"Neserte se s nima" - hřímá "umělec" nenávistně

revoluce
30.5.2019 06:49
Umělecká fronta, pedagogové, presstituti někteří, poražení politici a různé divné zjevy, jak je trefně nazval pan prezident, přitvrzují a podněcují demonstranty k nenávistné majdanizaci už až tak, že pomyslně škrtají sirkami a ženou tak davy tam, kde se může naše skutečná demokracie utopit v krvi.

Ta demokracie, svoboda, kterou si lidé právě na demonstracích vydupali před třiceti lety, v bláhové a naivní naději, že svět, život, společnost musí být lepší, vlídnější, pěknější. Iluzorní představy, kterým se tiše pochechtávali strůjci, scénáristi ze západu, hladově a chtivě už tenkrát pokukující po všem, co tento stát měl, vlastnil. Už nevlastní, už nám to vzali. Ale to jim nestačí. Dnes už zcela nepokrytě, otevřeně, ale pořád cílevědomě inscenují drsnější proměny společnosti, která se jim zřejmě zdá být nežádoucím způsobem poklidná a mírná. Je potřeba, dle nich, víc drajfu, chaosu, neklidu, rozvrácení hodnot, dohnat lidi k vzájemné nevraživosti až nepřátelství, nenávisti, rozhodit systém řádného soužití na základě dohodnutých zvolených pravidel.

Formy a způsoby byly, pravda, zvoleny různé. Od narušení až porušování základních společenských pravidel, znevažování elementární lidské slušnosti, tvrdé prosazování podvodníků a lhářů, zlodějů přímo, v akademických a kulturních kruzích (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Marie-Cibulkova-Zijeme-ho…), až po zřetelné a jasné podněcování k násilnostem, agresi, výhrůžkám smrtí (Martin Lang, Pavel Novotný, ...) úřadujícím ústavním činitelů, takto řádně, svobodně a demokraticky zvoleným.

Šak co, "neserte se s nima", jak řičí k davu zmanipulovaných na náměstí "umělec, pedagog, performer". Ani ten dobytek Lang co vyzývá k podřezání prezidenta, ani ten Novotný, co chce střílet své názorové odpůrce, se s nimi "nesrali". https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Havel-Havel-Dovedete-si-predstavit-Zemana-jak-bezi-Zivi-ho-nenavist-dela-si-z-nas-prdel-Milion-chvilek-v-Ostrave-ovladl-umelec-583326

Škrtají sirkama, ničemové darební, podněcují a živí nenávist v lidech, vyzývají je k šíření nesmyslných lží a pomluv. Chtějí zažehnout v lidech na náměstích, kteří demonstrují proti něčemu, co neexistuje, co jim nalhali, co by se prý mohlo stát, agresi a násilí.

Zbijte Jakla, je to nácek (https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Jakl-nas-sere-je-to-nace…), až tam zacházejí, až tak prosazují svou jedinou pravdu.

A aby toho nebylo málo, i flanďák, fráterník se přidal, řičel nestoudně na pódiu k demonstrantům stupidní bajky, zaséval nenávist, vysmíval se sprostě a vskutku nekřesťansky prezidentovi republiky, stejně jako moderátor celé té šaškárny, nějaký bazarový, nepotřebný už a vyšumělý "umělec", který si neopomněl dělat "prdel" z jeho nemocných nohou.
Vskutku lidé kultivovaní, kulturní, slušní.

My chceme svrhnout vládu a vyhrát nové volby, řičí k davu, který jim to věří. Aniž by si ti pomatení a zmanipulovaní lidé v tom davu uvědomili, že k nim promlouvají jenom loutky, byť emocemi vybičovaným davem oceňovanými líbivými, rádoby lidovými sprosťárničkami a sprostotami. Že za provázky těch loutek tahají někteří úplně jiní. Tací, kteří jim, nám všem, kopou pastě a v podstatě kradou svobodu a demokracii, kteří je, nás, chtějí vehnat do majdanování a vzájemné nenávisti ve finále, která může být posléze koupána v krvi. Aby potom mohli tihle loutkovodiči nastoupit a vládnout daleko víc totalitním, tvrdším způsobem, než proti kterému se demonstrovalo v listopadu 1989.

Rozvrácený, rozeštvaný a naštvaný národ, obyvatelé, se totiž nejlépe ovládají, u nich se nejlépe prosazuje a zavádí režim, který vyhovuje těm, který chtějí ti v pozadí.

Užitečných nedostudovaných teologů, "umělců", presstitutů a neúspěšných politiků a divných zjevů k prosazování svých záměrů najdou vždy dostatečné množství, stačí jim nadrobit a hlavně naslibovat plný talíř. Bez práce, bez vytváření jakýchkoliv smysluplných hodnot, stačí řičet stupidní sprosťárny z pódií na náměstích, rozsévat nenávist mezi lidi až do agrese a násilí.

Tady, v této naší krásné zemi, se jim ale majdanování nesmí povést.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Lze usuzovat, že v nadcházejícím letním období si dá naše ctěná prý umělecká fronta s organizováním majdanu pokoj, když si svá zbytnělá již pozadí, budou její příslušnící, při opalování opírat o lehátka na plážích u nejrůznějších moří i oceánů. V té době samozřejmě dozraje ještě před obilím i řepka olejka, jejíž žluté květy mají zatím zde žijící včelky, které přežili otravu glyfosátem, tak neskonale rády, jak se o tom můžeme přesvědčit na různých zemědělských výstavách, pořádaných pod patronací svěřeneckého ANO fertu. Nám nezbývá než tipovat zda onoho velkolepého řepkového guru a spasitele obžalují či ne a nastane tak další dějství tragikomedické frašky. Můžeme se nadít, že nastávající oslavy třicatého výročí VLSR budou skutečně velkolepé a k uctění nehynoucí slávy našeho uctívaného humanitárního bombometčíka a absurdního dramatika, budou odhaleny další jeho lavečky a po něm pojmenována další nejen letiště, na nichž přistávají viditelně neviditelné letouny, pašující sem pokoutně všelijaké migranty. Čapí i vlaštovčí hnízda opět osiří, když skřivánci snad letos do našich končin ani nepřilétli a zřejmě nastane ten pravý šrumec.

Růžena Chrastekova

Děkuji za vynikající komentář, pane Dočekale. Stručně, jasně. Komu není jasný, ať zapřemýšlí ...

Lubodoc

Mám takovej dojem,že si ti svolávači neuvšdomují jednu věc.

Za A-někomu dělají užitečné idioty.

Za B-mnoho těch,kteří je posouchají na kdejakém rynku tam chodí ze zvědavosti a v případě jakéhokoliv konfliktu zalezou.Tak okecávání,jaké davy je poslouchají je jen chiméra a zbožné přání.

Za C-těch vůdců nějak moc studuje teologickou fakultu UK,asi by nebylo od věci se na ni podívat.A nežeňte to do extrémů,my starší,kteří se nenecháme zblbnout,jsme si odkroutili vojnu.Zbytek si domyslete