Nejstrašnější podvod lidstva modernizoval

obrazek
26.10.2017 04:16
Musela jsem se tváří v tvář hrůznému nárůstu státního zadlužení (ze 40% HDP v roce 2013/2014 na více než 90% HDP v roce 2017) znovu zamyslet, když Babiš vyhrál volby, ale nějak jsem si neodůvodnila, že by dokázal s takovým balíkem někam po světě utíkat. Takže jsem brousila a nabrousila Occamovu břitvu a prošla všechny své zdroje a své vývody znovu. A skutečně se něco objevilo. Je to horší než hrozné. Kdo četl můj blog Zadluženost státu, klidně přeskočí první odstavce a sjede až k poslednímu bledému před silněji psanými v závěru. Tři hlavní zdroje jsou tučně uvedené ve vnořeném blogu. Nic si nenalhávejte, jde-li o dluhopisy, máme zaplatit všechno my.

Když si pomyslím na všechno to vyhrožování, že nebude na důchody, ignorování stagnace výše životního a existenčního minima a kašlání na lidi, kteří jsou opravdu na dně, tak je mi úplně špatně, ve skutečnosti  by naše země mohla být bohatá a to, na co jsem přišla, je opravdu příčina naší národní chudoby! Jestliže bylo při zadluženosti 40% HDP obtížné přemluvit kohokoliv, aby investoval české peníze do nového základu důchodového systému, při zadluženosti přes 90% HDP to již půjde ještě hůře. 

Nedejte se, tohle musíme prorazit, jinak je  s námi ámen. http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zadluzenost-statu-vzrostla-do-konce-prvniho-ctvrtleti-2017-mezirocne-o-tretinu

Seigniorage  (it.signioraggio - od signiore, pán) se sice překládá jako ražebné - ale ve vlastním slova smyslu by mělo být překládáno jako - panské (parazitní renta z monopolu na peníze, na jejich tvorbu - nejen centrální, ale i komerční banky!)! V případě tohoto konkrétního podvodu po nás panstvo chce, abychom každou půjčku zaplatili více než dvakrát, abychom z každého úvěru zaplatili 200% plus dvojí úroky (100% plus úroky  úvěrovaný a 100%  plus úroky celá společnost). Prostě uvaluje dluh na dluh, úvěr nad úvěr. Státní dluhopisy na úvěry soukromých osob.

Banky si totiž na úvěry nepůjčují více, než případně frakční rezervu několik málo procent, či jen jedno,  zbytek je emise kreditů a virtuální peníze vzniklé z čirého vzduchu naklepáním do počítače.  Takže výrok, že cca 2 bilion státnho dluhu jdou za bankami, je založen na naprosté  neznalosti věci - nebo jde o podvod. 

Bohužel tuto jobovku šířím asi jenom já. Někdy si připadám jako jediný hlídací pes v republice, boudu sice ještě mám, ale nikde nikdo, kdo by byl ochoten sypat mi žrádlo do misky. Už jsem ale pekelně unavená. Do hlavních médií pouštějí jen zastydlé svazáky/skauty a na moje maily a na zaslání nereaguje nikdo. Někdy se ptám, zda se mne lidi tak štítí, nebo zda jsem jim tak odporná, či prostě čekají, až vystrčím rohy. 

****

Jojo, myslím si, že staří komunisti byli béčka, protože půjčovali jen to, co bylo v bance uložené, vklady, kdežto tito tvoří peníze z čirého vzduchu. Také tehdy nebyla žádná  inflace.  Jenže: je možné, že bez  explozivní podoby tvorby peněz by osobní počáítače dosud stály 60 000. 

****

A jak vypadají opravdové iluze o AB a jak se šíří: Valerij Pankov: ."Podlá 1udi, s ktorými som strávil čas a boli ochotni so mnou hovořit’ napriek ich náklonnosti, respektive zatrpknutosti k osobě Andreja Babiša, patří tento člověk medzi mimoriadne nadaných. Je prehnane energický a vzdělaný. Známy je tým, že je ťažký vorkoholik, pracujúci 360 dní v roku. Aj keď si zoberie dovolenku na zvyšných páť dní, je mu to vraj fúto. Denne pracuje aj 15 hodin. Plynule, ako v rod- nom jazyku, hovoří šiestimi jazykmi: slovenčinou, češtinou, angličtinou, ruštinou, francúzštinou, němčinou. http://www.charvat-ub.cz/obr/knihovna/babis.pdf To nejspíš lidé odvodili z té rekviiztiy -  nadité cestovní tašky, kterou s sebou nosí po chodnách úřadu vlády, při každé upoutávce ČT.  A tu on důsledně nosí s sebou, je-li v úřadě pořád, opravdu! jo ale tenhle podvod s panským není jedinou složkou současného nárůstu dluhu! 

*****

František Stočes nalezl také pracky signiorů finančníků za rozvrácením českého družstveního bankovnictví: https://stoces.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=632346 

A také tato: když dělali Cěši v 90. letech zákony o bankách, tak o západním  bankovnictví nevěděli nic, jak se ukazuje: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11483158486-souvislosti-jana-pokorneho/217522160990032  

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Mnohokrát děkuji, to nešlo líp napsat! 

Šikovný J.C.Juncker tomu však  nyní chce  částečně nasadit udidla tvorbě bublin, totiž zavést Tobinovu daň (1% z finančních transakcí, to jest spekulací), zdvihá se však proti tomu, jako už po tolikáté, řízený odpor. (zdroj: Jiří T. Payne /Svobodní ) 

klokan

        Tak jako vodní vír celkem spolehlivě pohltí kdejakou lodičku, tak dluhová spirála dlužníka naprosto jistě přivede k bankrotu. Sem tam se sice podaří, například při pádu do mořského víru Maelströmu, jak již zmínil hororový spisovatel Edgar Allan Poe, trosečníkovi z víru vyplout, kupříkladu za pomocí sudu, zpět na vodní hladinu, ovšem z četnými šrámy na těle i duši. Ze spirály notných finančních dluhů, připomínající spíše všepohlcující vesmírnou černou díru, však zřejmě není návratu, jiného než cestou k bankrotu. Spasitelská zbožná přání o možnosti splacení astronomických peněžních dluhů, by snad mohla splnit toliko bájná šagrénová kůže, plnící každé přání, ovšem jak vyplývá z děje stejnojmenného díla dalšího literárního klasika Honoré de Balzaca tato se po každém splnění přáníčka, zejména toho zbožného, stále umenšuje. Vítr začíná již vát a my začínáme vzpomínat. Téměř 28 let po tak zvaném sametu, přesně 99 let po vzniku ČSR, před jistým bankrotem.