Našlo se využití pro letadla CASA: přepraví koně Převalského do Mongolska

obrazek
16.7.2012 16:20
Pražská zoologická zahrada stěhuje do mongolského národního parku Gobi čtveřici koní Převalského. Po přípravách ve stanici v Dolním Dobřejově koně dnes čeká odlet armádním letounem typu CASA. Zprávu oznámil dnes ráno Radiožurnál. O den později by mělo letadlo přistát na jihozápadě Mongolska v Bulganu. Jde o součást projektu Návrat divokých koní, který pražská ZOO spustila v loňském roce. Koně dál posílí populaci koně Převalského, která se vrací do své původní vlasti po desítkách let, kdy byli ve své původní vlasti vyhubeni a přežili v Praze díky lidské péči.

Radiožurnál spojil informaci o transportu koní s diskusí O všem s vámi. Posluchači se měli vyjádřit, jak tuto akci hodnotí. Nejfrekventovanější byl názor, že se konečně našlo využití pro předražené letouny CASA. Výstižné!

Problematika přišla na přetřes i v nedělní televizní publicistické diskusi. S Václavem Moravcem diskutovali vysocí policejní šéfové, protikorupční Tomáš Martinec a protimafiánský Robert Šlachta. Oba se v diskusi postavili za policejního prezidenta Petra Lessyho v jeho ostrém sporu s ministrem Miroslavem Kalouskem. Lessy v neděli vydal emotivní provolání k policistům. Vyjádřil obavu o nezávislost policie při ohrožení politickými vlivy. Policie v této chvíli stojí na ostří nože a může se rozhodovat o její další nezávislosti, praví se v prohlášení.

Oba policejní šéfové, Martinec i Šlachta, vyjádřili odhodlání pokračovat v rozplétání citlivých případů bez ohledu na postavení osob, jichž se týkají. Nezastraší je prý ani silácké výroky premiéra Nečase o partě policejních plukovníků a podplukovníků, kteří by prý chtěli rozhodovat o tom, kdo bude či nebude ve vládě. Martinec se v té souvislosti důrazně zastal svého podřízeného Jiřího Mazánka, který vyšetřuje případ údajně předraženého nákupu letounů typu CASA pro armádu. Na to navazuje dnešní informace médií, že policie již dostala písemné vyjádření Poslanecké sněmovny o zbavení imunity bývalé místopředsedkyně Vlasty Parkanové. Její stíhání tak může pokračovat a podle Martince bude obviněna během několika dní.

Kalouskovi jde o všechno a kope kolem sebe

Na pátečním veřejném zasedání sněmovního Bezpečnostního výboru se jeho někteří členové několikrát ptali ministra Kalouska, čeho se vlastně obává, když obviňuje policii tu ze zvůle, tu z estébáckých, tu z gestapáckých útoků proti sobě. Známý renomovaný komentátor těmto poslancům odpověděl za Kalouska v dnešním tisku.

Bílý kůň Parkanová a její letadla CASA prý už nemají velký význam. Kalouskovi jde o vše – o moc, o postavení. O jeho dávné kauzy z obrany, z nichž některé ještě nejsou promlčeny. I proto kope kolem sebe jako kůň vedený na porážku.

Není od věci některé Kalouskovy tehdejší kauzy připomenout. Nefunkční padáky připravily o život několik vojáků; modernizace tanku T 72, kde původně nasmlouvaný počet 353 modernizovaných strojů byl nakonec snížen na pouhých třicet; štábní informační systém; prodej areálu kasáren na pražském náměstí Republiky developerské firmě – to byly nejkřiklavější aféry, které přišly stát na desítky miliard korun. Všechna podezření z trestných činů vyšetřovala policie; Kalousek podával vysvětlení, leč nic se neprokázalo. Nezavanul nyní svěžejší vítr a neoživí vyšetřovatelé již odložené případy?

Pozítří čeká vládu hlasování Poslanecké sněmovny o vyslovení nedůvěry. Byť je situace Kalouskovy a Nečasovy vlády dosud nejkritičtější, přesto se domnívám, že koaliční poslanci vládu udrží. Doutná však plamínek naděje: místopředseda Poslaneckého klubu Věcí veřejných Otto Chaloupka, který doposud vládu vždy podpořil, se tentokrát pro Parlamentní listy vyjádřil: „Zůstane-li ještě ve středu Miroslav Kalousek ministrem, podpořím návrh na vyjádření nedůvěry.“


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

tak v případě toho klíčového svědka kauzy CASA došlo již k obratu: http://www.novinky.cz/domaci/273584-klicovy-svedek-v-kauze-casa-je-volny-divka-si-podle-advokatky-zneuziti-vymyslela.html

Ve středu také prezident Václav Klaus  oiciáln ě podpořil policejního prezidenta Lessyho.

amiourful

Na MV se dějí věci, tak poslance Chaloupka, který se rozhodl přidat k opozici urychleně obvinili pro korupci,pilota Daňhela, který se rozhodl promluvit ve věci podivností zakjázžky CASA, zatkli pro pohlavní zneužívání a o Lessym s Nečas vyjádřil, že je za hranou. chce mi někdo oponovat v tvrzení, že toto je policejní diíktatura? : http://www.vasevec.cz/blogy/petice-na-podporu-vysetrvatele-kauzy-casa-pana-mazanka

novotny

Stalo se to již tradicí:
http://www.vasevec.cz/blogy/k-cemu-je-dobra-armada-cr

Ví někdo, kolik nás tyto vojenské hrátky na záchranu koní před vyhubením stojí a kdo je platí?