Neříká si M. Zeman o úplatek?

obrazek
10.12.2013 10:45
Prezidentská kancelář žádá zvolené zástupce lidu, aby jí na rok 2014 schválili na pohoštění částku 1 412 000 korun - tedy částku třikrát větší, než tu, kterou stejná kancelář od daňových poplatníků požadovala za prezidentování V. Klause. A to i přesto, že se Zemanem měla přijít na Hrad ohleduplnost k hospodářské situace lidu, který si ho v přímé volbě zvolil.

Jaké důvody vedou prezidentskou kancelář učinit tak výraznou otočku v předvolební kampani slibované touze šetřit nevím. Proto mohu jen fabulovat a zároveň doufat, že v některých případech neúspěšně. Možná se prezident bude více stýkat se zástupci církví a ti jsou podle mínění občanů, lidově řečeno, mimořádně nenažraní. Možná, a to by bylo skvělé, bude prezident hostit děti z nepřizpůsobivých rodin, které rodiče nevedou ke vzdělání a na plných talířích jim bude dokazovat, že takto si budou moci debužírovat, pokud se budou řádně učit.

Bohužel, žádost o navýšení částky může být ve skutečnosti i žádostí o úplatek. Prezident Zeman by si nepochybně mohl vykládat neschválení navýšení jeho "kulinářské" žádosti na ještě plnější již tak plný hradní stůl jako legitimní důvod k politické odvetě. Něco mi říká, že to tak poslanci rodící se vládní koalice budou vnímat a klidně bych si troufl tvrdit, že by mu odsouhlasili (z cizího krev konec konců stejně neteče) zvýšené náklady i na jinačejší kratochvíle...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Že se nejedná o nic hrozného svědčí, že jsem slovo omlátil dal do uvozovek.

heriot

Neřekl bych to tak expresivně pane Štváne. O hlavu jsem Vám určitě nic nemlátil. Jen jsem si dovolil uvést některá Vaše tvrzení na pravou míru na základě faktů. To snad není zas tak nic hrozného.

stvan

Jinak řečeno."Omlátil" jste mi o hlavu argumenty, které běžně používáte.

heriot

Nemyslím si pane Śtváne že jste hlupak. Dovedete psát blogy, které vyvolají diskusi, to je umění. Nicméně si myslím, že není tak úplně špatné věci vidět objektivně a nestřílet zbrkle od boku, jak se kde co šustne.

Já jsem se na ta čísla podíval. Je to skryto v položce ostatní nákupy, kde je skutečně nárůst oproti roku 2012 asi o 970 tisíc korun, zhruba na tu částku, o které píšete Vy a Novinky. V této položce - tzv. seskupení položek v roce  2012  (čerpáno 1 410 tisíc Kč)  se skrývá jak částka na cestovně ( 919 tisíc), tak pohoštění (457 tisíc). Jiná položka ze které se dá na tyto věci čerpat není. V rozpočtové organizaci, má každý výdaj i příjem svůj definovaný "chlíveček".

Takže v tomto případě  se Vaše  "možná existuje" neuplatní, protože  neexistuje. Kritika založená na "možná existuje" je pak právě tím výráběním příběhu, o kterém mluvíte a který jste ve svém blogu vyrobil.

Stejně tak kritika plánovaných prostředků bez toho aby se daly do souvislosti s plánovanými protokolárními akcemi. To jste ovšem neudělal. Zůstal jen ten vyrobený příběh.

stvan

Já si uvědomuji pane Waltere, že jsem vlastně hlupák, když vidím to co vidím, či čtu to co čtu a nebo slyším to co slyším. Kdybych byl chytrák, tak bych si ke všemu vymyslel příběh, který by se sice mohl stát, ale také ne. Co se týče té částky, která je podle Vás nizounká. Ono je docela možné, že existuje rozpočet samotné kanceláře na běžný denní provoz, a pak možná existuje i rozpočet navržený dle plánovaných státních návštěv, který nemá s každodenním chodem(káva, tlačenka, chlebíček a nějaký frťan) nic společného. Myslím si, že tento můj názor oceníte, neboť je psán v intencích Vašich zásad. Tedy vyrobit příběh, který se stát může, ale také ne....

heriot

Já bych to pane Štváne skutečně takto nedramatizoval. On není zas až tak důležitý plán, ale poté vyúčtování za rok. A pokud ta výše použitých prostředků v této položce rozpočtu kanceláře bude odpovídat počtu a významu protokolárních akcí, bude vše v naprostém pořádku. Tedy nestřílejte na zajíce, který se dosud nenarodil...

Nemyslím, že i v tak vybrakovém státě jako je ten náš, by musel prezident hostit zahraniční návštěvu tak že uvaří culifindu a pošle Mlynáře pro chlebíčky do Lídlu. Upřímně řečeno, mne až zarazilo, jak je ten výdaj vlastně celkově nízky. To musí takměř zlikvidovat jedna oficiální státní návštěva na vyšší úrovni.

Ono poměřovat tento výdaj s tím jaký byl za Klause, který byl směšnou figurkou, jehož nikdo nenavštěvoval, může být velmi zavádějící.