Nával před stupínkem vítězů o největšího hlupce v době nouzového stavu koronavirového

trpaslik
30.3.2020 08:52
O některých politicích lid obecný už dávno ztratil iluze, že jim jde o blaho a prosperitu tohoto státu, této naší krásné země a její obyvatele, občany. Ostatně, ve volbách jim to také dávají najevo, hlasy jim ubývají a volí je už jenom jejich skalní, spolustraníci, rozvětvené rodiny a pár zbývajících a ubývajících přátel.

Tato doba koronavirová, tento nouzový stav, který prožíváme, odhaluje ještě mnohem víc pravé tváře lidí, ty politické snad nejvíce. Především u těchto politických gaunerů, kteří se už od chvíle, kdy vlastně prohráli a nevládnou, neřídí stát, chovají otevřeně podle hesla "čím hůře, tím lépe", samozřejmě, pro ně lépe. Protože mohou s jízlivou zlostí, škodolibostí přímo, ukazovat na každé negativum, na vše zlé, co se vyskytne, i na tuhle momentální pandemickou krizi a bezostyšně z ní vinit toho, kdo volby vyhrál.

ODS je bezesporu už dnes strana, které zvoní hrana (i se to rýmuje), kterou vedou neuvěřitelní političtí patlalové, politickým eunuchem a čivavou Petrem Fialou v čele této nevelké už, trápící se evidentně, skupinky. Poslanec Stanjura mu ale úspěšně šlape na paty a snaží se, seč může, aby tu kdysik úspěšnou stranu pomáhal vyvést nejenom ze sněmovny, ale rovnou na smetiště politických dějin země, do zapomění.

Prohlásí-li politik, který si roky hověl na různých sesliškách, státem, potažmo občany placených, který stihl za roky v té sněmovně zešedivět a i znovu ztmavnout, že za stav nouze z důvodu pandemie odpovídá vláda, dokonce nějaké ministerstvo této vlády, tak to není jenom známka šíleného politického diletantizmu, ale i neuvěřitelného hlupství. Jistě, vyvěrá to zase a jenom z té neodpuštěné prohry a z ní zrozené zhrzelosti, neschopnosti vyrovnat se s porážkou, vzteklého přímo nutkání dělat zle, okopávat vládnoucímu vítězi kotníky a házet mu pod nohy klacky. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Stanjura-ODS-Odpovednost-za-nouzovy-stav-a-co-skody-618787?fbclid=IwAR3T0zW4JW_WrYNm0x2TaC8O2bNbrqxOuvhnoMMKZArK5rAPbmR3IpBVXV8

Takže za tu pandemii, za šířící se nemoci koronavirem, zodpovídá zřejmě, dle poslance Stanjury, také vláda. Co na tom, že to, jak už to u pandemie bývá, postihlo v podstatě celý svět, u nás za to odpovídá ďábel Babiš a jeho vláda. Ta vůbec nese za vše odpovědnost. Za málo sněhu v zimě, za sucho v létě, za divný podzim a zvláštní jaro také.

Občanské demokratické straně, prezentované těmito politickými šašci už dnes, leží nesmírně důrazně na srdci, aby všichni podnikatelé, živnostníci, dostali od vlády (od všech daňových poplatníků, teda i od zaměstnanců) kompenzace ušlých zisků, protože přec vláda zodpovídá za to, že tady máme nouzový stav. To ten Babiš určitě přinesl koronavirovou infekci z té strašné Číny a né jinak. Tak ať platí, ať ta vláda nahradí všem zisky, je jedno, jak velké jsou. Odpovědnost za to, že podnikatelé a živnostnící dále řádně, dle svých plánů a představ nebohatnou, musí mít.

Nějaké riziko podnikání, nějakou odpovědnost a předvídavost horších, i hodně zlých časů, nějaké záchytné finanční polštáře, to přec žádný kapitalista, podnikatel, ale i živnostník, dle Stanjury, ale i některých jiných, nemusí mít. Vždyť je tady stát, který pěkně po socialisticku musí zajistit ty PRACHY pro ně, vždyť se na ně složí každý občan, platící jakoukoliv daň. A ty daně jsou, dle Stanjury a všechny, trpící symdromem Hrušínský (nemůžeme bohatnout kvůlivá vládě a Babišovi), tady k dispozici jako náhrada, kompenzace za jejich neuskutečněné zisky.

Nepodnikatelé, neživnostníci, prostě lid obecný zaměstnanecký, tak ten ať je rád za svých osmdesát procent mzdy, ze kterých ještě tu daň odvede, aby se mohlo přisypat těm šťastnějším bohatým, podnikatelům a živnostníkům, aby náhodou nepřestali dál a dál bohatnout. Nouze nenouze, pandemie nepandemie.

Tento čiročirý hyenizmus v době, kdy se v podstatě všichni lidé obávají o svoje zdraví a život, je něco tak hnusného, odpudivého, že jejich nositele, hlasatele, nelze zařadit jinam, než do kategorie lidí, hodných všeobecného pohrdání a morálního odsudku.

Snad by opravdu už měl někdo tomu Stanjurovi a jemu podobným, vysvětlit, kdo má odpovědnost za koronavirovou pandemii a potažmo za ten nutný nouzový stav. I když on to už asi ani nemá šanci pochopit. Protože nechce. Protože jeho (jejich) jediným smyslem bytí je mstít se všem za to, že nevyhráli volby. A ani nevyhrají, už nikdy. A je velmi pravděpodobné, navíc po tomto všem, co dnes předvádějí, že se odporoučejí i z té sněmovní politiky. Popřejme jim to. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.