Neudržitelný udržitelný rozvoj podle ČSSD

obrazek
21.4.2017 11:08
Sociální demokracie před volbami ohlásila svůj program 2030. Je jím jednak zelená Agenda 21 vyhlášená OSN a přijatá již ministrem Vavrouškem + sociální program údajně akcentující ekonomické wellfare obyvatel ČR. No jo, ale jak to jde dohromady se stávajícím směrem vývoje?

Čláenk o  programu ČSSD 2030: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Premier-Sobotka-Plan-udrzitelneho-rozvoje-definuje-cile-pro-nasi-republiku-484370 a Agenda 21: https://cs.wikipedia.org/wiki/Agenda_21

"Materiál nastavuje cíle, kterých by Česko mělo dosáhnout v oblasti rozvoje společnosti, hospodářství, obcí a regionů, odolnosti ekosystémů, dobrého vládnutí a propojení se světem....Strategický rámec propojuje dva zásadní koncepty: udržitelný rozvoj a kvalitu života. Kvalita života by se měla stát hlavním ukazatelem rozvoje, vhodnějším než klasické ekonomické ukazatele"

No jo, ale jak to jde dohromady se státním dluhem, resp.  dluhovou emisí peněz, s inflací a úročenými půjčkami? - NEJDE! 

 

Jednak v těchto systémech dochází vždy k tomu, že dluh je větší, než množství existujících pexněz, což si vynucujeinflaci, což ale je neustálé znehodnocování peněz, jednak dochází masivně k sociálnímu jevu pauperizaci, tedy chudnutí nevyvolených:  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zaplavy-povodne-financni-anemie-pauperizacea-reseni-sandra-pascucciho

Sstémy opravdu udržitelnými,  neúročeným bankovnictvím, nedluhovými penězi se zabývali mnozí již před dvěma stoletími,  za novější autor púovžujeme t, kteří se objevují okolo první světové válk.  Za účelem jejich propagace jsem napsala vůbec první blog tohoto mého neplánovaně dlouhého seriálu na Vaše Věc: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novy-zdrojar-alternativnich-ekonomickych-pristupu-na-facebooku

Bohužel se od té doby nepodařilo protlačit k vydání ani jednu z knih, které se snažím nabídnout, jednk obě knihy Ellen Brošn (Web of Debt/ Pavučina dluhů  a Public Bank Solution/ Řešení pro veřejné banky - což jsou  existující koncepty - ať už v minulosti  či současnosti právě nedluhových státních peněz a  neúročeného bankovnictví), jednak knihy Pounda a Auritiho http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/gicinto-auriti-o-ceste-ke-skutecne-tedy-i-ekonomicky-humanni-spolecnosti .  Obesíálaná nakladatelství nejeví zájem. Netrvám  na tom, že bych  je měla překládat, ale nemám bohužel peníze, abych  je vydala sama. Samotné téma udržitelného rozvoje nepřipadá nakladatelům  zajímavé.  Je  tu jen asi 20-30 nakladatelství dělajících překlady, literaturu faktu dělá menšina z nich  - a do 500+stránkové knihy investovat se jim nechce, i když se dočkala pěti vydání  .

Je třeba si uvědomit, že ono staleté "my vám umožníme emitovat peníze a vy nám vydáte vše, co v  té hodnotě  vytvoříte" -  je největší seigniorage na světě - a nezaslouží sizachovávání a ohledy, jde o chybějící  suverenitu, je to pořád stejné: 

“Málokdo pochopí tento systém, a ti, kdo ho pochopí, budou příliš zaměstnaní jeho využíváním, a lid asi nepochopí nikdy, že systém jde proti jeho zájmům.“ (Rothschild ve firmě Kleimer, Morton a Vanderguild v New Yorku, 26.6 1863) 

Více o našem monetářním a peněžním systému také od Mikea Maloneyho zde: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/valk-hladomor-chaos-ocekavatelne-dusledky-naseho-monetarniho-systemu

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

uvažovala jsem o tom, máte pravdu, zkusím. 

Jan Špůrek

Co zkusit získat peníze na vydání knih na startovac.cz? Jsem si jistý, že by to lidé podpořili...

klokan

   Tuto vskutku hrůznou trojkombinaci nelze skutečně podceňovat. Původně vyvstávala jako chiméra, ale nyní se zvěcńuje i za přispění J. Čunka.

amiourful

:DDD no jo, ale stejně nikdo asi nechceme zažít tu paseku  koaly ANO-ODS-TOP-KDU-ČSL-STAN.

klokan

   Zřejmě mají strategický záměr udržet se u vládních žlabů až do čtvrtého desetiletí tohoto století. Jako zajímavější se mi jeví informace o neobvyklé inkubaci dinosauřích embryí jak o ní prý informují na nejmenované komerčně vzdělávací TV.

amiourful

No, ale když už  to načli,  tak ať se nad tím zamyslí. A ostatní též.

klokan

   Krásně a mladě vizualizování. Jako ti tehdejší svazáci.