Novorusko od 22.2.2015

obrazek
22.2.2015 02:21
Minské dohody, jež se nevztahovaly na Děbalcevský kotel, jenž neležel na frontové linii, se začínajínaplňovat, boje s výjimkou občasncých provokací ze strany Ukrajinců utichly. Jen Ukrajina nespěchá se stažením bojové techniky za ochrané pásmo. V Kyjevě teď propagandisticky řeší své hříchy z před roka, postřílení tzv. Nebeské setniny. A přitom to mají všichni před očima - aby nebylo možno snadno prokázat, že se střílelo z budovy obsazené majdanisty, byly poraženy všechny ty krásné vzrostlé stromy, do nichž se zaryly kulky, celá alej, a aby se rekonstrukce ztížila ještě více, junta hned v prvních dnech dosadila do márnice své lidi.V hednom z mých blogů z doby před rokem byla otázka střelce vyřešena. Podívejme se nyní na to, co vlastně představují Minské dohody a proč k nim došlo - a proč je také zbytečné tloui do válečných bubnů, a sledujme Ukrajinu při provádění úustavních změn v intencích Minských dohod, její rekonstrukci ekonomiky a společnosti. Sledujme hlavně Novorusko. Blog bude opět, jako tři poslední, každý den doplňován o nové události. 23.2. si ruskojazyšné obyvatelstvo všude na světě připomnělo výročí osvobození Sovětského svazu.Minimální plat na Ukrajině nepřekračuje dnes 43 USD měsíčně. Dokonce v takových zemích jako je Zambie, Gambie, Bangladéš, dostávají lidé víc - 51 dolarů.

U této rekonstrukce Minských dohod zapomenete i dýchat, jak je strhující: http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-10-2-17-2-2015/

Některé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že podstata věci nespadá do okruhu našich pojmů.
LEVA-NET.WEBNODE.CZ

Výsledky ročních bojů:

1. Vznikla silná a bojeschopná armáda Novoruska
2. Kyjev prohrál dvě klíčové bitvy – o Doněcké letiště a o Děbalcevo.
3. Těžkopádná ukrajinská armáda není schopná efektivních bojových akcí.
4. Ukrajinská armáda nemá jednotné velení.
5. Absolutní absence vysoce přesných zbraní. U domobrany neudivuje, u ukrajinské armády je to poněkud divné.
6. Ze tří druhů ozbrojených sil se bojů aktivně účastní pouze pěchotní vojska. Například stíhací letectvo nebo bojové vrtulníky vůbec nebyly použity. Důvodem jsou mohutné ztráty v první fázi války díky účinné protiletecké obraně domobrany
7. V poslední fázi války ukrajinská armáda ztratila poslední vzory obrněné techniky. Charkovský výrobce nestíhal vyrábět další.
8. Kyjev prohrál informační válku. Svou propagandu prováděl vyloženě amatérsky. Nejviditelnější to bylo na sporech o velikosti utrpěných ztrát.

*****

Neděle, 22.2.2015 – ráno a dopoledne:

Vzpoura Kolomojského batalionů povede ke vzniku třetí „lidové republiky“, říká ukrajinský politolog Pogrebinskij. Paralelní Generální štáb v Děpropetrovsku se může stát předehrou k vytvoření třetí národní republik pod záštitou oligarchy a dněpropetrovského gubernátora Igora Kolomojského.

Kyjev a vzbouřené republiky si vyměnili dvě stovky zajatců. Jeden voják ATO se odmítl vrátit na Ukrajinu.Doněcká republika odevzdala 37 a jeden se odmítl vrátit, u Ukrajiny obdrželi 36 zajatců. Luganská republika odevzdala 103 vojáků a od Ukrajiny dostali 16 lidí.

Kyjev se zlobí v souvislosti s cestou poslanců Bundestagu (za stranu „Die Linke) do Doněcka a setkáním s šéfem Doněcké republiky Zacharčenkem. Velvyslanectví Ukrajiny v Berlíně adresovalo protestní nótu německému ministerstvu zahraničí.

Personál První vojenské nemocnice v Doněcku se bez ohledu na politické rozdíly nesmírně obětavou prací snaží pomáhat lidem.

Část 6. roty z Luganské republiky, jejímž velitelem je „Granit“ se po mnohadenním pobytu na válečných pozicích právě vrátil do svých odpočinkových pozic.

V Kyjevském tisku se otevřeně vyjádřili, že už nepočítají s návratem Luganska a Doněcka. Přední kyjevský list „Zerkalo neděli“ (Zrcadlo týdne) jako první otevřeně promluvil o tom, že je čas přiznat ztrátu Donbasu. Prý by bylo příliš drahé obnovovat to, co bylo válkou zničeno.

Nikita Michalkov che zorganizovat v Doněcku promítání filmu „Solněčnyj udar“ (Úžeh) s hlavní představitelkou narozenou v Donbasu. Ve filmu vystupuje mnoho pro diváky neznámých herců. Ale Viktorija Solovjova budí zvláštní zájem. Její rodiště Torez bylo za trvání nezávislé Ukrajiny považováno za depresivní město, ale ukázalo se jako bohaté na talenty.

Hlavní úsilí trestních jednotek ukrajinské armády ve dnech 20. až 22. února bylo zaměřeno na obnovu bojeschopnosti a udržení hranic, na které byly vytlačeny.

Děbalcevský kotel: Zločinné příkazy ukrajinských generálů. Přiznání ukrajinského velitele: „ Ústup ukrajinských vojsk z oblasti Děbalceva nebyl organizovaný, jak se snaží tvrdit v Kyjevě“.

Domobrana začistila kotel. Nacisté byli donuceni všechno nechat na místě a utíkat. Mnoho se jich vydalo do zajetí.

Státní převrat v Kyjevě byl řízen ze zahraničí, říká bývalý premiér Ukrajiny Azarov. Scénář státního převratu, který se odehrál na Ukrajině před rokem, nebyl vytvořen opozičními silami v Kyjevě, ale velvyslanectvím USA.

Vláda Doněcké republiky je připravena předat zajaté vojáky šéfovi „Ukrajinského výboru“ Viktoru Medvedčukovi. Domobrana nemá informace, že by ukrajinská armáda stahovala bojovou techniku.

Neděle, 22.2.2015 – podvečer:

Silnice smrti: Neúspěšný pokus okupantů uniknout z kotle v Děbalcevu. Skupina nezákonných ozbrojených formací Ukrajiny se pokusila uniknout z Děbalcevského kotle se zbraněmi a technikou. Tento pokus byl odražen domobranou Donbasu.

Uzavřené hranice. Rusky už nejsou vpouštěny na Ukrajinu bez notářsky ověřeného pozvání. Ukrajina, která uzavřela více než dvacet hraničních přechodů na hranici s Ruskem, jak se ukázalo, zavedla ještě doplňková omezení pro vpouštění žen do země.

Semenčenko oficiálně zažádal o propuštění z Národní gardy. Podle oznámení tiskové služby batalionu je pro Semenčenka příliš složitým úkolem skloubit práci poslance a velitele. Později se ukázalo, že jeho stránka byla napadena hackery. Semenčenko zůstává velitelem batalionu.

Do Kyjeva byly údajně přepraveny pozůstatky 76. Pskovské výsadkářské divize Ruské federace zničené u Děbalceva. Do Kyjeva byla dopravena vojenská technika ze zóny trestních operací v Donbasu. Ukrajinští vojáci a politici tvrdí svým občanům, že to jsou ruské zbraně, které ukrajinská armáda ukořistila v těžkých bojích. Očití svědkové tvrdí, že jsou to pozůstatky 76. výsadkářské divize Ruské federace.

Górlovka, Makejevka a Doněck jsou ostřelovány ukrajinskými okupanty. Palba je vedena ze směru od Avdějevky.

Domobranci odvážejí ukořistěnou techniku od Děbalceva. Bojujeme za ideu, oni za peníze. Proto se jim nikdy nepodaří nad námi zvítězit. Pravda je na naší straně.

Během „Přehlídky důstojnosti“ v Charkově došlo k výbuchu. Tři lidé zahynuli. K výbuchu došlo, když se formoval průvod, aby vyrazil od Paláce sportu na Náměstí Ústavy, kde měla proběhnout panychida za vojáky padlé v „Antiteroristické operaci“.

Novorusko je nádherná země. Graham Phillips odpověděl na doporučení britského ministerstva zahraničí, aby opustil Donbas. Britský novinář, který objasňuje události v Donbasu, prohlásil, že Novorusko považuje za nádhernou zemi a že se stydí za postoje Londýna ve vztahu ke konfliktu v tomto regionu.

Kyjev se chystá na plnohodnotnou válku proti jaderné velmoci. Zástupce šéfa ministerstva zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko 21. února prohlásil, že Kyjev požádal Kanadu, aby dodala seriózní válečnou výzbroj a vycvičila ukrajinské vojáka.

Včera u Mariupolu proběhly dva boje. V obci Širokino byl zabit jeden ozbrojenec Azovu, pět jich bylo raněno. Dobrovolnický prapor „Azov“ hlásí sedm útoků na Širokino během 21. února.

Děbalcevo po „kotli“. Lokální boje kolem města, není voda, plyna ani elektřina, ale zato mají misi OBSE, která se tomu všemu diví... Podle odhadů vojenského velení Doněcké republiky ke dni 21. února zůstává na území děbalcevského kotle až 500 ukrajinských ozbrojenců.

Tanky, dělostřelectvo a minomety okupantů devětkrát porušily režim klidu zbraní. Nehledě na dosažené úmluvy fašisté pokračují v porušování vyhlášeného režimu přerušení palby.

Něco mezi výstavkou úspěchů a groteskou: Porošenko vodí na výstavku „důkazů ruské agrese“ zahraniční hosty. Porošenko ukázal evropským státníkům nové „důkazy o agresi ruských vojsk na území Ukrajiny“ - včetně válečné techniky a dokladů.

Jaceňuk prohlásil, že radikálové se vymkli kontrole. Příjmení Zacharčenko lze najít na černé listině někdejších úředníků Janukovyčovy administrativy, kteří mají zakázaný vstup na území Evropy, USA a Kanady.

Výsledky příměří: Doněck je neustále ostřelován, v Arťomovsku řádí ukrajinští vojáci,kteří se zachránili z Děbalceva. Města Doněcké republiky jsou znovu ostřelována, i když už ne tak intenzivně jako před pár týdny.

Neděle, 22.2.2015 – večer:

Prezidentovi Polska se zželelo Porošenka. Také chce mírovou misi OSN v Donbasu... Během setkání Porošenko a Komorowski projednali i aktivizaci spolupráce mezi Kyjevem a Varšavou v oblasti energetiky a obrany.

V Děbalcevu pokračuje výměna zajatců. Některým se to válčení asi zajídalo. Kam zmizelo 1.500 ukrajinských vojáků považovaných dnes za nezvěstné?

Vojáci ukrajinské armády porušili příměří v Górlovce. Do palby se dostali i dopisovatelé z Ruské federace. Ozbrojené skupiny, nad kterými nemá Kyjev kontrolu,pravidelně zahajují střelbu na pozice domobrany.

Trpké vystřízlivění: Hrdinové Majdanu utíkají z Ukrajiny po tisících, legálně i nelegálně a s návratem nepočítají. Ukrajinci, kteří se účastnili Euromajdanu, se dnes snaží opustit zemi, jelikož nevidí svou budoucnost v rozvráceném státě. Neočekávali, že následky státního převratu budou takové...

V Mariupolu a Charkově zakázaly oslavy Dne obránců vlasti. Vládnoucí junta zakazuje na Ukrajině slavit 23.. únor jako Den obránce vlasti s odůvodněním, že je to protiukrajinský svátek. Navíc je „ruský“ a „sovětský“...

Bohatá děbalcevská kořist domobrany: obrněná technika, dělostřelectvo a mnoho dalšího. Všechno, co bylo možné odvézt nebo co se po vlastní ose dokázalo přepravit, bylo přesunuto na základnu.

Juna zavedla v Charkově nejvyšší úroveň teroristické hrozby a zahájila realizaci „Antiteroristické operace“.

Na dnešním setkání s prezidentem Polska Porošenko prohlásil, že tajné služby Ukrajiny odvrátily teroristický čin v Oděse. Prezident Komorowski vyjádřil solidaritu s lidem Ukrajiny, odhodlaně bojujícím za svou nezávislost.

Britský instruktor: Polovina obětí z řad ukrajinské armády zemřela během konfliktu v Donbasu na následky ostřelování z vlastních řad.. Ukrajinská armáda je špatně vybavená a neumí bojovat – neumí zacházet se zbraněmi.

Ve Lvově byl při potyčce na nože zraněn pracovník Ukrajinské bezpečnostní služby a asistent gubernátora. V noci na 22. února v centru Lvova došlo k potyčce za použití nožů s účastí osob z Kyjeva, Oděsy a Černigovské oblasti. Výsledkem je, že pracovník SBU a státní úředník byli převezeni do nemocnice s těžkými zraněními.

Bývalý vrchní velitel NATO v Evropě Wessley Clark k informacím o Děbalcevu: Mým zdrojem jsou vojenští šéfové v Kyjevě. Připomeňme si, že generál tvrdil, jak ukrajinská vojska mohla uhájit Děbalcevo, kdyby disponovala moderními americkými a jinými západními zbraněmi...

Ukrajinská armáda devětadvacetkrát za 24 hodin ostřelovala obce Doněcké republiky.

Avakovův poradce: Evropa vyhlásila tiché embargo na dodávky zbraní Kyjevu.Budeme tedy hledat dodavatele na Blízkém východě. Kyjev musí udělat vše potřebné, aby zahájil zbrojní výrobu a našel vhodné dodavatele zbraní v zahraničí, píše na své facebookové stránce poradce šéfa ukrajinského ministerstva vnitra Anton Geraščenko.

Špatné zkušenosti důchodců,kteří se pokusili získat penzi v podmínkách ekonomické blokády ze strany Kyjeva. Obyvatel Leninské čtvrti Doněcka důchodce Vitalij Davidčenko, jakož i mnoho dalších jeho kolegů v neštěstí se fiktivně přestěhovali do Záporožské oblasti. Aby dostal své dlužné peníze za pět měsíců zpětně, musel několik dní nocovat na nádraží, protože jeho bankovní karta měla limit 500 hřiven.

V Charkově byla vyhlášena „Antiteroristická operace podobná jako v Doněcké a Luganské oblasti. Ukrajinské tajné služby sdělují, že za dnešním teroristickým aktem v Charkově stojí Moskva a že se její vyšetřování bude ubírat po této stopě.

Charkovský básník a veřejný činitel učinil Filipp Ekozjanc vydal prohlášení, že dnešní teroristický akt v Charkově nesouvisí s „Charkovskými partyzány“. 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/23/ukrajinska-svodka-ze-dne-22-02-2015/ 

 

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-22-2-2015/

Pondělí, 23.2.2015 - ráno a dopoledne:

Výročí Majdanu: Dva sny, které se splnily. Majdan byl neobyčejná revoluce. Dva sny se splnily, ale trochu jinak, neočekávaným způsobem: Hesly byly "nezávislost" a "konec impéria". Ve skutečnosti měly tyto cíle nakonec opačné znaménko – Nastal konec ukrajinského etnického impéria a nezávislost na svých atlantických partnerech získalo Rusko.

První tanky Armata získá ruská armáda už v únoru. Budou představeny na Přehlídce vítězství 2015. Na bázi Armata bude vytvořen základní bojový tank, těžké bojové vozidlo pěchoty a podpůrné bojové vozidlo pro tanky.

Ukrajinské tajné služby zveřejnila video se zadržením lidí, kteří jsou obviňováni z výbuchu v Charkově. Byl jim zabaven plamenomet. V Charkově byl zaveden nejvyšší stupeň teroristické hrozby.

Zbraně válečných zrůd: Ukrajina plánuje spouštění dvou televizních kanálů – zahraničního vysílání a Ukrajinských tajných služeb. Plán bude realizován velmi rychle: Ukraine Tomorrow už za měsíc, a Vojenský kanál za dva měsíce.

Manželky domobranců přivezly bojovníkům Luganské republiky bliny (lívance) přímo na frontu. Nakrmily vojáky pirožky a bliny s tvarohem, masem, medem, zavařeninou a smetanou a přivezli jim i domácí mléko přímo do zákopů.

Šéf Doněcké republiky poblahopřál obráncům Novoruska k svátku Obránců vlasti. Zacharčenko zdůraznil, že Doněcká země s pyšní odvahou a hrdinstvím svých vojáků, kteří se účastnili Velké vlastenecké války, v Afghánského konfliktu a posledních bojů za svobodu a nezávislost Donbasu.

Viktorija Šilova: Nejsem a nikdy jsem nebyla Ljaškovou sestrou. Je to parchant, spodina a šašek. Ljaško už dříve přiznal, že jeho sestra bojuje se zbraní v ruce na straně „teroristů“ v Lugansku.

Předběžné výsledky: Jaké jsou perspektivy pro rozhodující úder armády Novoruska. Obyvatelé Avdějevky, Mariupolu, Kramatorska, Slavjanska a dalších měst někdejší Doněcké oblasti čekají na osvobození ze spárů ukrajinských ozbrojených sil.

Byl zahájen Veliký půst. Dnešek je pro pravoslavné „Čistým pondělím“.

Národní garda zbavila Semenčenka velení batalionu Donbass už loni. V poslední době se ve sdělovacích prostředcích objevují lživá prohlášení o průběhu vojenské služby v záloze majora Semjona Semenčenka v Národní gardě Ukrajiny.

Zvláštní jednotky Doněcké republiky. Hon na diverzanty a boje za Novorusko. Zvláštní jednotky jdou do boje vždy jako první. Spolu s bojovníky vyrazil na frontu i novinář.

V oficiálních zprávách se objevil vtip o Jennifer Psaki. Byl jí položen dotaz: „Je známo, že jste těhotná. Kdo je otcem Vašeho budoucího dítěte?“ – Odpověď: „Hned zaběhnu do kanceláře a upřesním to.“

Pondělí, 23.2.2015 – odpoledne a podvečer:

Okupanti nestahují techniku, obnovují bojeschopnost, doplňují zásoby munice a provádějí aktivní diverzní a průzkumnou činnost.

V Nejvyšší radě je naléhavě potřeba psychiatr. Symptomy jsou očividné: Poslankyně Rady Irina Lucenko prohlásila, že teroristický akt v Charkově organizoval Putin.

Francouzský deník Le Monde informuje o tom, jak Kyjev ztratil Děbalcevo. „Jste obklíčeni, co budete dělat?“ ptal se neustále Putin. „Ne, nejsme obklíčeni“, zapíral Porošenko...

Po demontáži sochy sovětského vojína ve Lvovské oblasti sundali i bystu Kutuzova. Místo ní bude ve městě Brody stát památní hrdinů Majdanu.

Obama: „Miluju Ameriku i s jejími idioty...“ Ve svém projevu k Američanům prezident Obama prohlásil, že má rád dokonce i hloupé Američany, kteří se chovají jako klauni. Přiznal, že je v zemi takových spousta...

V Záporoží v Aleji Slávy proběhla ohlášená akce organizovaná komunisty, kteří si připomínají 23. únor jako Den obránců vlasti. Na demonstraci proběhly srážky mezi stoupenci a odpůrci oslav tohoto svátku.

Ukrajinské tajné služby zadržely „teroristy“ z Charkova na druhé polokouli? „Možná tu něco nechápu, ale v 15:30 taková tma v ulicích Charkova rozhodně není. Jestli byli zadrženi 21. února, pak proč nezabránili teroristickému aktu? A pokud je zadrželi 22. února, nejspíš to bylo na druhé polokouli...

V důsledku porážky ukrajinské armády u Děbalceva vítězové získali ohromné množství zbraní, techniky a munice.

Britský premiér požadoval od MI5, aby našli v Londýně ruské rozvědčíky. Premiér Velké Británie Cameron oznámil změnu politiky ohledně ruských rozvědčíků a přikázal zesílit pozorování agentů v ulicích Londýna za účelem boje s potenciální hrozbou pro národní bezpečnost.

Důstojník zvláštních jednotek říká: Když jsme si přečetli, že jsme vyházeli jakýmsi koridorem a že žádný kotel vlastně neexistoval, takřka k žádným ztrátám nedošlo, tak jsme se poprvé za celý týden od srdce zasmáli. To nejsmutnější je, že nebyla stanovena mapa a trasa ústupu. Kdyby takovou mapku trasy před ústupem dostal každý voják, bylo možno se vyhnout mnoha ztrátám.

Zítra bude na Doněckém letišti zahájeno vyprošťování těl ukrajinských vojáků zpod trosek. Na 24. až 25. února jsou na území Doněckého letiště naplánovány práce s použitím zvláštní techniky s cílem evakuace těl mrtvých ukrajinských vojáků. Oznámil to zástupce velitele korpusu Ministerstva obrany Doněcké republiky Eduard Basurin.

Podle údajů z odposlechů bezdrátové komunikace bojovníci Národní gardy vyvolali ozbrojené konflikty u obce Širokino. Kromě toho se velitelé dvou ukrajinských jednotek pohádali během oslav výročí Majdanu.

Další negativní rekord: 33 hřiven za dolar na mezibankovním trhu. Kurs dolaru pokračuje v prudkém růstu.

Polský ministr zahraničí: Polsko není ochotno posílat své vojáky do mírových mísí na Ukrajinu.

Za posledních 24 hodin byl Doněck osmkrát ostřelován okupanty.

Počet obětí výbuchu v Charkově dosáhl tří osob. 23. února zemřel v Charkovské nemocnici patnáctiletý chlapec,který utrpěl zranění v důsledku výbuchu při pochodu v Charkově.

Francie, Velká Británie a USA jsou povinny dodat Ukrajině zbraně, říká poslanec europarlamentu. Podle názoru Sariusz-Volského Rusko nevyužilo šance na příměří podle dohod z Minska, separatisté se pokoušejí probít si cestu na Krym přes Mariupol, proto je načase mluvit o přísných sankcích a dodávkách zbraní.

V Doněcku ukrajinské granáty poškodily tři uzlové plynovody v Kujbyševském, Petrovském a Leninském okrsku. Havárie byly zlikvidovány, sdělila správa plynařů ve městě.

Ve zničeném a vykradeném Děbalcevě s negativními emocemi vzpomínají na „ukrajinské osvoboditele“. Město teď kontroluje domobrana, ale o mírovém životě se ještě zdaleka mluvit nedá.

Britský školitel: Polovina ukrajinských vojáků zahynula v důsledku absolutní neschopnosti ukrajinské armády.

V pondělí na oficiálních stránkách prezidenta Ukrajiny se objevila výzva Petra Porošenka k občanům Krymu, ve které tvrdí, že dříve či později se Krym vrátí pod správu Ukrajiny. Šéf Krymu slíbil, že bude Porošenka soudit soud.

Okolí Mariupolu 23. února: Okupanti ostřelují pozice domobrany z tanků a minometů.

Sumy: Bojovníci „Pravého sektoru“ sebrali občance Ruska z auta Svatojiřskou stuhu a spálili ji. Auto bylo zaparkováno v ulici Petropavlovské poblíž kanceláře oblastní organizace Strany regionů. Když procházel kolem smuteční průvod, doprovázející na poslední cestě bojovníka trestního praporu Azov Igora Golčenka.

V Děbalcevu našli v krytech po ukrajinské armádě drogy, falešné doklady a náhradní uniformu. Na každé pozici, v každém opevněném místě a v každém krytu ukrajinské armády, které byly rozmístěny v zóně bojů u Děbalceva, domobranci nacházejí krabice narkotických preparátů.

U Mariupolu se převrátilo nákladní auto s ukrajinskými vojáky. Tři z nich nepřežili. Podle svědků měl řidič problémy s řízením.

Po výbuchu chtějí v Charkovské státní správě zakázat hromadné akce ve městě. Toto rozhodnutí má padnou v nejbližších dnech.

Kyjev blokuje dodávky potravin na Donbas. Z obchodů mizí nejběžnější výrobky.Zůstává pouze drahé zboží. Zástupce předsedy Lidové rady Doněcké republiky Denis Pušilin prohlásil, že kyjevská vláda pokračuje v blokování dodávek potravin na Donbas.

Za Novorusko bojují desítky francouzských dobrovolníků. Jsou to bojovníci Odporu (Soprotivlenije), stejně jako jejich dědové během Druhé světové války. 

Pondělí, 23.2.2015 – večer:

Ukrajina ztrácí cenu. 23. února cena ukrajinských státních obligací spadla na historické minimum. Nyní se obchodují za 40 centů za dolar.

Nehledě na režim klidu zbraní situace v Širokinu zůstává napjatá. Okupanti ostřelovali Širokino a zničili obytný dům. Odvetnou palbou byla zničena dvě obrněná vozidla.

Porošenko dokazoval přítomnost ruských vojsk na území Ukrajiny známkou ruské zpravodajské služby FSB starou 11 let.

Ukrajinští „patrioti“ jsou v oku: Letos je Ukrajina povinna splatit Rusku víc peněz než bude schopna vydat na armádu. V roce 2015 bude Ukrajina muset vyplatit 3 mld. dolarů dluhu za euroobligace.

Kolomojskij vyžírá Ukrajinu. V roce 2014 se extrémně zrychlil proces likvidace malého a středního podnikání na Ukrajině skupinou nenasytných oligarchů.

Velitelé Givi a Motorola poblahopřáli domobraně k Svátku obránců vlasti. Zdůraznili, že za poslední rok slovní spojení „obránce vlasti“ získalo v Donbasu nový smysl.

Ve městě Krivoj Rog v Dněpropetrovské oblasti vybuchl granát ve 4. patře mnohopodlažního domu. V bytě zahynul obyvatel narozený v roce 1989.

Domobranci vyčítají zajatým ukrajinským vojákům: „Za 2.700 hřiven jsi přišel zabíjet civilní obyvatele?“ Další svědectví o zločinech, kterých se dopouštějí vojáci pod velením Kyjeva.

Armáda Doněcké republiky vstoupila do Pavlopole a Piščevika. Vytlačili odtamtud okupanty, kteří využili zostření situace kolem Děbalceva a vztyčili své vlajky v těchto obcích.

Na Ukrajině byl vyhlášen nábor do informačních vojsk, která mají „vpálit rány do vědomí nepřítele“. V pondělí 23. února zahájila činnost ukrajinská speciální internetová stránka, která nabírá dobrovolníky, ochotné vést informační válku s nepřáteli politiky nynější kyjevské vlády.

Přehlídkou zla nazvaly ukrajinské sdělovací prostředky svátek na počest Dne obránců vlasti v obci Roveňky v Luganské oblasti. Byla použita vojenská technika, vojenské jednotky města, které se doslova v týž okamžik vracely z fronty.

Prezident Ruska poskytl rozsáhlé interview „Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti“ o událostech kolem Krymu, Novoruska a Ukrajiny.

Americký sportovec Jeff Monson věnoval svůj honorář za zápas s Vladimirem Něpočatovem dětem v Donbasu.

Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka a pozice domobrany v okolí letiště. Armáda Doněcké republiky sestřelila bezpilotní letadlo ukrajinské armády. Ukrajinští vojáci se snažili zmařit oslavu svátku tím, že ve stejný okamžik uskutečnili minometné ostřelování pozic domobrany kolem letiště z okupované Avdějevky.

Doněcká republika. USA už zahájily rozsáhlé dodávky zbraní Kyjevu. Alexandr Zacharčenko prohlásil, že Ukrajina přisouvá vojenskou techniku k zóně konfliktu a podle něho může obnovit bojové akce na přelomu března a dubna.

Podle stavu z 23. února stáhly Doněcká a Luganská republika více než 30 jednotek těžkých zbraní. Podle slov Basurina byly v předstihu staženy dělostřelecké systémy velkých ráží a raketomety z okolí Dokučajevska, Górlovky a Tělmanova.

Moji nepřátelé jsou prezident a poslanci. Lstiví a lační rozdupali můj sen a ničí ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny. Pronikavý pohled do reforem ukrajinské medicíny z dílny gruzínského ministra Kvitašviliho poskytl psychiatr S. Gluzman, někdejší politický vězeň, disident, veřejný činitel a výkonný tajemník Asociace ukrajinských psychiatrů.

V Doněcku bylo během svátečních akcí zahájeno ostřelování města. Drnčí okenní tabule, lidé se uchylují do sklepů...

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/24/ukrajinska-svodka-ze-dne-23-02-2015/ 

Úterý 24.2.2015 – ráno a přes den:

Schengenský prostor je pro Ukrajince čím dál méně dostupný. Pád kursu národní měny činí Schengenský prostor pro ukrajinské občany čím dál méně dostupným. Jestli pro obdržení víza byl dříve požadován příjem 3.000 až 4.000 hřiven měsíčně, dnes se požaduje 9.500 až 12.000 hřiven.

Geniální nápad Ukrajinských tajných služeb: 8 let za příspěvek na sociálních sítích. Vyšetřovatelé ukrajinských tajných služeb zahajují trestní stíhání za zveřejnění výzev k maření mobilizace v sociálních sítích.

Národní banka Ukrajiny pohřbívá hřivnu. Bylo přijato rozhodnutí zastavit poskytování úvěrů v ukrajinské měně, které by byly použity na nákup zahraniční měny. Oznámila to šéfka Národní banky Valerija Gontarevová.

V průběhu kulatého stolu v Kyjevě darovali ruští opozičníci krev pro ukrajinské vojáky. Dojmy z konference Daniila Kocjubinského, nepokrytého příznivce oddělení Petrohradu od Ruska a následný rozpad země nutí člověka zamyslet se nad zdravým rozumem ukrajinských politiků a expertů.

Situace v Doněcké a Luganské republice zůstává napjatá, ukrajinská armáda pokračovala v ostřelování a diverzních a výzvědných akcích.

Šestnáctá kolona z Ruska s humanitární pomocí pro Donbas vyjela do Rostovské oblasti. V Rostovské oblasti se ke kamionům připojí auta z dalších ruských oblastí.

Zatímco účastníci vzpomínkových akcí rituálně oplakávali Nebeskou setninu, Porošenko se dusil smíchy. Chechtal se v průběhu vzpomínkové modlitby za oběti euromajdanu.

Lavróv přijel do Paříže kvůli účasti na schůzce Normandské čtyřky. Tato schůzka se stane prvním setkáním ministrů po dosažení Minských dohod těmito čtyřmi státníky.

Děbalcevo: Nalezená příručka ukrajinské armády byla vytvořena na základě materiál NATO. Z toho je zřejmé, o čí válečnou zkušenost se opírá ukrajinská armáda.

Rusko bude nuceno reagovat, pokud Spojené státy zahájí dodávky na Ukrajinu. Toto prohlášení učinil zástupce ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov v reakci na Klimkinovu žádost o dodávky moderních zbraní na Ukrajinu.

Bude-li zítra válka. Kdo ze spojenců Kyjeva bude ochoten přijímat uprchlíky? Tento zajímavý experiment provedl ukrajinská internetová společnost Korrespondent.net.

Tusk Komorowski jsou s banderovci! Tak ať tam i zůstanou. Takto Poláci reagovali na účast polských politiků v průvodu v Kyjevě.

Ženisté Doněcké republiky zneškodnili za 24 hodin v Uglegorsku více než 12 min a granátů. Kromě toho byl zneškodněn i jeden granát na území Doněcka.

Kyjev uzavře nebe pro Podněstří a zablokuje ruskou skupinu v této separatistické republice. Blokáda splňuje všechny atributy vyhlášení války Rusku, myslí si experti.

V Charkově propustili ze služby kapitánku policie za blahopřání kolektivu ke dní obránců vlasti. Spolupracovnici policie odvolali poté, co poblahopřála v pondělí mužskému kolektivu ke Dni obránců vlasti. Oznámil to poradce ministra vnitra Anton Geraščenko.

Doněcká republika zahájila komplexní stahování těžkých zbraní. Za složité situace stáhli před stanoveným termínem už více než 30 jednotek těžkých zbraní.

Strelkov pro srbský deník Pečat: Pokud si lidé přejí vznik Novoruska a věří v něj, pak se to dříve nebo později splní.

Okupanti pokračují v porušování příměří za použití tanků, minometů a dělostřelectva. Nehledě na pokračující provokace ze strany ukrajinské armády domobrana palbu neopětuje.

Die Zeit: Evropa zachrání Kyjev, pokud uzná Novorusko. Rusko zcela jistě dostane pod kontrolu celou Ukrajinu,pokud Evropa nepřizná, že Krym a lidové republiky Doněcka a Luganska už nepatří Kyjevu.

Komunikací pomocí zpráv SMS mezi gubernátorem Oděské oblasti o korupci na celnici ze zabývá prokuratura Kyjeva. Kyjevská prokuratura zahájila trestní stíhání po zveřejnění komunikace lidového poslance Vitalije Chomutynnika a šéfa Oděské oblasti Igora Palici.

Svět se nachází na prahu rozsáhlé dluhové krize. Vyspělé země se stále hlouběji propadají do dluhové propasti. Ve většině zemí po měr státního zadlužení k HDP oproti roku 23008 vzrostl.

Naftogaz Ukrajiny nezaplatil zálohy za ruský plyn. Situace může vyústit až k úplnému přerušení dodávek, a to už za dva dny.

Vojenský expert Vladislav Šurygin: Rusko předvedlo, že skvěle ovládá metody netradiční války. USA neopustí svůj záměr na Ukrajině. Jen změní taktiku. Protože vojenskou cestou se Donbas zadusit nepodařilo.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajinští vojáci desetkrát za noc porušili režim klidu zbraní.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Kyjev doposud nezahájil stahování těžkých zbraní z frontové linie.

„Králík“ (Arsenij Jaceňuk) se rozhodl vyhnat vedení daňové a celní služby. Odstavil vedení daňové služby a celní správy na dobu vyšetřování s poukazem na to, že není spokojen s prací těchto služeb. Podobná rozhodnutí budou následovat ve vztahu k tajným službám, ministerstvu vnitra a státní správě.

V Paříži se Ukrajina pokusí změnit minský plán. Politolog Alexandr Michajlenko je přesvědčen, že oficiální Kyjev na setkání normandské čtyřky bude požadovat co nejrychlejší vstup mírových jednotek na Donbas.

V centru Prahy proběhla akce „Svobodu Donbasu“. Na Václavském náměstí,kde tradičně probíhají významné společenské a politické akce, se sešlo několik desítek aktivistů, aby upoutali pozornost evropské veřejnosti na zločiny kyjevské junty.

Anatolij Šarij, který se musí skrývat před pronásledováním kyjevské vlády, odmítl pověsti o svém uvěznění.

Kyjev nepouští civilní obyvatelstvo Luganské republiky na území Ukrajiny. Podle slov ministra dopravy a spojů Luganské republiky se ukrajinská strana odvolává na pokyn prezidenta a Nejvyšší rady o zákazu pohybu. V důsledku toho se mohou obyvatelé Luganské republiky dostat na území Ukrajiny pouze tranzitem přes Rusko.

Litevsko-polsko-ukrajinská brigáda – politická spolupráce nebo reálná hrozba? Porošenko podepsal zákon o vytvoření společné litevsko-polsko-ukrajinské vojenské jednotky.

Kyjevsk podniky nejsou schopny platit za elektřinu. Vůbec nevím, jak se podaří vyřešit situaci. „Nejsou peníze, ceny vstupů a paliva stoupají, spotřebitelé nejsou schopni platit. Nejspíš se vrátíme do situace 90. let“, stěžuje si šéf skupiny „Kievenergo“.

Většina bojujících v Donbasu jsou místní, ale asi třetinu činí dobrovolníci z Ruské federace, dokonce i z nejodlehlejších částí, například Burjati.

Domobrana stahuje 11 Gradů od vesnice Beloje. Podle oznámení představitelů Novoruska právě probíhá druhá etapa stahování techniky, během které budou staženy raketomety.

Červený kříž: Evakuace těl ukrajinských vojáků z Doněckého letiště byla zrušena. Ukrajnská armáda neposkytla záruky bezpečnosti pro pracovníky záchranářů z Doněcké republiky, z Červeného kříže a OBSE.

Generální štáb nadále tají velké ztráty ukrajinské armády v Děbalcevu, které byly způsobeny negramotným řízením vojenských operací i organizací odchodu vojáků. Obojí bylo bohužel organizováno vyloženě chaoticky. Proto to bylo doprovázeno ztrátami velkého množství bojové techniky i mezi vojáky samotnými, říká šéfredaktor Cenzor. net.

Banka VTB investuje do podniku na výrobu autobusů v Luganské republice. Ve městě Krasnyj Luč v Luganské republice bude otevřen podnik na montáž autobusů, říká ministr dopravy a spojů Luganské republiky Alexandr Čumačenko.

Klienti vyhrožují ukrajinským bankéřům kvůli nesprávné prognóze kursu. Byznysmeni si to hodlají vyřídit s těmi, kdo jim radil prodávat dolar.

Mozgovoj: Brzy budeme v Poltavě a Chersonu. Velitel mechanizované brigády „Prizrak“ Alexej Mozgovoj provedl inspekční cestu po pozicích domobrany a prohlásil, že je připraven zemřít za pravdu,pokud to bude pro vítězství Novoruska nutné. 

Úterý 24.2.2015 – večer:

Přátelství je přátelství a plyn do toho nepleťte. EU připomíná Ukrajině povinnosti spojené s tranzitem ruského plynu do Evropy. Evropa nehodlá trpět nedodávání ruského plynu kvůli dalšímu konfliktu mezi Naftogazem a Gazpromem.

Zacharčenko obdržel hodnost generálmajora Luganské republiky za vítězství u Děbalceva. Předseda Lidové rady Alexej Karjakin ve svém vystoupení vysvětlil, že vysoká vojenská hodnost šéf Luganské republiky získal za zásluhy v průběhu společné operace ozbrojených sil Luganské a Doněcké republiky při likvidaci Děbalcevského kotle.

Kdyby McCain seděl doma, mnoha obětem na Ukrajině bylo možné se vyhnout, říká bývalý kongresman USA. Bez západního vměšování by Euromajdan skončil sám od sebe. Tento názor vyjádřil někdejší kongresman USA Ron Paul.

Dobrovolníci z USA a Austrálie bojují za křesťany na Blízkém Východě.

Národní banka Ukrajiny bude tajit své operace před národem. Šéfka Národní banky Valerija Gontarevová se pokouší stabilizovat situaci a systematicky zavádět nová administrativní opatření. Od dnešního dne nemohou právnické osoby přijímat úvěry v hřivnách za účelem nákupu cizích měn.

Výsledky setkání šéfů ministerstev zahraničí normandské čtyřky: Setkání bylo užitečné, ale shody ohledně Děbalceva dosaženo nebylo. Setkání bylo věnováno analýze toho, jak se plní minské dohody představitelů normandské čtyřky. Nekladli jsme si za cíl podepisovat jakýkoli dokument, prohlásil o podstatě konzultací Sergej Lavróv.

Řečtí komunisté zradili své voliče a přistoupili na ústupky vůči Evropské komisi, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky. Řecká vláda odeslala „Trojce“ věřitelů (EK, MMF a ECB) soupis předpokládaných reforem, na kterých bude záviset prodloužení či neprodloužení finanční pomoci Aténám.

Ukrajinská armáda přisouvá síly a chystá se na útok koncem března či začátkem dubna. Zatímco jsme seděli na koncertě, ukrajinští vojáci z těžkých zbraní ostřelovali Górlovku.

V Górlovce se nemocní s nedostatečnou funkcí ledvin nacházejí na hranici života a smrti. Naléhavě potřebují pomoc. Je nevyhnutelně nutná okamžitá pomoc oddělení nefrologie a dialýzy nemocnice v Górlovce. Pro provedení dialýzy pacientům s touto diagnózou chybějí potřebné preparáty.

Po ztrátě nejnovějších amerických zbraní a zanechání vojáků v kotli dostal velitel 128. brigády titul hrdina Ukrajiny. Nejskandálnější je fakt, že jednotka 128. horské pěchotní brigády opustila a zanechala nejnovější americkou stanici radiolokační a dělostřelecké rozvědky, která byla dodána zcela nedávno.

U Děbalceva bylo objeveno celé město ukrajinské armády. Objevují se důkazy přítomnosti zahraničních žoldáků a obrovské množství opuštěné techniky a munice. Bojovníci Armády Novoruska se zmocnili v Děbalcevu bohaté kořisti, získali baterii houfnic MSTA-B a množství nákladních vozů s municí a další zbraně.

Ukrajina dnes: Vítězství mýtů nad realitou a zdravým rozumem. Ukrajina se nachází v hluboké politické a finančně-ekonomické krizi. Proč se po získání nezávislosti kdysi jedna z nejbohatších republik někdejšího SSSR ocitla na hranici kolapsu?

Ukrajinský lid má právo znát pravdu o ztrátách v Děbalcevě, říká bývalý poslanec Senčenko.

V Rovném může redaktorka novin přijít o funkci kvůli blahopřání k 23. únoru. Předseda Dubrovické radnice v Rovenské oblasti Sergej Kirkevič má v úmyslu zbavit funkce šéfredaktorku místních novin Dubrovický věstník“ Ljudmilu Rodinovou.

Představitel Vyšetřovacího výboru Ruské federace Dmitrij Markin přirovnal Porošenka ke klaunovi v hořícím cirkuse. Komentoval tak jeho prohlášení, že vrátí Ukrajině „okupovaný“ Krym.

Dokud pokračují diplomatické manévry, ozbrojené síly vrací frontovou linii na jihu do původního stavu. Srážky v okolí Mariupolu sledovaly cíl osvobození neutrální zóny, kterou junta obsadila během útoku, který měl zajistit popularitu Turčynovovi.

Proti šéfce Národní banky Gontarevové bylo zahájeno trestní řízení ve věci zneužití moci a služebního postavení s cílem získání nespravedlivé výhody.

Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko vyznamenal Křížem sv. Jiří a medailí za bojové zásluhy více než 100 spolupracovníků ministerstva vnitra Doněcké republiky za účast v osvobozování Děbalceva.

Kontingent mírových sborů z Evropy potřebuje Kyjev pro torpédování minských dohod. Kyjevská vláda v posledních dnech leští kliky v OSN, aby z ní vymámila souhlas s vysláním mírových sil do zóny konfliktu v Donbasu.

Ukrajinští školáci budou muset platit za používání učebnic. Ministerstvo školství Ukrajiny nemá peníze. Situace s financováním je natolik tristní, že bezplatnými učebnicemi ministerstvo nezásobí ani lidi se zákonnými úlevami.

Lavróv: Hlavní je stáhnout vojska a nečekat na přerušení palby. Šéf ministerstva zahraničí zdůraznil, že ministři zahraničí normandské čtyřky považují za nutné co nejrychlejší stažení těžké zbraňové techniky v Donbasu.

Během bojových akcí v Děbalcevě bylo pobořeno 80% budov ve městě, sdělil starosta města Alexandr Afendikov.

Donbas se nachází ve svízelné situaci, ale nevzdává se. Během zimy se sociálně-ekonomická situace Donbasu téměř nezměnila a nadále zůstává neobyčejně těžká.

Ukrajinská armáda obnovuje bojeschopnost a pokračuje v pravidelném ostřelování. Hlavním cílem je udržení dosažené linie a obnova bojeschopnosti.

Na Ukrajině vypukla měnová panika. Obětním beránkem se může stát Jaceňuk. Poté, co vůdce národa zhatil plány Turčynova, Avakova a Jaceňuka provést v den výročí únorové revoluce důstojnosti vojenský převrat, bylo rozhodnuto vystřídat „nepohodlného krále“.

Ministr informací Ukrajiny přikročil k řízení armády trollů a dal jim první úkol: Ministerstvo začalo jménem obyvatel Donbasu zakládat falešné účty ve facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích

Porošenko dohodl ve Spojených arabských emirátech dodávky zbraní a vojenské techniky.

Vláda Luganské republiky obnovují mírové fungování obce Černuchino osvobozené od ukrajinské armády.

Investoři vidí v Rusku příležitost jako vydělat. Ruské akciové trhy vykazují nejlepší výsledky od počátku letošního roku.

V Doněcké republice nebylo zaznamenáno stahování těžké techniky ze strany ukrajinských okupantů. Na druhou stranu Doněcká republika stáhla z posledních 24 hodin pět dělostřeleckých souprav více než stovku děl ráže 122 milimetrů,prohlásil zástupce velitele korpusu ministerstva obrany Doněcké republiky Eduard Basurin.

V Národní bance přiznali, že inflace na Ukrajině se přibližuje hodnotě 30%. Představitel banky se snaží sejmout ze sebe a svých kolegů odpovědnost za hrozící kolaps ukrajinské ekonomiky. Odpovědnost svaluje na předchozí vlády a celkově nedobrou situaci v zemi.

Obyvatele Lvova v panice vyvolané pádem hřivny vykupují supermarkety. Lidi skupují mouku, cukr, kroupy a slunečnicový olej.

Aktivisté dopravili na frontovou linii jednotkám ukrajinské armády ochucené sádlo v ručně vyrobených a plněných tubách.

Rodiče bijí na poplach: V kyjevských mateřských školkách krmí děti průsvitnými krajíčky chleba. Ryby nedostávají už dávno, z masa jen slepice, ale ta už také několik týdnů chybí.

Dělostřelci Luganské armády oslovují ukrajinské matky: Odvezte si své kluky, aby tu neumírali. Proč je sem posíláte?

Do Dněpropetrovska byla dopravena těla 64 vojáků ukrajinské armády zabitých u Děbalceva.

Anatolij Šarij: Miluju Ukrajinu, ale vláda se chová jak zhrzená žena. V těchto dnech proběhl v Moskvě setkání společenského hnutí „Antimajdan“, jehož cílem je podle slov organizátorů předejít barevným revolucím v Rusku. 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/25/ukrajinska-svodka-ze-dne-24-02-2015/

 

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-24-2-2015/ 

 Středa, 25.2.2015 – ráno a přes den:

90% ukrajinských vojáků po návratu z Donbasu má příznaky psychických poruch, říká psycholog. U 60% mohou tyto příznaky přetrvat i měsíc.

Kdysi populární hudebník a zpěvák Makarevič vyhrožuje Prochorovovi, že opustí stranu „Občanská platforma“ kvůli účasti na „Antimajdan“, čímž prý podkopala svou reputaci.

Vláda Arsenije Jaceňuka zahání Ukrajince stále hlouběji do dluhové propasti. Každý Ukrajinec dluží západním věřitelům v průměru 8.000 dolarů.

Ministerstvo financí Ruské federace neodmítne západní ratingové agentury. Na ministerstvu financí Ruské federace neuvažují o tom, že by ukončili smluvní vztahy s mezinárodními ratingovými agenturami.

Mluvčí Státní dumy Sergej Naryškin navrhuje uspořádání parlamentních konzultací v normandském formátu. Poslanci by měli pomoc představitelům Ruska, Ukrajiny, Francie a Německa realizovat dosažené Minské dohody, myslí si mluvčí Státní dumy.

Avakov a Nalyvajčenko letěli na Krym, aby zabili Janukovyče. Bývalý šéf ministerstva vnitra Ukrajiny Vitalij Zacharčenko v interview sdělil, jak organizátoři státního převratu na něho a na prezidenta Ukrajiny zahájili hon.

USA znovu posílají vojenské specialisty na západní Ukrajinu. Loni USA vyškolili zhruba 300 vojáků ukrajinské armády v základech poskytování lékařské pomoci na bojišti.

U obce Marjinka zmizel velitel batalionu „Kijev-1“ a s ním i jeho zástupce a poslanec. Jejich auto bylo rozstříleno z granátometu. Poslanec za Národní frontu a kurátor trestního praporu ukrajinského ministerstva vnitra Jevgenij Dějděj zmizel v okolí Marjinky.

Ropní šejkové prodají Porošenkovi zbraně určené k likvidaci. Spojené arabské emiráty nemají vlastní výrobu zbraní a kupují zbraně jinde. To znamená, že Kyjev dostane od SAE zastaralou techniku určenou k likvidaci.

Domobrana: Když jsme vstoupili do Děbaceva, důchodkyně plakaly a dávaly nám bonbóny. Lidé na nás čekali... V noci byli v Lugansku zadrženi diverzanti v automobilu s minometem. Proháněli se tam dva týdny...

Angličané budou učit Ukrajince o průzkumných činnostech a poskytování zdravotní pomoci, říká premiér Velké Británie. Plánujeme uskutečnit konzultace a školení v taktickém průzkumu, logistice, lékařské pomoci a také organizovat pěchotní program, prohlásil premiér Cameron.

Dodávky zbraní ze Západu na Ukrajinu povedou k porušování lidských práv v Donbasu, říká generální tajemník Amnesty International.

Rubl zahájil obchodování růstem. Dolar i euro na Moskevské burze trochu oslabily, rubl pokračoval v posilování a zotavoval se po ztrátě hodnoty včera večer. Příčinou posilování je růst cen ropy a očekávaná poptávka po likviditě.

Jako v Severní Koreji: Národní banka Ukrajiny zakazuje bankám od 25. do 27. února kupovat pro své klienty zahraniční měny na mezibankovním trhu.

Zástupce předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny Parubyj přivezl do Washingtonu seznam zbraní, které Ukrajina chce od USA přece jen ještě získat. Obzvláště aktuálně vypadá tato cesta do USA na pozadí snah zajistit v Donbasu příměří.

Pozorovatelé OBSE hlásí humanitární katastrofu v Děbalcevu. Je kritický nedostatek ženistů. Oni jako sanitky jezdí po celém městě a odminovávají terén, zneškodňují nástražné miny a nevybuchlou munici zanechanou od ukrajinské armády.

USA chystají nové sankce proti Rusku. USA mohou zavést nové sankce proti Rusku už v nejbližších dnech, prohlásil státní tajemník John Kerry. Podle jeho slov dodávky zbraní Kyjevu se nacházejí ve stádiu posouzení v souvislosti s porušováním minských dohod.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: V Děbalcevu byly objeveny západní zbraně, které se zde dříve neobjevovaly. Při rušení zákopů v Děbalcevě byly objeveny vzory západních střelných zbraní.

Zahraniční měna (dolar a euro) na černém trhu během 24 hodin podražila o pět až šest hřiven.

Ozbrojenci batalionu Azov cpou do výrostků drogy a nutí je zabíjet a provádět diverzní akce. Výrostek zadržený silami Doněcké republiky ve stavu silného narkotického opojení vyprávěl o najímání mladých hochů, o kapačkách s drogami a o vraždách děvčat v okupované obci Rozonovka poblíž Jenakijeva.

Finanční ruina: Kolem Národní banky Ukrajiny hoří pneumatiky. K místu akce se stahují mohutné síly policie a národní gardy. Budova je zahrazena kordonem.

Charkovští radní drtivou většinou hlasů odmítli projednávat otázku prohlášení Ruské federace za agresora.

Sberbank upozorňuje na možné výpadky v činnosti bankomatů v důsledku provádění údržbových prací 25. února od 22:45 do 23:15 moskevského času,praví se v oznámení banky.

Turečtí zbrojaři odmítají uzavírání dohod s Porošenkem. Petr Porošenko, který navštívil stánek zbrojní společnosti Roketsan, neuzavřel žádné kontrakty. Zůstalo u „zdvořilostní návštěvy“.

Na přehlídce v estonském pohraničním městě Narva zasvěcené tzv. Dnu nezávislosti mával mladý člověk ruskou vlajkou.

V Doněcku tři diverzanti stříleli ze zamaskované pozice, ale byli zneškodněni. V Leninském obvodu Doněcka 23. února bezpečnostní služba Doněcké republiky zneškodnila skupinu diverzantů v počtu tří lidí. Se zadrženými diverzanty bylo naloženo podle zákonů platných během válečných časů.

Starosta Melitopolu ukončil svůj život sebevraždou. Lékaři smrt starosty potvrdili. Žádné informace svědčící o tom, že by se nemuselo jednat o sebevraždu, nejsou známy.

První vlaštovky ekonomické katastrofy: Na Ukrajině výrazně vzrostly ceny mouky.

Pochod Pravého sektoru v Kyjevě. K místu konání se stahují fotbaloví ultras.

Opilý řidič zabil bojovníka Pravého sektoru, který se vrátil ze zóny „Antiteroristické operace“. Ten zemřel v sanitce.

Ljaškova strana opustí parlamentní koalici, pokud Porošenko neodvolá šéfku Národní banky. „Žádám prezidenta Porošenka, aby zastavil loupeživou politiku Národní banky a okamžitě odvolal šéfku Národní banky Gontarevovou. Jinak Radikální stran opustí parlamentní koalici, napsal Ljaško na facebookové stránce.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/26/ukrajinska-svodka-ze-dne-25-02-2015/

Čtvrtek, 26.2.2015 – ráno a dopoledne:

Zpustošený Donbas: Prudké boje na čas ustaly. Nyní v regionu nastává dlouhý proces obnovy.

Národní banka panikaří: Byl zrušen zákaz nákupu zahraničních měn. Národní banka Ukrajiny se topí v pokusech hledat řešení, které uspokojí všechny politiky a vrátí stabilitu na trh. Banka zrušila zákaz nákupu zahraniční měny na zakázku klientů, který byl zaveden ode dneška.

Rozebírání trosek v oblasti Doněckého letiště. Byla nalezena další těla vojáků ukrajinských ozbrojených sil. Pod zřícenými konstrukcemi se nachází až dvaceti mrtvých ukrajinských vojáků.

Skupina rychlého nasazení „Betmen“: Dobytí opěrného bodu „Kopjo“ přineslo zajímavé trofeje. Operace na osvobození města Děbalcevo předpokládala likvidaci několika opěrných bodů, které byly základem obrany ukrajinských ozbrojených sil v Děbalcevském kotli.

Ukrajinský voják se chtěl proslavit, a proto prohlásil, že po něm střílel herec Porečenkov. Jeden z ukrajinských vojáků, který se účastnil bojů o doněcké letiště, prohlásil, že přímo po něm střílel herec Porečenkov.

Obyvatelé Luganska dobrovolně odevzdávají zbraně vládním úředníkům. V Luganské lidové republice hrozí za nezákonné držení a nošení zbraně až pět let odnětí svobody.

Banky a exekutoři si vezmou do parády dlužníky. V nejbližší době inkasní útvary a exekutorské agentury mohou významně zesílit tlak na dlužníky, říká „ktovurse.com“.

Ukrajina se noří do finanční propasti. Pád hřivny a hyperinflace. Ekonomická, politická a sociální situace na Ukrajině se nachází na prahu katastrofy. Jak se praví v materiálech „Vesti Ekonomika“, procesy probíhající v zemi nejzřetelněji odráží dynamika hřivny.

Ukrajinské ozbrojené síly znovu bojují na Donbasu na technice nesoucí stopy radioaktivní kontaminace. Prověrka obrněné techniky, kterou zanechala národní garda v kotli, opět prokázala radioaktivitu.

Daily Mail: S pádem Mariupolu v Evropě vypukne válka. V nejbližších několika týdnech bude Mariupol nejdůležitějším městem Evropy...

Ministerstvo obrany: Domobrana stáhla 320 kusů ukrajinských zbraní z okolí Děbalceva. Plán opatření k plnění Minských dohod předpokládá urychlené a úplné přerušení palby, stažení těžkých zbraní, vytvoření zóny bezpečnosti, začátek výplat důchodů a sociálních dávek.

Teroristé ze 128. brigády horské pěchoty ukrajinských ozbrojených sil přijeli domů z Děbalceva, ale chystají se vrátit. Do Ivano-Frankovska se z Děbalceva vrátila jednotka pěchotní brigády ukrajinské armády, která terorizovala civilní obyvatelstvo Donbasu.

Dolar se propadl pod hranici 61 rublů. Dolar i euro na moskevské burze zlevnily. Rubl posiluje na základě růstu cen ropy a v důsledku zvýšené poptávky po likviditě.

Armáda Luganské republiky odrazila útok Národní gardy v okolí trasy Lugansk – Lisičansk. Ve štábu domobrany informovali o neočekávané m útoku Národní gardy kolem silnice Lugansk – Lisičansk.

Poprvé v historii Národní banka Ukrajiny zpětně měnila kurs, za který nakoupila zahraniční měnu. Antedatovaný přepočet obchodů proběhl poprvé za celou historii měnového trhu.

Kyjev připravuje „Krymský gambit“. Uplyne rok od referenda na Krymu a jeho spojení s Ruskem. Medžlis, Tataři a instrukce ze státního departementu USA...

Státní tajemník USA John Kerry, šéf Rady Evropy Tusk a Kyjev maří dohody z Minska. Jak informuje ITAR-TASS, myslí si Lavróv, že prohlášení o nových sankcích proti Ruské federaci odvádějí pozornost od Minských dohod. Podmínky, které klade Ukrajina pro příměří, jsou nereálné.

Górlovka: Okupanti pokračují v ostřelování pozic domobrany a okrajů města z minometů a děl. Ukrajinské síly pokračují v narušování Minských dohod a vystřelí vždy po dvou až třech salvách na město Górlovka.

Bloomberg: Mezinárоdní měnový fond může zastavit úvěrování Ukrajiny kvůli narůstání konfliktu. Ukrajina riskuje ukončení podpory ze strany Mezinárodního měnového fondu v případě zostření konfliktu a obsazení důležitých strategických území jako Mariupol.

Přes Oděsu se pohybují kolony techniky ukrajinské armády Divize C-300 je rozmístěna směrem k obci Černomorka. V posledních dnech přes Oděsu projelo několik kolon ukrajinské vojenské techniky.

Podmínky Kyjeva pro stažení těžkých zbraní vyvolávají smích. Výhrůžky Západu ohledně zavedení nových sankcí vůči Rusku jen maskují neochotu dodržovat Minské dohody na řešení situace na Ukrajině, pravil šéf ministerstva zahraničí Ruské federace Sergej Lavróv.

„Kde máte tu vaši vzpouru?“ Moskevští liberálové stále ještě čekají, kdy ruský oligarchát odstraní Putina a poté odevzdá Sevastopol NATO, Donbas batalionu Azov, opět získá kontrolu nad kyjevským režimem a opět nechá v zemi řádit nevládní organizace a kdy proběhnou další podobné příjemné věci...

Energetický blok č. 5 Záporožské jaderné elektrárny byl odpojen od energetické sítě kvůli provedení plánované generální opravy na dobu do 26. června 2015. V danou chvíli jsou v provozu čtyři energetické bloky Záporožské jaderné elektrárny s celkovým výkonem 4010 MW.

Cena pytle cukru (50 kg) na Ukrajině dosáhla 1.000 hřiven. Je třeba připomenout, že takové výrazné zdražení nelze pozorovat ve všech regionech.

Trpělivost je u konce. Kyjevané zablokovali Kreščatik a požadují odstoupení Klička. Kyjevané rozhořčení činností resp. nečinností městské správy, zablokovali automobilový provoz na Kreščatiku a požadují, aby se Kličko vzdal funkce starosty.

Pravděpodobnost obnovení bojů zůstává stále stejná. Luganská republika bude posilovat bojeschopnost. Kyjev neplní dohody, Luganská republika je nucena posílit bojeschopnost, jelikož pravděpodobnost obnovení bojů neklesá, řekl šéf LNR Igor Plotnickij.

Ministr sociálních věcí přiznal, že stát nemá peníze ani na výplatu současných důchodů. Stát nemá ani rezervy, aby včas zaplatil ty ubohoučké důchody, které na Ukrajině dnes jsou.

Ministryně financí Jaresková přiznala, že svět je Ukrajinou unaven. Ministryně financí Ukrajiny v interview pro americkou televizní stanici CNBC přiznala, že svět je Ukrajinou už znaven a zklamán její neschopností provést reformy. Avšak zdůraznila, že stále ještě doufá v pomoc světového společenství.

Hřivna se dnes na mezibankovním trhu propadla na 34,5 za dolar, sdělil ukrajinským novinářům dealer jedno z komerčních bank.

Na Ukrajině se přestanou stavět asfaltové silnice. Nejsou na ně už peníze. Ministr infrastruktury navrhuje ve strategickém materiálu o cílech ekonomiky ustoupit od asfaltových povrchů silnic a jen zalévat cesty betonem. Ukrajinským občanům zbývá jen doufat, že tímto tempem se doprava nakonec nevrátí ke koňským povozům.

Lotyšsko, Litva a Estonsko zesilují válečné přípravy a válečnou propagandu. Tři pobaltské země stále více věří v hrozbu z Východu, kterou si samy vymyslely. 

http://www.nwoo.org/2015/02/25/debalcevo-nejznicenejsi-mesto-dnr/

http://www.nwoo.org/2015/02/25/exministr-vnitra-ukrajinske-organy-vymysleji-myty-o-rozkazech-strilet-do-demonstrantu-na-majdanu/  

http://www.nwoo.org/2015/02/25/ukrajina-vstupuje-do-hyperinflace-obchodovani-s-menou-zastaveno-brzy-si-budou-chodit-pro-vyplatu-s-kufrem/ 

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-26-2-2015/

"Ukrajinské společnosti zde podepsali několik významných zakázek v hodnotě desítek milionů dolarů, které zvýší možnosti ukrajinské armády a urychlí její modernizaci"

Poroshenko na vojenské výstavě IDEX-2015 v Abu Dhabi 

Porošenko v abu dhabi

 http://www.nwoo.org/2015/02/25/dnr-poskytla-obse-vsechny-informace-o-odsunu-zbrani/

Čtvrtek, 26.2.2015 – odpoledne a podvečer:

Zajatci vyhrabávají těla ukrajinských vojáků na Doněckém letišti.

Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko v souvislosti s pádem hřivny bude osobně hlídat ceny klíčových potravin. Kromě toho přejde Doněcká republika na rubl ve vzájemném platebním styku s Ruskem.

Jaroš: Morální duch ukrajinských ozbrojených sil je nízký. Trestní prapory požadují místa v generálním štábu. Dalším krokem musí být změna vojenské doktríny.

Šéf tiskové služby fotbalového klubu „Šachťor“ Ruslan Marmazov se sice považuje za součást ruského světa, ale nepříčí se mu pobývat ve městech agresora – v Kyjevě a Lvově. Zradil své fanoušky a organizuje domácí zápasy ve Lvově – městě, které vypravuje tisíce ozbrojenců terorizovat obyvatelstvo Donbasu.

Rubl pokračuje v růstu. Kurs dolaru poprvé od 9. ledna spadl pod 60 rublů v důsledku růstu poptávky po rublové likviditě a růstu cen ropy.

Pozorovatelé OBSE velmi ocenili stahování těžkých zbraní silami Luganské republiky. Mezinárodní pozorovatelé se přesvědčili o plnění Minských dohod ze strany Luganské a Doněcké republiky. Poté, co samohybné houfnice „Gvozdiky“ opustili pozici armády Luganské republiky v obci Kalinovo, představitelé OBSE se vyjádřili, že tento krok velmi oceňují.

Poradce britského premiéra: Putin je vítěz. Vývoj situace na Ukrajině a působení Západu ve vztahu k Rusku zůstávají nejdůležitějšími tématy ve světě. I když dříve zprávy z médií vyznívaly negativně, situace se postupně mění.

Moskva by se mohla zabývat bezplatnými dodávkami plynu na Donbas. Rusko v případě nutnosti mimořádně projedná možnost bezplatných dodávek plynu na Donbas, sdělil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov.

Dobrovolník: V Lotyšsku a na Ukrajině pošlapávají práva ruských občanů. Lotyšsko postupně utahuje šrouby,zavírá ruské školy.

Fesenko: Situace kolem kursu hřivny ohrožuje národní bezpečnost Ukrajiny.

Igor Strelkov: Ukrajinské ozbrojené síly nestahují těžké zbraně, ale naopak pokračují v soustřeďování velkých vojenských uskupení u Arťomovska, Mariupolu a Stancii Luganské.

Vycházejí najevo nová fakta o bojových akcích v Děbalcevském kotli, informují příslušníci domobrany, kteří se nacházejí v ohnisku dění.

Situace se na některých místech vyostřuje. Probíhají bojové srážky v okolí Doněckého letiště a obce Peski a dělostřelecké ostřelování ze strany Avdějevky.

Počínaje dubnem bude pro Ukrajince elektřina dražší o 19%, v březnu 2017 už o 350%. Národní komise plánuje zvýšit cenu elektřiny do dubna 2017 třiapůlnásobně.

Kerry: Ruská propaganda je efektivní, je třeba více peněz na tu americkou. Celý svět včetně Američanů se stejně dívá na Russia Today, neboť podává alternativní pohled. V USA prostě neexistují národní média, která by vysílala v režimu „veškerý mediální prostor je podřízen státním potřebám a požadavkům“.

Vojáci armády Doněcké republiky objevili v Donbasu vojenskou techniku „třetí strany“. U obce Voďanoje“ kterou kontrolují ozbrojenci, jsou čtyři raketomety Smerč a jeden Uragan. Ukrajinští vojáci tvrdí, že toto území není pod jejich kontrolou a technika tedy nepatří jim, nýbrž „třetí straně“.

Benzin A-95 podražil o dvě hřivny. Průměrná cena nejpopulárnější značky benzínu A-95 na ukrajinských pumpách poskočila 26. února o 2,09 hřivny za jediný den.

Kyjevané beze zbytku vykoupili veškerou mouku a cukr v supermarketech. Zákazníci se předzásobují potravinami s dlouhou trvanlivostí.

The National Interest: Rusko má čím odpovědět Spojeným státům na dodávky zbraní Kyjevu. Při rozhodování o dodávkách zbraní Kyjevu by měly Spojené státy brát v potaz možná odvetná opatření ze strany Ruska.

UEFA zakázala fanouškům kyjevského Dynama uspořádat akci s názvem „Sláva Ukrajině!“ Byla si vědoma četných výtržností během fotbalových zápasů v Kyjevě, konkrétně nacionalistických výtržností místních fanoušků. Zakázala transparent, protože se právem obávala toho, že by mohl vyprovokovat výtržnosti.

ExxonMobil tratí miliardu dolarů kvůli sankcím USA a EU proti Rusku. Společnost musela pozastavit projekty se společností „Rosněft“ v Arktidě, v Černém moři a na západní Sibiři.

Co bude s cenami nafty? OPEC posuzuje možnost svolání mimořádného zasedání,pokud ceny černého zlata budou dále klesat.

Samozvanec Džemilev vyzval Porošenka, aby zavedl úplnou blokádu Krymu. Samozvaný lídr krymských Tatarů Mustafa Džemilev vyzval prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, aby zcela přerušil zásobování Krymu zdroji energie a potravinami.

Žuljany a Charkov jsou základny pro překládku dodávek zbraní pro Ukrajinu. Z Kyjeva a Charkova přicházejí informace o tom, co se děje na letišti Žuljany a na letišti v Charkově.

Tříčlenná skupina diverzantů byla zneškodněna v Doněcku na sídlišti „Golubyje doma“ (Modré domy).

Víceměnový systém v Novorusku. Řešení, kterého bylo již dávno třeba, i když je zatím jen polovičaté. Zavedení vlastní měny by bylo perspektivnější, ale i toto řešení ve skutečnosti urychluje odchod Doněcké a Luganské republiky ze zóny ukrajinské hřivny.

Národní garda se pokusila dobýt letiště po odjezdu OBSE. Pěchotní brigáda o počtu 50 lidí za podpory dvou obrněných vozidel se pokusila vytlačit síly domobrany z budovy radiolokační stanice.

Ukrajinské propagandě je možné čelit pouze totální likvidací kyjevského režimu. Myslím si, že totální propagandistická mašina fungující dnes na Ukrajině zaujme důstojné místo v historii a bude studována vedle propagandy doktora Goebbelse, říká válečný dopisovatel Stěšin.

Tajné služby v USA: Dodávky zbraní Kyjevu mohou vyvolat zesílení vojenských akcí v Donbasu. Vojenské akce v Novorusku budou nejspíš pokračovat celý rok 2015, myslí si ředitel národní rozvědky USA James Clapper.

Kde je Amerika, tam je smrt! Dokud budete věřit, že vám Amerika pomůže ochránit práva ukrajinského člověka na Ukrajině občanská válka neustane, říká Michail Zadornov.

Nová ukrajinská ekonomická realita: Co bude dál? Vše, před čím varovali všichni informovaní analytici, se skutečně stalo. Ekonomika Ukrajiny se dostala do spirály, ze které se už nedostane. A to znamená, že státní bankrot je nevyhnutelný – nejdříve z hlediska vnitřních závazků, potom i z hlediska vnějších.

Ve státních rezervách nezbyla ani pověstné zrnko pohanky. Rozkradeno je úplně vše. Ceny ukrajinských potravin ohledně tempa růstu ceny už překonaly 90. léta. Ale Jaceňukova vláda všechno svaluje na nezodpovědnost obyvatelstva a spekulanty z obchodních sítí.

Průměrný plat na Ukrajině se za leden snížila o 14%. Nejvyšší úroveň mezd je v Kyjevě, kde průměr činí 5.385 hřiven, což je kolem 160 dolarů.

Varování z Doněcké republiky: Ukrajina se snaží zmařit Minské dohody.

Ze života klaunů: Savčenková Džemilevovovi: „Vy jste můj vzor. Vy jste hladověl 303 dní!“ Přitom lékaři říkají, že i stodenní nepřijímání stravy je pro lidský organizmus fyziologicky nemožné.

Čtvrtek, 26.2.2015 – večer:

V Kyjevě proběhla demonstrace s požadavkem odstoupení starosty hlavního města. Kličko je udiven tím, že obyvatelé Kyjeva požadují zvýšení mezd.

Západní Ukrajinci nechtějí umírat za juntu. Jen v jedné obci Ivano-Frankovské oblasti uteklo 700 lidí.

Rusko, Ukrajina a Evropská komise se snaží dosáhnout dohody o plynu. Tisková tajemnice pro energetiku Anna-Kaisa Itkonenová sdělila, že v pondělí 2. března v Bruselu proběhne třístranné setkání ohledně plynu ve formátu Rusko-Ukrajina-Evropská komise. Ministři Ruské federace a Ukrajiny už potvrdili svou účast.

CNN se znova spletla a zaměnila džihádistu Johna s Putinem. Místo zobrazení teroristy se na obrazovce objevil portrét prezidenta Ruska Vladimira Putina.

S podporou dělostřelectva se 50 vojáků a dvě obrněná vozidla pokusila dobýt radiolokační stanici u Doněckého letiště. Útok byl odražen. Jestli do 27. února 18:00 nebude zahájeno stahování ukrajinské armády, domobrana se vrátí na své původní pozice.

Horníci protestující na Volyni proti zadržování výplat dostali místo peněz povolávací rozkazy. 800 horníků hrozících rozsáhlou vzpourou kvůli tříměsíčnímu zadržování svých výplat dostalo před datem akce svolané do Kyjeva povolávací rozkazy.

Globalist Syndication: Minské dohody zasadily těžkou ránu plánům USA. Italské vydání Globalist Syndication píše, že osoby z USA stojící za kyjevskou juntou jsou jediné, pro je příměří na Ukrajině nevýhodné.

Americký dopisovatel televizní stanice CNN se na Rudém náměstí snažil odchytit alespoň jediného občana, který by nesouhlasil s působením Vladimira Putina. Musel přiznat, že se mu to nepodařilo. „On je opravdu hvězda. Jeho popularita nadále vzrůstá.“

Jaké perspektivy zbyly ukrajinské hřivně? Ukrajině se podařilo zchladit měnový trh. Ale na jak dlouho? A za jakou cenu? Černý trh je mimo kontrolu, vedení Národní banky si počíná iracionálně, regulace je pod silným vlivem lobbistů.

Ukrajinským úředníkům je zakazováno používat ruské adresy elektronické pošty. Ministr kultury Ukrajiny Vjačeslav Kirilenko zakázal svým podřízeným využívat ruské internetové poštovní služby. Příslušné rozhodnutí bylo publikováno na stránkách ministerstva.

Doněcká republika se chystá zrekonstruovat pět tisíc válkou pobořených objektů. V Doněcké republice se nachází přes pět tisíc poškozených objektů, ale bude je možné zrekonstruovat, sdělil ministr bytového hospodářství Vasilij Rassadnikov.

Ceny ropy pokračují v růstu až k hranici 80 dolarů za barel nezávisle na velikosti poptávky a nabídky na trhu, sděluje „ktovkurse.com s odvoláním na analytiky Vector Securities.

V touze po lepším osudu stále více Ukrajinců přemýšlí o emigraci. Válečné události v zemi a zhoršující se ekonomická situace v kombinaci s bolestnými reformami vlády napomáhají růstu migračních nálad obyvatelstva na Ukrajině.

Vedení amerického města Rino se rozhodlo odvolat z Kyjeva své policisty, kteří na Ukrajině školí příslušníky bezpečnostních sil.

Paul Craig Roberts: V Arménii se chystá politický převrat. Spojené státy se za každou cenu snaží zpřetrhat vazby Arménie na Rusko.

V Kyjevě policie tvrdě rozehnala „Úvěrový Majdan“. Ukrajinské juntě selhávají nervy. 26. února večer vtrhli do stanového městečka před budovou Národní banky policisté, tvrdě rozehnali protestující a demontovali zařízení stanu.

Účastník „Antiteroristické operace“ ze Lvovské oblasti vyskočil z okna. Dvaadvacetiletý účastník tzv. ATO si léčil poraněnou nohu ve Lvovské vojenské nemocnici. Podle jedné z verzí spáchal sebevraždu. Jeho spolubojovníci předpokládají, že k tragédii mohlo vést psychologické trauma.

Voják ukrajinských ozbrojených sil o útěku z Děbalceva: Jedli jsme sníh, pili vodu z řeky. Velení zanechalo vojáky ukrajinské armády bez prostředků k přežití. Zranění bez poskytnuté lékařské pomoci umírali.

Igor Plotnickij na setkání s obyvateli v osvobozené obci Černuchino prohlásil, že Luganská republika přechází na víceměnový finanční systém. V republice budou obíhat rubl, hřivna, dolar a další měny. 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/27/939623/

Pátek, 27.2.2015 – ráno a dopoledne:

Hladoví obyvatelé Děbalceva rvali domobrancům jídlo z rukou. Mezinárodní brigáda „Pjatnaška“ patřící k ozbrojeným silám Donecké republiky, dopravila humanitární náklad obyvatelům nedávno osvobozeného města Děbalcevo.

V březnu se můžou na Ukrajině zastavit všechny průmyslové podniky. Národní komise provádějící regulaci ve sféře energetiky a komunálních služeb přijala rozhodnutí o zvýšení maximální ceny za plyn pro průmyslové spotřebitele o 56% na hodnotu 8.900 hřiven za tisíc kubických metrů.

Mnoho milionů lidí v post-ukrajinském prostoru přijalo za svou myšlenku Novoruska. Bohužel zatím tento státní útvar neexistuje, ale už existují Doněcká a Luganská republika.

Kyjevští příslušníci bezpečnostních složek rozehnali protestující u budovy Národní banky. Stany účastníků protestu odstranily buldozery. Mezi protestujícími tzv. „Finančního Majdanu a strážci pořádku vznikla rvačka. Jsou i ranění.

Centrální banka Rakouska je proti odpojení Ruska od Swiftu. Člen rady šéfů Evropské banky, šéf rakouské centrální banky Ewald Nowotny vystoupil proti eventuálnímu odpojení ruských bank od systému Swift v rámci zpřísňování sankcí vůči Rusku.

Během občanské války se Ukrajina stala bránou pro džihád. Válečníci Islámského státu bojují a obchodují na území Ukrajiny.

Za únor rubl vykázal nejvyšší růst od 90. let. Ruský rubl v minulém roce velmi silně padal, zdálo se, že není naděje na posílení, zvláště po dalším pádu v lednu. Ale únor se stal zlomovým měsícem.

Výsledek rozehnání „Úvěrového Majdanu“ Avakov se omluvil a našel viníka. Ministr vnitra Ukrajiny se omluvil majdanovcům a našel si i obětního beránka – propustil náčelníka Pečorského místního oddělení policie. Ale fakt zůstává faktem: Stany jsou odstraněny, demonstranti rozehnaní. Úkol splněn. Cíle bylo dosaženo.

Mobilizovaní vojáci na Volyni se chystají k trestní výpravě na Donbas. Volyňané mobilizovaní do armády v rámci čtvrté vlny mobilizace absolvují na polygonech vojenskou přípravu.

Ukrajinští fanoušci napadli Francouze, když považovali jejich vlajku za ruskou. Šéf tiskové služby kyjevského Dynama si postěžoval, že barvy francouzské vlajky se shodují s ruskými. Podle jeho názoru je to ale zbytečné. Není třeba takhle provokovat. V důsledku rvačky byl rozhodčí nucen zápas přerušit.

Na jaře nebudou v Rusku ceny benzinu růst, říká vicepremiér Ruské federace Arkadij Dvorkovič.

Výše minimální mzdy překonala další smutný rekord: Minimální mzda na Ukrajině je nižší než v Zambii a Bangladéši.

Šéf Státní dumy: Vina USA za události na Ukrajině je zřejmá už pro celý svět. Sergej Naryškin prohlásil, že uvalování sankcí na Rusko je podmíněné touhou ospravedlnit svou vinu za události na Ukrajině.

Na ministerstvu obrany Doněcké republiky nemají zprávy o tom že by kyjevská vojska stahovala vojenskou techniku. Zároveň v resortu obrany Doněcko republiky poznamenali, že domobrana pokračuje ve stahování těžké techniky.

Ukrajina: Země kontrastů nebo diktatura schizofreniků bez paměti? Koho by dnes na Ukrajině překvapila schizofrenie? Je to prakticky oficiální státní uspořádání Ukrajiny – schizokracie, vyjádřil se Alexander Rogers.

Rozhodnutí Kyjeva zavřít některé hraniční přechody do Ruska vyvolalo mnoho dramatických situací na hranici. Obyvatelé pohraničních oblastí Ukrajiny a Ruska jsou spolu odedávna spojeni těsnými příbuzenskými a přátelskými pouty.

Trestní batalion Kolomojského obsadil podnik na výrobu traktorů ve městě Rovno. Zhruba 20 lupičů z batalionu „Dněpr-1“ se samopaly a kuklami na hlavách vtrhli na území traktorového podniku u Rovna.

Koalice dala Jaceňukovi poslední šanci. Poslanci říkají: Jestli se budou tisknout hřivny, brzy se staneme opět milionáři – jako v případě kuponů. Narážejí na to, že za čtyři roky předchozí vlády bylo natištěno 180 miliard hřiven, kdežto za Jaceňuka 200 miliard za jediný rok...

Lavrov zpražil Západ: Vytvořit protiruskou koalici se nepodaří. Tlak zvenčí rozhodně nepovede ke změně zásadového politického kursu Ruska.

„Spřátelené“ Polsko: 2.200 Ukrajincům byl odmítnut politický azyl. Bylo podáno více 2.200 žádostí o politický azyl a všechny byly odmítnuty, píše Gazeta Wyborcza.

V Rusku byl zřízen nový svátek: 27. únor byl vyhlášen Dnem příslušníků speciálních jednotek.

Na radnici ve městě Sumy proběhla rvačka kvůli cenám jízdného. Obyvatelé jsou nespokojeni s tím, že cena za bus-taxi podražil o jednu hřivnu.

Mariupol velmi brzy získá kontrolu nad Mariupolem, říkají experti. Je možné, že kvůli tomu ani nebude nutný útok. V samotném městě může vzniknout povstání. Mariupol je v každém případě hlavní strategický objekt, kolem kterého se rozvine boj. Kontrola nad mariupolským přístavem učiní Novorusko soběstačným. 

Rusko podepsalo s Kprem dohodu o používání přístavů:http://www.stalo-se.cz/?p=24154

Pátek, 27.2.2015 - odpoledne:

Gazprom: Zálohy na dodávky plynu od Naftogazu ve výši 15 mil. dolarů stačí na 24 hodin. Šéf Ministerstva energetiky Alexandr Novak upřesnil novinářům, že zálohy Noftogazu stačí na dodávky do úterka.

Do Novoruska dorazil další humanitární konvoj z Ruska. Kolona automobilů ministerstva pro mimořádné události s humanitární pomocí vyjela dnes, 27. února ve čtyři hodiny ráno moskevského času na Donbas už pošestnácté.

Polští vojenští instruktoři přijedou na Ukrajinu. Byly zveřejněny podrobnosti vojenské podpory, kterou sel Polsko chystá poskytnout pseudovládě Ukrajiny.

Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny přiznala, že už dávno dostává zbraně z jiných zemí. Představitel rady prohlásil, že Ukrajina v této oblasti spolupracuje „s celým světem“.

2. března by Nejvyšší rada mohla odvolat šéfku Národní banky. Zdroje v Nejvyšší radě sdělují, že jsou dvě varianty: Buď Gontarevová v neděli napíše žádost o uvolnění z funkce, nebo to v pondělí odhlasuje Rada. Pro její odvolání jsou připraveny hlasovat prakticky všechny frakce.

Pozdrav od Orbána: V Zakarpatsku se „objevilo“ více než 90 tisíc občanů Maďarska.Budapešť poskytuje občanství ve zrychlené proceduře. Už dříve maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že Maďaři z Karpatského regionu si zaslouží dvojí občanství a autonomii.

Policie ve Španělsku zatkla osm antifašistů, kteří bojovali v domobraně Novoruska. Zatýkání proběhlo v Asturii, Katalánsku, Estremaduře, Mursii, Navaře a v Madridu.

Ministerstvo vnitra Luganské republiky. Chystá se zavedení dočasných pasů. S dočasným pasem Luganské republiky, která potvrzuje identitu nositele, se bude možné pohybovat po území Luganské a Doněcké republiky.

Porošenko posílá mladé důstojníky do zóny „Antiteroristické operace“. Prezident ještě před ukončením výcviku posílá mladé vojáky a důstojníky do války proti obyvatelům Donbasu.

Byla zveřejněna další videa z bojů průzkumné skupiny armády Doněcké republiky u Děbalceva: požáry, trofejní technika a svědectví domobranců.

Jeff Monson se vyjádřil o změně občanství, o stěhování do Ruska, o vězení, a také ke svým důvodům proč se rozhodl poslat svůj honorář na pomoc dětem Donbasu.

Hnutí „Novorossija“ Igora Strelkova varuje: Internetoví podvodníci jeho jménem uvádějí lidi v omyl.

Achmetovovi nepovolili pronajmout si Berďanské vojenské letiště. Toto letiště ani přilehlé administrativní budovy se už několik let nevyužívají.

V Černigovské vojenské nemocnici absolvovalo léčení na 1.100 raněných ukrajinských vojáků, sděluje Ministerstvo obrany. Nyní se zde léčí 92 vojáků.

Ukrajina prožívá benzínovou krizi. Krátkozraká politika Ukrajiny založená na vytlačování ruských ropných společností z ropného průmyslu Ukrajiny v kombinaci s bezmocí Národní banky vedla k tragickým výsledkům. Pohonných hmot ubylo a navíc podražily.

Kontaktní skupina konzultuje v režimu videokonference, sdělil oficiální představitel Doněcké republiky v Kontaktní skupině Denis Pušilin. Byla zahájena další Skype-konference. Jedná se o vytváření pracovních skupin pro realizaci jednotlivých bodů Minských dohod.

Proukrajinský extrémista zahájil palbu po Antimajdanu. Po skončení shromáždění „Antimajdanu“ začal neznámý muž skandovat „Sláva Ukrajině“ a střílet z plynové pistole do vzduchu. Když k němu přišli kolemjdoucí a aktivisté vystřelil jednomu z nich do tváře.

Ruský přítel McCaina – poslanec Státní dumy vyzývá USA, aby zavedly sankce proti všem státním úředníkům Ruské federace. Aby byla ruská vláda nucena přistoupit na ústupky, USA a EU musí zavést sankce vůči všem státním úředníkům Ruska, říká poslanec Státní dumy za „Spravedlivé Rusko“ Ilja Ponomarjov.

Antimajdan uspořádal akci „Sušenky pro nevládní organizaci“ před kanceláří Rádia Svoboda. 27. února ve 12:00 hod. organizace patřící k hnutí Antimajdan uspořádaly shromáždění před kanceláří znám americké rozhlasové stanice Radio Svoboda na adrese Moskva, ulice Malaja Dmitrovka 20.

Pátek, 27.2.2015 – večer:

Rada bezpečnosti OSN koná mimořádné zasedání ohledně Ukrajiny. Členové Rady bezpečnosti mají v úmyslu projednat otázky realizace Minských dohod.

Porošenkovy arabské rozpaky. Sjednocené arabské emiráty prohlásily, že žádný souhlas s dodávkami zbraní na Ukrajinu vydán nebyl. Navzdory Porošenkovým vyjádřením Spojené arabské emiráty neuzavíraly žádné dohody o dodávkách zbraní na Ukrajinu.

Studentům vysokých škol v Doněcké republice budou od března vydávány ruské diplomy. První diplomy ruského vzoru o ukončení vysoké školy dostanou v březnu studenti Donbaské národní akademie pro stavebnictví a architekturu.

Drahá hřivna a vysoká inflace povedou na Ukrajině k likvidaci střední třídy. Podle názoru ekonomů nejvíce na drahou hřivnu a vysokou inflaci doplatí lidé se střední životní úrovní, píší noviny Segodňa.

Putin sobě a své administrativě sníží platy o 10%, sdělil tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov.

Kyjev se chystá na válku. V hlavním městě probíhají kontroly krytů. Tisková služba Kyjevské radnice oznámila, že ve městě byla provedena kontrola krytů a dalších útočišť. Je fakt, že takováto informace těžko může obyvatele Kyjeva uklidnit – naopak je spíše vyděsí.

Město Vinnica vyčleňuje 900 tisíc hřiven na nákup kontrolních bran, termovizí a bezpilotních letadel. Realizace souboru opatření umožní zajistit trvalou funkčnost vojenských jednotek a dalších vojenských formací.

Ukrajina ještě nevybuchla, ale už je to na hraně. Arsenij Jaceňuk si na dnešní tiskové konferenci věnované výsledkům prvního roku jeho působení ve funkci premiéra postěžoval, že pracuje 20 hodin denně, a požádal Vladimira Putina, aby odvedl své bandity z Donbasu.

Na silnici Lugansk – Lisičansk pokračují srážky domobrany s nepřítelem. Petr Porošenko prohlásil, že ukrajinští vojáci jsou připraveni kdykoli vrátit těžkou výzbroj na původní pozice.

Národní banka dala bance oligarchy Kolomojského tři miliardy hřiven na jeho čestné slovo. Národní banka Ukrajiny se rozhodla Privatbance patřící do skupiny největších bank udělit stabilizační půjčku ve výši 700 milionů hřiven. Už dříve pro ni vyčlenila dalších 2,28 miliardy hřiven.

Po zvýšení cen za bydlení čeká komunální sféru kolaps. 23% Ukrajinců neplatí za teplou vodu. Každý čtvrtý až pátý Ukrajinec přestal platit za světlo a teplo.

Rusko není prostředník, ale okupant a agresor, říká Juščenko. Bývalý prezident Ukrajiny Juščenko lituje, že rozhovory o mírovém uspořádání ukrajinské krize probíhají bez účasti USA: „Nevěřím v žádný formát jednání, kde nebudou Američané. Nikdo nedonutí Putina k dohodě.“

Válka „chochlů“ (Ukrajinců) a „kacapů“ (Rusů) nám přinese zisk, říká polský prezidentský kandidát. Je to dobrá možnost pro nás, abychom trochu vydělali, a jednodušší je to udělat tak, abychom nemuseli nic dělat, cituje Kowalského internetový portál Kresy.pl.

Ministr školství Doněcké republiky: Kvůli bojům v Doněcké republice se 32.000 žáků učí doma. Poslední ostřelování a další útoky vedly k tomu, že se zvýšilo množství poškozených objektů v resortu školství.

Děti, které zůstaly bez rodičů, byly odvezeny na rekreaci do Abcházie. První skupina svěřenců internátů Doněcké republiky dnes odjela do Abcházie. Na děti, které přišly o rodiče, očekává odpočinek a rehabilitace.

Úroveň pesimismu na Ukrajině je neuvěřitelná. To, co bylo v 90. letech, je procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, co probíhá už celý rok po Majdanu.

Jaceňuk: Válka v Donbasu stála Ukrajinu 20% její ekonomiky. Ukrajina přišla za poslední rok kvůli situaci v Donbasu o 20% hospodářství, sdělil předseda ukrajinské vlády ve středu.

Do armády Doněcké republiky vstupuje 200 lidí denně, říká Zacharčenko. Šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko prohlásil, že intenzita přílivu dobrovolníků do armády Doněcké republiky se nesnižuje a činí 200 lidí za den.

Pod dětmi explodovala v Arťomovsku mina. Jeden chlapec zahynul. V Arťomovsku okupovaném ukrajinskou armádou vybuchla pod dvěma dětmi mina.Jeden ze zraněných hochů zemřel v sanitce. Druhý je hospitalizován ve vážném stavu.

Názor z fronty: Příslušníci domobrany říkají, že válka jen tak neskončí. Nejproblematičtějším bodem kromě Doněcka se stalo letiště a jeho okolí.

Pomsta za devastaci města: Obyvatelé Děbalceva hromadně vstupují do armády Novoruska. Za 24 hodin do řad armády vstoupilo v Děbalcevu a Uglegorsku 600 lidí.

Okupovaný Slavjansk: Ozbrojenci trestního praporu zadržují místního občana. Za jeho propuštění demonstrovaly ženy, ale bez úspěchu.

Zdroj: rusvesvesna.su 

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/28/ukrajinska-svodka-ze-dne-28-2-2015/

Sobota, 28.2.2015 – ráno a dopoledne:

Po zástupci mluvčího Nejvyšší rady touží Haag. Právě v tomto městě sídlí Mezinárodní trestní soud, prohlásil v pátek 27. února stálý představitel Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin.

Ukrajinští vojáci mají zakázaná svévolní interview s představiteli médií. Už i vojákům zakázali pouštět akreditované představitele médií a dobrovolníků na vojenské pozice a do vojenských objektů.

KyberBerkut se dostal k poště soukromé armády „Green Group“: USA přemlouvají Paříž, aby souhlasila s dodávkami zbraní na Ukrajinu. Používat prý je budou žoldnéři.

V okamžiku vraždy byl Boris Němcov na procházce s děvčetem narozeným v roce 1991, která k němu přijela z Ukrajiny. Děvče ještě v noci vyslýchali pracovníci policie.

Obětní beránek Moskevského Majdanu: 1. března plánuje ruská opozice pochod a shromáždění v hlavním městě. Sobota bude, jak se dá očekávat, v liberálních médiích a na internetu dnem hysterie. Vypadá to, že liberálové už určili viníka Němcovovy vraždy. Je jím samozřejmě „krvavý Putinův režim“.

Putin už v minulosti varoval před vraždami liberálů Západem, aby z toho mohl obvinit ruské vládní představitele. Prezident Ruska Vladimir Putin už v roce 2012 varoval před možnými provokacemi a obětních beráncích, které může vyvolat Západ.

Zástupce mluvčího Státní dumy: Vražda Němcova je nejspíš provokace kvůli rozpoutání protiruské hysterie. Vražda politika Němcova vypadá jako krutá provokace s cílem vydráždit veřejnost uvnitř Ruska a rozpoutat protiruské nálady.

Představitelka OBSE se vyjádřila pro vypravení humanitární pomoci na Donbas. Podle názoru Heidi Tagliavini je nutné v oblasti provést důkladné odminování.

Vladimir Putin: Vražda Němcova má veškeré znaky vraždy na objednávku a má jednoznačně provokační charakter. Putin nařídil Vyšetřovacímu výboru, ministerstvu vnitra a tajné službě FSB vést vyšetřování pod jeho osobním dohledem.

Vláda USA může využít vraždy Němcova pro zpřísnění sankcí proti Rusku. Vražda opozičního politika Borise Němcova se může stát záminkou pro zpřísnění sankcí proti Rusku, píše se v materiálechktovkurse.com.

Vražda Němcova: Obama činí prohlášení, experti připomínají Stamboliče a Gongadzeho.

Ukrajinská vojska občas ostřelují Donbas a nestahují zbraně od linie dotyku. Spolu s tím došlo k opakovanému porušení režimu klidu zbraní ze strany banderovců a k nezdařeným pokusům vyprovokovat domobranu k odvetné palbě.

Prohlášení Odboru vnějších církevních vztahů Moskevského patriarchátu k událostem v Sýrii. Ruská Církev vyzývá k zastavení genocidy křesťanů na Blízkém východě.

K místu své smrti kráčel Němcov v doprovodu ukrajinské modelky s příznačným příjmením „Durickaja“. Nehledě na špatné počasí se Němcov vypravil s děvčetem na noční procházku po centru Moskvy...

Fámy o smrti Savčenkové jsou provokací. Ministerstvo vnitra Ruska a také advokáti pilotky Naděždy Savčenkové obviněné v Rusku z účasti na vraždě ruských novinářů v Donbasu c létě 2014 odmítli informaci o její smrti, která se objevila na sociálních sítích.

OSN vypracovává plán na doručování důchodů na Donbas. A Kyjev se zabývá snižováním počtu důchodců a dělá pro to opravdu všechno.

Kyjev pospíchá vyjádřit smutek nad smrtí Němcova. U velvyslanectví Ruské federace se už objevily květiny a svíčky. Ve 13:00 hod. moskevského času se chystají horliví „truchlící“ v Kyjevě na smuteční pochod.

The Wall Street Journal: USA dodávají Kyjevu satelitní informace o pozicích domobrany. Ukrajinská vláda dostává od USA satelitní snímky, na nichž jsou zachyceny přesuny domobrany Doněcké a Luganské republiky. Avšak tajné služby záměrně zhoršují kvalitu zobrazení, aby od sebe odpoutali podezření z napomáhání.

Tymošenkové nestačí americká kontrola nad ministerstvem financí. Centrální banku také musí řídit občan Spojených států. Tymošenková už ví, kým nahradit Gontarevovou.

Opozice se rozhodla proniknout do centra Moskvy. Výběr místa vraždy Němcova je asi jasný. Úmysl organizátorů akce „Obětní beránek“ je jasný: Stejně jako výběr místa vraždy Němcova – u kremelských zdí. Úkol je, aby „smuteční pochod“ prošel až do centra hlavního města a vytvořit u kremelských zdí nepřetržitě fungující tábor, tj. Majdan...

První oběť prokurátora Šokina: Jeden z předáků Stany regionů spáchal sebevraždu. Michail Čečetov nevydržel šikanování a vrhl se z okna.

Majdan u kremelské zdi by byl nezákonný. Navalného kolegy poslali zpět do Marjina.

Kyjevský režim chce uvěznit Charkovského starostu.

Charlie Hebdo v posledním čísle zveřejnil karikaturu o Doněcku: „V Doněcku je teď nuda kvůli příměří. Co takhle zorganizovat něco s karikaturisty...?“ Známý politolog Vladimir Kornilov umístil na své facebookové stránce karikaturu, kterou doprovodil vlastním komentářem.

Obyvatele obce Brjanka se po stažení techniky armády Luganské republiky bojí útoku ukrajinských vojsk. Lidé se slzami v očích vyprovázejí dělostřelectvo domobrany z rodného města.

U Děbalceva zahynuli dobrovolníci z útvaru „Imperskij Legion“. D Sizikov byl zabit, když ovazoval rány raněnému kolegovi.

Gambit: Vražda Němcova – pro koho je to výhodné? Vražda Němcova v noci na 28. února se ukazuje jako zcela neočekávaná a zároveň absolutně očekávatelná.

Ukrajinští vojáci se opakovaně snaží vyprovokovat přestřelky v okolí Doněcka. Za posledních 24 hodin probíhaly pouze přestřelky z lehkých zbraní vyprovokované tzv. „nezákonnými ozbrojenými formacemi Ukrajiny“.

Motorola v interview opět odmítl zvěsti o své smrti na Doněckém letišti.

Luganská republika pokračuje ve stahování zbraní. Dnes v Luganské republice stahují dvě kolony zbraní, OBSE bude doprovázet kolonu na cestě od linie styku. Oznámil to zástupce předsedy Lidové rady Luganské republiky Vladislav Dějněgo.

Zdroj: rusvesna.su 

Sobota, 28.2.2015 přes den:

Šéf opozice na Ukrajině Rabinovič navrhuje odvolání Jaceňukovy vlády. Na Ukrajině je naléhavě nutné vytvořit vládu národní záchrany. Tento názor vyslovil jeden z lídrů Opozičního bloku Vadim Rabinovič v televizní stanici Inter.

Ve Španělsku byli propuštěni dobrovolníci, kteří bojovali za Novorusko. Podle údajů médií osm mužů bylo propuštěno na dobu vyšetřování před soudním projednáním.

Novak: Naftogaz platí po dnech za plyn, protože nemá peníze. Ministerstvo energetiky Ruské federace předpokládá, že Naftogaz Ukrajiny hradí zálohy za ruský plyn na pouhý den dopředu v souvislosti s nedostatkem peněz.

Ukrajinská vojska pokračují v ostřelování Doněckého letiště. Hlavní úsilí příslušníků ukrajinských bezpečnostních sil bylo zaměřeno na obnovu bojeschopnosti a realizaci opatření na posílení zaujímaných pozic.

Rozprodej Ukrajiny: Do rukou Američanů přechází přístav u Oděsy. Končící týden proběhl ve znamení začátku bezprostřední etapy ovládnutí zbytků ukrajinských aktiv.

Kdo dohnal k sebevraždě šéfy Fondu národního majetku Valentinu Semeňukovou a Michaila Čečetova? Čečetov vyskočil z okna svého bytu a Semeňuková se zastřelila z pušky na chatě u Kyjeva v srpnu minulého roku.

Černuchino je v troskách. Obyvatelé s hrůzou vzpomínají na život pod ukrajinskou okupací. Ukrajinští okupanti zanechali po sobě v obci jen ruiny.

Zacharčenko uložil vládě, aby zkoordinovala dodávky potravin z Ruska. Oznámil to dnes na zahájení sjezdu vládnoucího Veřejného hnutí „Doněcká republika“.

Ukrajinci chtějí uspořádat nový Majdan a svrhnout vládu oligarchů. Kyjev stojí před výbuchem bojů v centru ukrajinského hlavního města, jejichž účastníky se mohou stát bojovníci dobrovolnických batalionů a veteráni tzv. Antiteroristické operace.

Lvovská radnice plánuje zvýšení tarifů v bus-taxi o 40% už od dubna. Jak vysvětlil Čajko, růst cen jízdného v příměstské a meziměstské autobusové dopravě bude možná už od dubna.

Bude tak jeden nebo dva měsíce příměří, dokud ho „Říše Dobra“ (míněny USA) a její kyjevské loutky nezmaří. Proto se armáda Novoruska i kyjevská junta připravují na jarní operace.

Vrtulníky nad Slavjanskem: Ukrajinská armáda skládá a trénuje letecké útvary. Včera a dnes nad okrajem Slavjanska létal vrtulník ukrajinské armády.

Boje u Mariupolu: útok zoufalců. Informace o bojích u obce Širokino od první slovanské brigády, která tam operovala a odrážela útoky jednotek protivníka během „Turčinovova útoku“.

16. humanitární konvoj: Studentům Donbasu od studentů z Ruska. Šestnáctý humanitární konvoj,který na Donbas přivezl nejen více než 700 tun potravin, léků a zdravotnického vybavení, ale přivezl i důležitý náklad pro mladé studenty mladé republiky – knihy a učebnice.

Zdroj: rusvesna.su¨

 http://www.natoaktual.cz/usa-posiluji-letectvo-v-evrope-dm4-/na_zpravy.aspx?c=A150224_142250_na_zpravy_m00

Sobota 28.2.2015 – pozdní večer:

Minulý večer se Kyjevem kontrolované formace banditů střetly u Děbalceva s bandami mimo kontrolu Kyjeva. Rovná se to přiznání, že na Donbase operují jednotky, které nemá Kyjev pod kontrolou.

V okolí obce Opytnoje proběhl boj ukrajinské armády s bojovníky Doněcké republiky. Přitom bylo oznámeno, že v luganském a mariupolském směru v předešlých 24 hodinách žádné boje ani ostřelování neproběhly.

Opozice obvinila vládu z toho, že dohnala Michaila Čečetova k sebevraždě. Ukrajinská moc svým cynickým pronásledováním, šikanou a veřejným ponižováním dohnala Michaila Čečetova k zoufalé sebevraždě. Mluví se o tom v prohlášení Opozičního bloku.

Vyšetřovací komise sleduje stoupu islamistů a další verze vraždy Borise Němcova.

Pracovníci komunálních služeb riskovali život a hasili požáry plynovodů. Kdo si dříve dokázal představit, že naši pracující budou muset pracovat pod palbou z Gradů a houfnic – mezi výbuchy a požáry, říká náčelnice havarijně-dispečerské služby Taťjana Lavričenko.

Russia Today: Ukrajina už nemá ekonomiku jako takovou. Rok po příchodu nových struktur k moci se na Ukrajině ekonomické ukazatele katastrofálně propadly.

Němcova zabili amatéři. Člověk vyškolený ve střelbě ze zálohy, nikdy nevystřílí svůj zásobník najednou. Vrah neměl čas provést kontrolní výstřel. Pro profesionála samozřejmost. A tenhle to neudělal. Kromě toho nebyl odstraněn klíčový svědek...

Děbalcevo: Zaminované domy, krátery, tanky ukrajinské armády střílely přímo do oken domů. Prakticky v každém domě je nějaké poškození. Stavební materiál není k dispozici, lidé obnovují svá obydlí, jak mohou.

Obyvatelé Donbasu si stěžují reportérovi BBC, že ukrajinská armáda bombardovala bez výběru. Po chaotickém bombardování ze strany ukrajinských příslušníků armády obyvatelé Alexandrovky kompletně přešli na stranu vzbouřenců, říká reportér britské stanice.

Mnohatisícové shromáždění proti euru, migraci a politiky italské vlády premiéra Matteo Renziho se koná v centru Říma. Byla formulována výzva šéfovi vlády, aby odstoupil z funkce.

Donbas se změnil na hřbitov tanků ukrajinské armády. Vyrvané horní části, roztrhané podvozky. Proč? Za několik měsíců občanské války v Donbasu utrpěly ukrajinské ozbrojené síly velmi vážné ztráty.

Matky ukrajinských vojáků: Národnostní menšiny jako kanonenfutter ve službách Kyjeva. Po vyhlášení další vlny mobilizace kyjevskou vládou lze ve většině oblastí Ukrajiny pozorovat masové utíkání mladých lidí před povolávacím rozkazem.

Ukrajině může dojít benzín. Poté, co Národní banka Ukrajiny spustila pomyslnou závoru do cesty nových dodávek dovážených ropných produktů, odvětví se otřáslo v základech a situace připomněla starou pravdu, že horší než vysoké ceny může být pouze deficit.

Porošenko nazval stahování dělostřelectva vzbouřenců podvodem a zkouší tak ospravedlnit přítomnost ukrajinské armády v Donbasu. Porošenko zdůraznil, že ukrajinští vojáci jsou kdykoli připraveni vrátit zbraně na výchozí pozice.

Doněcké nemocnice obdržely z Ruské federace nejnovější vybavení. V rámci 16. humanitárního konvoje záchranáři z ministerstva pro mimořádné události Ruské federace dodali do Doněcka nejnovější vybavení pro léčení pacientů, kteří utrpěli zranění v důsledku trestní operace Kyjeva v Donbasu.

28. února pokračuje stahování těžkého dělostřelectva Doněcké republiky z frontové linie.

Bojí se jich Pravý sektor i ukrajinská armáda. Dnes v noci se válečným korespondentům listu „Žurnalistskaja Pravda“ podařilo mluvit s jedním z těch, jejichž akcí se ukrajinská armáda i Pravý sektor bojí víc než nějakého „kotle“.

Kamera zachytila vraždu Němcova. V noci na 28. února v centru Moskvy byl zabit známý opoziční politik Boris Němcov. Kamera celý průběh akce zaznamenala. Kvalita záznamu je však velmi nízká.

Jaké peklo prožili obyvatelé Děbalceva: Okupanti znásilňovali a zabíjeli ženy, otravovali studny, stříleli z tanků na domy. Ukrajinský teror tu nabyl v předchozích čtyřech měsíců nepředstavitelných rozměrů.

Ukrajinská armáda se chystá k novému útoku na Donbas. Kozácká Národní garda má potvrzeny údaje o tom, že ukrajinská armáda místo stahování techniky od frontové linie provádí klamný úhybný manévr.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Za posledních 24 hodin okupanti uskutečnili 11 provokačních ostřelování. Nehledě na celkový klid stále zaznamenáváme jednotlivé případy provokačního ostřelování našich pozic a obcí kolem frontové linie.

Průzkum veřejného mínění: Tři čtvrtiny obyvatel Doněcké republiky nechtějí žít pod vládou Kyjeva. Sociologové z Doněcké univerzity zjistili názory obyvatel republiky na široké spektrum otázek.

Mohutná operace v Děbalcevu. Vzbouřenci a dobrovolníci vyprošťují těla ukrajinských vojáků.

Rukopis války. Šéf administrace města Doněcka Igor Martynov se vypravil do Děbalceva spolu s komunálními službami Doněcka kvůli pomoci při obnově města zničeného ukrajinskými okupanty.

Zdroj: rusvesna.su

http://www.nwoo.org/2015/02/27/konecna-hranice-de-industrializace-kterak-ukrajina-prichazi-o-svuj-prumysl/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/01/ukrajinska-svodka-ze-dne-28-2-2015-2/

http://www.novarepublika.cz/2015/02/cina-pohrozila-usa-nechte-rusy-nebo-vas.html ---necháme zbankrotovat.

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-28-2-2015/

*****

Poznámka k další nezávislé oblasti Ukrajiny: Kamil Ostrý: Samozvaná republika Podkarpatská Rus vznikla v roce 2008 a loni v dubnu vyhlásila nezávislost, což Ukrajina neuznává. Jak uvádějí Literární noviny, tato samozvaná republika vydala v loňském roce prohlášení adresované ruskému prezidentovi, že Zakarpatí nechce být součástí "nacistické Ukrajiny“. Lídr republiky Hecko navíc loni v září na tiskové konferenci v Budapešti oznámil, že maďarský parlament uzná zakarpatské referendum z roku 1991, v němž se 78 procent voličů vyslovilo pro autonomii oblasti. 

Zakarpatí

Dobrý den, jsem ruský okupant. Mám už takové povolání. Tak se to seběhlo. Okupoval jsem Sibiř. Teď se tam dobývá ropa, plyn, hliník a ještě mnoho dalšího potřebného. Teď tam jsou města a v nich výškové budovy, dětské školky a nemocnice. Teď tam nelze prodávat ženy za sobolí kůže, jak to bylo před Rusy.Okupoval jsem pobaltské státy. Postavil tam továrny a elektrárny. Místo jejich legračních farem. Pobaltské státy vyráběly kvalitní radiotechniku a automobily, známou parfumerii. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Nyní tady loví šproty a část pracující populace čistí toalety v Evropě. Okupoval jsem střední Asii. V pustých stepích jsem postavil kanály, továrny a kosmodromy, nemocnice a stadiony. Tam stavěli kosmické rakety a letadla. Rozvíjeli průmysl, pěstovali pšenici a bavlnu pro celou zem. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Teď tam rozvíjejí americké kredity a pěstují marihuanu. A část obyvatel ujela pracovat na stavby bývalých okupantů. Obsadil jsem Ukrajinu. Spolu s Ukrajinci jsem taky postavil továrny a elektrárny, vyráběl letecké motory, lodě, tanky a auta. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Teď tam ničí vše, co zůstalo od okupanta. Neprodukují nic nového, krom nekonečných Majdanů a diktatury. A víc ani prd...https://www.youtube.com/watch?v=T65SwzHAbes

#ЯРусскийОккупант Автор видео:http://vk.com/okeyamnet Автор первоначального текста - Алек Иванов:http://www.proza.ru/2014/03/16/2338
YOUTUBE.COM
Novorossija
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.