Nora se vznáší, právníci perlí, nedůstojný šéf Senátu otáčí, ...

cirkus 20
21.3.2020 08:59
Nenadarmo se říká, že každá kritická, krizová situace prověřuje a prosívá charaktery, povahy a odhaluje v podstatě míru člověčenství v lidech. Především v těch, kteří jsou takzvaně na očích, ale i v těch, kteří mají nutkavou potřebu tam být a proto se vyžvaňují kde jenom mohou, žel i tam, kde nemusí.

Mnozí se taky škaredě provaří a zřejmě nedbají přísloví "mlčeti zlato". A jak se také říká, vyslovené slovo nevrátíš. Což si někteří buďto neuvědomují, anebo jim to jejich nemocné ego nedovoluje a ztrapňují se pořád a pořád dokola.

Občasné aktivistické slovní výrony do nebe sebevědomé redaktorky ČT Nory Fridrichové nabraly zase, v souvislosti s nouzovým koronavirovým stavem u nás, vyšších obrátek a po vzoru té vznášející se holubičky z našeho kultovního seriálu, prohlásila, veřejně: „Ta Čína je tak hodná. Když nám to sem zavlekla, tak nám teď za 1,65 miliardy pomůže. Inu, přítel“. Takže tak, ta strašná Čína, co jí to dalo práce, než to sem zavlekla ... A Nora se s ní, s tou Čínou, nikterak nepáře, dokonce se pokusila o ironii ...

Nejinak se zasnažilo pár právníků, no ..., dobře, právníků, vyznačujících se syndromem studia v Plzni. To jeden chce žalovat stát za vyhlášení nouzového stavu, druhý přímo premiéra, další toho premiéra žalovatelně, sprostě pomlouvá (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Vykonavat-vysokou-vladni-…), no přímo festival tuposti. Přisadil si i dlouhodobě k vládě a prezidentovi nenávistí plný, údajně ústavní, právník Kysela, který varuje (sic!) vládu, že opatření v souvislosti s nouzovým stavem jsou na hraně Ústavy. No, on byl beztak vždy tak nějak divný ...

To tací lídři opoziční zase bohapustě lžou, že vláda lidem lže, snad nejhlasitěji pirát Bartoš a miláček posměváčků (zcela zaslouženě) Petřík Fialů, oba dva s neutuchající touhou zasednout ve Strakovce. Ten Petřík teda urputněji, nutno dodat.

Páni senátoři, na které je už každý pejorativní přívlastek slabý, se též posnažili. Buranoidní až hňupoidní lidovec, nějaký Šilar, se vyvoloval, že premiér je psychopat. Pěkně to okomentovat lovec šmejdů pan Prousek: https://www.parlamentnilisty.cz/…/Zbynek-Prousek-Kde-chybi-…. Inu, lidovec ...

No a nakonec Vystrčil. Tento nový předseda Senátu, vskutku nedůstojný, na první dobrou chytrostí ani inteligencí neoplývající, panu Kuberovi ani po ty pověstné kotníky nesahající člověk, je opravdu chybou v celém tom zbytečném amsáblu, zvaném Senát ČR. Jenom pár dnů nazad dštil neuvěřitelné špinavosti, lži a pomluvy na vládu a premiéra a heďmese, včera na ČT v událostech najednou vládu zčistajasna vychvaloval. Pravda, taky mu napověděl redaktor (též s podivem najednou neplival jedovaté sliny, cože to?). Suma sumárum, ten Vystrčil je fakt také divný, ale snad udělá kus dobré práce pro nás všechny a pomůže svým tupstvím tomu Senátu zaniknout. Konečně.

A tak si tady žijem, v době koronavirové, kterou ta vláda a ten Babiš ďábel, zvládá na jedničku. Za což i jim patří dík. Kromě našich zdravotníků a všech, kteří se starají a opravdu makají, abychom to všichni přežili. 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.