalice s ČSSD stála na vzájemné důvěře, toleranci a respektu, a hlavně aby byla pracovitá, efektivní, transparentní, bude neustále komunikovat s lidmi. Bude pracovat pro ně a za ten čas, co dostala, udělá víc, než jste si po revoluci museli navyknout u předchozích premiérů. A když zjistím něco nekalého, tak ať to bude náš člověk, nebo někdo od koaličního partnera, půjdu tvrdě po tom, abychom to okamžitě vyřešili. Všechna rozhodnutí vlády a všech ministerstev budou totálně transparentní. Znemožníme, aby se v politice kdokoliv obohacoval.

Věříme v dobrou vůli při vyjednávání a já osobně vám zaručuju, že udělám maximum pro to, aby byla vláda s důvěrou do prázdnin, tak, jak mi to zadal pan prezident. Musí být, všichni jsme z toho už unavení, asi stejně jako vy. Budeme chtít co nejrychlejší dohodu.

Když jsem si s vámi minulý týden v neděli psal, tak jsem hned poté sednul ještě ten samý den s ministry do v autobusu, tentokrát směr Hradec Králové. Ubytovali nás ve Velichovkách, tam kde jsou ty proslulé lázně a pak jsme šli na večeři s radními. U jídla jsme se samozřejmě bavili o práci. Všude, kam přijdeme, se snažím vysvětlit jednu zásadní věc: chceme mít s kraji ne politický, ale PRAGMATICKÝ vztah. Nehrajeme na to, z jaké strany je starosta nebo hejtman, ale co jeho obec nebo kraj potřebuje a kde můžeme pomoct. Proto si taky se všemi dáváme schůzky a pozorně jim nasloucháme.

Lidi se nejlíp poznají mimo práci. Byla neděle večer, tak jsme zašli na bowling. A rozpoutal se boj: tým Vláda versus tým Kraj. Akorát teda, když se obsluha ptala, jak se chceme jmenovat, vykřikl Richard Brabec: “Vláda v demisi!” Já se přiznám, že už to nesnáším, no asi se nebudete divit, že jsme nechali jen Vláda… Vždycky jsem byl soutěživý typ, ale teda musím říct, že nám hráči Kraje natrhli… víte co. Byli fakt dobří, až jsem měl dojem, že místo práce chodí trénovat. Zato náš Milan Hnilička se moc nepředvedl. A to je náš zmocněnec pro sport. Kolegové ho za to začali solit, že jako brankář je lepší. No a zafungovalo to, dal potom desítku.

Ovšem neflámovali jsme. Ráno v 6:45 už jsme museli vyjet od hotelu, abychom byli v 7:00 v Trotině. Tady se bude stavět další kus dálnice D11. Ještě tu ale úřadují archeologové. Našli totiž pod zemí vesnici prvních zemědělců u nás. Je stará 7000 let. Už to mají skoro celé prozkoumané. A představte si, že vykopali tolik artefaktů, že s nimi naplnili dva tisíce banánových krabic. Až místo opustí, a to bude za pár měsíců, můžou konečně začít přípravy na stavbu dálnice. Mezi Smiřicemi a Jaroměří se začne 15. května. Za dalších několik let nás propojí s Polskem.

Se starosty jsme se kromě dopravy bavili i o vzdělání. Není přece možné, aby všichni mladí, co chtějí studovat na univerzitě, utíkali do Prahy a do Brna. Musíme podporovat vysoké školy i tady, aby studenti zůstávali ve svém rodišti. Promítneme podporu pro ně do plánovaného rozpočtu na rok 2019. Hlavně lékařské fakulty potřebují posílit. Máme těžký nedostatek dětských lékařů. Jsme první vláda, která se zajímá o to, jaké profese lidem chybí. Kraj po kraji.

Taky milujete hořické trubičky? My jsme v Hořicích sice dostali pamlsek na cestu, ale kvůli tomu jsme nepřijeli. Mají tu Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou. Jako skoro všude, i jim chybí peníze a hlásí se čím dál míň dětí. Stává se z toho problém pro celý náš průmysl. Totiž ti, kdo tady vychodí obor Geotechnika pak častokrát pokračují do Ostravy na Vysokou školu báňskou. A z nich se pak stávají experti na vyhledávání a zpracování suroviny nalezené u nás. Nechceme přece být v tomhle závislí na zahraničních firmách. Prošel jsem si taky ateliéry, kde studenti právě dělali na sochách a u toho vzpomínal na svou babičku, která taky dělala s hlínou, akorát teda keramiku.

Na Královéhradecku bylo super, ale samozřejmě se na mě nahrnula spousta dalších věcí. Ve Škodovce v Mladé Boleslavi jsme byli v úterý ráno v 7, pro představenstvo to možná bylo poprvé tak brzo 

 

24.4.2018 ANO se již zase dohaduje s ČSSD a  KSČM, ČSSD bude mít vysněného  ministra vnitra,  ale poněkud to vážne s  případem  nepravomocného odsouzení  Andreje: https://www.novinky.cz/domaci/470024-uz-jsem-na-to-alergicky-babis-z-vlady-neodejde-ani-kdyz-ho-odsoudi.html Závěrem zazněla i Babišova slova, proč trvá na tom, že bude premiérem. „Kdybych nebyl v politice, tak bych asi měl větší moc. Co se týče úřadu premiéra, tak na tom netrvám já, ale hnutí a také mi píše spousta lidí, abych to nevzdával. Není to tedy jen o mně."ČSSD dala kvůli tomu Babišovi ultimátum:https://www.novinky.cz/domaci/470264-cssd-dala-ano-ultimatum.html

 8.6.2018 Bbiš je dvojitým premiérem, poprvé vlády v demisi, tkerá ještě neodstoupila a podruhé bude - zatím byl jmenován setavením nové vlády.  A jak je to s plněním slibů? 

PROBLÉM                SLIBY                                      REALITA

armáda                     Šlechtová to zmákne               Nejde to, protože Stropnický.   

diplomacie                 Na tom  makám já. (Babiš).    Žádná významná návštěva v ČR

doprava                      mýto = (Ť) ok                          Nejde to (protože zpackaný tendr).

dotace                       my určíme priority                   Jde to, protože Agrofert

kůrovec                     Milek to zmákne                     Nejde to protože Jurečka

peníze                       najdeme miliardy                     Jde to, protože účetní figly

rozpočet                    vyrovaný v 2017                       Nejde to, protože Kalousok

sucho                          Brabec to zmákne                  Jde to, protože to říká už 5 let

školství                       +15= od září                           Nejde to, protože sleva na jízdném

zdravotncitví               všichni +5000/měsíc               Nejde to, protože žijeme v bludu. 

21.6.2018 Byl odvolená policejní prezident Tuhý a bylo mu nabídnuto místo velvyslance n a Slovensku. 

21.6.2018 Babiš svolává Bezpečnostní radu státu! Projednýává se ochrana hranic v případě, že Německo začne migranty odmítat již na svých hranicích. 

22.6.2018 Ministryní spravedlnosti v nové vládě má být žena, která chtěla odložit Babišovo stíhání:  https://www.novinky.cz/domaci/475841-ministryni-spravedlnosti-bude-zena-ktera-chtela-odsunout-babisovo-stihani.html  

idealisté : "Seznamte se s nastupující ministryní spravedlnosti Taťánou Malou. Máme se na co těšit.

První zajímavostí je, že je společně i s manželem spolumajitelkou firmy Insolvence CZ, která se - překvapivě - zabývá insolvencemi. Manžel paní Malé navíc spoluvlastní i firmu Swisscredit, která poskytuje mikropůjčky. Určitě uznáte, že to je velmi pozoruhodný profil pro člověka, který má za úkol zklidnit současnou vlnu exekucí.

Druhou zajímavostí je vztah paní Malé k činnosti soudů. Samozřejmě nejvíce bijí do očí slova, která padla kolem kauzy Čapí hnízdo:

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“

No. Bude to jízda."

 

22.6.2018 + asociálka Nováková na ministerstvu  průmyslu a obchodu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/218411058130509/obsah/618898-odbory-vs-zamestnavatele-marta-novakova-a-josef-stredula

25.6.2018 Babiš a jeho lidé ovládli ČEZ, což  je strategické, vzhledem k plánované dostavbě jaderných elektráren? https://ihned.cz/c1-66177780-babis-dokazal-ovladnout-cez

27.6.2018 Jmenována  nová vládla: https://www.novinky.cz/domaci/476245-babis-ma-novou-vladu-hamacek-dva-resorty-poche-nic.html

27.8.2018  šéfem GIBS jmenován pn Dragoun. 

26.10.2018 Premiér Babiš se diví, co nasliboval regionům za investice,. obává se zveřejnit finální částku,  Oni je budou chtít! O Jeho strana vyhrála komunální volby, ale při sestaviování krajských koalic byla většinou obejita. 

Na začátku listopadu policejní prezident Tuhý opustil své místo a nastoupil jako velvyslanec na Slovensko. 

6.11.2018 Usvědčující přímé důkazy a státní zastupce ještě nebyl schopen vypracovat obžalobu? Babiš není stále ve vyšetřovací vazbě? Velice znepokojující!

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/capi-hnizdo-dukazy-andrej-babis-olaf-soud-faltynek_1811060555_ace?fbclid=IwAR0YOE9rFgumY-CGawfLDnWdlWx1TIJS-SaGODkETOK74pSDO4dPJfVKe4Q

9.11.2018 Milion chvilkek pro demokracii:  Přestože policie shromáždila v kauze Čapí hnízdo minimálně 10 závažných důkazů, začíná být čím dál zjevnější, jak celá kauza nakonec může skončit. Jednoduše – zdiskreditováním vyšetřovatele této kauzy Nevtípila. Jaroslav Faltýnek to ostatně řekl jasně již 2. ledna 2018 – Vyšetřovatel Nevtípil bude trestně stíhaný!

Co se stalo od té doby? Babiš prakticky ovládl policejní složky:

1) Šéf GIBS Murín – ODSTRANĚN ✔️ (buď to bude po dobrém, nebo se skandálem…).
2) Šéf parlamentní komise pro GIBS – kandidát ANO Mašek ✔️ (ačkoliv místo měla podle slibu ANO získat opozice).
3) Ředitel civilní rozvědky Šašek – ODSTRANĚN. ✔️
4) Ředitel Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Mazánek – ODSTRANĚN. ✔️
5) Ředitel pražské policie Trojánek, který držel nad Nevtípilem ochranou ruku – ODSTRANĚN. ✔️
6) Náměstek pro kriminální policii a vyšetřování Smékal – NA ODCHODU. ✔️
7) Policejní prezident Tuhý – ODSTRANĚN. ✔️ Odchází dělat Velvyslance na Slovensko. Řekl doslova: „Vnímal jsem určité neustálé tendence mě vymístit.“

Podtrženo sečteno, kolem vyšetřovatele Nevtípila se začíná stahovat smyčka. A kdo bude případné obvinění vyšetřovatele Nevtípila přezkoumávat? Správně, Babišem vyměněný ředitel GIBSu. 

14.11.2018 Média spustila pravicový puč. 

15.11.2018 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/puc-palermo-2018-nabira-znovu-na-sile

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: Babiš, Babišovo PR, STB

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Jasan, slušný esténák si po vyhození z miíniosterstva našel ten kšeftík s exekuřcemi. 

klokan

   Ohledně záležitosti zde pojednávaného údajného agentství pana Ing. Babiše, myslím platí jako příměr, vyjádření postavy majora ,,Terazkyho" z proslulého již, humoristicky laděného románu od autora Miloslava Švandrlíka, Černí baroni " Čo bolo, bolo ...". Za téměř 29 let od listopadového převratu, se již dávno, potvrdilo, že za jednou ze základních chyb, lze považovat, také nevyznačení pomyslné tlusté čáry za minulostí. Proto opět povstávají, nejrůznější novodobí inkvizitoři, kteří se hrabou účelově v minulosti toliko některých osob a stále inscenují nějaké čarodějnické procesy. Po stopách pana Böbliga z Edelstadtu, se mimo jiných takto úspěšně vydali někteří vrcholní, až za hrob antikomunističtí, politici z KDU ČSL. Těmto neuškodí připomenout jejich národně frontovskou minulost, jejich předchůdců z Československé strany lidové.

   Jinak, ale pana Ing. Babiše lze považovat v současné době svého premiérování za osobu dost zájmově střetů konfliktní, protože ,,udělat kozla zahradníkem" se v historii málokdy osvědčilo, jestli tak, pouze čistě účelově a krátkodobě.