Neuvěřitelný výrok

11.1.2015 11:09
Jaceňuk varuje Evropu před Ruskem, které - podle něho - už jednou převálcovalo svými vojsky Ukrajinu i Německo! A dokonce svrhlo demokraticky zvoleného německého kancléře - Hitlera!
Jacenjuk obhajuje fýrera

Náš mainstream úplně pominul neuvěřitelné prohlášení premiéra Ukrajiny Jaceňuka, (originál najdete na http://www.tagesschau.de/multimedia/sendung/tt-3413.html - asi 21 minut od začátku, viz také http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/kam-patri-ukrajinsky-premier-do-blazince-nebo-pred-soud/ ) Jaceňuk tam mimo jiné perličky prohlásil: "My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa. Tomu je třeba zabránit.

Ano, ještě žijí pamětníci sovětského vpádu do Německa, kdy se Sovětský svaz silou svých armád převalil přes Polsko, Ukrajinu i Rakousko a na závěr napadl i Německo, kde dokonce - ta hrůza! - svrhl demokraticky zvoleného německého kancléře Adolfa Hitlera. Jenže jsou i pamětníci všeho, co tomu předcházelo - Bitvy o Británii, německé "osvobození Francie od francouzské vlády", vojenské podmanění si téměř celé Evropy a také Oswietimi a dalších "Guantánam" po celé Evropě. Tomu ale Jaceňuk pozornost nevěnoval, to asi bylo podle něho v pořádku? Panebože, je teprve 70 let po válce a už vylézají tyhle krysy s tak drzým překrucováním historie, že by zasloužily řádně nakopat a profackovat!

Můžeme mlčet k tak očividnému fandění fašismu? Moderátorka zmíněného pořadu k tomu mlčela, nekomentovala to ani slovíčkem. Byla tak zaskočená tou drzostí? Nebo spíše s Jaceňukem v duchu souhlasila, ale neodvážila se to říci také tak naplno? Naše supermédia už v tom mají jasno - samozřejmě mlčí též, nikde ani slovo! Zatloukat, zatloukat, zatloukat! A pak jim věřte řečičky o "nestranném" a "objektivním" zpravodajství!

Ale tohle by se přece mělo pořádně rozmáznout! Jaceňuk tentokrát ve svém obvyklém obracení příčin a následků zašel příliš daleko na tenký led a je třeba ho pořádně vykoupat! Studená sprcha nestačí! Ne se tvářit, že je všechno v pořádku!

Václav Semerád
Bývalý ing. jaderných reaktorů, nyní penzista, občasný spisovatel sci-fi románů. Kdysi též zakládající člen Společnosti pro lidská práva, zakázané na začátku normalizace Husákem.
Klíčová slova: Jaceňuk, Německo, Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Agentura  DPA včera  citovala  mluvčího spolkového ministra zahraničí, který na ruskou notu z minulého týdne, ohledně Jacenukova  výroku o ruském vpádu na Ukrajinu a  do Německa. Ten konstatoval, že  Německo nevidí důvod distancovat se od výroků, které pronesl ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk minulý týden při návštěvě Berlína. …….

Takže Němcům ty výroky vyhovují... Taky přiznání...

schlimbach

Můžeme se divit, že tyto krysy vylézají? Vždyť je svoloč ve vládních funkcích i u nás i v Evropě podporuje, posílá jim zimní ošacení, jezdí k nim na návštěvu, podporuje je finančně -( je to hnus. Co straníci ČSSD - jak jsou hrdi na svého Zaorálka, co jiní straníci, jak jsou hrdi na své "elity", které tomu svinstvu fandí nebo přinejmenším, neodporují?

Je to hnus, k zblití. -(