My můžeme všechno, vy nesmíte na nic ani pomýšlet

spravedlnost taroky
4.10.2019 09:27
Pojetí demokracie a svobody ve všem, nejenom u Pirátů, je u nás, zejména v poslední době, tak farizejsky, pokrytecky zvrácené, až z toho jednoho jímá téměř strach. Protože jsou to zárodky fašizmu, totalitářského řízení věcí veřejných, kde platí absolutní moc těm, kteří z nějakého zvráceného pocitu mají za to, že oni a jenom oni budou rozhodovat, kdy, kde a jak se něco smí. Samozřejmě oni smí. A co je přísně zapovězeno všem ostatním, které oni považují za své odpůrce, přímo nepřátele.

Není to tak dlouho, když na náměstích řičelo pár tisíc demonstrantů, záhy srocených pod vedením nějakého obskurního spolku, prezentovaného nedostudovaným teologem v nahnědlé košilce, že ministryní spravedlnosti se nesmí stát paní Marie Benešová, protože ... No protože má nahradit odvolaného ministra (sic!), což byla a je pořád nehorázná lež, kterou Piráti dál bezostyšně všude vypráví. Předchozí ministr spravedlnosti totiž podal sám demisi, sám a z vlastního rozhodnutí se postu vzdal. Piráti vůbec rádi a často s drzými, až spratkovitě arogantními úšklebky lžou. Jejich poslanec např. ve svém projevu v Parlamentu, několik dnů po pravomocném zrušení trestního stáhání premiéra Andreje Babiše dozorujícím státním zástupcem a jeho nadřízeným, mluvil na mikrofony o premiérovi jako o trestně stíhaném.

Lhal, sprostě lhal, ale - no a co, oni, Piráti, si myslí, že si to prostě mohou dovolit.

Zpět k paní ministryně Benešové. Demostrace byly, mimo jiné (hlavně k odstranění premiéra Babiše a prezidenta Zemana), za nezávislou justici, řečníky na tribunách podněcovaný až fanatizovaný dav řičel, že Benešová ne, protože by udělala jako ministryně to anebo ono, hlavně že by odvolala nejvyššího státního zástupce, čímž by prý ovlivňovala smyšlenou kauzu Čapí hnízdo. Nic z toho se, samozřejmě nestalo, teda kromě toho, že ministryní paní Benešová jmenována byla. Oni ale předsudečně "věděli", co by udělala, co údajně chce udělat. Prostě si vymysleli něco, proti čemu vzápětí, ihned, bez odkladu (počkání si, jestli to opravdu udělá) začali vehementně protestovat. Taková zákeřná, podlá manipulace s těmi pár tisícovkami, pozděli i s pár stovkami tisíců demonstrantů na Letné.

Když ono se tak krásně řve proti něčemu, lhostejno čemu, ale hlavně PROTI. Nic pozitivního, žádný program, myšlenka, vize PRO něco. Pro cokoliv, ale na to tihle destrukčníci nemají, oni se pokoušejí bořit, rozbíjet, destabilizovat. Odvolávat, svrhávat, odstraňovat řádně, svobodně a demokraticky zvolené. Záminku, smyšlený problém, vykonstruovaný důvod, to vše se pod taktovkou scénáristů a pravých autorů té celé, bezesporu promyšlené, startovací šaškárny, najde při snaze prosadit jejich cíl.

Český Majdan, nějaká barevná, zlatá prý i nás, revoluce a svržení nejvyšších zvolených ústavních činitelů nevyšlo. Česká holubičí povaha ale, sametové řešení, naštěstí, nedovolilo nic z toho, byť i na té Letné se z tribuny agresívně ozývalo a vyzývalo k dělání nějakého "bordelu". Marně, zaplať přírodo, ani ten Banga s nevymáchanými ústy nic nezmohl.

A tak se pokračuje jinak. Justice už není bráněna, volání po zachování nezávislosti státních zástupců, zejména toho nejvyššího (který už nesměle sám volá po tom, aby to měl na věčné časy) umlklo. Naopak, dnes už se Nejvyššímu státnímu zástupci píší dopisy, vyzývá a vzývá se, aby rozhodl tak, jak si oni přejí. Oni Piráti, tentokrát, ale za nimi jsou téměř očividně nastoupeni ti tribuni z demonstrací a vlastně celá nenávistná opozice.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senator-Wagenknecht-kolega-Lasky-napsal-nejvyssimu-zalobci-Chce-znovu-rozjet-zastavene-rizeni-proti-Babisovi-598316

Protože tentokrát si oni myslí, že mohou, dokonce mají právo, žádat, důrazně, aby ten nejvyšší ze státních zástupců rozhodl tak, jak si oni přejí. Že tím zpochybňují, chtějí zvrátit rozhodnutí těch jiných státních zástupců, jim přijde normální a neškodné, dokonce žádoucí. Protože ti nerozhodli tak, jak oni si přejí. To už najednou není ovlivňování, zpochybňování nezávislosti státních zástupců. To je plnění jejich přání, pokračování v realizaci, na Letné nepovedeném, scénaři Majdanu, svrhávání a odstraňování jimi nevolených. Většina, která volila jak volila, je pro ně nezajímavá, je to jenom lůza, to oni jsou vyvoleni, myslí si, oni jediní mají právo tady o všem rozhodovat.

Ty reminiscence, vzpomínání, které jsou pořád, v podstatě napořád, ve většině z nás, co pamatují ještě režim minulý, by nás měly varovat. Před těmito hlasateli té jediné, správné a žádoucí pravdě, té jejich, kdy si vše dovedou zdůvodnit, omluvit nějakými jejich vyššími zájmy, které vydávají za zájmy všech.

S drzými čely a vyšlebenou arogancí dovedou mistrně lhát, popřít svoje vlastní požadavky z nedávna, měřit metrem, který si sami vyrobili a přizpůsobili svým moci a vlády chtivým cílům, hřímat a burcovat, podněcovat a manipulovat hrstkami věčně nespokojených, aby jim stejně potom ukázali dlouhý nos. Protože je přestanou potřebovat.

Protože si myslí, že mohou, že ta demokracie a svoboda je jenom jejich.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   My obyčejní ovčané si můžeme sice uvědomovat v jakém BLBÁKOVĚ (výraz KOCOURKOV se již jeví jako nemístný eufemismus ) momentálně žijeme, ovšem není nám to pranic platné. Například taková oblast hromadné veřejné dopravy jakož i naprostý chaos v úhradě jízdného touto pouze asi zatím dočasně existující dopravou. Vládnoucí třída polistopadových zbohatlíků nám asi tímto pofiderním způsobem naznačuje, že se tento způsob dopravy rozhodla zničit, abychom byli všichni nuceni používat dopravu individuální. Asi nejlépe na elektrických koloběžkách či rudlech. Téměř v každém z deseti krajů panuje jiný systém úhrady jízdného, někde jízdné hradit hotově jinde očipovanými kartičkami. Než se vydáš na cestu přesahující hranici jednoho kraje, musíš si zřejmě nastudovat jakým způsobem tamní papaláši se rozhodli provozovat veřejnou dopravu, včetně úhrady za její použití.

    Od měsíce prosince letošního roku v souvislosti se změnou jízdních řádů se zřejmě máme na co těšit, kdy v tom kterém kraji napříkladou nebudou veskrze platit slevy na železniční dráze, draze ČD zaplacené prostřednictvím očipovaných IN karet. To si snad již z nás obyčejných ovčanů dělají všelijací místní a i celostátní papaláši naprostou legraci. Na co vlastně takový stát nestát potřebujeme, když ve všech oblastech veřejného života panuje naprostý chaos. Zřízení a provozování takových paskvilů jako jsou kraje, tyto státy ve státu tomu jen napomáhá. Nelze se potom divit, že většina ovčanů rezignuje na údajné právo zvolit si svobodně své představitele, když nové zvolení jsou čím dál horší než ti předešlí. Maně jeden přemýšli jestli se nejeví jako nejlepší varianta ignorovat kromě voleb do Senátu i volby do Krajských zastupitelstev, kdy nechť si náš stát posluhující především svým zbohatlíkům dosadí  takové papaláše sám potřebuje přímo a nečiní tak po zástěrkou prý svobodných a demokratických voleb.