Nemravné obviňování Miroslava Kalouska

kalousek m
8.3.2018 10:22
V poslední době opět na adresu Miroslava Kalouska zaznělo připomenutí jeho členství v předlistopadové Čs. straně lidové.

Jakoby tato strana a zprostředkovaně Kalousek byl pevnou součástí represivního režimu. Taková obviňování jsou nespravedlivá a od některých lidí více než nevkusná. Zejména potom tehdy, když zazní z úst současných či bývalých komunistů

Trochu mně to připomíná parchanta, který znásilní dívku nebo ženu a potom v hospodě vykládá, že je to poběhlice, která dala i jemu.

Existence a práce Čs. strany lidové může být hodnocena klidně kontroverzně. Nemají na to ale právo jednak komunisté, ale také ti, kteří jako styl života upřednostnili „tuzexovou společnost“ a  shánčlivost.  Nebo na zmíněné znásilňování s mlčením přihlíželi.

M. Kalousek zřejmě nebyl terorizován Státní bezpečností, což byl podle svých slov současný premiér, ale také neodjel obchodovat do „kapitalistické ciziny“.  Je to důkaz kolaborace? Myslím Kalouska.

Někteří lidé by si měli zamknout ústa.

Miroslav Kalousek není můj šálek čaje, snad v absolutní většině případů s ním nesouhlasím a  často na něj mám „pifku“. Neznamená to ovšem, že nejsou situace, kdy mu musím jeho slova odsouhlasit. Z obecného principu mravního je potom třeba se jeho i předlistopadových lidovců   zastat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Osobně bych se zastal většiny tehdejších členů složek NF všeho pracujícího lidu, mimo tzv. polistopadových účelových překabátěnců, mezi něž patří nynější hlavní demokrat, přechytralý Kalousek.