Názor p. Sobotky pro „Respekt“ na Zemanův výrok o kalašnikovi

kalasnikov
31.1.2016 18:26
Sobotka: Zemanův výrok o kalašnikovi připomíná rétoriku fašistů nebo serveru White Media

Dle názoru předsedy vlády prezident ČR v současné době rozděluje společnost. Nesdělil však o jaký procentuální poměr se jedná. Jestli jde o 1% nebo 99% anebo snad o jiný poměr občanů, kteří podporují vládu v jejím úsilí neudělat si nepřátele v Německu, Francii a Velké Británii svým poníženým postojem vůči názorům vůdců velké trojky aniž by brala v úvahu názory české společnosti. Názory občanů však do velké míry vnímá p. prezident Zeman a také je zveřejňuje.

Konkrétně se p. Sobotka nyní vymezil proti názoru p. prezidenta Zemana, který sdělil přítomným občanům na setkání s ním v Tišnově. Ten patrně vstoupí do dějin jako „Tišnovská výzva“.

Medializována byla ta část setkání, kde občanka z pléna položila p. prezidentovi Zemanovi dotaz:

Dobrý den pane prezidente. Já bych Vám chtěla poděkovat za všechny občany ČR, protože někteří ani neví, kdo vůbec na Hradě sedí, jaká osobnost. Chtěla bych Vám poděkovat jakým způsobem  vlastně svojí funkci vedete. A měla bych na Vás otázku. Určitě víte, že se projednávala petice za odstoupení pana Sobotky. A petice byla smetena se stolu. Chtěla bych se zeptat. Jakým způsobem vlastně mají čeští občané postupovat, protože p. Sobotka nestojí za českým národem, ale proti němu?

Odpověď p. prezidenta Miloše Zemana:

Chcete-li se zbavit jakéhokoliv politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta a tou jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete a pak existuje nedemokratická cesta a ta se jmenuje kalašnikov.

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/sobotka-pro-respekt-zemanuv-vyrok-o-kalasnikovu-pripomina-re/r~e2a8d8cec77d11e5a8d7002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=A&utm_term=position-2

Nechám na posouzení čtenářům, zda odpověď p. prezidenta Zemana je přiměřená otázce z publika a zda ji lze považovat za korektní vůči všem politikům. Nezaznamenal jsem v jeho odpovědi návod na pobízení k násilí proti p. Sobotkovi. Vy snad ano?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

To Kateřina Amiourová - 1.2.2016 15:24.

To jsem nevěděl, že v ČT mají stejné komentáře jako já. Opravdu? Váš odkaz mi nějak neumožnil seznámit se s obsahem pořadu.

stvan
ANO!!!