Neuvěřitelný příběh

obrazek
2.5.2020 22:23
Jednou se ukáže, kdo si to celé vymyslel!

Příběh začíná před několika měsíci, kdy se pražská koalice včele s primátorem za Piráty Zdeňkem Hřibem rozhodla přejmenovat náměstí Pod Kaštany, kde sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova po zavražděném ruském opozičním politikovi, což se nelíbilo ruskému velvyslanectví, které kvůli tomu přestěhovalo své sídlo na jinou adresu. Poté do příběhu vstupuje starosta Řeporyjí Pavel Novotný se záměrem postavit pomník Vlasovcům, což mu poradil jeho kolega z ODS historik Pavel Žáček, který byl také poradcem Daniela Hermana. Novotný je dokonce v ruské televizi a vyvolá skandál. Vytáhl totiž nůž před ruskými reportéry se slovy „Vás nechám žít, Lavrov bude viset“! Lavrov je ministr zahraničních věcí Ruska.
V další fázi příběhu starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář odstraňuje během nouzového stavu za podpory svého otce Petra Koláře, bývalého diplomata v Rusku a USA, sochu osvoboditele Prahy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva a odváží jí do depozitáře. K odstranění sochy řekl, že kdo nesouhlasí s odstraněním sochy Koněva je pravicová a levicová spodina! O odstranění sochy rozhodla rada na nočním zasedání! Neměl roušku, tak musel pryč!
Vše pak spojí novinář a zástupce šéfredaktora Respektu Ondřej Kundra svým článkem a příjezdu Ruských agentů s jedem ricinem a policejní ochranou pro všechny tři starosty, kteří se musí údajně skrývat na neznámem místě, protože jim hrozí otrávení jako agentu Skripalovi v Británii. Bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby Andor Šándor se na Facebooku nad seriózností článku podivuje a píše, že už toho viděl hodně… Premiér pochybuje, jestli je to vůbec pravda. Proti tomu přišel analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek a bývalý generální konzul v Rusku s verzí pro Rozhlas plus, že Rusové sem poslali agenty schválně, aby to česká strana věděla a zastrašili jí. Nesmí samozřejmě chybět vyjádření generála Petra Pavla spolu s bývalým poslancem KDU-ČSL Ivanem Gabalem, kteří v prohlášení navrhují stažení velvyslance. Také tvrdí, že za kybernetickými útoky na nás stojí Rusko.
Ruská velvyslanectví se proti tomuto článku v Respektu ohradí notou. Uvedlo, že útoky na Rusko a jeho zastupitelský úřad v Praze jsou nepřípustné. Článek v Respektu označilo za nehorázné a lživé pomluvy a součást diskreditační kampaně v českých médiích. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se proti ruské nótě ohradil a považuje jí za nepatřičnou snahu o narušování svobody tisku.
Senátor Fischer za senát prohlásí v ČT a všech médiích, že je to akce totalitního režimu, že se Ruská federace pod záminkou odstranění Koněvovy sochy drze vměšuje do záležitostí ČR a nevybíravě útočí na politiky. Někteří jsou dokonce pod policejní ochranou. Vláda by se měla tvrdě vymezit! Například poslat domů část přebujelé ruské ambasády v Praze. Nejsme vazalové Ruska!
V dalším dějství příběhu Česká televize spolu se předsedou senátu za ODS Milošem Vystrčilem vygraduje aféru údajného Čínského dopisu v aktovce senátora ODS Jaroslav Kubery a útočí na hrad a prezidenta spolu s Českou televizí a obviňuje je za smrti senátora. Údajný dopis je přitom jen list papíru s textem bez hlavičku a podpisu. Prezident plánoval pro Jaroslava Kuberu vyznamenání. Lze očekávat, že při udělení vyznamenání na podzim budou stejné problémy jako s udělením vyznamenání Jiřímu Bradymu, což byl strýc Daniela Hermana. Na protest neudělení vyznamenání se ceremoniálu nezúčastnili někteří politici a rektoři.
Mezitím právník Ondřej Dostál s vazbami na KDU-ČSL žaluje vládu a soudce bratr právníka a lidoveckého poslance též KDU-ČSL Marka Výborného ruší 4 nouzová opatření vlády řešící korona virusové problémy.
Nyní přichází dnes na scénu tedy na Letnou Mikuláš Minář se spolku Milion Chvilek s tím, že je čas začít opět demonstrovat. Vezme si sebou transparent s otázkou na vládu a kohortu spřátelených novinářů, kteří to mediálně pokryjí. Je jasné, kteří to budou. Ondřej Kudrna z Respektu tam chybět asi nebude. Připomíná mi to jeden díl ze seriálu Majora Zemana, ten díl se jmenoval Klauni. Podívejte se na něj a pochopíte. Uznávaný režisér Jiří Sequens napsal i dobrý scénář. Tento díl je o jednom novináři a jedné velké lži. Dnes tomu říkáme fake news. I proto asi ve veřejnoprávní televizi Majora Zemana nikdy už neuvidíte. Milion chvilek potřebuje demonstrovat, jsou za to placeni. K tomu potřebuji zrušit nouzový stav. Blíží se podzimní volby do krajů a třetiny senátu. Potřebují získat voliče, jinak je prohrají. Proto demo blok chce mermomocí zrušit nouzový stav nehledě na zdraví občanů. Nakonec musí zachraňovat situaci komunisté a nouzový stav je prodloužen. Prodloužení ovšem nebude stačit. Na návrh komunistů bude změněn zákon o veřejném zdraví, aby umožňoval vyhlásit omezující opatření jen podle tohoto zákona ministerstvem zdravotnictví. Proti tomu protestují strany demo bloku a pražská kavárna, že je to proti ústavní a nedemokratické. Volají po lidských právech. Nesmím také zapomenout na neziskovku Člověk v tísni s jejím šéfem Šimonem Pánkem, spolupracovníkem George Sorose. Neziskovka má pozastavenou činnost v Rusku, protože tam dělala politiku.
V pozadí akcí stojí zájmy Pirátů, STAN, KDU-ČSL, ODS, TOP 09, US demokrata George Sorose a finančníka a majitele médii Zdeňka Bakaly, který pravděpodobně Česko nenavštíví, dokud je u moci premiér Andrej Babiš. Obává se, že by mohl být zadržen, protože odmítl do Česka přijet vypovídat v souvislosti s tunelováním OKD.
Tak toto je naše česká domácí politika. Moc hezké spolčení!
Je propojení osob a načasování akcí čistě náhodné?
Na tuto otázku si musíte odpovědět sami. Čekám vaše odpovědi.
Hlavní postavy příběhu: diplomat Petr Kolář st. a starosta Ondřej Kolář ml., starosta a politik ODS Pavel Novotný, Pirátský primátor Hřib a jeho pestrobarevná koalice, historik Pavel Žáček z ODS, novinář Ondřej Kudrna z Respektu, senátor Pavel Fischer, předseda senátu Jaroslav Kubera in memoriam, Daniel Herman KDU-ČSL, ministr zahraničí Tomáš Petříček z ČSSD, miliardář Bakala a George Soros atd.

Na obrázku může být: one or more people a sunglasses
vaclavstehlik
Je potřeba korektně informovat. Některé pravdivé informace se k lidem nedostanou.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.