MY a ONI. Volby jsou nebezpečné. Demokracie je hrozný problém ...

animal farm
20.3.2019 09:07
Kdo a proč dělí společnost na MY a ONI, pro koho je demokracie hrozný problém? Plíživý fašizmus páchne ze slov vždy privilegované Sommerové. Jenom urážky, arogantní nadřazenost a nenávist, degradace demokracie na JEJICH demokracii.

Pravdou je, že tato paní, od počátku své kariéry (už za hluboké totality, strašlivé normalizace) byla úspěšnou dokumentaristkou, vesele a neomezeně obíhala kus světa (ona nějak mohla), točila si co jenom a jak jenom chtěla a ještě jí to k tomu to strašlivé komunistické zřízení štědře platilo. Dnes sice roní krokodýlí slzy, jak musela těch 40 let protrpět, ale z podlé lži jí usvědčuje její vlastní filmografie do roku 1989.

Ale což, takových, co si žili jak v bavlnce a dnes na to plivou, je povícero.
Sommerová se zvláštním způsobem zviditelňuje v současnosti, což je sice u některých bojovníků z umělecké fronty dnes jaksik in a cool, ale přec jenom její slova, byť je ona sama bezvýznamná pro chod a dění v naší krásné zemi, jsou víc jak strašlivá.

Čpí z nich nefalšovaný fašizmus, povýšenost, nadřazenost a sprostá arogance.

Pomine-li se to, že přeje našemu panu prezidentovi, svobodně, demokraticky a přímo zvolenému, "nedokončení mandátu" z důvodu zdraví, dokonce v to doufá, což je hanebnost a podlost, zloba a nenávist toho nejhrubšího zrna, vskutku strašlivá, ale i nebezpečná jsou její slova o demokracii u nás.

„Ty volby jsou nebezpečný nástroj, protože volit může každý a volí i lidé, kteří nejsou vzdělaní, kteří se nezajímají o politiku, všechny ty souvislosti ..." pravila tato stará už paní, která sice, dle svých slov, trpěla v totalitě (haha), ale tady a teď by chtěla zavést ten nejtotalitnější, přímo diktátorský režim. Protože nejenomže se ztotožnila s nechutnými, s prominutím, kydy Feniče, ale jde ještě dál a, byť následně má sama plnou ústa o boji za demokracii, by ráda tu demokracii omezila. Měla by být jenom pro NĚ, ztotožňuje se se slovy "My máme pravdu, ale těch ostatních je víc. Demokracie v tomhletom smyslu je hrozný problém.“

"Omezit demokracii? dostala otázku. Její odpověď „To bohužel nejde“ je jasný fašizmus, zrovna tak, jako její tvrzení "Čím víc lidí přijde k volbám, tím je to horší. Ta většinová společnost skutečně není vzdělaná, nemá promyšlené ty společenské děje, jak to půjde dál a co se stane, ...“
Takže tak, milé občanstvo. Nemáte, dle Sommerové, chodit k volbám, protože nevíte, vy nevzdělanci, jak máte volit. Nevíte, že máte volit JE.
„My jsme si příliš zvykli, že máme svobodu, a nechtěli bychom o ni přijít, a oni nás o ni chtějí připravit,“ varuje. Kdo jsou Oni? „To jsou ty vůdcovské typy, ..."

MY a ONI. MY chceme bezbřehou svobodu, žádné demokratické volby, protože ONI budou volit a pak budou ONI vládnout, protože je jich víc a NÁM se to nelíbí.

Ale budeme bojovat za demokracii, protože ONI demokraté nejsou, ONI vůbec neví, nevnímají co je to demokracie. Samozřejmě ta NAŠE demokracie.

A další a další bláboly pomatené staré paní, která ale šíří nebezpečnou nenávist vůči většině, vůči většinou zvoleným představitelům státu, vůči té pravé, nefalšované a skutečné demokracii.

Protože s tou ona a někteří jiní lepšolidé z pražské havlérky mají problém.

Chrastekova Růžena
Důchodkyně, přesídlená dobrovolně z Prahy na venkov do chaloupky, dva psiska raubíři a kocour Karel mi zpříjemňují seniorský život.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

vasevec

Paní Amiourová, jistě pochopíte, že Vaše věc není provozována pouze pro Vaše - byť v některých případech i hodnotné  - texty. Všimnětě si, že někdy z blogů na titulní straně je polovina i více Vašich. Je vůči jiným autorům nespravedlivé, že jejich příspěvky díky tomu z hlavní stránky mizí. Druhým problémem je, že ve značné části se nejedná o útvar, který je možné nazvat blogem, jedná se o převzaté texty, kde je samozřejmě navíc ve vzduchu otázka autorských práv. V neposlední řadě  je Vaším problémem "technická" kvalita Vašich textů, zejména množství překlepů, které se v nich objevují a v některých případech je dokonce činí nesrozumitelnými. Tyto problémy Vám konečně byly již v některých případech v komentářích zmíněny. 

Jiří Volný st.

{#emotions_dlg.smile}{#emotions_dlg.smile}{#emotions_dlg.smile}

Chrastekova Růžena

Paní Sommerová je především neuvěřitelně podlá a její "doufání" v konec Miloše Zemana ve funkci prezidenta je vrchol neslušnosti. O jejím pojetí demokracie snad už ani nic - strašlivé. Bojovat za ni chce, aby jedním dechem vyjevila, že demokracie je problém. No nic, vše už bylo řečeno. Já osobně doufám a věřím, že budoucnost nepatří těmto lidem. Vám děkuji za přečtení a trefnou reakci.

Jiří Volný st.

Také jsem rozhovor s Olgou Sommerovou četl a užasl nad její "informovaností", tedy že M.Zeman letos v úřadu skončí. Vzápětí doporučuje panu prezidentovi, aby si užíval posledních dní Pompejí "v důchodu, na zahrádce".  Jistě zmiňovanou ctihodnou dámu potěšily výsledky senátních voleb a těší se na ty euro-unijní. Vrcholným závěrem jejího pozorování je fakt, že pokud k volbám dorazí málo voličů, tak je vše v pořádku a demokracie krásně rozkvétá.