R. Kelley k Netanjahuovu obvinění Íránu z rozvíjení jaderného programu

iran vlajka
3.5.2018 18:18
"Netanjahuovy malůvky o íránském jaderném programu jsou nepodstatné a dětinské." Interview s Robertem Kelleyem, bývalým inspektorem IAEA, který je licencovaným jaderným inženýrem, který pracoval na mnoha aspektech jaderných zbraní a později na nešíření jaderných zbraní. Jeho osobní zkušenosti zahrnují simulační testování zbraní, metalurgii plutonia, separaci izotopů a reakci na nouzové situace. Tyto zkušenosti byly mimořádně užitečné při provádění zpravodajských analýz zahraničních zemí a vedly k terénní zkušenosti jako hlavního inspektora inspekcí jaderných zbraní v Iráku i jinde. V současnosti je spojen se Stockholmským mezinárodním institutem pro výzkum míru ve Švédsku a několika dalšími organizacemi zabývajícími se nešířením zbraní.

8.5.2018 Donald Trump jednostranně vypověděl dva roky starou dohodu s Íránem a přešel k sankcím, Netanjahu se zaradoval a íránský prezidnet řekl, že oni zatím dohodu dodržovat budou. Dohodu také nevypověděly UK, Francie, Německo ani Rusko. http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/218411022000508/  Ihned po Trumpově rozhodnutí vypovědět Íránu dohodu Izrael zaútočil na Sýrii: https://www.commondreams.org/news/2018/05/08/effort-provoke-iran-right-after-trump-nuclear-deal-decision-israel-launches?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork  bombardoval průmyslovou zonu alKisva: https://blisty.cz/art/90904-izrael-bombardoval-prumyslovou-oblast-jizne-od-damasku.html  a  http://theantimedia.com/israel-bombing-syrian-army/   Není jisté, jestli irán nebo Sýrie odpověděly, v každém případě následovaly další izraelské útoky prezentované jako odveta na iránské útoky.  (Seznam prezentuje asi video z nějaké hry, kde je vypáleno asi sto raket, pod videem je vak napsáno, že vystřelil jen 20x. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/iranske-jednotky-zautocily-raketami-na-sever-izraele-46792)Konkrétně jsem nalezla toto video u Guardianu, jakožto vzdušnou obranu Sýrie protiizraleským útokům. https://www.youtube.com/watch?v=UhvpvpQYnAo Yasar Abu Ghosh:  Izrael pokračoval v několik týdnů trvajících útocích na tzv. íránské pozice,

12 Pompeových bodů, jimiž chce USA tlačit na Irán: https://www.rt.com/usa/427312-us-iran-financial-pressure/

*****

vlastní článek:

V rozhovoru s "ukázkami" Netanjahu tvrdil, že Írán rozvíjí program jaderných zbraní a pokusil se poskytnout důkazy, že Írán porušuje JCOPA. Bývalý inspektor IAEA pro jaderné zbraně Robert Kelley říká, že tvrzení společnosti TRNN a Netanjahua jsou nedoloženáá, sebeúčelná a dětinská video a zdroj zde: http://therealnews.com/t2/story:21700:Fmr-IAEA-Inspector%3A-Netanyahu%27s-Cartoons-About-Iran%27s-Nuclear-Program-are-%27Baseless-and-%0D%0AChildish%27 překlad google mírně korigovaný.

SHARMINI PERIES: Je to Skutečná zpravodajská síť. Jsem Sharmini Periesová, z Baltimore. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu o Iránu  ve svém rozhovoru, který je po celém internetu. lhal a je zaměřen na tlak na Spojené státy, aby se vzdaly jaderné dohody z Íránu. V případě, že jste vynechali show a vyprávění, jsou zde některé z příslušných klipů.

BENJAMIN NETANYAHU: Irán lhal. Po podepsání jaderné dohody v roce 2015 Irán zintenzívnil své úsilí o skrytí své tajné hromady jaderných zbraní. V roce 2017 Írán posunul své jaderné zbraně do Teheránu velmi tajně. Před několika týdny získal Izrael díky velkému  úspěchu zpravodajců polovinu materiálu uvnitř těchto zdí. A tady máme to, co máme. 55 000 stran, dalších 55 000 souborů na 183 discích CD.

Írán i nadále lže. Právě minulý týden to Zarif řekl.

MOHAMMAD JAVAD ZARIF: Nikdy jsme nechtěli vyrábět bombu.

BENJAMIN NETANYAHU: Opět.

MOHAMMAD JAVAD ZARIF: Nikdy jsme nechtěli vyrábět bombu.

BENJAMIN NETANYAHU: Ano, ano. Ano ano. A atomový archiv to dokazuje.

SHARMINI PERIES: Přednesl tento projev těsně po izraelském vojenském bombardování iráckých syrských vojenských zařízení, které údajně zabily 11 Iránců, neznámé množství Syřanů, a zároveň zničilo 200 rakety země-země. Netanjahův pokus prezentovat to, co nazýval důkazy o tajném iránském programu jaderných zbraní, byl zřejmě koordinován se Spojenými státy a Donald Trump odpovídá tak, že to potvrzuje.

DONALD TRUMP: Co Izrael dnes udělal na tiskové konferenci a také jeho předseda vlády Netanjahu, to bylo příliš, nevím, ale myslím, že to všichni viděli, já to také  trochu viděl. A to není prostě přijatelná situace. A říkám, že se to děje. Nesedí v koutě, idou na rakety, o kterých říkají, že jsou pro televizní účely. Myslím, že ano. Takže uvidíme, co se stane. Neříkám vám, co dělám, ale mnozí lidé si myslí, že to vědí.

SHARMINI PERIES: Tato eskalační taktika přichází z Izraele v době, kdy se očekává, že Donald Trump rozhodne o tom, zda se USA budou 12. května sundat sankce proti Íránu. V reakci na rozhovor s Netanjahuem se  ozvala Nobelovou cenou míru ověnčená Mezinárodní agentura pro atomovou energii, známá jako IAEA, orgán, který je k dispozici k monitorování toho, jak Írán dodržuje Smlouvu o nešíření jaderných zbraní a Společný komplexní akční plán, GCPOA, což je dohoda, kterou často označují lidé jako íránská jaderná dohoda. V souvislosti s rozhovorem Netanjahua agentura vydala prohlášení, že agentura nemá důvěryhodné údaje o činnostech v Íránu, které se týkají vývoje jaderného výbušného zařízení po roce 2009, a uvádí, že je založena na generálním ředitelství a že správní rada prohlásila, že její úvaha o této problematice byla nyní uzavřena. Nyní to IAEA uvedlo v reakci na to, co Netanjahu v tomto projevu uvedl, že má důkaz o programu jaderných zbraní. Takže víme, že všechno je teď blátivo.

Takže teď je otázka, zda tato Netanjahuova obviňování  z tajného programu zbraní v Íránu mají nějakou váhu? K diskusi o tom mám spojení Robert Kelley. Je to 35letý veterán v jaderné vědě. Dlouhou dobu pracoval na této problematice pro komplex jaderných zbraní amerického ministerstva energetiky, nejvíce nedávno v Los Alamos, a řídil program odstředivky plutonia v národní laboratoři Lawrence Livermore a později byl ředitelem oddělení energetického dálkového průzkumu laboratoře, která je přední americkou organizací pro reakci na jadernou energii. On byl také vyslán USDOT k MAAE, kde sloužil dvakrát jako ředitel programu jaderných inspekcí, jednou v roce 1992 a pak v roce 2001. Nyní, Kelly je v současné době přidružený ke Stockholmskému mezinárodnímu mírovému výzkumnému institutu ve Švédsku. A říkám to všechno, protože chci, abyste věděli, jak důvěryhodný je, když dělá prohlášení, které dělá dnes ve vztahu k tomu, co řekl Netanjahu. Roberte, děkuji vám, že jste se dnes připojili k nám.

ROBERT KELLEY: Dobrý večer.

SHARMINI PERIES: Nyní, Roberte, těchto 55000 stran a soubory CD, které Netanjahu odhalil jako důkaz íránského programu jaderných zbraní, jaká je jejich váha?

ROBERT KELLEY: Věci, které se poprvé setkávají jako důležité, se zabývají paděláními a zabývají se informacemi, které nám krmili lidé, kteří měli program. Dobrým příkladem je, když Spojené státy tvrdily, že Irák se v roce 2002 pokoušel získat z uranu z Nigeru. A nakonec jsme se dostali k dokumentům, které byly základem pro to, a byly to jen úžasné padělky. Ty jsou typické pro to, co jsme viděli na tomto médiu od Netanjahua včera, protože můžete mít spoustu věrných informací, které máte na lidi, a také jste třeba  vyřešili pár malých věcí vnitř toho, ale jsou padělky. A to jsme viděli v případě Nigeru. Bylo spousta věcí, rezervy leteckých společností, plány na schůzky, všechny věci, které byly skutečné.

Ale kromě toho jsme měli několik dokumentů, které říkaly, že Nigerijci, chtějí prodávat váš uran a poslat svého velvyslance dolů a velvyslanec si může koupit uran. Věci v těch dokumentech byly zvláštní, jako kdyby byly data vyzmizíkovaána a změněna a tak. Takže jsme se docela zvykli dívat na padělky. Domnívám se, že v tomto případě můžeme znovu vidět, že někdo vyhnal 50000 stránek informací, a jen doufali, že někdo projde a najde pár věcí, které tam byly vloženy, aby je našli, bude vypadat skutečně.

SHARMINI PERIES: Nyní, Roberte, jedna zvědavá věc je, že Netanjahu nezmínil reaktor Arak, který mohl poskytnout další důkazy, aby učinil tvrzení, které se snaží udělat, ale on se o tom nezmínil. Proč?

ROBERT KELLEY: Mluvil o tom, co bylo zapotřebí pro jaderný program. Zmínil odstředivky pro obohacování uranu, střely a něco jiného, zapomněl jsem, co to bylo. Ale úplně vynechal cestu plutonia. Což je zajímavé, protože samozřejmě, pokud se podíváte na satelitní snímky, máte konkrétní důkazy. A nazývám to konkrétními důkazy, protože je vidíte, že neleží beton, což ukazuje, že Íránci sami ztratili zájem o tento reaktor již v roce 2004. Takže to, co vidíte, je, že Netanjahu se o tom nezmínil, protože to opravdu není problém. A tím, že se o tom nezmínil, myslím, že je docela nečestný, když vynechal problém, který byl v minulosti veřejností držen před očima.

SHARMINI PERIES: Dobře. Dej nám další podrobnosti, pokud jde o druhy prohlášení nebo tvrzení, které Netanjahu učinil v tomto projevu, jež byste mohl buď odsouhlasit nebo vyvrátit.

ROBERT KELLEY: Myslím, že mnohé z věcí, které předkládá, byly velmi dětinské. Myslím si, že země jako Izrael, která má vlastní jaderné zbraně a vědci, kteří musí být dostatečně kompetentní, by se mohli podívat na informace, které nám byly ukázány, a říkat hned, to jsou odpadky. Představil si velmi brzy prezentaci, která měla být ilustrace jaderného zařízení. A podíváte se na tu kresbu, je to karikatura. Je to vtip. Díváte se na to a rozměry, relativní rozměry, protože nic není jasně označeno, jsou nemožné. Ta věc by nefungovala. A první věc, kterou vidíte, je, že používá karikaturu.

Dnes odpoledne jsem šel na internet a během deseti minut vytáhl půl tuctu karikatur. Byly mnohem kvalitnější než to, co představil. Představuje něco, co je vlastně kritickým montážním strojem, což je společné zařízení používané v mnoha jaderných programech. Oni neříkají, co to je, ale je to obraz některých barevných sfér, které jsou tlačeny dohromady a rozděleny v malé sekvenci. Mají malou animovanou sekvenci. Je velice zřejmé, že je to kritický montážní stroj a používají se ve Spojených státech již od roku 1946. Dokonce jsem našel několik obrázků na internetu jednoho v Jižní Koreji, který zobrazoval i hemisféry. Takže se na to podíváte a vidíte, že je úplně amatérský, zcela dětinský a snaží se udělat něco velmi důležitého z něčeho, co vůbec není důležité.

SHARMINI PERIES: Nyní Roberte, vojenští vůdci Netanjahua a vojenští vůdci USA hlásí, že Írán skutečně odpovídá GCOP. A přesto Netanjahu chce zničit věc, která je v platnosti pro bezpečnost Izraele, a to je tato dohoda. Proč se Netanjahu pokouší naléhat na USA a další, aby se z této dohody vzdali?

ROBERT KELLEY: Írán je zcela v souladu s dohodou. To bylo uvedeno tolika lidmi. IAEA, vládou Spojených států, tajemníkem obrany, mnoha lidmi z izraelské zpravodajské služby a armády. Všichni říkají, že Írán je v souladu. Takže je to úplná a úplná lež, že není. To, co se říká, a to, co Netanjahu opakovaně řekl, je, že Írán používá program jaderných zbraní. Skvělý. Každý, kdo analyzoval problém, souhlasí, pokud jste vážným analytikem, a vy prostě prostě nehrajete jen jako analytičky křesel, jak vidíme ve Washingtonu. Ale pokud se podíváte na jeho program a podle USA a podle konkrétních důkazů, jako jsou satelitní snímky, se to v letech 2003-2004 zcela vyhnuly. A tak říká, že Írán lhal o svých minulých činnostech, a proto nelze důvěřovat. Ale to je úplně odděleno od myšlenky, že mají JCPOA a oni ji následují.

Nikdy jsem si nemyslel, že uvidím den, kdy bude Benjamin Netanjahu nejsilnějším zastáncem JCP OA. Protože když shrnujete, co včera ve své sérii dětských lži řekl, je to, co říká, že Írán lhal v minulosti a měl program. A ti z nás jako já říkají, jo, to víme. Víme, že ano. To znamená, že mají znalosti, mají papírování, mají nějaké kresby, i když jsou to karikatury. Myslím, že šli dál. Tak jo, oni mají znalosti.

Co tedy vede Irán k tomu, aby postavil jadernou zbraň? Je to JCPOA. Je to nedostatečný přístup k jaderným materiálům, ke kterým JCP O A velmi správně a naprosto zabraňuje přístup a to silnými ověřovacími metodami. A JCPOA je jediná věc, která stojí mezi Íránem a tímto cílem Netanjahu se toho obává. Takže on a Trump by měli být nejsilnějšími příznivci udržení JCP O A živého a zdravého.

SHARMINI PERIES: A nakonec Roberte, Netanjahův odkaz na závěrečnou zprávu MAAE. Co řekl Netanjahu a co si myslíte o tom, co řekl?

ROBERT KELLEY: No, myslím, že to, co říkal, je, že to byl opravdu levný výstřel. V roce 2011 dostala IAEA několik velmi falešných informací, z nichž většinu Netanjahu včera opakoval. Jednalo se o to, že [jméno není slyšet] je hlavou programu, programu Amak. Všechny tyto věci byly velmi dobře známé a byly předány IAEA koncem června 2000, dokonce ještě před rokem 2011. Dokonce i Olli Heinonen učinil připomínky, že předtím tyto věci viděl. Takže máte situaci, kdy opakuje velmi staré informace, které byly diskreditovány.

Když MAAE získala tyto informace, vydaly v roce 2011 řadu poměrně silných obvinění proti Íránu. V roce 2015 zveřejnili svou závěrečnou zprávu o tématu, kterému se věnuje. A co říkali v této zprávě? Řekl velmi jasně, že jsme právě strávili čtyři až pět let, abychom zkontrolovali všechny tyto věci, a nemůžeme dokázat jedinou. Takže máte IAEA, která dostala falešné informace od Izraele a Spojených států. To je v předmluvě ke zprávě za rok 2011. A pak říkají, že o pět let později nic z toho nebylo pravda. Takže Netanjahu, aby to znovu přinesl, si myslím, že je to trochu legrační, protože řekl, dávali jsme jim špatné informace a dolovali z toho, ale nemohli najít nic.

To samozřejmě vede k otázce, kdo lže. A jo, myslím, že Írán rozhodl, že nepřijmou pasovou dohodu. To je jejich podnikání. To je v pořádku. Izrael se nepřipojí k aktuálnímu programu ani k některým věcem, které udělal v minulosti. To je v pořádku, to je jejich práce. Nechtěli podepsat smlouvu o nešíření. Tak to nechte. A MAAE několikrát lhal Íránu. Takže pokud byste začali malovat lidi štětcem, který říká, víte, někdo lže, a proto nemůžeme důvěřovat tomu, co jsme v minulosti říkali, nevěřím Izraeli, nevěřím IAEA a samozřejmě v případě Íránu jsem řekl, že si myslím, že mají program a lhali o tom. Za tím si dnes stojím.

SHARMINI PERIES: Nyní, Roberte, vím, že jste vědec, a ne politolog. To vše však vyvolává otázku, proč Izrael nechce iránskou dohodu o jaderných zbraních neporušenou, a tak je nutí se zodpovídat za její dodržování? Jeden by si myslel, že by poskytla bezpečnost, kterou Izrael hledá. A navzdory tomu, co jste právě řekl, je Ízrael ve skutečnosti jaderná velmoc, a nechce, aby jaderné zbraně měli jeho sousedé. A toto je jediná dohoda, kterou musíme zajistit: bezpečnost Izraele. Ale Netanjahu se řídí tím, jako by to hrozilo. Proč to dělají?

ROBERT KELLEY: Děkuji vám za to, že jsem jaderný inženýr, který stavěl bomby a který analyzoval jaderné programy za posledních 30 let. Nejsem politolog. Když se na to podívám, vidím, že v americké vládě a izraelské vládě existují lidé, kteří si myslím, že skutečně chtějí mít s Íránem válku. Myslí si, že budou lepší, když zničí schopnost této země, a jakákoli výmluva, jak se s nimi dostat do války, je dobrá věc. Nemyslím si, že je to dobrý nápad mít válku s Íránem. Myslím, že jsme se naučili svou lekci, nebo bychom se měli naučit naši lekci tím, že narušíme Irák a celý Blízký východ. Pokud budeme mít válku s Íránem, hodně lidí bude zemřít z nevelkých důvodů. A myslím si, že čistý výsledek tohoto bude velmi jasný za 20-30 let, že to byla další hloupá chyba, ve skutečnosti ve větším měřítku než to, co George Bush udělal, když v roce 2003 napadl Irák.

Myslím, že chtějí válku. Myslím, že tlačí na válku, hledají omluvu k válce, hledají provokaci. A mohou Íránu provést tím, že odstraní sankce, které jim učiní, obnoví sankce, které USA a ostatní souhlasí. Odstoupení od dohody se neodchyluje od rezoluce Bezpečnostní rady Spojeného království, kterou napsala USA a kterou schválila Rada bezpečnosti OSN. Je to požadavek Kongresu USA, že prezident musí potvrdit toto vydání sankcí. Takže se chová k republikánskému kongresu, ne k dohodě sám. Nemluví o dohodě. Mluví o tom, že používá kongresovou moc k potrestání Íránu. A Írán bude muset reagovat.

SHARMINI PERIES: A jak si myslíte, že budou reagovat?

ROBERT KELLEY: To je opravdu těžká otázka. Ale vzhledem k okolnostem, s nimiž se tu zabýváme, jde o jaderný program, správně. A nebudou se vrátit a obnovit plutoniový reaktor, protože už se o to vzdali. Vylivali beton ve staré nádobě a zničili ji a učinili z něj ne-trasu. Ale v Íránu je hrozné množství odstředivků, které by mohly vytáhnout z úložiště, že právě teď MAAE tvrdí, že nejsou používány. Mohli je vyndat, znovu je postavit a začali obohacovat uran, jen aby drželi prst v Trumpově oku. A to je to, čeho očekáváte v boji na školním dvoře, když máte zralé strany, které si navzájem volají jména a dělají věci. Chtěl bych očekávat, že se budou muset vrátit a řeknout, říkáte, že můžeme obohacovat uran, budeme obohacovat uran. Ať už to potřebují, nebo ne, začnou to dělat, jen aby ukázali, že nemůžete z nás bláznit.

Pokud se podíváte na to, co Írán v poslední době vzdal JCPOA, vzdali se všeho kromě tváře. Zbavili se všemožných schopností a vzdali se spíše dobrovolně. A jenom zachraňují obličej tím, že drží pár odstředivků a říkají, že máme právo to udělat, ale s nimi nebudeme dělat nic po dobu alespoň 10 let. To šetřilo obličej, ve skutečnosti se to nepokusilo udržet živý program.

SHARMINI POVRCHU: Dobře, Roberte. Tak moc vám děkuji za to, že jste se přihlásili k vám tak pozdě.

ROBERT KELLEY: Pěkný být s tebou znovu. A doufáme, že to někde jde. Opět jsem chtěl jen zdůraznit, že jsem tak ráda, že Netanyahu učinil případ, že JCPOA je zásadní, životně důležitá a dobrá.

SHARMINI PERIES: Děkujeme, že jste se připojili k nám. A děkujeme, že jste se sem přihlásili na Skutečné zpravodajské síti.

 ****

V žádném případě bych nepodceňovala Izrael, jestiipak víte, co to byla operace Opera? : https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Opera a https://www.youtube.com/watch?v=PhF9jYl1gKM a z niklého Powellova mailu . Izrael má 200 jaderných hlavic a všëchny míří na írán: https://www.mintpressnews.com/leaked-colin-powell-email-israel-200-nukes-targeted-iran/220628/  a co je v Izraeli zapotřebí pro vyhlášení války? https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/470889-izraelskemu-premierovi-staci-k-vyhlaseni-valky-souhlas-ministra-obrany.html

2.5.2018 když írán odstoupil od dollaru, nařídil mu americký soud vyplatit 6 miiard dolarů obětem 911, ačkoliv nejsou žádné důkazy. že by do toho byl zapojen! https://thefreethoughtproject.com/despite-no-link-to-9-11-court-orders-iran-to-pay-6-billion-to-victims-paving-the-way-for-war/ česky: https://ac24.cz/-/soud-usa-naridil-aby-iran-vyplatil-miliardy-dolaru-pribuznym-obeti-11-zari?redirect=%2F

Trumpův advokát přohlásil, že si prezident přeje změnu režimu v Íránu:https://ac24.cz/-/trumpuv-advokat-prohlasil-ze-si-prezident-usa-preje-zmenu-rezimu-v-iranu?redirect=%2F

1.5.2018 Nejnověšjší:OSN  nenalezlo v Íránu žádné stopy po jaderném armádním programu:https://apnews.com/f4755c425bc5419eb36915029f2f64dd

Od 5.11.2018 platí americké sankce proti Iránu, Irán našel naštěstí cestu, jak je obejít: http://casopisargument.cz/2018/09/12/iran-nasel-zpusob-jak-obchazet-americke-sankce/?fbclid=IwAR2hYXQGHh0yKFykTsSzOFXgTgeJW__xF4Q7R-0x-q4B6TjGpr2ZlZg5yR4

23.11.2018Izrtaeli byla nabídnuta rusko-iránská dohoda:http://www.israel.cz/lang_cs/aktualita/1/12362/?fbclid=IwAR1OTmoe3TfAy9g5s7W-ynqHhhiyS3lVFVQkXbYCaJfjvYZEL5d1Wgddnzw 

28.11.2018 USA obvinily Irán z ukrývání chemických zbraní: https://www.zerohedge.com/news/2018-11-22/us-makes-new-allegations-hidden-iranian-nerve-agent-program-hague?fbclid=IwAR0ENNfRuNSNFGYcGSjE_UyMA02KpJDFrxsuA-wZeoV3S__COp5h6vjafF8

10.5.2019 Uniklý mail cvolina Powella: Izrael má 200 jaderných bomb a všehny míří na Irán: https://www.mintpressnews.com/leaked-colin-powell-email-israel-200-nukes-targeted-iran/220628/?fbclid=IwAR3-APp3zjFzk4JQWbrPabGwFcUbzYYiGH7M46IMZJJUc9eYTNUORKYtCTY

11.5.2019 USA přemisťují armádu k Iránu - otázka:  na podněty Mossadu? https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2811479-napeti-kolem-iranu-roste-usa-premisti-na-blizky-vychod-system-patriot-a-valecnou-lod?fbclid=IwAR3K98jOLoPd7XX6uD-B8etcdTxD0mTbwyplgMl41bXEhdd6fKVg20g5DII

27.5.2019 Trump říká, že ho vojensko-průmyslový komplex tlačí do války s Íránem: https://therealnews.com/stories/trump-says-the-military-industrial-complex-is-pressuring-him-into-a-war-with-iran?fbclid=IwAR10-yfP8VUWN1jb-NUakxD2ivYiVOdMl19_EJ9KpiPkfdKeySguhOEoAtI

přelom října a listopadu 2019 Irán zapojil do svého jaderného programu centrifugy a byl z toho poprask. 

24.11.2019 USA vyhrožuje novými sankcemi, aby způsobila v Iránu nepokoje: http://www.radiohc.cu/en/noticias/internacionales/208146-us-threatens-more-sanctions-to-provoke-unrest-in-iran?

2018 Peter koenig: Iránští jestřábi ve Washingtonu: http://zvedavec.org/komentare/2018/09/7712-iransti-jestrabi-ve-washingtonu.htm

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=rP2EfJGQY3A

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.