Nové zbrojní výdaje USA a potravinové lístky

obrazek
14.2.2018 21:51
Americký prezident již nejen trvá na tom, aby členské státy NATO zvýšily výdaje na zbrojení na 2% HDP, sám jde příkladem, má nový program pro nukleární hlavice a také celkové výdaje na armádu budou větší. Pohříchu na to ušetřil tam, kde to bude bolet někoho jiného - místo potravinových lístků - žebračenek na nákup jídla - formu hotovosti, hodlá potřebným distribuovat krabičky plněné potravinami. Jistěže se najde spousta supů, kteří státu draze prodají, co nepotřebují v kvalitě i množství nevyhovujícím. A také se toho jistě spousta ztratí. Ale kdo by krabičky převažoval, že? Když se dostatečně velkému počtu lidí nedá ani najíst, můžou z toho také být občanské nepokoje, občanská válka. Ale co vlastně, USA s něčím takovým počítají již více než celou dekádu, proto mají připravené FEMA kempy vybavené zásobami umělohmotných rakví.

Zde je část Událostí, která je věnovaná americkému zbrojnímu programu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100214/video/600633 Více jaderných  hlavic, žádá nová jaderná doktrína USA a  plánuje novou scénáře pro použití jaderných hlavic: https://www.democracynow.org/2018/2/5/headlines/new_us_nuclear_policy_calls_for_more_nukes_new_scenarios_when_nukes_could_be_used - mohou být použity kupříkladu po kybernetickém útoku! 

Zde je odkaz na Wikipedické heslo věnované americkým potravinovým lístkům - určeným lidem bez příjmu nebo s velmi nízkým i příjmy v průměrné hodnotě 125 dollarů na osobu měsíčně - aktuálně j pobírá přes 44 milionů Američanů (14% populace),  alespoňm 90 dollarů měsíčně dostává 80% příjemců a přes 16 milionů domácností. !https://en.wikipedia.org/wiki/Supplemental_Nutrition_Assistance_Program Zde se píše také: V pozdních devadesátých létech byl aktualizován program Food Stamp Program, přičemž některé státy postupně zrušily aktuální známky ve prospěch specializovaného systému platebních karet, známého jako Electronic Benefit Transfer (EBT), poskytované soukromými dodavateli. EBT byla zavedena ve všech státech od června 2004. Každý měsíc jsou přínosy potravinových kolků SNAP přímo uloženy na kartě EBT v domácnosti. Domácnosti mohou využívat EBT k placení za potraviny v supermarketech, obchodech s potravinami a jiným maloobchodníkům s potravinami, včetně některých zemědělských trhů.

A zde je originál o tom programu potravinových krabiček: http://fortune.com/2018/02/13/food-stamps-blue-apron-americas-harvest-box/?xid=fortune-amp-fbshare - tento článek je ovšem chvalozpěv, jenž se ohání vysokými nutričnímu hodnotami,  osobně si myslím, že skladba bude většinou tak nestravitelná, jako kombibnace kapusty se sušenkami - a že bude každému zcela lhostejné, zda máte nebo nemýáte kde vařit, či jakou musíte dodržovat dietu.) Trump hodlá uspořit 130 milard dollarů v průběhu 10 let, ročně stojí 70 milard, takže jde o úsporu vyšší, než je jedna sedmina! hodlá tak ušetřit výhodným nakupováním u velkoobchodníků. S vyššími náklady na manipulaci, balení, úschovu a transport a distribuci zjevně  nepočítá.  A to v to nepočítáme, jaké komplikace a komu způsobí to, když se obdaovávaný chudák z jakléhokoliv důvodu rozhodne posunout se od svého odběrního místa jinam.  

A zde je americká střední třída bydlící ve svcýh autech, aneb jak se učitelé, kuchaři a zdravotní sestry vyrovanly se šílenou spekulací na kalifornském nemovitostním trhu: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5212977/Californias-middle-class-homeless-living-parking-lots.html

Je to jen smutný příznak dalšího smutného propadu civlizace. Někam, kde bychom být nechtěli. 

Připomeňme, že USA aktuálně USA rekvalifikují džihádisty ISIS a ISIS ve východní Sýrii a znovu je nasazují jako "demokratické síly" (video): https://www.almasdarnews.com/article/confirmed-us-retrains-isis-isis-like-jihadists-east-syria-re-brands-democratic-forces-video-exclusive/ Americký a zjevně ani izraelský útok na Assadovu armádu v uplyných týdnech nebyl náhoda. Pořád a pořád se pojede masomlejnkem. https://www.novinky.cz/zahranicni/462862-pri-utoku-mezinarodni-koalice-zahynulo-100-spojencu-syrske-vlady.html a  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/463048-nad-syrii-sestrelili-izraelskou-f-16-izrael-pak-podnikl-mohutny-odvetny-utok.html

Hlavně, že po válce bude třeba organizovat rozvojovou pomoc - to je ten případ, kdy se teprve může tz. deep-state - nebo-li stát ve státě, aka reálná moc teprve uplatnit v podobě kontraktorů, kteří rozfrcají státní peníze, pod falešnou záminkou, že pomáhají. Jo, něco dělat budou (pakliže postižený stát máropu či něco, čím může za ty dary do kapes amerických kontraktorů zaplatit.). A také si na to budou do Iráku dovážet balenou vodu, kterou jim tam importuje spřátelená albásnká mafie. 

Trumpův pastor právě prohásil, že Bůh chce, aby Trump šel do války se Severní Koreou! https://www.youtube.com/watch?v=ulyj7Q5Cnks Kromě něj má Trump ještě svou spirituální rádkyni, jež prohlašuje, že oponovat Trumpovi znamená protivit se Bohu:  https://www.youtube.com/watch?v=D5pfr7N8fSo

Myslím, že ještě dodám překlad článku "idiotizace populace jako strategie vládnutí": https://cuartaposicionblog.wordpress.com/2017/12/01/la-idiotizacion-de-la-sociedad-como-estrategia-de-dominacion/ 

*****

 Google překlad článku o novém angažmá džihádistů je  zredigován. 

BEJRÚT, LIBANON (8:00) - Objevily se jasné důkazy, že Spojené státy rekvalifikují džihádistické militanty - většina z nich patřila mezi členy ISIS, jakož i mezi jako bojovníky jiných militantních skupin s ideologií podobnou ISIS - na východě Sýrie a přetváří je v "demokratické síly".

 

Po mnoha a mnoha měsících stížností ruských vojenských a diplomatických úřadů, že americké poradenské síly na východě Sýrie rekvalifikují militanty ISIS a ISIS, video (viz níže), jež  vydalo opoziční mediální oddělení Eirhrates Post v v Deir Ezzor. .

 

Video je ústředním bodem hádanky jinak neurčitých informací, která byla za poslední rok vypuštěna o amerických zpravodajských aktivitách ve východní Sýrii.

 

Mělo by být jasné, že arabští bojovníci na níže uvedeném videu nepatří k samotným syrským demokratickým silám (SDF), ale spíše k méně známým milimetřím, které se nazývají Deir Ezzor Military Council (DMC).

 

DMC síly jsou - na rozdíl od SDF - projektem ministerstva státu USA a centrální zpravodajské agentury oddělený od iniciativ Pentagonu a byrokratických procesů.

 

Síly DMC jsou - na rozdíl od SDF - na výplatních páskách  ministerstvu  (vnitra?) USA a CIA ), což z nich z technického hlediska činí žoldnéře USA spíše než "bojovníky podporované USA" (což by znamenalo pouze vojenskou podporu amerických vojenských agentur).

 

Historie sil DMC před jejich opětovným nasazením pod vlajkou USA je zajímavá. Většina bojovníků DMC spadá do dvou kategorií:

 

Syrští rebelové neboli Eufratské kmeny, kteří se spojili do řad ISIS během převzetí Deir Ezzoru ze strany teroristické skupiny v letech 2013-2014, kteří se později vzdali SDF.

Džihádisté dceřiné společnosti Al-Kajdá Jabhat al-Nusra, která bojovala s vládními silami v Deir Ezzor až do roku 2014 a byla později vyhoštěna z oblasti ISIS (poté, co se odmítla připojit k jiným jednotkám) a pak byla absorbována americkou zpravodajskou službou v Jordánsku.

Také si přečtěte, že džihádistické obrany se zhroutily, protože syrské armádní jednotky zajistily letiště Abu Dhuhour - mapa

Jedná se o "lidi ISIS", které generál Valery Gerasimov náčelník generálního štábu ozbrojených sil Ruska varoval koncem prosince 2017, kdy tvrdil, že více než tisíc ozbrojených ISIS a ISIS podobných militantů bylo vyškoleno a vybaveno americkými poradenskými sílami ve východní Sýrii.

 

Během posledních několika dnů a alespoň jednou předtím zaútočily jednotky DMC na pozici syrské armády a spojeneckých polovojenských skupin v provincii Deir Ezzor bez provokace (nebo jiné obranné záminky) ve městech Khasham a At -Tabiyyah.

 

Jak představiteléSDF tak další koaliční zdroje USA nepředložily žádný důkaz o konfrontačních činnostech DMC a prostým důvodem je to, že za akce DMC není zodpovědná ani SDF (vlastní), ani americká koaliční byrokracie - pouze CIA a ta není povinna zveřejňovat informace o svých projektech.

*****

FEMA rakvičky: https://www.google.cz/search?biw=1024&bih=660&tbm=isch&sa=1&ei=NOiEWs7JN4K00gXb9qT4Bw&q=fema+camps+coffins&oq=fema+camp&gs_l=psy-ab.1.2.0i67k1j0j0i30k1l8.31206.31206.0.34878.1.1.0.0.0.0.86.86.1.1.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.1.85....0.RPlCVcdIcWg#imgrc=lrBFGx0wrx5ghM: 

28.2.2018: Odporný kompro antisyrsko-severokorejské o chemickozbrojaní a jaderné spolupráci, z připravených materiálů a s přímým vstupem sionisty Szántóa: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100228/video/603725 (V blogu Den, kdy se USA přidaly na sranu terorismu je vyjádření US bezpečnostních složek o tom, že není stop o tom, že by Asad kdy použil chemické zbraně.)

3.3.2018 Republikáni  ohlásili plán na drastické škrtání sociálního zabezpečenía   zvyšování věku odchodu do důchodu: http://news.groopspeak.com/republicans-announce-plans-for-drastic-cuts-to-social-security-raise-retirement-age-5/

10.3.2018 USA chtějí umístit u hranic s Ruskem 400 raket globálního systému PRO https://cz.sputniknews.com/svet/201803036889979-usa-rusko-rakety-pro/

24.4.2018 Vláda  USA si letos půjčí skoro trilion dolarů,  o 84%  více než loni: http://www.chicagotribune.com/news/nationworld/politics/ct-spending-debt-analysis-20180203-story.html

5.5.2018 San Francisco prohláeno jedním z nejšpinavějších slumů na světě: https://yournewswire.com/san-francisco-filthiest-slums/

12.6.2018 S výjimkou Nevady v USA dramaticky roste počet sebevražd:https://www.npr.org/sections/health-shots/2018/06/07/617897261/cdc-u-s-suicide-rates-have-climbed-dramatically?utm_campaign=storyshare&utm_source=facebook.com&utm_medium=social

Na jaře 2018 se Donald Trump nechal slyšet, že by rád, aby člneské státy NATO na obranu dávaly ne 2%, nýbržý 4%. 

18.6.2018 Vojenské výdaje právě  bankrotují Ameriku: https://www.mintpressnews.com/military-spending-already-bankrupting-america/237593/ a Trum připravuje i hvězdné války:https://www.cnbc.com/2018/06/18/president-trump-directs-pentagon-defense-department-to-immediately-being-the-process-of-establishing-space-force-as-sixth-military-branch.html

18.6.2018 2,9 bilionů dolrů na sociální dávky bylo uloupeno hlasováním v parlamentu :https://www.socialsecurityworks.org/2018/04/12/politicians-steal-social-security/

21.6.2018 tweet Abby Martin (@AbbyMartin):Bush shodil 70 000 bomb na 5 zemí. Obama shodil 100 000 bomb na 7 zemí, Trump přivedl neviditelnou smrt na nevídanou úroveˇ%n, kdy shodil 44 000 bomb jen za prvnírok.  Je to 121 denně a lidské životy jsou  naším jménem mařeny takto každých 10 minut. @LeeCamp https://t.co/p3c5YvdB7b

21.6.2018 Pentagon se nemůže dopočítat 21 bilionů:  https://www.truthdig.com/articles/the-pentagon-cant-account-for-21-trillion/

27.6.2018  Američtí farmáři se sebevraždí v ohromujících počtech:https://www.cbsnews.com/news/american-farmers-rising-suicide-rates-plummeting-incomes/

5.7.2018 UAA plánují v Evropě rozmístit nové jaderné zbraně: https://cz.sputniknews.com/svet/201807037657807-usa-rozmisteni-zbran-evropa/

17.7.2018 Nová studie ukazuje, že hlad nutí  americé týnejdžry prostituovat za jídlo: https://www.minds.com/blog/view/629809110585450506

14.8.2018 Trump  schválil rekordní  armádní rozpočet: https://news.youradio.cz/tema/americka-armada-bude-jeste-silnejsi-trump-schvalil-rekordni-vojensky-rozpocet-18688

2.9.2018 Jan Přimda: "Jak Amíci volají Boha.....Z toho bude Válka a miliony mrtvých ,


Prezident McKinley vysvětloval skupině metodistických duchovních, proč Spojené státy neponechaly Filipínám nezávislost a místo toho je napadly, takto:

„Celé noci jsem až do půlnoci bloudil chodbami Bílého domu; a nestydím se před vámi, pánové, přiznat, že jsem nejednou padl na kolena a modlil se k všemohoucímu Bohu o osvícení a radu. A jednou v noci jsem pochopil, nevím jak, ale pochopil:

že je nemůžeme vrátit zpět Španělsku, to by bylo zbabělé a hanebné;
že je nemůžeme přenechat Francii nebo Německu, našim obchodním soupeřům na Východě, to by byl špatný obchod a bylo by to ostudné;
že je nemůžeme ponechat samým sobě, nebyli by si schopni sami vládnout a brzy by měli anarchii a bezpráví horší než za Španělska;
a že nám nezbývá nic jiného než všechny Filipínce přijmout a vzdělávat, povznášet, civilizovat a pokřesťanštit je a s Boží milostí pro ně udělat to nejlepší, co můžeme, jakožto pro naše bližní, za které Kristus také zemřel. (přitom Filipíny byly z 99 procent křestnaské ...)

A pak jsem ulehl do postele a usnul. Spal jsem tvrdě. A příštího rána jsem poslal pro vrchního plánovače z ministerstva války, našeho kartografa, a řekl jsem mu, aby přidal Filipíny na mapu Spojených států (ukázal na obrovskou mapu na zdi své pracovny), a tam jsou a pořád zůstanou, dokud jsem já prezidentem!“

Bylo z toho první použití Amerického vynálezu Ostnantého drátu " pro koncentraci běžných civilistů" a 1 mil mrtvých žen a dětí v "křestnaských táborech" za 12 let ...cca 11 proc obyvatel ..

11.11.2018 Bída je v USA čím dál horší: https://www.commondreams.org/views/2018/11/05/evidence-pours-poverty-getting-much-worse-america česky: www.novinky.cz/ekonomika/473863-situace-v-usa-se-zhorsuje-chudi-americane-stale-vice-chudnou.html

29.11.2018 Minimální mzda (cca 7 něco dolarů za hodinu) nepkryje nájem nikde v USA:  https://www.cbsnews.com/news/minimum-wage-doesnt-cover-the-rent-anywhere-in-the-u-s/?fbclid=IwAR3YQ6iozVQwyX_0sd5lBym9TBAKZDs2lgXBQUEfzrDH5sEwey3YITNVOik

3.12.2018 Média ignorují největší balík americké vojenské pomoci v historii - Izraeli: https://israelpalestinenews.org/media-ignore-largest-foreign-military-aid-package-in-us-history/

8.12.2018 : "Zvažte následující statistiky. Průměrný Američan nemůže v případě nouze shromáždit dohromady 500 dolarů. Třetina Američanů si nemůže dovolit jídlo, přístřeší a zdravotní péči. Zdravotní péče o rodinu nyní stojí 28 000 dolarů - asi polovina mediánu příjmu, což je 60 000 dolarů." https://link.medium.com/Bm4Zpzq8rS

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=NJ6ht6AVKVk&index=13&list=PLFybVChVzWY9cbUHH26anWx399FVxeBh7

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.