Nosí rajtky jako otrlý drsný chlap

man lubomir
24.3.2020 15:09
Je to hezká, štíhlá hnědovláska, vnějškově je na ní všechno jako na ženě, ale nosí rajtky jako otrlý drsný chlap. Včera večer jsem ji na ČT 24 slyšel povídat, že ji na to, jak zvládáme virus, zajímají názory opozice, a v duchu jsem se tomu hořce usmál. A to proto, že s nikým než s příslušníky opozice jsem ji ještě hovořit neviděl. Zřejmě jí bylo načalstvem zpravodajského odboru ČT řečeno, že výběr lidí, s kterými chce před kamerami hovořit, je plně na ní.

A tak tímto pokynem ozbrojena se zřejmě rozhodla hovořit jen a jen s představiteli opozice a s plebsem mimo opozici neztratit ani slovo. Určitě má za to, že tímto způsobem se ji podaří plebs vymazat a opozici naopak ukázat jako to jediné, co u nás žije.

Poprvé jsem si ji všiml předevčírem či dokonce před předevčírem, když se s buldočí tvrdošíjností snažila z představitelky IKEMu vydolovat vyjádření o tom, že vláda probíhající krizi s koronavirem nezvládá. Jenže padla kosa na kámen, protože ona dáma z IKEMu tento záměr okamžitě vytušila, a možná že vedena i neochotou nechat se kýmsi jen tak postrkovat, odmítala ono vymáhané odsouzení vlády vyslovit.

A tak nastal tvrdý boj. Znovu a znovu, možná desetkrát či patnáctkrát  kladla moderátorka představitelce IKEMu pasti, kterými by z ní ono vytoužené odsouzení vlády vydolovala, ale IKEM, reprezentovaný odolnou dámou odolával - a odolal.

To mi už samozřejmě bylo jasné, s kým máme tu čest, a tak novou moderátorku od popsaného hovoru sleduji. Včera večer byla na ČT 24 znovu ve službě, měla na sobě dlouhé černé šaty a bavila se zas o koronavirové krizi a o tom, jak na ni vláda nestačí - a samozřejmě znovu s politiky z tábora opozice. S Fialou z ODS, s Rakušanem ze STANu a s pedagogickým expertem z ODS. A nemyslete si, třebaže to jsou lidé její životní orientace, jednala s nimi jako s pacholky.

„Odpovídejte, ale prosím krátce“, opakovaně na ně vypalovala tak ostrým a nesmlouvavým tónem, že jste čekali, že si to oni mocní pánové snad ani nemohou nechat líbit, že jí dají najevo, že nejsou takové nuly, jaké z nich moderátorka dělá, ale ne, naopak, oni před ní skoro panáčkovali  a do písmene plnili, co se od nich vyžadovalo.

Což se týkalo hlavně smyslu odpovědí, které od nich moderátorka očekávala, takže ta tentokrát už plně dosáhla, oč jí šlo.

V souhrnu se totiž účastníci debaty shodli na tom, že vláda na úkol řešit koronavirovou pandemii v podstatě nestačí. Se zřetelným náznakem, že kdyby úkol řešili oni, vypadalo by všechno líp.

Nedodíval jsem se na pořad až dokonce, ale úplně před sebou vidím, jak před dveřmi studia pánové z ODS a STANu nové moderátorce za pozvání vděčně děkují a možná jí, vší pandemií navzdory, i líbají ruku.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.