Nečasova odpovědná lež

21.3.2011 18:29
Na dnešním Žofínském fóru v Praze premiér Petr Nečas občanům vzkázal, že lhát je zcela normální a dělá-li to jeho vláda, pak je to dokonce odpovědné! Jinými slovy sdělil asi toto: Pokud ti občane lžeme, pak je to jen a toliko pro tvoje dobro! Zvláštní, lidé, až na pár fanatických zaslepenců, si pořád ještě myslí, že lhát se nemá a také, že kdo lže, ten také krade...

Oč tu běží. Petr Nečas dnes vlastně připustil, že demografické změny v příštích desetiletích, kterými vláda obhajuje důchodovou reformu, nemusejí být tak hluboké, jak jeho kabinet říká a lidem tvrdí. V projevu před podnikateli se to premiér snažil obhájit tím, že je vždy dobré připravit se na pesimističtější variantu. "Je to odpovědnější vůči veřejným financím i vůči občanům," konstatoval doslova.

Nečas a zejména jeho ministr financí Kalousek mnohokrát opakovali slova, která po nich papouškovali mnozí o tom, že vládní návrh důchodové reformy počítá s tím, že v kritickém období, což je přibližně v roce 2050, bude v průběžném systému připadat na l důchodce téměř jen jeden plátce. Přesný zápis zní: „Podle posledních analýz 1 důchodce na 1,2 plátce“. A parafrázovaně pak k tomu dodávali něco v tom smyslu, že za těchto okolností je dosavadní průběžný důchodový pilíř neudržitelný.

Něco dost podstatného nám však tito pánové a s nimi další vládní činitelé, včetně oné slavné K9, zamlčeli. Skutečnost, že tato čísla našli v již zastaralé analýze. Prostě použili demografické prognózy Přírodovědné fakulty UK z roku 2003 se vstupními údaji roku 2001 – 2002, kdy byla u nás porodnost velmi nepříznivá! Přitom zbrusu novou, přesnější analýzu z dubna loňského roku, měli k dispozici! Ta samozřejmě přišla s docela jinými čísly. Podle ní, a vezmeme-li do úvahy ještě, že se bude prodlužovat věk odchodu do důchodu do roku 2030 na 65 a u žen na 62 - 65 let, vychází poměr starobních důchodců k pracujícím 1 : l,9. No a po vyrovnání doby odchodu žen a mužů a dalším prodlužování doby odchodu po roce 2030 se tento poměr změní dokonce na 1 : 2,8 !!

Aby bylo jasno proč ty dva vykřičníky. Dnešní poměr se uvádí 1 : 2,9. Šílené, co? Mimochodem, nepřipomíná vám to zase takové obyčejné české strašení? No přece jako to předvolební s Řeckem?

Tak kvůli čemu takto pojímaná důchodová reforma? Jak jsem už napsal, kdo lže, ten i krade. Říkávaly alespoň naše babičky. Tak i tato vláda. O důvodech bláznivé důchodové reformy lže a vytahuje peníze z našich peněženek do bankovních trezorů soukromých penzijních fondů. A aby op-outem způsobenou „sekeru“ v „odtučňovaném“ průběžném fondu trošku snížila, zvedne DPH a tedy nám naše peníze obyčejně krade!

Takovou zodpovědnou máme vládu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Proč občanům nelhat, abych zopakovak konstatování v řečnické otázce pana Očenáška, když pravým důvodem pravicových vládních reforem není není nic jiného, než obrovská restrukturalizace společnosti na ty vyvolené a na ten zbytek. Neexistuje vůbec žádný důvod, aby reforma byla provedena tím způsobem, jak ji vláda navrhuje. Jediný skutečný důvod je mnou shora uvedená přeměna relativně bohaté a spolupracující společnosti na bohatou vrstvu a manipulovanou bezprávnou chudinu.
racek
Ano, jedno po druhém. Zatím uzrál a přezrál Drobil, teď uzrál Vondra. Příště zas někdo další. Kandidátů je mnoho.
josef_smolik
Pane Sedláčku,příště navrhuji téma Nečasův boj s korupcí aneb padni komu padni.