Na rozcestí nebo na scestí?

obrazek
21.1.2018 16:22
Ať jde o více či méně fašizoidní příznivce Miloše Zemana nebo kované a čisté demokraty podporující Jiřího Drahoše, ani jedna skupina si s druhou nezadá co do špíny, kterou hází na protistranu. Já osobně si myslím, že výhrou není ani jeden z těchto dvou kandidátů, ale blog píšu, protože právě jen toto krátké období před volbami a poté krátké období po volbách jsou momentem, kdy je možné si kandidáty zavázat nějakým slibem. (Pokud už tedy nemůžeme tyto volby zrušit a zneplatnit, což by bylo to nejlepší! :D )

Přísahám, že jsem si všechny Zemanovy veřejně propírané přešlapy důkladně prohlédla v nahrávkách a uceleně je posoudila, na rozdíl od mých demokratických přátel, kterým k házení svinstva stačilo jen konstatování  o svinstvu na nějakém spřáteleném médiu, aby ukázali,jak jsou sami hrubozrnní. A musím uznat, že Miloš Zeman tuto společnost skutečně fašizuje, ať už jde o přístup k nezaměstnaným, Rómům, nebo imigrantům. (Také neváhal jmenovat premiérem trestně stíhaného agenta Stb,, ale budiž, už je tomu dávno. Také jmenoval radu ČNB, jež udělala díky intervencím sekeru čtvrt bilionu, ale to se nediskutuje.) Ve sporu Palestina-Izrael významně straní Izraelcům. Také jeho prezidentský program se kromě několika málo spanilých jízd do zahraničí sestával jen ze spanilých jízd po České republice. Co se týká nějakých morálních hodnot nedal této společnosti nic, protože kvůli několika špatným reakcím byl u pražské smetánky záhy zdiskreditován.  Budiž, neumí uznat chybu, byla by to jen jeho věc, kdyby ovšem  nebyl prezident. Dlužno podotknout, že s přibližujícími se volbami svou rétoriku velmi zjemnil a ukáznil, proč tomu tak nemohlo být i po celé předchozí 4 roky. nevím.  O stávajícím prezdientovi se lze sice vyjádřit, že je populista, a řekne cokoliv, když cítí, že mu to u někoho vynese popularitu, ale nedá se říci, že by neměl nic v hlavě. Jenže co to ledví plné hnisu a žluče! 

Akademik Jiří Drahoš veřejně ukázal, že umí stáhnout nebohého králíka, a od té doby pořádá pro své mužstvo motivační setkání s baviči a hudebníky, a kde nic tu nic, o nějaké vizi nebo prezidentském programu ani vidu ani slechu. Robert Vinogradov: "Akademik Jíří Drahoš si vyžádal otázky od TV Prima dopředu, jinak by se nezúčastnil debaty. On se bojí navšžívit i TV Nova a TV Barrandov. Umíte si ho představit na oficiálním zasedání NATO či OSN, o hájení českých zájmů v Bruselu ani nemluvím? Představme si pana Drahoše  se zlým Putinem, lstivým Trumpem či nebezpečným Pingem?!?! O Iuzraeli ani nemluvím....A tak v podstatě nás čeká pro republiku s tragickými důsledky velká zábava s názevm "celosvětový hon na krállíka Bobka Drahoška s cílem, kdo první ho vyvrhne za živa. Budiž mu země lehká.."  Také nevím, zda se má zahalovat oponou právě tohle: http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/5947 - odkazuje na toto: https://www.jiridrahos.cz/wp-content/uploads/2017/09/schovanek-jiri-drahos.pdf jak tomu rozumět: Petr Suchánek: " Takže na jiné doposud existuje záznam v evidenci pasů. I na mne, a na Drahopše nic? A to jsem byl akorát 2x v Jugošce a jako syn nespolehlivého jsem měl problémyi s učňkem, kdy na intervenci soudruha z ÚV mne nechtěli ani na učňáku? Když není žádný záznam, je to stejně podezřelé, jak o když je  příliš mnoho záznamů." i ohledně migrantů se chová jako taková třtina, že je to k nekoukání, kdesi se vyjádřil, že u mešit by neměly být minarety! Chápete to, bojovník za práva, co ser bojí minaretů?  Je to jen člověk, který ustoupí jakémukoliv tlaku, je-li dostatečně veliký. No dobrá, v zásadě bych nebyla proti tomu, dát mu příležitost z prezidentského  křesla pracovat jen pro Akademii věd.  Možná by takovéto uklizení se do ústraní vůbec nebylo špatné, protože je evidentní, že politice rozumí jako porodní bába turbíně. 

Nejen proto se těším na obě naplánoané prezidentské debaty (v pondělí na Primě a ve čtvrtek na ČT). A proto Vás chci všechn vyzvat: máte-li chuť a sílu, rozesílejte a klaďte všetečné otázky! Na postavení bídníků, na základní příjem, na badatelský program hydrometerologického a geofyzikálního ústavu AV a armádního projektu Otevřené nebe (chemtrails), na obhajobu práva na dobře placenou práci i těch, kteří jsou dlouho nezaměstnaní, nebo exekuovaných na to, zachovat se tak, aby nepřišli o střechu nad hlavou.  Ho'ďte do placu i nemírné náklady bídníků spojené s tím, že už se nevyrábějí bezporuchové pračky, či to, že lidé v příjmové chudobě si nemohou zaplatit ani jeden zásah při havárii v domácnosti, a vlastně ani pojištění. Ani odemknoutí dveří při ztrátě klíčů a výměnu zámkové vložk! Upozorněte je, proč mají chudí lidé v nepořádku zuby, že to nebude chybějící pastou! Ale přecházením nemocí, špatnou výživou a nedostatkem peněz na plomby. Braťe právö každého na přístřeší, upozorněte na to, že je zde skupina lidí označovaná jako nekompetentní k bydlení a zaviněně bez domova, což ji má vyloučit z programu sociálního bydlení. Nadhoďte problém robotizace -  hleďte riozvířit deiskuzi o zrkácenáí pracovní doby a pččtu let pro odchod do důchodu!  Nebo to, že zde máme zápornou zásluhovost, kdy přivalorizacích důchodů jsou znevýhodňováni nižší valorizací ti, kteří již mají velmi nízký důchod, nebo že nebyla valorizována životní a exestenční minima. Zmiňte se o problematičnosti splácet exekuci či dodržovat insolveční plán či hypotéku,  pokud přijdete o práci či onemocníte nebo se musíte postarat o jiného  člena rodiny! Zkuste nadhodit, zda by výnos z těžby nerostů nemozhl být základním kamenem důchodové reformy a výnos z šíření užívání patentů druhým (že bychom jaksi nedávali patenty z ruky, ale pečlivě se starali o jejich uplatnění.) Zkuste upozornit, že Maďarsko je monetárně suverénní! Zkuste napravit fungování úřadů práce, dotační politiku! Äle, co vám budu radit, ono vás už něco napadne! Jen se do toho prosím pusťte, jinak bude toto pětileté období zase zcela promrháno. A já a ani mnozí další už se na příští volby tedy těšit nedokážeme ani omylem.  Protože zatím to vypadá jako jeden velký zcestný počin tohoto národa.  

 Nebudťe vybíraví a snažte se položit své dotazy oběma kandidátům, něbo kterémukoliv podle příležitosti, ne jen podle svého osobního zájmu! Nenechte se odbýt, nejste tu vy kvůli nim, jsou tu oni kvůli Vám, do útokůůůů!!!

Je tu ale ještě něco, co mne velmi pálí - totiž, že naše veřejnost udělala velkou chybu, když odhalila jako svůj kardinální zájem řešení otázky imigrace! Protože tím jasně dala povel k marketingovému řešení obou pánů, jež je v základě o ničem,  protže pro ně stačí motat se okolo této problematiky a mají zájem veřjnosti daný. Už jednou v blogu "Několik dat z romské hisotrie  - a peripetie k součansoti" jsem upozornila na to, že jakmile se do veřejné diskuze dostane rasismus a sprostota, obyčejná, nesolidární sprostota, tak veškeré debaty zprimitivní. A to se i stalo, kdo nevěří, ať do Čech běží!  Protože se překřikovaly protiimigrantské a solidární strany, nezbyl prostor na jakoukoliv jinou diskuzi, a úplně nepovšimnuto prošlo oběma hlavním kandidátám, že v podstatě nemají k dnešku co dodat. 

Velmi by mne překvapilo, kdyby se někdo zeptal, jak hodláme být s Evropou po čas uprchlické krize solidární! Asi bych čekala moc.  O solidaritě s prchajícími ani nemluvě.

David Martínek: 

K zamyšlení ... volby nevolby ... 
"Mluvíš o slušnosti"

Viš, tak se sám sebe zeptej a zkus prozkoumat, proč je mediální a kulturní fronta je tak brutálně nepřátelsky naladěná vůči Zemanovi. Proč mluví o slušnosti na jedné straně a na druhé neváhá použít ty nejzákeřnější manipulace a neslušnosti proti němu. A leckomu, kdo s "námi nestojí v jedné řadě" :-)

Proč souběžně vyrobí z každého Zemanova hloupého poklesku (a byly, víme), události a senzace bezmála kosmických kategorií. :-)
Nebo proč jej rovnou a vytrvale provokují a ponižují akcemi typu trenky na Hradě, házení vajíček na prezidenty apod. 
To je iniciační rovina, která navazuje na tvou otázku na téma slušnosti.

Možná, když se začneš takhle nebezpečně a blbě ptát, proč vlastně se to děje a půjdeš hlouběji, než je obvyklé, zažiješ zvláštní druh objevu..
Takový humorný prostup měřítky reality.

Když se ti, dejme tomu, podaří zlehounka prostoupit tuhle kouřovou clonu bitevního pole politiky, médií a návazně spřízněných kulturních okruhů, jako nezatížený a svobodný člověk, rebelant a umělec a začneš se pídit po podstatě úporného směřování společnosti zdejšími lokajskými elitami, náhle a rázem ti bude například jasné, že kdyby tutéž péči média, ale i kulturní fronta a třeba například divadelníci, jako jsi ty, věnovali nejen Zemanovi, ale i těm druhým, se stejnou kritickou péčí, různým těm Kalouskům, Sobotkům, Bakalům, Halíkům, věrozvěstům zdejšího podivného zmutovaného systému, a samozřejmě i novým Babišům, SPD nebo Pirátům, byli by jsme mnohem dál.
Kdyby lidé jako ty pochopili, že jde jen o hru, jejíž podstatou bylo a je udržet tyhle různé panáčky u moci. Děj se co děj.

A taky by se ti mohlo stát, že s hrůzou zjistíš, (jako se to stalo mi samotnému), že tenhle ošklivák Zeman v těch jednotlivých fázích pokaždé vystupoval ve prospěch lidí. Navíc jim projevoval uznání, thymos, a dokonce, v možnostech, které měl k dispozici, se pro ně snažil i něco dělat. /pozn, autorky blogu: to není pravda, to jsem tedy neviděla/ 
A dělá, věci, které jeho oponenty staví do velmi nepříznivého světla. On totiž do jisté míry, coby prezident, rozbourává tu chatrnou konstrukci mýtů, ve které žijeme.

Už jen tím, že ten zatrolený Zeman vlastně řeší skutečně postavení lidí  /pozn, autorky blogu - to není pravda, to jsem tedy neviděla/ a nikoliv postavení samozvaných, vytěžujících a hutně manipulujících skupinek šikulků, kteří si z politiky a médií udělali vlastní závodní jídelnu na požitky a prebendy, dělá poměrně nebezpečnou věc.

Boří ten konstrukt, který velmi inteligentně, dlužno dodat, přes plácání o lidských právech, boji proti komunismu, Číně, Rusku, boji za lepší multikulturní a genderově vyvážený vesmír, v podstatě cokoliv, co se hodilo, udržoval zdejší velmi podivný systém v běhu.
Systém bez politické konkurence. Systém s cinknutými médii, která naprosto rezignovala na veřejnou službu a etické ideály. Systém s vážnými pochybami o nezávislých soudech, policii a právu. Extraktivní systém politického kartelu.

A který se velmi šikovně postaral o to, aby jej lidé jako ty podporovali. :-)Ten klíč je v rovině uznání. 
Tenhle systém umožňuje uznání lidem jako jsi ty a nebo já. Ale jen za podmínky, že systém podporuješ. V okamžiku, kdy začneš klást skutečně nepříjemné dotazy na intence systému, velmi brzy zjistíš, že je zle. V osobní, společenské, pracovní rovině :-)
To by ti mělo napovědět.

A naopak, umjelce, kteří systém podporují, odmění. Dotacemi, subvencemi, granty :-) Je to šikovné. No a díky téhle velmi inteligentní praxi, prostupující svět umění, vědy i kultury, si tyhle potenciálně nebezpečné skupinky dokázali naklonit. 
Zeman ne. Ten se naopak zdejším "umjelcům", stejně jako "novinářům" směje, dacan jeden nevymáchaná :-)

Volby 2017 ukazují, lidi už na to přišli. Sami. Navzdory masírce.
No a teď zbývá v klidu mluvit s lidmi jako ty, umělci a poskytnout jim informace a čas.

Protože to je proces. Takové obnovy. Pochopení souvislostí. Kdy se ti může stát, a samozřejmě nemusí, že kdyby se ti podařilo rozeznat dřív podstatného od nepodstatného, měl by jsi se nakonec mnohem lépe i ty. I celá naše podělaná kreativní kasta.

Nicméně, to podstatnější než "umjelci" je postavení lidí v tomhle systému. Jde o práva a postavení deklasovaných střední, nižších středních tříd, stovek tisíc lidí v situacích, které neumožňuje jejich normální život. O tyhle ve skutečnosti jde nejvíc. Jde o lidi, sousedy, maminy, důchodce, dělňasy, techniky, normální lidi, které žijí (kurvafix! vážně sere!) jako svého druhu vykostěná kořist tohoto extraktivního systému.
A to je podstatné.

Tak teda, na závěr. Otázka. Kam se poděla kastovní slušnost umělců, když těmto lidem, kteří tvoří základ systému a jen se snaží zlepšit systém ve svůj prospěch, nadávají do hňupů? A umělci je solidárně nebrání? Své vlastní lidi. Proč vlastně, spolu s extraktivními elitami, Kalousky, Halíky a dalšími podobnými "experty" stojí proti lidem, i proti člověku, kterému lidé dávají sami přednost, z mnoha důvodů? Tohle nechápu. A nechci chápat. :(

 

 

David Martínek glosuje: "Lidé se začínají dobře bavit, jak se pravda a láska mění na námi propagovaná pravda a dobře zaplacená láska. Začíná to být k smíchu." a "Vědí vůbec umělci, že kritkou systému "padni kmu padni" mohou dosáhnout zlepšení života lidí? Řeknou to? " 

 

31.10.2018 Přivlastnil si Drahoš cizí patent? : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Drahos-si-pry-neopravnene-privlastnil-patent-jinych-vedcu-Benjamin-Kuras-prostudoval-spisy-a-prinasi-tyto-velmi-znepokojive-informace-553861?fbclid=IwAR38minO9ussXFs93wpY_Fnd1e9wM_G6QGcT1ILANhFb_igpfeBdQiJ5jko

 

 

Tadeáš Bača - 26. ledna 2018 · Mohelnice:
"Volil jsem Miloše Zemana. Zkuste si nejdřív přečíst důvody proč a až poté mě zlynčujte, prosím..( 
1) V uplynulých několika týdnech jsem se snažil vyprovokovat příznivce Miloše Zemana i Jiřího Drahoše k boji za svého kandidáta, zatímco voliči Miloše Zemana se chovali slušně a dalo se s nimi poměrně dobře diskutovat, tak voliči Jiřího Drahoše zcela odmítali jiný názor a navíc se velice často uchylovali k útokům ad hominem a vulgaritám. Nevadí mi, když je vulgární ten, kdo nekáže slušnost, ale když jsou vulgární voliči, kteří na každém kroku vyřvávají „Slušný prezident“, tak mě to teda pekelně sere, protože víc než cokoliv nesnáším pokrytce.
2) Debaty – v debatách, ve kterých se Jiří Drahoš náhodou ukázal, prokázal, že vůbec neví o čem je úřad prezidenta, možná by stačilo, kdyby místo koktání řekl jedinou větu „Chci být prezident, protože chci být prezident.“. Zároveň nedovedl nic jiného než si stěžovat – tu na Rusko, tu na Primu, tu na diváky a tu na program debaty, který mohl připomínkovat předem, ale neučinil tak. Nemám rád ufňukánky, kteří neumí nic jinýho než nadávat na to, že je všechno špatně a oni za to nemůžou.
3) Poradci Jiřího Drahoše, hmm, jak na ten tým koukám, tak mi je nejmilejší jaderná baba Drábová, a to ji fakt nemám rád, jinak se tento tým skládá z konzervativních katolíků, Grossova zkorumpovanýho kamaráda Kleindiensta, ekonoma Kovandy, který nesnáší chudé, nebo diplomata Kováře podle kterého může za všechno Rusko, protože We’re all living in Amerika.. 
Nevěřím Miloši Zemanovi, ale Jiřímu Drahošovi nevěřím mnohem víc, protože za svojí umělou slušností schovává nejen nenávist, ale i mnoho korupčníků a strašidel z dob dávno minulých, o kterých ještě nevíme. 
PS: Čím dál tím víc si myslím, že za rozdělení společnosti nemůže Zeman, ale jeho odpůrci, kteří každého Zemanova voliče pozuráží a odešlou do Ruska. Každá snaha o pochopení společnost sblíží, každá urážka a odsouzení společnost víc rozdělí..."

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=wAkb1IEWp6w&list=RDwAkb1IEWp6w

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: prezidentské volby 2018

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Při pohledu na dnešní nebeskou báň lze zřít čár chemtrails přímo nevidáně. Oproti uvodnímu foto Vašeho článku nejsou tak kontrastní vzhledem k mdré šedi oblohy. Nejen zde dole, ale zřejmě i ve stratosféře panují špatné rozptylové podmínky.Asi jak a kde.

       Lze souhlasit se závěrem, že lavina veškerých klepů, drbů, pomluv a různých forem tamtamů, se vine historií lidstva jako ta pověstná červená nit uprostřed lodních lan britského královského námořnictva. Tato lavina nabobtnala zejména v informacemi posedlé současnosti. Na pultech novinových stánků mezi bulvárními časopisy, již téměř nelze vidět klasické noviny, které však také poněku zbulvarizovaly a zvětší části otiskují reklamu. Lidstvo stále touží po senzacích a lokajští příslušníci našeho lokajského státu, přímo prahnou po živptních peripetiíchjimi zvaných výše postavených osob a to přímo oči jakož interneto vidně.

amiourful

Máte pravdu, smutný příběh, přesedlám, někdo napsal, že společnost se vzdaluje řešení svých problémů tím, že od nich stále více abstrahuje, A takovíí je i celá naše kultura. Vlastně je zcela platný poznatek, že cokoliv, co lidstvo na poli kultury vyrobilo, je svého druhu jedovaté a proti lidstvu.  Budu psát o  tom, jak jsou média čím dál tm více plná pořadů typu Drbeme drby odjinud. Všiml jste si, jak se to rozmohlo? 

klokan

   Nakonec. Prašť jako uhoď ! Jedná se o jevově okrajovou záležitost. Podstata tohoto veskrze prohnilého společensko ekonomického systému zůstává stejná, aby se hrst všehoschopných zbohatlíků, napakovala na úkor většiny společnosti, kterou samozřejmě nutno rozhádat, aby se s ní dalo efektivněji manipulovat a jí vykořisťovat. V době starořímské říše se dotyčný jev nazýval jako ,, Dividi et impera ! " Nejedná se tedy o nic nového pod naší hvězdou zvanou Slunce. Jen neustálou propagandou zmámení občané, většinou skákají na tyto vějičky. Poštvat pošťáky proti učitelům, zdravotníky, proti železničářům, černé proti bílým, žluté proti eskymákům, vítače proti xenofobům, důchodce proti pracujícím, babišovce proti bakalistům, sparťany proti slávistům a tak až po končené všech proti všem.  Již ani nikoho neudiví, že za tímto choromyslným účelem se v míře víc než nadbytečné, zneužívá téměř posvátného rituálu, tedy institutu voleb ústavních orgánů.