Nejen válka je vůl

obrazek
11.2.2013 18:19
Myslím si, že jím je i politik, který řekl: "Pokud jde o takzvanou mlčící část německých obyvatel, pak platí, a zvláště ve válečném stavu, že kdo zločinům mlčky přihlíží a nevyužije všech svých možností k jejich zamezení - je sám zločincem. Až nám německý národ postaví Lidice a Ležáky a vrátí životy několika stům tisícům našich spoluobčanů, pak můžeme uvažovat o omluvě."

Poslanec a místopředseda VV Petr Skokan, který je autorem této myšlenky, si zřejmě neuvědomuje, že tento historický, přesněji řečeno, demagogický závazek, lze použít vždy, když by se to politicky hodilo na každou část nejen naší historie. Co si možná naopak uvědomuje, je politický profit, který VV mohou jeho na oko zásadová slova přinést, neboť vyvolávat etnicky zaměřený strach a nenávist je nejlepší lékař klesajících volebních preferencí těch stran, které nemají smysluplnou politickou alternativu. Myslím si, že nepřeháním. 

Za hrůzy poslední světové války nemůže jen tehdy mlčící (stejně vystrašená, jako naši dědové a tátové po únoru 48) většina německých obyvatel, ale i tiché přihlížení světových mocností, které bylo živnou půdou pro růst Hitlerových křídel. A pokud se nepletu, tak Německo za svoji historickou chybu, na kterou se samozřejmě nesmí zapomenout, podle poválečných dohod zaplatilo. Jestli podle poslance Skokana ne, pak bych chtěl vědět, jestli mezi potencionální příjemce, které označil slovem MY, počítá vysmáté tuneláře, politiky co nechtěli a nechtějí dozor právníků, právníky a soudce, kteří šli, jdou a chodí politikům na ruku, úředníky, kteří plní jejich zištná (šibalská) politická zadání.

Zkrátka a dobře ty, na které se při zametání před našim prahem i díky politikům, jako je pan Skokan, nedostalo. Nehledě na to, že jakoukoliv omluvu po nás oficiální vedení Německa nepožaduje. S omlouváním se, zvlášť když se to mocensky hodí, především strašíme my. Bohužel, životy obětí jakékoliv války, ale i vnitrostátních bojů o moc, a že si jich svět nepřetržitě užívá snad od doby kdy se člověk vzpřímil, nikdy vrátit nejde a poslanec Skokan to samozřejmě ví.

Je si i přesto poslanec Skokan jist, že má platit (podle mne zdaleka nejen ve válečném stavu), že ten, kdo zločinům mlčky přihlíží a nevyužije všech svých možností k jejich zamezení, je sám zločincem? Pokud ano, pak je z mého pohledu i on zločincem a spolu s ním zbytek národa, který se mlčky nechává už přes dvacet roků okrádat. I přijetí některých zákonů, zvlášť v sociální a zdravotní oblasti, považuji za zločiny proti lidskosti. Tedy za napomáhání rozšiřování sociálního vyloučení, jehož slibované zastavení bylo řečnickým trumfem politiků, kteří stáli nejen u zrodu poslední světové války. Ona je totiž existence lidstva pestrá jen v nárůstu nových technologií, ale co se týče válek, které od beatové skupiny Synkopy 61 dostaly přívlastek vůl, tak ty právě díky volům vznikají od nepaměti jako přes kopírák.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Věci veřejné

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.