Nezničte olympijské hry, měřte všem stejně

přemek votava
25.7.2016 12:13
Jsme svědky nové cílené kampaně. Dnešní novodobí mravokárci a falešní soudci vynášejí svá obvinění i rozsudky a zapomínají na samotnou podstatu olympijské myšlenky. Těm dnešním mravokárcům proto připomínám, že v době konání antických olympijských her zmlkly zbraně. Tedy ještě přesněji, neválčilo se.

Spojené státy americké, ale i další státy NATO, dnes přebírají roli „světového četníka“ a vedou války často zcela bez souhlasu RB OSN. V době olympiády budou opět umírat stovky nevinných. Bude to v Iráku, Afganistanu, Sýrii, Libyi, …. Své oběti má i současná migrační vlna, která dopadá i na nás na nás Evropany.

Dnešní tažení proti sportovcům Ruské federace (RF) je proto ryze účelové, je součástí široké politiky ekonomických sankcí, které mají za jediný cíl - pokořit a podmanit si RF. Tedy i zabránit účasti sportovců Ruska na olympijských hrách.

Nezavírejme proto oči před falešnou hrou za očistu sportu. Víme přece všichni, že sport již dávno není čistý. Kolem úspěchu sportovců se dnes točí obrovské finanční částky. Za vybranými sportovci stojí celé týmy trenérů, odborníků, sponzorů, ale i vědců, lékařů.

I přes mediální a politické snahy o vytváření obrazu nového nepřítele, pokusů o přebarvení historie, protiruské tažení nakonec skončí neslavně. EU již dnes v důsledku své chybné politiky sčítá své prohry.

Olympijské hry nejsou jen medaile, to je i přátelství mezi národy, mezi sportovci, to je i láska ke sportu. Olympijské myšlenky mají národy spojovat, ne rozdělovat. Věřím, že ruští sportovci to nevzdají, nemají to ani v povaze. Zcela jistě do Brazílie přijedou, získají sympatie veřejnosti, vzniknou i nová přátelství. Zároveň nezapomenou na ty dnešní falešné mravokárce.

Buďme tedy spravedliví, měřme všem stejně!

Přemysl Votava

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Uplatnění kolektivní viny všeobecně se doposud hodnotilo jako jasné porušení práv jednotlivce a to bez jakýchkoliv diskusí. Nyní však v pohledu na tuto věc nastal zlom. V případě Ruska  je možné, vlastně ne možné, ale přímo nutné kolektivní vinu uplatnit. Hospodářské sankce se míjí účinkem (trpí hlavně evropští farmáři), všeobecná nespokojenost obyvatel Ruska se jaksi nedostavila. O podpoře, jakou má pan Putin si západní lídři mohou i nadále nechat jenom zdát a  tak se to zkouší z jiné strany. Co kdyby, byli Rusové ke sportovním sankcím "vnímavější".