Nechají nás ještě v relativním klidu žít v roce 2020?

nový rok 2020
31.12.2019 09:23
Nechají nás ještě v relativním klidu žít v roce 2020 různí zlořádi, ekosmradi, fašisti, neonacisti, halící se do falešných plášťů a pláštíků bojovníků za demokracii; moralisti žijící své podlé a křivé životy; zloději a odkloňovači, křičící "chyťte zloděje"; podněcovatelé nenávisti, zloby a zášti, kterých jsou sami plni natolik, až z nich přetékají; šiřitelé nepokojů, chaosu a rozvratu ve společnosti.

Máme za sebou rok vpravdě horký, ve kterém se postupně líhly v politicko společenském dění, veřejně, dost nepěkné, až odpudivé věci, jako udavačství, verbální (zatím ještě naštěstí) násilí, hrubost a vulgarita, výhrůžky smrtí prezidentovi republiky, ale i jiným politikům od jejich méně úspěšných kolegů, novinářů ze sekcí presstitutů, některých politologů a komentátorů nevalné pověsti.

A to vše přesto, že náš stát prosperuje (anebo právě proto?) za vlády Andreje Babiše (který, samozřejmě, není prost chyb a omylů, kdo však ano?), je relativně bezpečnou zemí (také a hlavně díky prozíravé politice prezidenta republiky).

Historicky vždy kolaborantská "šlechta" nás jako národ urážela a moralizovala, znevažovala a popírala demokratické výsledky voleb (Schwarzenberg a Czernin), sama se deroucí do vládních funkcí, naštěstí zatím neúspěšně. Lokajů a služebnictva je jim zřejmě opět zapotřebí.

Spolek MCH pořádá protidemokratické demonstrace, chce svrhnout vládu, zcela zřejmě s cílem nastolit zde chaos, rozvrat, destabilizaci. A i když je těch jimi zmanipulovaných a oklamaných demonstrantů zdánlivě dost, je to jenom zlomek občanů, naštěstí, kteří je podporují.

Klimašílenství až novodobé náboženství, sektářství, se sice mezi mladými, školáky a studenty především (volné, protestné pátky jsou pro ně fajn ulejvárna ze školy), ale zatím ještě, zase naštěstí, nezpívají o svých prarodičích ve veřejnoprávních médiích u nás, že babička je "ekosvině".

Vyrojilo se několik popíračů a přepisovačů historie, především výsledků II. světové války, adorují se nacisti, vlasovci a banderovci. V této souvislosti se hanobily sochy, památníky našich osvoboditelů, plivalo se na smrt téměř 150 tisíc padlých hrdinů. 

Urážel se prezident republiky, přála se mu smrt, zcela veřejně a otevřeně. Někteří, kteří tvrdili, že ho musíme "vydržet", nevydrželi sami, inu takový je život ...

Přejme se všichni lidé dobré vůle, aby ten nadcházející rok, přes všechny snahy zlořádů, byl alespoň tak relativně v míru a klidu, jako ten odcházející. Abychom se nemuseli bát všech těch hrůz zblízka, které obcházejí Evropu, přicházejí do ní. Abychom neměli v ulicích a na náměstích našich měst krvavou řež typu Majdanu, o kterou někteří ti zlořádi usilují. Stačí ty nepěknosti, které tady už jsou a otravují nám život. Každý z nás může, né že ne, ovlivnit kvalitu a klid žití v této naší krásné zemi. Při každých nadcházejících volbách.

Proto přemýšlejme, všichni, byť to některé bude bolet, jak říká náš pan prezident, komu dáme svůj hlas, kdo to myslí, a je naděje že i bude dále, s námi, s naší krásnou zemí, dobře.  

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Růžena Chrastekova

Pěkný a pohodový den, Nový rok 2020, a i celý rok přeju pane Volný. Děkuji Vám za přání a i čtenářskou trpělivost. Vážím si Vašich příspěvků pod mými blogy a téměř ve všem s Vámi souhlasím a souzním. 

Růžena Chrastekova

Děkuji paní Kateřino, přeji též vše nejlepší. Já jsem dost optimista, věřím že zdravý rozum zvíttězí nad zlořády

 

amiourful

Přeji hodně naděje, víry, lásky a vůle do nového roku, bohužel musíme počítat s tím, že se všechno a na všech frontách bude rozesírat ještě více. 

Jiří Volný st.

Vážená paní Chrastekova, přeji Vám i všem ostatním, čtenářům i autorům, na těchto stránkách, vše nejlepší v roce 2020!

Miliónu chvilek nelze upřít skutečnost, že se jim podařilo shromáždit na Letné zhruba dvěstětisíc občanů. Viděli jsme, že i naši občané jsou ochotni zvednout se z pohodlí domova nebo hospody a ukázat, že se jim něco nelíbí a chtějí změnu. Naopak i demonstranti u pomníku maršála Koněva také ukázali, že i na druhé straně barikády jsou lidé, kteří se nebojí prezentovat svůj názor. I těch, zhruba třista lidí, přinutilo Prahu 6 minimálně zvolnit tempo odstraňování pomníku.

Všeobecně se říká, že opakovaný vtip už není vtipem a také opakování demonstrace může zevšednět. Nebudu zkoumat, kdo za panem Minářem stojí a budu vycházet z toho, že se jedná o schopného mladého muže, kterému se dílo mimořádně daří. S povděkem kvituji, že druhá fáze anti-babišovské revoluce, tedy blokace Hlavního nádraží, proběhla v míru. Jistě mu nelze upřít nadprůměrmou dávku inteligence a určitě si uvědomuje, že násilné formy nátlaku by mohly odradit možná většinové řady příznivců.

Osobně mám o pana Mináře strach a cítil jsem obavy i z jeho vystupování na posledním Václaváku, navíc v souvislosti se střelbou v porubské nemocnici. Nedělám si iluze, že neexistují manipolátoři, kteří by nedokázali pokus o vraždu v přímém přenosu zařídit. Osobně si myslím, že tím, že na tuto možnost upozorňuji, tím neútočím na pana Mináře, ale naopak ho před takovými pokusy chráním. Případ zdánlivě mrtvého studenta Šmída je dostatečným varováním.

Je od pana Mináře hezké, že se zaměřil i na téma integrace pravice. Znovu opakuji svůj názor, že v souvislosti s tímto procesem zažijeme milión veselých chvilek. Pochopení a úsměv na tváři vyvolává zjevné distancování hnutí STAN od strany TOP-09. Krajská vedení STANu si dobře uvědomují, jakou pověst si Kalouskovci vybudovali napříč republikou.