Noticka o exekucích

obrazek
18.1.2018 20:49
Teprve nyní vláda před odchodem do demise schválila Pelikánovu novelu insolvenčního zákona, kterou připravoval čtyři roky! Přes řadu nedostatků je stále ještě průlomová. Nyní tedy začne boj o to, aby ji parlament schválil. Občané, jde-li vám o blaho své i svých bližních, mobilizujte!

S velkou parádou to prezentují média: https://www.novinky.cz/ekonomika/460840-vlada-podporila-dluhovou-amnestii.html?source=FBS ale o nic tak velkého, aako by byla dluhová amnestie, se nejedná. Ta se naopak připravuje na Slovensku:  http://tn.nova.cz/clanek/na-slovensku-chteji-lidem-odpustit-dluhy-melo-by-to-byt-i-u-nas.html Někde jsem slyšela, že ve starém Judeji bývala dluhová amnestie každých 7 let. Mnozí trpěli již dost, chceme obojí - zákon o insolvencích  i okamžitou amnestii na vše, co půjde! možná někomu vychází spor spravedlosti s milosrdenstvím tak, že s milosrdenstvím by nebyla spravedlnost, ale proč by měli lidé pro pitomý a bagatelní finanční delikt, jemuž se nedokázal vyhnout, trpět dlouhé roky i se svými rodinnými příslušníky, nikdo nevysvětlí. Ve skutečnosti tak spíše není spravedlnosti, není-li milosrdentví. Tím spíše, když šlo o půjčku s vytvořením kreditů(peněz) z čirého vzduchu naťukáním do počítače. Na ostatní otázky lze odpovědět i takto - ať je člověk jak chce zadlužený, stále platí daně - minimálně při každém svém nákupu. A to složené DPH - ne jen poslednímu v řadě, ale všem ochodníkům v posloupnosti.

O některých záludnostech Pelikánovy předlohy zákona zde: http://www.ceska-justice.cz/2018/01/vlada-schvalila-oddluzovaci-novelu-neni-dluhova-amnestie-vzkazuje-pelikan/

Na serveru Vaše Věc jsem o exekuících zatím publikovala tyto blogy: 

2.3.2012 - rozšiřovaný průběžně: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuce-zrcadlo-spolecnosti

23.7.2012: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pozmenovaci-navrh-senatu-k-zakonu-o-exekucich-snemovnimu-tisku-537

20.2.2014: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuceexekutori-navrh-noveho-zakona-komentare

28.12.2014: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/michaela-vildova-dopis-panu-prezidentovi-o-exekucich

25.2.2016: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekucni-lament

26.2.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/m-vojacekzabiji-nas-exekuce-otevreny-dopis-vedeni-statu

12.3.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-se-vezni-vraceji-do-vezeni

1.7.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novinky-v-exekucich-ve-v4

S exekucemi vážně souvisí: 

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/evropsky-pilir-socialnich-prav-charta-socialnich-prav

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pohled-do-propasti-bezdomovectvi

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/anonymcele-pozadi-vybuchu-panelaku-ve-frenstate-zpusobene-antoninem-blazkem

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/chudoba-kriminalita

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/o-exekutorske-numeromanii-nedostatku-politickych-lidru

Denisa Rohanová  z Cěské asociace povinných ze sjezdu ČSSD: https://www.facebook.com/denisa.rohanova/videos/2303558656336877/ 

Tomáš Hajzler: "Minulý týden v Klášteře jsem se podivoval nad tím, že ze 450 lidí tam má 450 exekucí - mezi nimi i hromada inženýrů a doktorů, tj. žádní negramotní lidé.

Každý den je v ČR zahájeno 1863 nových exekucí a každý desátý dospělý člověk je v exekuci. V desetimiliónovém Česku je 5 milónů aktivních exekucí - mrkněte: http://mapaexekuci.cz

Mám momentálně zkušenost s T-Mobile CZ, díky které - na vlastní kůži - chápu, jak exekuce vznikají.

Měli jsme s touto společností 2 letou smlouvu. 11.9. nám skončila. Od té doby jsme od nich dostali už čtyři další faktury za jakési fiktívní služby. Po každé faktuře tam vždy poctivě telefonujeme a pokaždé se ujišťujeme, že s touto společností už máme společnou pouze minulost. Operátor na call centru nás vždy ubezpečí, že jsme na nule. Do další faktury.

Dnes jsme tam volali znovu. Operátor nám ale řekl, že si o zprávu, že už jim nic půl roku nedlužíme, musíme napsat extra.

Na vysokých školách čtyřech zemí jsem si odseděl víc než by mi bylo milé. Neměl bych být tedy - podle tradičního náhledu - negramotný. Ale na tohle moje vzdělání nestačí. Považuji to za sprosté, ubohé. Píše se rok 2018 nebo 1992?

Zajímalo by mě, kolik lidí tímto šlendriánem jenom T-Mobile nebo podobně vypečený Vodafone CZ (též mám dlouholetou zkušenost) zničily život. Kolik z těch 5 miliónu CZ exekucí jde na vrub našim mobilářům? Víte někdo?

P.S.: Jestli se máme jako společnost pohnout dopředu (a ne jen dozadu), je třeba si tyhle věci nenechávat pro sebe. Je třeba říct DOST! Tohle není v pořádku."

 (Pozn.: Agentury naplno využívají ,,stálé pracoviště,, a tím existenci náhrad - ty se nejen že nedaní, ale nepodléhají ani exekuci... A taky toho, že exekutorům lze beztrestně lhát, protože nemají jak ověřit, jestli jim zaměstnavatel lže... Navíc exxe. ani nic neoověřují,protože proč něco dělat,když korunky chodí samy...)

 

Hudbička:https://www.youtube.com/watch?v=UNpRLAnGnBA    

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství
Klíčová slova: exekuce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  I v naší byť poněkud zpohodlněné, ale (údajně ) plně svobodné současnosti, si přece může každý nesolventní jedinec vyprat klasicky za pomocí valchy. Může samozřejmě a odhodlaně vstoupit do lákadel dluhových pastí a na pračku si vypůjčit, či si jí pořídit na splátky. Ty tam jsou časy, kdy se daly i elektrospotřebiče levně opravit a tím se vůči životnímu prostředí postupovalo ohleduplněji. Dle některých sdělení údajně část výrobců, nechá do do výrobku eufemisticky napsáno, montovat jakási kazítka, aby přístroj zkolaboval, krátce po uplynutí záruční doby a nebyl by dále jakékoliv opravy schopný.  Zkrátka.  Před téměř třiceti lety nám část našich spolubčanů vycinkala návrat kapitalismu a po tuto dobu sklízeme též jeho některé doslova otrávené plody. Heslem této doby se stalo mít pokud možno vše a hned, bez ohledu na to co potom skutečně zaplatíme. V ustavičných iluzích žijící, namyšlené lidstvo podlehlo mámení své sebestřednosti v přírodě, jakož i dosahovaného pokroku, který ho stejně při zvyšujícím se jeho tempu nakonec dovede do záhuby, jestiže se zavčas neskloní v pokoře před jejími všemocnými silami, v jejichž evolučních záměrech, zřejmě nezastává  stejně žádnou větši roli než například mravenci, či jejich k nim poměrně ohleduplní predátoři mravenečníci.

 

 

 

 

amiourful

Máme teď jako civiliuzace upríající nejchudším jakýkioliv přístup k penězům jeden valký malér - praščky se přestaly vyrábět tak, aby vydržely. Já teˇ´d měním už po třech letech a ozval se mi i pán, který  za rok kupoval 3 pračky. Prostě odejde elektronika a náhoradní díly jsou moc drahé. A po dvou letech odcházejí i ložiska uložení bubnu. Opravdu nevím, jak to dělají důchopdci nebo samoživitelky, nebo kterýkoliv  z těch případů, které jsem zde popisovala.  

klokan

   Nám snad toliko dočasně vládnoucí, naprosto zvrhlá garnitura, napřed tedy četné dluhové pasti náboženství konzumu ovčanům nastraží a teprve posléze, když z nich vybrala tučnou kořist,  před nimi ovčany varuje. Tito zvrhlící se pak sami pasujií na demokraty a apoštoly lidství.