Nikoli pohádka o Karlu Schwarzenbergovi

obrazek
1.6.2014 22:21
Ano, bude řeč o Schwarzenbergovi. Onom pokrytci, nepostrčeném k lidství a charakteru pohádkami Boženy Němcové či Jaromíra Erbena či vůbec jakýmkoliv jinými projevy českého ducha, ale zato práci českých robotných rukou postrčeném k bohatství, pýše a neohraničené nadutosti. O pánovi s ukrutně popleteným smyslem pro právo a spravedlnost, který se ještě neuvěřitelněji odvažuje dávat tento svůj pokřivený smysl našim lidem co nejčastěji jak na odiv, tak na slyšení.

Takže ho dobře poslouchejte: Když se v Kyjevě vzbouří lidé proti legálně zvolené – ale spíš proruské než prozápadní vládě - je nutno tyto vzbouřence podporovat ať to stojí, co stojí. A běda, třikrát běda zločinné vládě, která by se svou ozbrojenou mocí chtěla těmto spravedlivým vzbouřencům postavit. Jestliže se ale totéž odehraje na východě Ukrajiny, s tím rozdílem ovšem, že se lidé vzbouří nikoliv proti vládě zvolené, ale podvodně najmenované, zato však co nejostřeji protiruské, vzbouří se cosi nesmírného i v hrudi Schwarzenberga a jme se nad celou Evropou hulákat, že policie a vojsko suverénního státu mají plné a nezpochybnitelné právo potlačit tyto vzbouřence absolutně všemi prostředky, a je nesvědomité až zločinné, když s použitím těchto prostředků otálejí.

Takovéto je tedy až vášnivě ženské pojetí práva a spravedlnosti našeho bývalého ministra zahraničí a dnes stále ještě předsedy zahraničního výboru sněmovny. Pojetí tak jednoduché, až mu je člověk závidí. Všechno na světě, co je ruské nebo proruské, je právě z tohoto důvodu zločinné a hodné vymýcení, ale všechno protiruské je právě z tohoto důvodu hodno ochrany i nejhlubší sympatie. Ta nenávist vůči všemu ruskému je v tom člověku tak čirá a nezředěná jakýmkoliv jiným ohledem, až vás téměř nutí domýšlet, kdy a na jakých podkladech vznikla, i z jakých zdrojů se její prudce žhnoucí a nikdy nepohasínající plamen napájí. Roušku nad touto záhadou nadzvedl majitel tohoto tajemství snad jenom jednou v životě, když prohlásil, že nemá nic proti prostým ruským lidem, ale že kdyby na něho někdo přišel s Medveděvem nebo Putinem, nemohl by se divit, kdyby s ním on (Schwarzenberg), vyrazil dveře.

Vadí mu tedy zřejmě ruská státnost, skutečnost, že i tenhle národ je zastřešen státním formou, že si zkrátka dovoluje tu příšernou neomalenost být zrovna takovým státem, jako jsou státy ostatní. Takovouto absurditu ovšem on, Schwarzenberg, ve specifickém případě Ruska přijmout nemůže, a štve proto proti Rusku bezkonkurenčně nejhlučněji i nejdivočeji ze všech politiků v Evropě. A nikdo na něj za tu posedlost nehodí síť, nikdo ho za ni nestrčí do šatlavy pro poškozování státních a obchodních zájmů republiky, ani ho nedelegují k psychiatrické prohlídce, kde by mu možná od jeho nenávistné pominutosti pomohli.

Bylo k večeru, ležel jsem na gauči a uvažoval nad tím, jak je nízké a lidsky ubohé nenávidět, národ, stát, anebo i jednotlivce nikoliv za to, že něco nesprávného provedli, ale vlastně jen za to, že tady jsou a že existují. Cosi mi to připomínalo, rozvažoval jsem co – a pak jsem prudce z toho gauče vyskočil a běžel k počítači.

Ano, Wolfowitzova doktrina, podle níž jedou USA už od roku 1994, je přesně tatáž protiruská umanutost, kterou hlásá Schwarzenberg. A jakže zní její nejpostatnější myšlenka?

ZEMĚ, KTERÁ POD KVALIFIKOVANÝM VEDENÍM A S VYUŽITÍM DOMÁCÍCH SUROVIN DOKÁŽE VYBUDOVAT MOC GLOBÁLNÍ, NA USA NEZÁVISLOU, SE PRO USA STÁVÁ ZEMÍ NEPŘÁTELSKOU.

No a takovéhlé země jsou na světě jenom dvě: Rusko a Čína. A obě leží jak Paulu Wolfowitzovi, tak našemu Schwarzenbergovi v žaludku - ale oběma tak jaksi bez morálně srozumitelného důvodu. Tohle je jim tedy nápadně společné. Docela jako by zde existovala možnost vzájemého ovlivnění. Ale přišli tihle dva pánové někdy do styku? Faktem je, že Schwarzenberg se s americkými politiky setkával už v době svého pobytu v Rakousku a proto též doprovázel mezinárodně neotrkaného Havla na jeho cestě do USA. A zcela určitě se s Paulem Wolfowitzem setkal i na schůzi Bilderbergu (sraz světových bankéřů a vybraných politiků) v Chantilly (stát Virginia), ve dnech 5. až 8. června 2008 - podpisy obou jsou totiž uvedeny na příslušné prezenční listině.
Takže až se, milý čtenáři, budeš zase někdy v budoucnu divit, odkud se to ve Schwarzenbergovi bere jeho děsivá a v postatě nikdy rozumně zdůvodněná zášť proti zemi, bez které by se dnešní šedesátníci, padesátníci a dále všichni mladší nejpravděpodobněji nikdy nenarodili, ber do úvahy i tuhle shodu v názorech obou pojednávaných mužů a možné či pravděpodobné – i když neprokázané – konsekvence, které z té shody mohly vyplynout. Anebo vyplývají.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

libuse-zavoralova

To, co jste napsal, je, bohužel, pravda..Jenom mi není jasné, v kterém období tak velké procento lidí zpitomělo, že dávají podporu tomuto člověku a co je toho příčinou.

schlimbach

Pane Mane, napsal jste velmi podařený blog, díky :)

Já osobně vnímám tvory typu Schwarzenberg i Zaorálek jako aktivní škůdce naší vlasti. Je velmi zarmucující, jakou dostávají tito tvorové podporu mezi občany naší vlasti. Nezbývá, než se smířit s tím, že dříve, než bude moci započít obrodný proces v naší zemi, budeme se muset ponořit ještě hluboko do bahra pokrytectví, zášti a tuposti, než dostatečně početná skupina občanů bude mít zájem učinit změnu a než dosáhne síly, kdy bude moci tyto negativní temné tvory odstavit od moci.

Přeji si z celého srdce, aby to bylo co nejdříve, i když vím, že v těchto věcech se nedá nic uspěchat, leč naděje na moudrost národa stále zůstává.