Neprojdou. Nesmí!

vyvadil jiří nový
8.10.2021 10:57
Před čtyřmi roky jsem ani na minutu nepochyboval, že Andrej Babiš zvítězí a jeho v té době silně protimainstreamové hnutí převálcuje ztrouchnivělé pořádky dosavadních politických stran. Podpořil jsem jej založením mé po Přátelích Ruska v ČR ještě úspěšnější facebookové skupině Babiš premiérem, Zeman prezidentem.

Vsadil jsem na to, že ačkoliv si to Babiš zpočátku neuvědomoval, pro voliče v tom širším slova smyslu je zle podřadit pod jeden velký Zemanovsko-babišovský proud.

Psát úvahu, jak volby dopadnou v den, kdy se konají je velmi riskantní. A svým způsobem budou stejně napjaté do konce jako volby Zeman – Drahoš, které ovšem ukázaly podobně jako předtím duel Zeman – Schwarzenberg, že prostě 55-60% národa má přirozené sebezáchovné instinkty a Zeman jako nositel pragmatického a někdy protimainstreamového pohledu vždy zvítězil.

Na adresu bojovné konzervativně – progresivistické opozice je třeba říci, že jí pomohla jediná věc, že se pospojovala. Jinak hlasy dříve samostatných a dnes koaličních stran se vlastně v souhrnu vůbec nezměnily. ODS či Piráti zůstali na stejném, tj. jako samostatné strany po 10%, STAN samo o sobě má zase těch cca 5% hlasů a KDU-ČSL či TOP 09 dokonce mírně klesly a samy o sobě by zřejmě vypadly, což až dramaticky po 4 letech vlastně ukazuje, že neuměly voliče přesvědčit, že nabízejí lepší řešení než ANO.

Úplně poctivě, za 4 roky posílila jedině SPD, která osciluje kolem 12-13% a v segmentu protestních voličů posílila. Je jasné, že čím bude silnější, tím více bude blokovat schopnost tzv. demokratických stran, za které se drze například podporou protiruské xenofóbie samy označují, vládu vytvořit. 

Hlava nás asi všechny trápí z toho, jak dopadne levice, tj ČSSD a KSČM. Její úspěch či neúspěch v podstatě rozhoduje, zda nakonec pirostanovsko – spolácká banda ovládne Strakovku.

Což ČSSD v závěru kampaně velmi iniciativně přidala a hustá dvojka Maláčová - Stropnický bylo konečně po mnoha letech to pravé sociálně-demokratické. Je jen škoda, že nebyly určeni jako lídři kampaně od počátku. To by dnes ČSSD byla na 10%, ne-li někde poblíž SPD.

Za komunisty, aby se dostali do sněmovny se „se modlím“. Ale jako celek předváděli během posledního půl roku až roku totální rozháranost a tím i neschopnost. A tím, že jejich jediným nepřítelem byl Babiš, jakoby zde neexistovalo nebezpečí převzetí vládní moci pirátsko – sudetoněmeckým klanem bylo výrazem politické idiocie.

Přesto, dnes několik hodin před započetím voleb věřím v opětovný vzryv zdravého ducha českého národa, podobně jako při volbě Miloše Zemana prezidentem, a proto kromě menších stran, o kterých jsem hovořil, podpořme především ANO.

Poprvé po dlouhé době bych se mýlil, kdybychom nakonec nezvítězili. Neumím si to dost dobře představit.

Držme si palce.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.