Neuvěřitelné! Němci lidem daně snižují, my děláme opak

penize
7.11.2011 12:02
Jako poděkování za to, že lidé nesou největší břímě dluhové krize rozhodla německá vláda o tom, že zvláště lidem s nízkými a středními příjmy daňově ulehčí. Kancléřka Angela Merkelová řekla, že se její vláda sice bude nadále snažit snižovat státní deficit, ale že se zároveň cítí nucena nějak se občanům revanšovat. A u nás? Protlačenými reformami vláda daně zvyšuje a na lidi s nízkými a středními příjmy nebere žádný ohled. Kdo je tu tedy blázen?

 

Neuvěřitelnou zprávu před chvílí vyťukaly agentury. Osobně si myslím, že z jejího obsahu se pánům Nečasům, Kalouskům, Drábkům, potažmo lidem z celé vlády a také těm poslankyním a poslancům z koaličních lavic musí dělat špatně! Německá vláda se rozhodla jít zcela opačnou cestou, než oni. Tím, že ve dvou navrhovaných krocích sníží daňovou zátěž pro svoje občany nejenže prokázala, že i v čase krize myslí především na lidi, ale spolu s tím pomůže poptávce a tak stabilitě vnitřního trhu, na který zdejší ekonomičtí velmistři dávno zapomněli a neberou ho vůbec v potaz.

Zajímavá bude reakce, dočkáme-li se ji ovšem. Co na to koaliční poslanci, kteří včera v noci schválili zvýšení DPH na potraviny, léky, knihy a tak podobně? Neměli by se nyní i oni svých lídrů ptát, jak to tedy je?

Přitom odpověď je jednoduchá. Někde se prostě dělá politika pro lidi, jinde bez lidí.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

skodovka_1

Pane Petře a pane Jiří - S timto krokem musím souhlasit a bohužel pane Jíří máte pravdu. U nás ae stále mluví o šetření, ale že by někdo snížil počet krajů nebo škrtl úřednícká místa o 20 %. To bohužel se nestalo. No a mezi námi, určitě by byli propuštěni kvalitní úředníci a vlezdoprdelkové, donašeči, tvůrci slohových rozhodnutí maskující svoji neschopnost, by si sedli hned na další židli. A tunelování by jelo ještě rychleji.

schlimbach

jo. jo, problém je v tom, že jsme si zvolili "tržní komsomolce", kteří se dobře vyznají v tunelařině a ne v realizaci rozkvětu společnosti. Dále se zatím za 22 let nějak nepochopilo, že průmysl i ekonomiku musí řídit odborníci a ne "politici". Je skutečně tristní, když tak sleduji ty tiskové konference a vidím některé ty tváře, jimž z očí kouká zcela srozmutelné sdělení, že tomu, co právě sdělují se zápalem hodným "tržního komsomolce" doslova věří, že nikdy neuvěří, že jsou v roli pouhých užitečných idiotů, kterým jednoho krásného (možná i deštivého) dne národ vystaví účet k proplacení...