Nestoudní a nevážení senátoři, nazrává již čas zrušit vás i váš zaopatřovací ústav - Senát

senat kun
6.12.2020 09:19
Senát Parlamentu České republiky už dlouhodobě vadí naprosté většině občanů naší země, která mu to dává najevo především účastí při volbách do této kontraverzní a zbytečné instituce.

Dalo by se říct, že do doby, než se ujal vedení Senátu nedůstojný a evidentně si léčící nějaké své komplexy, mindráky, Miloš Vystrčil, byla tato "horní komora" Parlamentu více - méně tiše trpěna. I když kritizována a tižšími hlasy příhodně nazývána jako odkladiště různých neúspěšných politiků a kandidátů na různé vysoké funkce.

Zvrácenou až nedokonalostí, eufemisticky řečeno, našeho volebního zákona, zcela zřejmě s dobře promyšlenou dlouholetou vizí jeho tvůrců, se do této vskutku drahé a, lidově řečeno, na tři věci dobré, instituce dostávají, v podstatě "nevolbou" naprosté většiny voličů různí ti odloženci, až političtí nýmandi. Právě ten veskrze špatný volební zákon totiž umožňuje, aby si své pozadí dlouholetně zahříval v křeslech Senátu ve Valdštejnském paláci za nemalou odměnu navíc, kdejaký jouda doslova, volený třeba jenom svojí rodinou a nějakými kamarády ze svých korupčních čtvrtí. A stačí to, protože, žel, otrávený volič volby do Senátu naprosto ignoruje. Což je, samozřejmě, špatně a kandidáti na teplý flek jsou vysmátí jak lečo. A, k naštvání té naprosté většiny voličů co volit do Senátu nešla, si tam lebedí v blahobytu a dlouho.

Nutno dodat, v rámci zachování objektivního hodnocení, že i mezi nimi, zbytečnými senátory, se najde pravdomluvná "černá ovce" a promluví, jak to ve skutečnosti tam chodí. https://www.parlamentnilisty.cz/.../Ze-Senatu-se-stal...

Panu senátoru Doubravovi všechna čest, že má odvahu tepat do vlastních řad.

Mnozí, i odborníci na kdejaké právo, mají za to, že Senát jako takový, byť majoritou, naprostou většinou občanů, voličů, nechtěný, nevážený, také ignorovaný, nelze zrušit, že je jeho místo na naší politické, ale i společenské scéně potvrzeno, ukotveno v Ústavě ČR. V naší relativně malé zemi je tato instituce, mimochodem prosazovaná po vzoru USA jako jedna z libůstek Václava Havla za jeho nechvalného prezidentování, opravdu, ale opravdu zbytečná a v poslední době doslova víc jak nepřátelská k nejvyšším představitelům státu, prezidentovi a premiérovi. Svými absurdně kontraproduktivními výstupy, jednáním a neustálými žalobami a ztížnostmi k Ústavnímu soudu na kdeco a kdekoho vnáší do společnosti nenávist a destabilitu.

Jenomže nic na světě není neopravitelné a na věky věkú dané v podobě, jaké je. Není třeba trhat demonstrativně a se zvráceným patosem Ústavu ČR, jak nám to před časem předvedl ve svém oblíbeném hnědém, dnes už strašně rádoby politik (vždyť to tak super sype a lidé, si myslí, mu to budou platit víc jak dobře a nadosmrti), nedostudovaný teolog Minář, takto samojmenovaný vůdce davů nespokojenců.

I Ústava ČR se dá opravit, novelizovat, vypustit z ní to některé "na věčné časy". zakomponovat do ní některé nové prvky, po kterých většina občanů víc jak volá - třeba všeobecné referendum a odvolatelnost politických mamlasů, darebáků.

Třeba takových, kteří si nestoudně chtějí víc a víc nahrabat ze státního měšce i tím, že souběžně vykonávají (což by také ve zdravé společnosti být nemělo) několik politických funkcí, dokonce se najdou jedinci, co jich mají víc jak deset. A za každou, byť vykonávanou jenom na papíře, chtějí víc jak slušný honorář. Běda, když se to alespoň částečně, hodně málo, logicky zatrhne. V mžiku se začnou i soudit, dokonce to "ženou" vejš, k Ústavnímu soudu. Inu, doufají, mají naději, že uspějí. Vždyť tam sedí, na samém vrcholu Ústavního soudu, jim zcela zjevně v kamarádském stavu pan Rychetský, který se nikterak netají tím, kdo je jeho favoritem v politickém klání, koho naopak nesnáší. Prostě zaujatý, stranný a svému poslání se naprosto zpronevěřující, politizující soudce.

A tak si chtějí vydupávat bezectní a nevážení senátoři další a další peníze z kapes daňových poplatníků. Hanba je přitom ani náhodou nefackuje, byť by měla obouruč a s pořádnou razancí.

Chceme tuhle, s prominutím, nenažranou pakáž, tento skanzem zamindrákovaných, slovy jednoho u nich pana senátora Doubravu, jinak a jinde neúspěšných politických mamlasů, ještě pořád živit? 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Fagan

A to si ještě  Moravec pozve do ČT k duelu s profesionálem  Vondráčkem, předsedou PS pozve knihovnici Myrku podivně zvolenou v Praze do senátu, kde se vyjadřuje k věcem, kterým ani za mák nerozumí. 

Lubodoc

Já senát nazývám Mauzoleum politckejch zdechlin