Noticka o exekucích

obrazek
18.1.2018 20:49
Teprve nyní vláda před odchodem do demise schválila Pelikánovu novelu insolvenčního zákona, kterou připravoval čtyři roky! Přes řadu nedostatků je stále ještě průlomová. Nyní tedy začne boj o to, aby ji parlament schválil. Občané, jde-li vám o blaho své i svých bližních, mobilizujte!

S velkou parádou to prezentují média: https://www.novinky.cz/ekonomika/460840-vlada-podporila-dluhovou-amnestii.html?source=FBS ale o nic tak velkého, aako by byla dluhová amnestie, se nejedná. Ta se naopak připravuje na Slovensku:  http://tn.nova.cz/clanek/na-slovensku-chteji-lidem-odpustit-dluhy-melo-by-to-byt-i-u-nas.html Někde jsem slyšela, že ve starém Judeji bývala dluhová amnestie každých 7 let. Mnozí trpěli již dost, chceme obojí - zákon o insolvencích  i okamžitou amnestii na vše, co půjde! možná někomu vychází spor spravedlosti s milosrdenstvím tak, že s milosrdenstvím by nebyla spravedlnost, ale proč by měli lidé pro pitomý a bagatelní finanční delikt, jemuž se nedokázal vyhnout, trpět dlouhé roky i se svými rodinnými příslušníky, nikdo nevysvětlí. Ve skutečnosti tak spíše není spravedlnosti, není-li milosrdentví. Tím spíše, když šlo o půjčku s vytvořením kreditů(peněz) z čirého vzduchu naťukáním do počítače. Na ostatní otázky lze odpovědět i takto - ať je člověk jak chce zadlužený, stále platí daně - minimálně při každém svém nákupu. A to složené DPH - ne jen poslednímu v řadě, ale všem ochodníkům v posloupnosti. Polemikao tom, zda má mít člověk právo na prominutí  dluhů či nikoliv:https://archiv.ihned.cz/c1-66128240-polemika-mel-by-mit-clovek-sanci-na-uplne-prominuti-dluhu-ano

O některých záludnostech Pelikánovy předlohy zákona zde: http://www.ceska-justice.cz/2018/01/vlada-schvalila-oddluzovaci-novelu-neni-dluhova-amnestie-vzkazuje-pelikan/

Na serveru Vaše Věc jsem o exekuících zatím publikovala tyto blogy: 

2.3.2012 - rozšiřovaný průběžně: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuce-zrcadlo-spolecnosti

23.7.2012: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pozmenovaci-navrh-senatu-k-zakonu-o-exekucich-snemovnimu-tisku-537

20.2.2014: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuceexekutori-navrh-noveho-zakona-komentare

28.12.2014: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/michaela-vildova-dopis-panu-prezidentovi-o-exekucich

21.4.2015: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pavel-ovcacek-asi-umira-aneb-nekoncici-padesata-leta

25.2.2016: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekucni-lament

26.2.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/m-vojacekzabiji-nas-exekuce-otevreny-dopis-vedeni-statu

12.3.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/proc-se-vezni-vraceji-do-vezeni

1.7.2017: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novinky-v-exekucich-ve-v4

90.7.2018: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/exekuce-se-me-stat-nikdy-nemohlo-0

9.3.2019 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dve-zpravy-nadeje-pro-nektere-exekuovane

24.1.2019  O novém špatné insolvenčním zákonu a o tom, jak se zde exekuční byznys rozvíjel - dvě videa: https://blisty.cz/art/94231-cr-pokracuje-jako-kriminalni-zlodejsky-a-paraziticky-stat.html?fbclid=IwAR1iYf6lXDRvX_6b72CZk8DSuJV74bxsqJlWVJyYfn73ujZuqgE0NdR4woM o to nově shcváleném insolvnnční zákoně Lukáš Musil: "Tak a je to, jsme na dalších mnoho let v prdeli..Hnutí Ano společně s pravicí přehlasovalo Senát a další roky bude tvrdit, jak pomohlo dlužníkům, přestože pro ně neudělali vůbec nic.Jen podmínku 30% ze vstupu posunuli na výstup, takže jediné co se pro dlužníka změní, že za pět let nakrmí 70 tisíci insolvenčního správce.A aby se ujasnilo sociální cítění, levice a kdo co říká a jak potom hlasuje - skoro milion lidí v dluzích posralo také SPD a dokonce i někteří komunisté.I ten kníže z Top09 byl pro senátní verzi, na rozdíl od Pitomia Okamury, který má zatočení s exekutory plný předvolební program a teď jim takhle pomůže."

S exekucemi vážně souvisí: 

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/evropsky-pilir-socialnich-prav-charta-socialnich-prav

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pohled-do-propasti-bezdomovectvi

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/anonymcele-pozadi-vybuchu-panelaku-ve-frenstate-zpusobene-antoninem-blazkem

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/chudoba-kriminalita

a: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/o-exekutorske-numeromanii-nedostatku-politickych-lidru

Denisa Rohanová  z Cěské asociace povinných ze sjezdu ČSSD: https://www.facebook.com/denisa.rohanova/videos/2303558656336877/ 

Tomáš Hajzler: "Minulý týden v Klášteře jsem se podivoval nad tím, že ze 450 lidí tam má 450 exekucí - mezi nimi i hromada inženýrů a doktorů, tj. žádní negramotní lidé.

Každý den je v ČR zahájeno 1863 nových exekucí a každý desátý dospělý člověk je v exekuci. V desetimiliónovém Česku je 5 milónů aktivních exekucí - mrkněte: http://mapaexekuci.cz

Mám momentálně zkušenost s T-Mobile CZ, díky které - na vlastní kůži - chápu, jak exekuce vznikají.

Měli jsme s touto společností 2 letou smlouvu. 11.9. nám skončila. Od té doby jsme od nich dostali už čtyři další faktury za jakési fiktívní služby. Po každé faktuře tam vždy poctivě telefonujeme a pokaždé se ujišťujeme, že s touto společností už máme společnou pouze minulost. Operátor na call centru nás vždy ubezpečí, že jsme na nule. Do další faktury.

Dnes jsme tam volali znovu. Operátor nám ale řekl, že si o zprávu, že už jim nic půl roku nedlužíme, musíme napsat extra.

Na vysokých školách čtyřech zemí jsem si odseděl víc než by mi bylo milé. Neměl bych být tedy - podle tradičního náhledu - negramotný. Ale na tohle moje vzdělání nestačí. Považuji to za sprosté, ubohé. Píše se rok 2018 nebo 1992?

Zajímalo by mě, kolik lidí tímto šlendriánem jenom T-Mobile nebo podobně vypečený Vodafone CZ (též mám dlouholetou zkušenost) zničily život. Kolik z těch 5 miliónu CZ exekucí jde na vrub našim mobilářům? Víte někdo?

P.S.: Jestli se máme jako společnost pohnout dopředu (a ne jen dozadu), je třeba si tyhle věci nenechávat pro sebe. Je třeba říct DOST! Tohle není v pořádku."

 (Pozn.: Agentury naplno využívají ,,stálé pracoviště,, a tím existenci náhrad - ty se nejen že nedaní, ale nepodléhají ani exekuci... A taky toho, že exekutorům lze beztrestně lhát, protože nemají jak ověřit, jestli jim zaměstnavatel lže... Navíc exxe. ani nic neoověřují,protože proč něco dělat,když korunky chodí samy...)

30.4.2018: Exekutorská Camorra: "NÁVRH NOVELY ODDLUŽENÍ: PRÁVNÍCI SOBĚ?

Do návrhu novely tzv.'oddlužení' si právníci zřejmě opět vkládají mechanismy které na oddlužení umožní profitovat právě jim. Co myslíte, proč asi nejvíce diskutují právě tyhle podmínky:

- "ale nutná by byla pravidelná měsíční platba insolvenčnímu správci"

- "Soud by například podle správy insolvenčního správce zjišťoval, jak s ním dlužník komunikoval a zda udělal vše pro to, aby se oddlužil"

Připomeňme si že "odměny" insolvenčnímu správci, exekutorům a advokátům jsou přednostní. Taková právní konstrukce motivuje právníky k zahajování insolvenčních řízení a jejich co možná nejdelšímu trvání, a to i za cenu že věřitel nedostane třeba NIC.

Ano, slyšíte dobře. Třeba nic. Předlužený ale platit bude, vše kromě životního minima (sic!), pět let, sedm let a nebo do doby než soudce podle neurčitých kritérií nazná, že už udělal všechno proto aby své závazky splatil.

A PŘEDNOSTNĚ prosím, přednostně především ty které na něj uvrhli sami právníci. Soukromé zisky té cinknuté justiční mafie.

NOVELA INSOLVENČNÍHO ZÁKONA TAK NEPOMŮŽE předluženým, těm už teď pomůže nejvýš tak nucená emigrace. Pět nebo sedm let života na "existenčním minimu" to stěží kdo vydrží, natožpak třeba rodina s dětmi. A pokud ano, zbude z něj jen vyždímaná troska.

Novela insolvenčního zákona NEPOMŮŽE ani věřitelům, těm pomůže nanejvýš vstřícná dohoda s dlužníkem bez právnické mafie. Jinak slouží oni i jejich pohledávky v celém systému pouze jako záminka pro nemravná palmáre právníků, a hlavně jako motor celého toho rakovinného justičně mafiánského systému.

Novela insolvenčního zákona nakonec POMŮŽE JEN PRÁVNÍKŮM.

Česká justice jeví se být už léta institucí nepoctivou, nemravnou, svévolnou, jánabráchistickou a veskrze NEDŮVĚRYHODNOU. A Poslanecká sněmovna, ta kde tyhle skořápky s paragrafy vymýšlejí a uzákoňují, tak ta Poslanecká sněmovna jakbysmet."

Poslanci ANO navrhují zmírnění osobního bankrotu, Pelikánova novela není motivoační: http://www.ceska-justice.cz/2018/04/poslanci-ano-navrhuji-zmirneni-osobniho-bankrotu-pelikanova-varianta-neni-motivacni/

2.5.2018 Radek Hábl z Úřadu vlády, pověřenec pro exekuce živě: https://xtv.cz/archiv/situace-s-exekucemi-se-nelepsi-nekteri-exekutori-maji-dlouhe-prsty-a-vyhrozuji-lidem-rika-expert-na-dluhy-radek-habl

7.5.2018: Os Waha:"

Tak teď, jak je to v Německu?

Při dluzích, pokud máte obstavený účet, požádáte o odblokování do výše stanovené zákonem a od té chvíle máte možnost z účtu vybrat měsíčně garantovanou částku ve výši cca 1100EUR. Je to o něco málo víc, nevím přesně. 
Tedy srovnání, z účtu v ČR máte právo čerpat jen jednou. A v tom jsou ty rozdíly a dopady na společnost. 

Ano, dluhy se musí platit, ale ne za cenu, že se dlužníci dostanou do větších dluhů, než měli původně."
22.5,2018 Václav Hučík: Nedávno tady různě proběhly diskuse o možnosti absolutního oddlužení, tedy prakticky úplného prominutí dluhů. Spousta lidí tady měla připomínky jako že "dluhy se musí platit" a "na nikoho tady dělat nebudeme". Tyto chytré řečičky vedou především lidé, kteří - o tom jsem zcela přesvědčena - v životě neviděli exekuční příkaz a jeho položky. Tak tady máte jeden exemplární příklad z praxe. Člověk, který je takto postižen, byl před deseti lety odsouzen za trestnou činnost. Trest trval cca rok, devět let je na svobodě a živí se řádně prací, dále netrestán, trest zahlazen. Fakt chce někdo tvrdit, že toto není doživotní otroctví? - a to včetně dopadů na celou rodinu?

Jistina (tedy způsobená škoda)............................. 198 545,00 Kč
Úroky .................................................................... 846 797,14 Kč
Příslušenství ............................................................. 7 944,00 Kč
Odměna exekutora................................................ 158 840,00 Kč
Náhrada hotových výdajů a náhrady
ve smyslu §14 a §15 vyhl. 330/2001 Sb.................... 4 141,98 Kč
DPH .........................................................................34 226,21 Kč
Celkem ............................................................... 1 250 494,33 Kč

III. Dosud bylo v exekučním řízení vymoženo : 554,21.Kč

Tak: a teď jsem zvědavá na ty komenty...

30.1.2019 Zastavení exekuce pro nemajetnost: https://nedvedova.webnode.cz/news/zastaveni-exekuce-pro-nemajetnost/?fbclid=IwAR1ghTzxGTu1dVtllvOhXeISyw26biYPOYYwBjYaNJRhX-OskHj4R3y0zrg

Hudbička:https://www.youtube.com/watch?v=UNpRLAnGnBA    

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: exekuce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  I v naší byť poněkud zpohodlněné, ale (údajně ) plně svobodné současnosti, si přece může každý nesolventní jedinec vyprat klasicky za pomocí valchy. Může samozřejmě a odhodlaně vstoupit do lákadel dluhových pastí a na pračku si vypůjčit, či si jí pořídit na splátky. Ty tam jsou časy, kdy se daly i elektrospotřebiče levně opravit a tím se vůči životnímu prostředí postupovalo ohleduplněji. Dle některých sdělení údajně část výrobců, nechá do do výrobku eufemisticky napsáno, montovat jakási kazítka, aby přístroj zkolaboval, krátce po uplynutí záruční doby a nebyl by dále jakékoliv opravy schopný.  Zkrátka.  Před téměř třiceti lety nám část našich spolubčanů vycinkala návrat kapitalismu a po tuto dobu sklízeme též jeho některé doslova otrávené plody. Heslem této doby se stalo mít pokud možno vše a hned, bez ohledu na to co potom skutečně zaplatíme. V ustavičných iluzích žijící, namyšlené lidstvo podlehlo mámení své sebestřednosti v přírodě, jakož i dosahovaného pokroku, který ho stejně při zvyšujícím se jeho tempu nakonec dovede do záhuby, jestiže se zavčas neskloní v pokoře před jejími všemocnými silami, v jejichž evolučních záměrech, zřejmě nezastává  stejně žádnou větši roli než například mravenci, či jejich k nim poměrně ohleduplní predátoři mravenečníci.

 

 

 

 

amiourful

Máme teď jako civiliuzace upríající nejchudším jakýkioliv přístup k penězům jeden valký malér - praščky se přestaly vyrábět tak, aby vydržely. Já teˇ´d měním už po třech letech a ozval se mi i pán, který  za rok kupoval 3 pračky. Prostě odejde elektronika a náhoradní díly jsou moc drahé. A po dvou letech odcházejí i ložiska uložení bubnu. Opravdu nevím, jak to dělají důchopdci nebo samoživitelky, nebo kterýkoliv  z těch případů, které jsem zde popisovala.  

klokan

   Nám snad toliko dočasně vládnoucí, naprosto zvrhlá garnitura, napřed tedy četné dluhové pasti náboženství konzumu ovčanům nastraží a teprve posléze, když z nich vybrala tučnou kořist,  před nimi ovčany varuje. Tito zvrhlící se pak sami pasujií na demokraty a apoštoly lidství.