Nečekají nás lehké časy

pelc vladimír
9.11.2021 10:37
… prohlásil při podpisu koaliční smlouvy (SPOLU a PirSTAN) Petr Fiala. Také si to myslím.

Informace o koaliční smlouvě (8. 11. 2021; podepsali lídři SPOLU a PirSTAN) ukazují na orientaci budoucí vlády ČR.

Nechám stranou tradiční politickou šaškárnu, tedy tvrzení o tom, jak nová vláda je a bude potřísněna špatnou politickou a hospodářskou činností předchozí vlády Andreje Babiše, jak je a bude minulostí kontaminována a že to vše špatné minulé bude muset dlouhou dobu napravovat. (Slovo šaškárna původně označovalo nepravdivou situaci, která je vydávána za skutečnost.) V rámci této politické šaškárny jsme se dověděli, že uvedená koalice musí vyvést Českou republiku z krizí − zdravotnické, ekonomické a hodnotové, a že na tomto vyvedení začali její členové pracovat v tu noc, kdy skončily volby, protože si jsou vědomi mandátu, který jim voliči dali (viz, 8. 11. 2021). (Já, naiva, jsem se domníval, že politické strany na svém pojetí politiky pracují pořád, správně česky furt, a ne až od večera po konci voleb.)

Ovšem s touto politickou šaškárnou o zdecimované zemi (kupř. viz, 30. 4. 2021) vláda SPOLU + PirSTAN dlouho nevystačí. Musí přinést své výsledky.

Koalice SPOLU a PirSTAN (celkem 108 poslaneckých hlasů – prozatím) má mít dvanáct priorit. Dosud jsme se dověděli, že chce snížit zadlužení státu, slibuje reformu penzí, růst výdajů na obranu i kulturu, dva nové národní parky a havlovskou zahraniční politiku.

Zadlužení státu − nová vláda má mít osmnáct členů, o tři více, než předchozí (takže hned první praktický krok o šetření nesvědčí); radikální snížení výdajů státního rozpočtu, mělo by to prý být až o osmdesát miliard v příštím roce, není reálné; v případě šetření lze takové částky ušetřit ve výdajích na infrastrukturu (avšak zároveň by chtěli zlepšovat komunikace, opravovat mosty… tedy páteřní infrastrukturu).

Růst výdajů na obranu – z veřejných zdrojů lze zjistit, že vláda premiéra P. Fialy chce do roku 2025 zvýšit výdaje na armádu ČR na 2 % HDP; půjde tak o masivní finanční injekce do zbytných a pro občany našeho státu neužitečných kanónů a bojových vozidel, které budeme platit proto, aby armáda podporovala zvyšování napětí s Ruskem a chránila, místo občanů, hospodářsko-politické zájmy jiných zemí NATO a jejich monopolů v zahraničí.

Daňová brzda − veřejných zdrojů se dovídáme, že vláda premiéra P. Fialy nechce zvyšovat daně (viz, 26. 9. 2021), chce ustavit daňovou brzdu: pokud by vláda zvýšila jedny daně, jiné by musela snížit, aby celkové daňové zatížení bylo konstantní; popř. by byla stanovena nepřekročitelná výše složené daňové kvóty (což by prospělo zejm. vysokopříjmovým poplatníkům).

Havlovská zahraniční politika – to je mimořádně nebezpečná zahraničně-politická orientace, nebezpečná pro občany. Havlovská zahraniční politika znamenala sudetizaci naší společnosti (Havel se při první zahraniční cestě jako prezident „omluvit“ sudetům za odsun z ČR v roce 1945; na vyhnání našich občanů z pohraničí po jeho zabrání nacistických Německem, na vyvražďování našich občanů v koncentračních táborech, Lidicích, Ležákách ad., tedy na příčinu poválečného odsunu pochopitelně zapomněl); taková politika znamená podporu „humanitárního bombardování“ cizích států v zájmu západních monopolů, znamená militantní rusofobii.

Nečekají nás lehké časy, prohlásil P. Fiala při podpisu koaliční smlouvy (SPOLU a PirSTAN). Také si to myslím. Ovšem z jiného důvodu, než on.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.