Novorusko, Rusko, Ukrajina od 1.3.2015

obrazek
1.3.2015 20:52
Budeme opět asi týden monitorovat média píšící o dění okolo Novoruska, Ukrajiny a Ruska. Zatímco novoruské republiky přikročily k naplňování Minských dohod a za asistence OBSE se jaly stahovat vojebskou techniku za bezpečnostní pásmo - A PŘIPOMÍNAM, ŹE OBSE PŘI TÉ PŘÍLEŽITOSTI NEVYDALA ŽÁDNÉ PROHLÁŠENÍ O TOM, ŽE ODSOUVANÁ VOJENSKÁ TECHNIKA BY BYLA RUSKÉHO PŮVODU, provokace ukrajinské strany pokračují, zejména opět v okolí doněckého letiště, a tak se představitelé DNR a LNR nechali slyšet, že pokud Porošenkova strana nestáhne bojovou techniku do určitého data také, oni svoji vrátí na místo. kde byla před tím. O úkladné vraždě ruského opozičního politika Němcova v den před plánovanou demonstrací poblíž Kremlu mají mnozí jasno - CIA mu slíbila, že se proslaví, žel zapomněla mu říci, že až po své smrti. Tisk v únoru perlil - až z těch perliček našich politiků mrazilo! V mém blogu o teoretičce ukrajinského fašismu Natálie Vitrenko je její nejnovější zjištění ohledně demokracie informací na Ukrajině - po podřízení žurnalistů schvalováním jejich akreditace vojáky a posléze i psaného a vysílaného vojáky, došlo k zákonnému postulování zřízení informačního vojska. Také česká vláda učinila v tomto ohledu krok do dravěku - rozhodla se dát volnou ruku subluminárním metodám působícím na hluboké vrstvy psychiky. až uvidíte v mezišotu mezi zpravodajstvím záběr na papriky za 25 Kč, není to ještě ono, protože jste měli možnost podfuk zaznamenat, tato možnost vám pro příště bude odňata. Ukrajina si asi plyn bude kupovat na základě každodenních plateb, zásoby má do úterka. USA do Evropy přesunuly letouny - bitevníky proti tankům a chystají se přesubout i stíhačky. Ukrajinští fotbaloví fanoušci málem zabili skupinu Francouzů, protože považovali jejich francouzskou vlajku za vlajku ruskou. Ukrajinské obchody na rozdíl od ruských zejí prázdnotou a země se řítí do hyperinflace. Fašismus na Ukrajině nabírá na obrátkách. EU chce další kus naší suverenity - národní státy nebudou smět nakupovat samostatně plyn od Ruska. B.W.:"Ukazuje se, že ty vyhlašované sankce mají dvojí smysl: hospodářské oslabení Ruska a vytvoření dojmu, že Rusko je přímo odpovědné za občanskou válku na Ukrajině. Jedinou správnou odpovědí Ruska je pohrozit Americe sankcemi, když neustanou boje v Sýrii. Stejná logika. Dění v oblasti budeme opět monitorovat cirka týden, postupným doplňováním informací z médií."

Perličky z nichž mrazilo: http://outsidermedia.cz/perlicky-z-tisku-unor-2015/ a http://www.novinky.cz/domaci/362171-vlada-chce-popustit-uzdu-reklame-utocici-na-podvedomi.html

Otázka nákupu plynu a EU: http://www.ze-sveta.cz/?p=24333

Rozhovor s Vladimírem Putinem o Ukrajině z 23.2.2015 - české titulky: http://www.nwoo.org/2015/02/27/rozhovor-s-vladimirem-putinem-o-ukrajine-z-23-2-2015/

 

prohlášení představitele DNR Zacharčenka z 26.2,2015: https://www.youtube.com/watch?v=0LyltTCcit0&app=desktop

Neděle, 1.3.2015 – ráno a přes den:

Obětaví lidé nenechali Doněck zemřít žízní a opravovali vodovodní potrubí i pod palbou z těžké artilerie. Voda ve stepním Donbasu vždycky měla cenu zlata a pro tak velké město, které takřka rok přežívá pod palbou z těžké artilerie, znamená voda život.

Rozhořčené poselství vojáků ukrajinské armády Porošenkovi: Brzy půjdeme na Kyjev a všechny hajzly postřílíme. Vojáci ukrajinské armády v zákopech pochopili, kdo je hlavní nepřítel. Je jím kyjevská vláda a Porošenko.

Na Ukrajině začali uvádět ceny v dolarech, aby je nemuseli měnit třikrát denně. Chvíli trvalo, než zákazníci pochopili, proč jsou ceny najednou tak nízké.

V Nejvyšší radě Ukrajiny leží návrh zákona o odnětí svobody až na tři roky za kritiku vlády. Návrh zákona číslo 2225 navrhuje změny v Trestním řádu Ukrajiny, podle kterých by záměrné akce směřující k podvracení autority státu a vlády byly trestány zesílenými tresty, píše „Novoje vremja“.

Občané Ruska budou od 1. března moci vjíždět na Ukrajinu pouze na cestovní pasy. Ukrajina změnila pravidla pro vstup občanů Ruska. Na vnitřní doklady nebo rodné listy už nebudou vpouštěni do země, sděluje tisková služba Pohraniční stráže.

Potravinová panika na Ukrajině: Z pultů mizí vše, co se tam objeví a úředníci marně uklidňují občany. Za uplynulý týden se ceny základních potravin v ukrajinských obchodech zvýšily v průměru o 150 až 200%.

V Charkově muž s kuklou na hlavě a dřevěnou maketou samopalu přepadl benzinovou pumpu. Obsluha se ubránila. Strážci zákona zločince na místě činu zadrželi.

Ministerstvo Doněcké republiky: Ukrajinská vojska pokračují v ozbrojených provokacích. Režim klidu zbraní byl jejich dělostřelectvem narušen třináctkrát.

Důchodcům a nízkopříjmovým občanům Doněcké republiky pomáhají přežít sociální jídelny. Nízkopříjmoví občané Doněcké republiky, kteří už od léta nedostali důchod, sociální dávky a další příjmy, přežívají dnes jen díky humanitární pomoci a sociálních jídelen.

Byl natočen dokumentární film Nikišino – nový Stalingrad!“ o situaci kolem Děbalcevského kotle. Před začátkem občanské války, kterou rozpoutala proamerická vláda Ukrajiny, tam žilo kolem tisíce obyvatel. Dnes tam zůstalo jen několik rodin. I ty přežily jen zázrakem.

„Moskal“ zajal skupinu ozbrojenců z batalionu Ajdar, kteří vezli do Kyjeva zbraně a připravovali „destabilizaci“. Správce okupovaných částí Luganské oblasti prohlásil, že trestní batalion Ajdar vstoupil na nelegální pozice.

Uskupení ukrajinské armády v Děbalcevském kotli utrpěla drtivou porážku od bojovníků armády Novoruska. Svědčí o tom množství rozmetaných opevněných stanovišť například v okolí Černuchina.

Na Ukrajině (v Kyjevské oblasti) došlo k požáru na Tripolské tepelné elektrárně. Jeden blok elektrárny musel být odstaven. Oběti ani zranění hlášeny nejsou.

Doněcká republika dokončila stahování svých těžkých zbraní. Dnes pod kontrolou pozorovatelů z OBSE dokončila Doněcká republika stahován těžkých zbraní z frontové linie – přesně v souladu s Minskými dohodami, sdělil zástupce velitele korpusu Ministerstva obrany Doněcké republiky Eduard Basurin.

Ukrajinská velvyslanectví se ocitla bez peněz. Poslanci Nejvyšší rady iniciovali návrh zvýšit financování ukrajinského ministerstva zahraničí za účelem zalátání děr v rozpočtech zahraničních diplomatických reprezentací, které se objevily kvůli prudkému pádu kursu hřivny.

Veškeré civilní obyvatelstvo je proti nám, říká voják ukrajinské armády o bojích u Děbalceva a o zradě velení. Voják 13. zvláštního motorizovaného pěchotního praporu Vitalij Kezlja informoval o bojích v Děbalcevském kotli a o evidentní zradě velení ukrajinské armády.

Ukrajinští diverzanti vyhodili do povětří auto domobrany během stahování techniky z frontové linie. Jeden voják zahynul, dva byli ve vážném stavu dopraveni do nemocnice.

OBSE znovu vyzývá k zajištění bezpečnosti novinářů v Novorusku. Během konfliktu v Donbasu bylo zabito již sedm pracovníků médií.

Zdroj: rusvesna.su 

 

 

Neděle,1.3.2015 – odpoledne:

Děbalcevo: V jednom z bunkrů ukrajinské armády byla nalezena vlajka námořní pěchoty USA.

Dobrovolníci vstupují do Lidové policie Luganské republiky. Náčelník okrskového útvaru vojenského komisariátu novobrancům ochotně předvedl nuance vedení boje, které umožní zůstat naživu. Příprava mladých bojovníků umožní se fyzicky, technicky i psychologicky vyhnout zbytečným ztrátám v budoucnu.

Dnes křesťanský svět slaví Vítězství Pravoslaví. Tento svátek připadá vždy na první neděli Velkého půstu.

Smuteční pochod opozice na památku zavražděného Němcova shromáždil zhruba 7.000 lidí. Shromažďování účastníků probíhalo od 14:00 do 15:00 hod. moskevského času a ukončení pochodu bylo naplánováno na 18:00 hod. Plánováno bylo 50.000 účastníků, ale na akci přišlo jen okolo sedmi tisíc lidí.

Na pochod na památku Němcova přijel do Moskvy jeden z organizátorů upálení lidí v Oděse 2. května minulého roku. Alexej Alexejevič Gončarenko je synem někdejšího starosty Oděsy Alexeje Alexejeviče Kostuseva. Narodil se 16. září 1980 v Oděse. Dnes je oděským politikem a poslancem Nejvyšší rady Ukrajiny.

Oděského vraha a lidového poslance Gončarenka zadrželi během pochodu na památku zavražděného Němcova v Moskvě. Žhář od Domu odborů přijel truchlit za Němcova do Moskvy, ale byl zadržen policií a převezen na služebnu.

Porošenko zjednodušil pravidla dovozu západní vojenské produkce na Ukrajinu. Zákon podepsaný Porošenkem předpokládá vyloučení dodávek analogické techniky ze zemí, které stávající ukrajinská vláda považuje za okupační mocnosti.

V případě ztráty přístavního města Mariupol může Ukrajina zůstat bez zahraniční měny. Ukrajina může v případě ztráty kontroly nad mariupolskými metalurgickými závody skupiny Metinvest MMK a společnosti Azovstal přijít o přísun západních měn.

1.březen je den význačného hrdinského činu 6. roty Pskovské divize výsadkářských vojsk. Po pádu Grozného počátkem února 2000 ustoupilo velké uskupení čečenských bojovníků do Šatojského okresu Čečny.

Dmitrij Pučkov „Goblin“: Kdo zabil Němcova – jestli to byl soused, sok nebo někdo jiný, ukáže až vyšetřování. V tuto chvíli není znám ani vrah, ani důvod vraždy.

Na pochodu opozice byly zaregistrováni provokatéři, kteří měli pod kontrolou chování davu. Provokatéři měli v ruce elektronické komunikační prostředky – smartphony, tablety a další zařízení, kterými prováděli koordinaci.

1.březen je také výročí „Ruského jara“, které začalo v Donbasu a na Krymu v roce 2014. V ten den se ve všech větších městech východu někdejší Ukrajiny a na Krymu ve stejnou chvíli uskutečnila mnohatisícová shromáždění.

Jeden ze vzbouřenců: Přes den došlo k pokusu „nevím o co“, ale výsledkem je, že jsme získali tank a obrněný transportér, a že byl zabit ostřelovač.

Mariupol: Ukrajinská vojska stahují techniku jen pro kamery a vzápětí se vracejí na původní pozice. Ukrajinská televize v tuto chvíli ukazuje, jak se ukrajinská technika stahuje z Mariupolu. Konkrétně ukazují, jak vyjíždějí ze třetí brány, ale už neukážou, že se čtvrtou bránou vracejí zpět...

Vzbouřenci nebudou od Rusů požadovat cestovní pasy při jejich vstupu na území Novoruska z Rostovské oblasti. To se týká prakticky všech hraničních přechodů v donském regionu . s výjimkou dvou, které má pod kontrolou Kyjev a kde jsou Rusové považováni za cizince.

Zdroj: rusvesna .su

 

 

 

 

http://www.nwoo.org/2015/02/27/obrovsky-hrbitov-u-ukrajinskeho-dnetropetrovsku-pro-ukrajince-padle-ve-zbytecne-valce/

 

Stopy vraha Němcova vedou na Ukrainu: http://antifashist.com/item/sledy-ubijc-nemcova-vedut-v-ukrainu.html a http://www.hlavnespravy.sk/nikolaj-starikov-kto-a-preco-zabil-borisa-nemcova/568979 

http://czech.ruvr.ru/news/2015_03_01/Rusko-muze-zrusit-embargo-na-dodavky-ovoce-z-Recka-3910/ 

http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_25/Putin-predplatne-Ukrajiny-za-plyn-vystaci-maximalne-na-tri-ctyri-dny-7077/ 

http://www.natoaktual.cz/usa-posiluji-letectvo-v-evrope-dm4-/na_zpravy.aspx?c=A150224_142250_na_zpravy_m00

 krize na Ukrajině, /o té finanční referovala dostatečně i naše ČT24/ video:  http://lifenews.ru/news/150408 

http://petrcvalin.blog.idnes.cz/c/451162/v-kyjeve-pochodovali-fasiste-a-pozadovali-dalsi-krveproliti-na-vychode-ukrajiny.html 

Neděle, 1.3.2015 – večer:

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Téměř 400 těl vojáků ukrajinské armády bylo nalezeno na letišti u Doněcka. Od 20. února bylo na doněckém letišti 373 těl ukrajinských vojáků, z nichž 306 bylo ukrajinské straně již předáno.

Nacionalisté v Charkově vybírali peníze pro ozbrojené síly Ukrajiny pod záminkou, že vybírají na pomoc pro Novorusko. V ukrajinské nacionalistické dobrovolnické organizaci „Stancija Charkov“ přiznali, že podváděli Charkovany.

Vicepremiér Ukrajiny požadoval od ministra zahraničí Klimkina za každou cenu získat zpět zadržovaného poslance Gončarenka. Kyjevská vláda se bojí, že jednoho z organizátorů oděských jatek v Rusku uvězní.

Ze strachu před pučem Generální štáb Ukrajiny uzavřel dobrovolníkům přístup do zóny Antiteroristické operace. Na území, kde probíhá „antiteroristická operace“, začala platit nová pravidla pro přesun dobrovolníků.

Jaceňuk si hraje na prezidenta. Stačilo, aby Porošenko odjel do Spojených arabských emirátů a Jaceňuk už si přivlastňoval jeho pravomoci a rozdával příkazy, aby učinil dojem, že je to nyní on, kdo je v zemi hlavní postavou. Pro Porošenka je velmi nebezpečné opouštět zemi.

Německý diplomat Wolfgang Ischinger: Porošenko tahal Západ za nos. Zklamali se v něm. Berlín je zklamán. Porošenko nás podvedl, když nedokázal dostat pod kontrolu Novorusko a nesdělil nám nic o slabosti své armády.

OSN, Světová banka a Červený kříž jsou v šoku z ukrajinského daňového systému. Výběr daní brzdí poskytování dobročinné pomoci Ukrajině, prohlásil ministr práce a sociálních věcí Pavel Rozenko.

Ukrajinu by bylo nejlepší odevzdat Rusku, píše britský deník Times. Ukrajina je příliš zkorumpovaný bankrotářský stát, než aby bylo možné ji úspěšně integrovat do západního společenství, myslí si pozorovatel Timesů Mathew Parris. Podle jeho názoru by bylo nejlepší všechny výdaje na její zachování nechat na Rusku.

Sergej Lavrov navštíví konferenci „Postavení křesťanů na Blízkém východě“.
Syrská jeptiška bude informovat v Ženevě o zvěrstvech ISIS.

Další diverzní skupina ukrajinské armády byla během přestřelky zneškodněna v obci Avdoťjino.

Gončarenko se podrobil výslechu ve věci organizování a pokusu vraždy ruského občana. Vyšetřovací výbor nalezl právní způsob jak zacházet s ukrajinským poslancem-nacionalistou.

Němcovova přítelkyně si na nic nepamatuje a chce domů do Kyjeva. Vyšetřovatelé vyslýchali klíčovou svědkyni vraždy Borise Němcova, ale třiadvacetiletá modelka Anna Durickaja řekla, že prožila těžký šok a nezapamatovala si ani vraha ani jeho automobil.

Při pochodu na památku Němcova se organizátoři pokusili strhnout svatojiřskou stuhu z novináře. Avšak novinář na provokaci nepřistoupil a nepodřídil se požadavkům, které jsou nejen nezákonné, ale odporují i zdravému rozumu.

Baskové uspořádali shromáždění na podporu antifašistů bojujících v Donbasu. Způsob chování španělské policie vyvolal rozhořčení po celé zemi.

Ve městě Sumy ozbrojenci Pravého sektoru napadli pravoslavného biskupa. 1. března 2015 ve svátek Vítězství Pravoslaví u vchodu do Spaso-Preobraženského katedrálního kostela (Katedrála Proměny Páně) dvacet lidí v maskách a v maskáčích s emblémy Pravého sektoru uspořádalo provokaci.

Balkanizace Ukrajiny. Západ balkanizoval Ukrajinu se všemi tragickými následky. Chorvaté a Srbové v téže situaci na Ukrajině navázali na bod, ve kterém nedávno skončili. Společnost v Rusku je udivena přítomností chorvatských občanů v ukrajinské armádě.

Vrah Oděsanů zadržený v Moskvě, poslanec Gončarenko opustil policejní služebnu, nasedl do automobilu s diplomatickými značkami a opustil centrum města.

Bojovník jednotky rychlého nasazení „Betmen“ (6. rota): „Nejsem ganátometčík, ale techniku likviduju.“ Bojovníci přijeli navštívit své kolegy do nemocnice a válečným zpravodajům popsali situaci na frontové linii a o nedávných bojích.

Velitel batalionu Donbass Semenčenko podal v Nejvyšší radě návrh zákona,který umožní vyhnout se mobilizaci za peníze. Poslanec dále řekl, že na Ukrajině mobilizace vázne, vytváří napětí a vyvolává pochybnosti ve společnosti. Účastníci bojových akcí nedostávají důstojnou odměnu.

Zdroj: rusvesna.su

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/02/ukrajinska-svodka-ze-dne-01-03-2015/

Němcov a USA

http://www.hlavnespravy.sk/povstalci-v-debalceve-nasli-zastavu-americkeho-namornictva/568948 

Pondělí, 2.3.2015 - ráno a přes den:

Lavrov a Kerry projednají situaci na Ukrajině. Setkání šéfů ministerstev zahraničí Ruska Spojených států se uskuteční v Ženevě.

Rusko je ochotno ušetřit Řecko a Maďarsko. Potravinové embargo, fungující proti těmto zemím by mohlo být zmírněno.

USA se chystaly těžit břidlicový plyn na území Luganské republiky. V osvobozené obci Šiškov domobrana našla draho plynařské zařízení. Unikátní techniku tam zanechali ukrajinští specialisté při útěku před armádou Luganské republiky.

Ozbrojenci Kolomojského se chystají na válku: Pro práci s americkými zbraněmi pluk Dněpr-1 hledá dobrovolníky se znalostí angličtiny. Vojáci se znalostmi angličtiny jsou potřební pro další přípravu v USA, prohlásil poslanec Nejvyšší rady, čestný velitel pluku Jurij Berjoza.

Ljaško: Kolomojskij je schizofrenik. Píše mi esemesky a div mi nevyznává lásku. 1. března v interview stanice „112 Ukrajina“ skandální politik a homosexuál Oleg Ljaško mluvil o tom, jaké má vztahy s oligarchou a gubernátorem Dněpropetrovské oblasti Igorem Kolomojským.

Gončarenko je vystrašený a bojí se odpovědnosti za své činy. V 15:00 je poslanec Nejvyšší rady Gončarenko, který je považován za jednoho z organizátorů „Oděské Katyně“, předvolán k soudu ve věci neuposlechnutí pokynů policie.

Porošenko si myslí, že mu Gontarevová zajistí 20 dolarů za hřivnu. Avšak jeho poslanci nejsou tak naivní a jsou ochotni jít do vzpoury. V Radě neexistuje shoda ohledně šéfky Národní banky Ukrajiny před nejdůležitějším hlasováním.

Rozehnání Finančního majdanu. Náčelník policie Pečorského okrsku může za to, že nevzal v úvahu nespokojenost s chováním účastníků akce ze strany řadových občanů.

Horníci tlučou helmami o asfalt u stěn Nejvyšší rady.

Ukrajinská statistika ztrát techniky ve válce v Donbasu za rok 2014: 236 bojových vozidel pěchoty, 78 tanků, 12 letadel. Základem statistiky jsou údaje Rady pro bezpečnost a obranu, šéfredaktora Cenzor.net Butusova a veřejných zdrojů informací. Je třeba zdůraznit, že tyto údaje o ztrátách jsou silně podhodnoceny.

Rubl zlevňuje pod tlakem trhu a ropy. Dolar a euro podražily na Moskevské burze při zahájení obchodování. Rubl zlevnil kvůli očekávání pádu poptávky po rubové likviditě a také kvůli snížení ceny ropy.

Obhájci oděského vraha Gončarenka nevylučují, že soud pošle poslance do vězení. Avšak zároveň zdůrazňují nezákonnost takového kroku.

Druhý Mistral: Kyjevský státní podnik „Antonov“ Ukradl 2,95 mld. Ministerstvu obrany Ruské federace. Letadla An-70 vyrobené za peníze z Ruska byla dodána do výzbroje ukrajinské armády. Ruská federace požaduje od Ukrajiny za nedodané Antonovy 2,95 mld. rublů.

Junta se vyzbrojuje. Daňové úlevy Kyjeva na dovoz zbraní mají za cíl zmařit Minské dohody. Doněcká republika dala zemím garantujícím smlouvu najevo své znepokojení .

Trofejní technika domobrany Doněcké republiky v okolí Děbalceva: Takhle zahodit svou techniku může jen na smrt vyděšený nepřítel, který překotně utíká bez ohledu na překážky.

V Doněcké republice byla stanovena maximální cena za chléb. Pevná maloobchodní cena bude stanovena i na cukr.

Blízcí příbuzní obětí zavražděných v Oděse 2. května 2014 by se měly v souvislosti se zadržením Gončarenka obrátit na Vyšetřovací výbor Ruska.

Poslanec Nejvyšší rady Gončarenko zadržený včera v Moskvě za neuposlechnutí pokynů pracovníků policie na pochodu na památku Němcova se zbavil šoku a je ochoten se soudit s ruskými strážci zákona.

Domobrana Luganské republiky propustila zajaté ukrajinské dobrovolníky. Ti, kteří odmítli dále pomáhat kyjevské vládě se po exkurzi po zničeném Stachanovu mohli přes Charkov vrátit domů.

Byl odhalen druhý tajný sklad zbraní ozbrojenců z „Ajdaru“, kteří se chystali k ozbrojeným provokacím v Kyjevě.Ke zločinnému uskupení patřilo 35 lidí, kteří se nazývali představiteli „Ajdaru“ a na uniformě nosili nášivky batalionu.

Tefftovi se plán nepodařil: Němcova zabili zbytečně. Byla masová demonstrace, byli koordinátoři rozestavení po jednotlivých sektorech, byli i veřejní činitelé. AL něco se zvrtlo. Pro Teffta je to porážka. Jestli vše proběhne v klidu i 3. března při pohřbu Borise Němcova, pak se další pokus o Kremlomajdan odkládá na neurčito...

Němcovova vražda nebyla zachycena na kamery Federální ochranné služby (FSO), které jsou rozmístěny kolem Velkého Moskvoreckého mostu.

Telefonní partyzáni oznámili zaminování Lvovského letiště. Neznámý zkomplikoval práci Lvovského letiště tím, že oznámil na policii jeho zaminování. Výbuch má proběhnout dnes ve 22 hodin místního času. Policie Lvova prověřuje sdělení, byla posílena bezpečnostní opatření.

Majdan a válka začínají ve škole. Pokud na Ukrajině Ilju Muromce a Dobryňu Nikitiče prohlásí za bojovníky první ATO, nesmíme se divit. A v Rusku? Za kouřovou clonou cizích termínů pokračuje demontáž ruského národního uvědomění. I v ruských školách.

Generální štáb ukrajinské armády zavádí cenzuru a bude považovat za provokaci sdělení od jednotek, která nebudou uvedena do souladu s oficiálními zdroji. Ani poslanci a další osoby nemají právo činit prohlášení jménem vojenských jednotek.

Zástupce předsedy Lidové rady Doněcké republiky Denis Pušilin: Už začínáme organizovat mírový život, ale naši vojáci si oddychnout ještě nemohou.

Stovky obyvatel Děbalceva jsou nuceny žít ve sklepích. Lidé se prostě nemají kam vrátit. Granáty ukrajinské armády změnily jejich domovy v ruiny.

Starší Rus zemřel na hraničním přechodu kvůli tomu, že ho nechtěli pustit za synem na Ukrajinu. Starší manželský pár z Belgorodské oblasti se vydal k synovi, který žije Charkově.

Independent: Čína se rozhodla podpořit Putina v ukrajinské krizi. Svědčí o tom prohlášení vysoce postaveného čínského diplomata Cuj-Sin, který vyzval Západ, aby opustil myšlenku hry na jednu bránu.

Vytahovali je ze studených sklepů. Děti z Doněcké republiky, které přišly o rodiče, přijely na rehabilitaci do Abcházie. Mnozí svěřenci poprvé v životě uvidí Černé moře a budou se moci pokochat krásami Republiky Abcházie. Je to už třetí humanitární akce ze strany Ministerstva pro mimořádné události.

Lavrov: Moskva vybízí Kyjev, aby se jasně distancoval od extremistů. Vyzýváme vedení Ukrajiny, aby se jasně vymezilo vůči „straně války“ a dalších extremistů, řekl ministr při svém vystoupení na zasedání Rady OSN pro lidská práva.

Militaristické fantazie: Porošenko navrhl zvětšit ukrajinskou armádu na 250 tisíc lidí. Příslušný návrh zákona podal v Nejvyšší radě. Dokument je zaregistrován pod číslem 2269 a předán k posouzení vedení parlamentu.

Devalvace přinese Rusku více než 2 triliony rubů. Doplňkové příjmy do rozpočtu roku 2015 v důsledku devalvace rublu budou činit 2,249 trilionů rublů, praví se v dokumentu o změnách v rozpočtu.

Granátomety na prodej. Byl zadržen další Ukrajinec, který se snažil obohatit prodejem zbraní. Podnikavý obyvatel Dněpropetrovské oblasti přivezl ze zóny „Antiteroristické operace“ granátomety a další zbraně a chystal se je prodat na Ukrajině.

V Pavlogradě příslušník Národní gardy. Zranil kolegu samopalem. Ten je v nemocnici, ale jeho život není v ohrožení.

Porošenko schválil odstoupení premiéra Jaceňuka a celé vlády. Může za to pád hřivny. Porošenko absolvoval rozhovory s poslaneckými frakcemi, na nichž odsouhlasil odstoupení premiéra Jaceňuka a celé vlády, a to už na příštím plenárním zasedání Nejvyšší rady.

V březnu se v Doněcké republice bude konat mistrovství v kickboxu. Na ministerstvu mládeže, sportu a turistiky bylo oznámeno, že už za týden se bude v Doněcku konat mistrovství republiky v kickboxu. Nedávno proběhly v ringu Paláce sportu „Šachťor“ zápasy prvního otevřeného mistrovství hlavního města.

OSN obviňuje Kyjev z diskriminace obyvatel Doněcké a Luganské republiky. Omezování svobodného pohybu občanů je nezákonné. Pozorovací mise Vedení Nejvyššího komisaře OSN pro lidská práva se obrací na vládu Ukrajiny s požadavkem zrušit omezení svobodného pohybu.

Porošenko: Ukrajina žádá OSA o vyslání mírových sborů. Porošenko podepsal výnos o výzvě směřované na OSN a EU ohledně vyslání mírových sborů na Ukrajinu.

Zdroj: rusvesna.su

 Obrázek pro ty, kteří slyší jméno Němcov poprvé:

Němcov a Tymošenková

Martin Dusil: Taková jedna neděle v českém Matrixu

Taková jedna neděle v českém Matrixu
Celej den sleduju ruská média...Opravdu jen výjimečně se vražda Němcova připisovala na vrub Putina....A to i v těch opozičních..
Čtu si na internetu,,
Europoslanec Štětina zve lidi na Staroměstské náměstí ....všechny kteří se bojí o Rusko...aby uctili pámátku kritika Putina Borise Němcova"
Česká televize Události...Moskva ...reportáž z pochodu za uctění památky kritika Putina Borise Němcova...Karas dělá rozhovor s kolemjdoucím Moskvanem....A to je náhodička...On je to zrovna profesor Zubov,který skoro půl roku dával antiputinovské rozhovory....tady v Česku... a jezdil se Štětinou po přednáškách...
Má to ten Míra Karasů ale štěstí,že v tom 20.tisícovém davu potká zrovna Zubova...No a ten hned jede...,,Za vše může Putin".
Železný:
,,Památku Borise Němcova (kritika Putina)..uctili také desítky lidí v Praze,na Staroměstském náměstí zapalovali svíčky,kladli květiny a vyjádřili i podporu ruské opozici...Akci pořádalo sdružení ,,Pražský majdan".
Záběr z uctění památky kritika Putina Borise Němcova....Transparent ,,Osvoboďte pilotku Savčenko" a pak záběr na tři puberťáky s jedním dospělákem(zřejmě jejich otec)...Mládež má trička s nápisem,,Putin je ču.rák" a společně šlapou na figurínu Putina..
.Střih...Ráno si jdu na pumpu koupit kávu a sodovku...Rádio na celou pumpu křičí
,,Asi padesátka lidí na Staroměstském náměstí uctila památku kritiika Putina Borise Němcova"...
Otevírám lednici a bojím se aby ne mne nevyskočil kritik Putina Boris Němcov.....A tak mne tak napadá....Jsem docela znalec Ruska....Ale já Němcova do pátku skoro neznal...A jak teď zjišťuju,byl jsem asi jedinej....Fakt nikdo necejtí v jakém Absurdistánu a mediokracii to žijeme.?...To už tady fakt nikomu nefunguje mozek?........O co tady v tom našem Matrixu jde, už nevidí .....snad jenom idiot.
 Pondělí, 2.3.2015 – večer:

Na základě tvrdé reakce na úmrtí Němcova byl učitel Moskevského fyzikálně-technického institutu přinucen opustit funkci proděkana. „O jednu svini míň“, napsal na své stránce VKontaktě učitel, za což byl vystaven obstrukcím ze strany vedení institutu a studentů.

USA plánují rozmístění vojenského kontingentu na Ukrajině. Na stránkách státních nákupů USA se objevila veřejná soutěž na přepravu svého vojenského personálu po Ukrajině.

Bagira je první Srbkou v armádě Novoruska. V okolí domu, kde nyní bydlí, obešla všechny staré občany a nabídla jim pomoc. Lidé ji objímali se slzami v očích, šťastni, že jim pomáhá.

Němcovova přítelkyně Durickaja odmítne test na detektoru lži. Advokát klíčové svědkyně Němcovovy vraždy, třiadvacetileté ukrajinské modelky Anny Durické prohlásil, že jeho klientka se nepodrobí testu na detektoru lži, s odkazem na její špatný psychický stav.

Gazprom neporušuje podmínky smlouvy s Naftogazem, říká ministr energetiky Ruské federace. Před zahájením třístranného setkání ohledně plynu Rusko-Ukrajina-EUrokomise ministr energetiky Ruské federace Alexandr Novak zdůraznil, že ze strany Gazpromu nelze pozorovat žádná porušení smlouvy s Naftogazem Ukrajiny.

Podle ruské nevládní organizace hrozí FIFA Rusku sankcemi za rasismus. Rasimsus a xenofobie mezi fotbalovými ultras „evropské“ Ukrajiny ale samozřejmě nezajímá...

V jihoukrajinské jaderné elektrárně byla ukončena inspekce jaderného paliva z USA. 6. března má být palivo zavezeno do energobloku.

Cirkus pokračuje: Ljaško slíbil blokovat tribunu v Nejvyšší radě, pokud nedosáhne odvolání šéfky Národní banky. Skandálně známý lídr Radikální strany Oleg Ljaško slíbil, že jeho frakce bude bránit průběhu zasedání Nejvyšší rady do té doby, než bude na program hlasování zařazen bod odvolání šéfky Národní banky Ukrajiny Gontarevové.

Velení ukrajinské armády chystá personál pro obranu Mariupolu. Kyjevská vláda se obává, že rozpočet Ukrajiny přijde o miliony hřiven, pokud země přijde o kontrolu nad městem.

Ukrajinští diverzanti provedli výpad na Leninskou čtvrť Doněcka. V noci z 1. na 2. března obyvatelé Leninské čtvrti Doněcka – sídliště Bosse, ulic Machalova, Oděské a několika dalších slyšeli tři vystřely z minometu.

Do Doněcké republiky začínají proudit dodávky potravin z Ruské federace. Takto se bude snižovat potravinová panika, která propukla minulou neděli, sděluje tiskové centrum Doněcké republiky.

Ukrajinský poslanec Igor Mosijčuk ukázal nůž, kterým se chystá uřezat hlavu Ramzanu Kadyrovovi. Nástroj mu byl darován práv pro tento účel.

Saakašvili, kterého na Ukrajině začínají nenávidět, chystá Majdan v Tbilisi. Pobyt uprchlého prezidenta v Kyjevě provázejí početné skandály. Gruzínská média mimo jiné připomínají sexuální obtěžování a užívání drog. Saakašvili a jeho kolegové budou muset z Ukrajiny utéct.

Rozvědka: Mezi 2.- 10. březnem lze ze strany ukrajinských vojsk očekávat ozbrojené provokace vůči Doněcké republice.

„Hvězdou hrdiny“ v ukrajinské armádě nyní vyznamenávají za vraždu novinářů. Porošenko vyznamenal titulem „hrdiny Ukrajiny“ Naděždu Savčenkovou.

Pozvání zahraničních pozorovatelů na Donbas ze strany Kyjeva je nebezpečné pro mírový proces, říká Pušilin. V Doněcké republice si myslí, že OBSE si vede dobře při plnění úkolů, které dostala v Minsku.

Ministerstvo zahraničí: Rozhodnutí Finska dodat na Ukrajinu laserové dálkoměry přibližuje obnovení bojových akcí. Dodávky potenciálních prvků zbraní lze v Kyjevě vykládat jako přímou podporu linie „strany války“.

Podmínečné příměří v obci Širokino. Národní garda bojuje s francouzskými obrněnými transportéry, tanky, americkými termovizemi a polským obvazovým materiálem.

Polskou delegaci nepustili na Ukrajinu uctít památku oběti Volyňského masakru. Lídr polské strany Smena to nazval pošlapáním památky zaživa upálených a rozčtvrcených polských dětí a žen a bezbranných rolníků – obětí banderovských zvěrstev.

Rusko se vyhne dlouhé recesi Recese bude krátká a růst ekonomiky Ruské federace se obnoví ve třetím až čtvrtém kvartále 2015, oznámil šéf Ministerstva pro hospodářský rozvoj Ruska Alexej Uljukajev.

Teroristé z ukrajinské armády, kteří připravili o střechu nad hlavou statisíce lidí v Donbasu, dostávají nové byty v Zakarpatsku. Dům s 36 byty pro vojáky, kteří terorizovali civilní obyvatelstvo Donbasu, slavnostně otevřeli ve městě Vinogradovo v Zakarpatské oblasti.

Celkový státní dluh Ukrajiny je 1 trilion hřiven. Podle údajů Národní banky Ukrajiny je to více než 70 procent HDP.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajiny maří plnění Minských dohod. Kromě stahování těžkých zbraní Ukrajina neplní ani jeden z podepsaných bodů. Ty se týkají jak politických povinností, tak i ekonomických závazků., zdůrazňuje zástupce velitele korpusu Ministerstva obrany Doněcké republiky.

V obci Širokino zahynul velitel a voják „Azova“, když nabourali do památníku hrdinům Velké vlastenecké války. Havárii off-roadu ukrajinské národní gardy v obci Širokino domobrana nazývá velmi symbolickou – jako by se dědové mstili novým fašistům.

Spolustraníkovi Ljaška zabavili celý arzenál zbraní ze zóny ATO. Během prohlídky obyvatele města Dněprodzeržinsk strážci pořádku objevili 9 granátů, čtyři granátomety a zhruba dva tisíce nábojů kalibru 5,45 a 7,62.

Kadet Ministerstva vnitra v Kyjevě dal přednost sebevraždě před válkou. Vedení policie v Kyjevě obdrželo zprávu, že v areálu výcvikového střediska ministerstva vnitra jeden z frekventantů skoncoval se svým životem sebevraždou.

Ve straně Prochorova se rozzlobili na Makareviče. Chtějí ho vyloučit z vedení Občanské platformy. Funkcionáři se rozhodli, že výroky a činy Makareviče poškozují image a reputaci strany.

Voják trestního praporu v Ukrajinou okupovaném Slavjansku zabil svého velitele.

Americká vojenská družice explodovala na oběžné dráze. Kosmické zařízení se rozletělo na 43 kusů.

Atmosféra strachu v Dněpropetrovsku: Fanoušci začali s demontáží krytů, vyhazují shnilý nábytek a staré záchodové mísy. Kolomojskij si vymyslel, čím zaměstnat ultras. Budou připravovat obyvatelstvo na bombové útoky.

Sergej Lavrov vyzval k zastavení honu na křesťany na Blízkém Východě a na Ukrajině. Šéf Ministerstva zahraničí Ruské federace uvedl konkrétní fakta o pronásledování věřících a duchovenstva a informoval o zavřených a zbořených kostelích.

Zdroj: rusvesna.su

http://www.nwoo.org/2015/03/02/pokud-ukrajina-ztrati-mariupol-muze-zustat-bez-valut/

Úterý, 3.3.2015 – ráno a přes den:

Po městě Rovno zakázali i v Lucku obchodování s ruským zbožím. Příslušnou výzvu Luckého starosty poslal předseda Veřejné organizace „Bojkot“ Michail Babenčuk.

Příspěvky na bydlení podle nových pravidel na Ukrajině: Mnozí potřební o ně přijdou. Peníze nestačí pro všechny. Pokud dříve na Ukrajině kterákoli rodina platila za bydlení v přepočtu na normovanou plochu 10 až 15 procent svého příjmu a zbytek byl dorovnáván příspěvkem od státu, dnes tato norma přestala fungovat.

Vyšetřovatelé zrekonstruovali trasu Němcova v den jeho vraždy. Větší část pátku politik pobýval ve svém bytě na Malé Ordynce.

Šéf Ministerstva zahraničí Ukrajiny: Kyjev doufá, že bude dostávat dodávky zbraní nejen z USA, ale i z dalších zemí. Přitom nutnost dodávek ministr odůvodnil výlučně obrannými cíli.

Kyjev definitivně legalizuje trestní jednotky: „Ajdar“ byl přetransformován na zvláštní armádní prapor. Velitelem praporu byl jmenování podplukovník Jevgenij Ptašnik.

Trasu útěku vrahů Němcova z místa činu vystopovali podle videí. Stopy zločinců končí na Velké Dmitrovce.

Od ledna 2015 bylo Ukrajině předáno přes 300 těl zabitých ukrajinských vojáků. Ukrajinská strana určila osobu odpovědnou za otázky přebírání zemřelých vojáků od Doněcké republiky.

Množství ropných těžebních zařízení v USA se snížilo. Toto snížení vyvolalo růst cen ropy.

Šéfové ministerstev zahraničí „normandské čtyřky“ se sejdou v Berlíně 6. března. Proběhne další setkání ministrů zahraničí Německa, Francie, Ruska a Ukrajiny, které bude věnováno další, krokům kolem realizace Minských dohod.

„Kalašnikov“ odpovídá na krizi investicemi do výroby. Koncern Kalašnikov v Iževsku, jeden z největších výrobců střelných zbraní na světě, plánuje investovat do modernizace výroby kolem dvou miliard rublů ještě v tomto roce, zatímco v loňském roce bylo investováno 1,5 mld. rublů.

Tymčukovy nové halucinace: Viděl jsem tři konvoje se zbraněmi z Ruské fedеrace. Skandálně známý „vojenský expert“, koordinátor skupiny „Informační odpor“, poslanec Dmitrij Tymčuk prohlásil, že objevil aktivní zvětšování Novazovské taktické skupiny armády Novoruska.

Ukrajinci se chytají za hlavu při pohledu na ceníky v obchodech. Růst cen podporuje potravinovou paniku. Z pultů mizí úplně všechno.

Rusko se zcela obejde bez vnějších půjček. Rusko se v roce 2016 dokáže obejít bez zahraničních úvěrových trhů. Přístup na ně stejně už fakticky ztratilo v důsledku tlaku Západu.

Nová verze vyšetřovatelů: Němcova zlikvidovali ozbrojenci z trestního praporu „Dudajev“. Podle údajů zdroje v policejních orgánech byl organizátorem Němcovovy vraždy nynější velitel tohoto oddílu Adam Osmajev, který už čelí trestnímu stíhání za přípravu atentátu na prezidenta Ruska Vladimira Putina.

Z Černovické oblasti během druhé etapy 4. vlny mobilizace od 1. do 15. března mobilizují 900 branců. Podle údajů vojenské správy už 1. března poslali kolem 80 mobilizovaných na výcvik.

Nacionalisté se chtějí pomstít soudcům, kteří vynášejí „nespravedlivé“ rozsudky. Předseda Nejvyššího soudu Jaroslav Romaňuk vydal souhlas k uvěznění tří soudců Pečorského obvodního soudu v Kyjevě, kteří pracovali na sledovaných případech během prezidentství Viktora Janukovyče.

Ropa se ukázala jako důležitější než Němcovova vražda. Na Moskevské burze se kurs dolaru snížil o 27 kopejek a činil 62,38 rublu. Rubl o maličko zpevnil ke koši dvou měn v podmínkách vznikající korekce světových cen ropy.

Filatov byl na Facebooku zablokován. Vkládal fotografie Jarošem darovaných porcovacích nožů, kterými se chystal řezat „Rusáky“.

Lvov byl počmárán nápisy „Smrt banderovcům“ a „Polský Lvov“. Polský internetový portál Kresy.pl zveřejnil snímky nápisů ve Lvově. Na nich jsou nadávky na adresu banderovců a prohlášení o tom, že Lvov je polské město.

Kvůli volbám je Anglie vtahována do války na Ukrajině. Rozhodnutí britského premiéra Camerona poslat na Ukrajinu vojáky se stalo neočekávaným oříškem pro britské politické elity.

Němcovova průvodkyně se ukázala být milenkou velitele pluku „Dněpr-1“ Berjozy, píší média. Zajímavá fakta se vynořují v průběhu vyšetřování vraždy známého ruského opozičníka Borise Němcova.

Likvidace Pečorského soudu v Kyjevě je politická objednávka. Soudkyně Pečorského obvodního soudu Oksana Carevičová se domnívá, že veřejné obvinění tohoto soudu ze strany orgánů prokuratury z vynášení nespravedlivých rozhodnutí je pokusem výkonné moci podřídit si soudy.

Intenzivní boje u Doněckého letiště a Spartaku. Kulometná palba v Kujbyševském okrese. Armáda Doněcké republiky přesouvá techniku k místům možných průlomů. Soudě dle zvuků probíhá tankový souboj. Obyvatelé Doněcka také hlásí intenzivní střelbu dělostřelectva a palných zbraní. Zvuky podle všeho pocházejí z mobilní artilerie ukrajinské armády.

Global Research: Obama nenávidí Rusko. Jeho politika ve vztahu k Ukrajině, Sýrie, Íránu a dalším zemím je podřízena základnímu cíli – oslabit Ruskou federaci. Obětuje vše kvůli své válce proti Rusku, píše kanadský list.

V USA byly aktivovány tisíce kusů vojenské techniky, zbraně se nakládají na vlaky, píší americká média. Pozornost amerických novinářů zaujala videa a fotografie, na kterých je zachyceno masové hromadění vojenské techniky. V USA bylo otevřeno mnoho armádních skladů a zbraně jsou nakládány na vlaky.

V ukrajinském městě Nikolajev nevyjely bus-taxi. Příčinou je nedostatek peněz na nákup pohonných hmot.

Na Ukrajině vzroste minimální cena plynu pro obyvatelstvo o 285%. Pro podniky palivoenergetického komplexu činil růst 2,2-násobek. Zvýšení tarifů je pro Ukrajinu jednou z klíčových podmínek pro získání úvěru od Mezinárodního měnového fondu.

Luganská republika již ukončila stahování těžké výzbroje za stanovenou linii.

Ukrajinští příslušníci silových orgánů obviňují generálního ředitele veřejné akciové společnosti „Těrnopolvtormet“ ze špionážní činnosti, protože jim odmítl vydat k volnému použití podnikovou autodopravu.

Uprostřed týdne očekává hřivnu další propad. Účastníci ukrajinského trhu s ropnými produkty si stěžují, že od 23. února nemohou na mezibankovním trhu získat zahraniční měny. Žádost podané včera, 2. března budou splněny za tři dny, což znamená, že ve čtvrtek hřivnu čeká další propad.

Další pěstní souboje v Nejvyšší radě.Na dnešním ranním zasedání ukrajinského parlamentu se poprali velitel praporu „Ajdar“ Melničuk, známé firmy Ljaško a Mosijčuk, a také poslanec „Národní fronty“ Pašinskij.

Po bojích s rozvědčíky Doněcké republiky do Mariupolu přivezli jednoho mrtvého a dvou raněných bojovníků speciální jednotky Ukrajinské armády. Ve štábu nikdo nemluví o tom, kde k této újmě přišli.

Na územích Doněcké republiky, která jsou dočasně pod kontrolou Kyjeva budou vytvořeny tři okupační správy.

Zdroj: rusvesna.su

Úterý, 3.3.2015 – večer:

Propaganda navlékla Tarase Ševčenka do uniformy příslušníka trestního praporu „antiteroristické operace“. Na Ukrajině proběhne rozhlasový maraton „Ševčenko mobilizuje“, v jehož průběhu politici, veřejní činitelé a vojáci budou předčítat z děl Tarase Ševčenka. Na reklamním plakátu zobrazili Ševčenka v uniformě karatele.

Armáda Ukrajiny prohrála zimní fázi války ve všech čtyřech jejích částech.

Na západní Ukrajině horníci přehradili silnici na Lvov. Na Ukrajině už několik dní stávkují horníci. Včera se tisíce lidí vydaly k budově Nejvyšší rady v Kyjevě, dnes protestující zahradili silnici na Lvov.

Chystá se zničení polních cest v Oděské oblasti, které vedou k hranicím s Podněstřím. Podle sdělení internetové stránky hlavní státní informační agentury v Oděské oblasti pohraniční služba požaduje zneprůchodnění celé řady cest v okrese Frunze.

Souhlas s uvězněním tří soudců Pečorského soudu vydal šéf Nejvyššího soudu Ukrajiny Jaroslav Romaňuk. Předseda Nejvyššího soudu Jaroslav Romaňuk podpořil návrh Generální prokuratury na zadržení a uvěznění soudců Pečorského soudu.

Putin o ekonomických reformách Kyjeva: Po formální stránce správné, ve skutečnosti výsměch. Při setkání s Lukašenkem se prezident Ruské federace znovu vyjádřil ke krizi na Ukrajině.

Asistent Státního tajemníka: V interview pro Kommersant asistent státního tajemníka USA Tom Malinowski vyjádřil originální názor ohledně příčin ukrajinské krize. Rusko je viníkem krize na Ukrajině, protože rozehnalo shromáždění na náměstí Bolotnaja. Ukrajinská krize je prý jen pokračováním těchto událostí.

Poté, co Savčenková dostala titul hrdiny Ukrajiny, rozhodla se ukončit hladovku. Advokát Naděždy Savčenkové obviněné v Rusku z podílu na vraždě ruských novinářů v Donbasu v létě 2014, prohlásil, že jeho klientka je ochotna přerušit hladovku.

Pro zajištění práce Nejvyšší rady bylo navrženo zřízení „parlamentní policie“. Poslanec Nejvyšší rady za Blok Petra Porošenka Dmitrij Dobrodomov navrhl vytvořit parlamentní policii.

Armáda Novoruska provádí rozsáhlá taktická cvičení. Pro nové bojovníky, je zapotřebí dvoutýdenní příprava, aby dokázali chápat, co a jak, říká příslušník domobrany.

V Amvrosijevce úředníci ignorují obyvatelstvo. Růst cen a neprůhlednost politiky zvyšují míru napětí. Proti lidu Novoruska je vedena nejen běžná válka, nýbrž válka vyhlazovací, rafinovaná ve své podobě, zahrnující všechny sféry života společnosti.

Ohromující zeměpisné znalosti McCaina: Obsazení Mariupolu otevře Rusku cestu do Pobaltí. Pokud domobrana obsadí Mariupol, pro Rusko se tím otevře cesta do zemí Pobaltí a do Moldávie, je přesvědčen John McCain.

Vojenský náklaďák ukrajinské armády s raněnými najel na minu: Je mnoho mrtvých. Vojáci okupačních vojsk zahynuli v důsledku následného výbuchu.

Loďaři v Rusku zastavují výrobu kvůli vysokým cenám úvěrů. Řada velkých loděnic v Rusku zastavila výrobu nákladních plavidel kvůli vysokým cenám úvěrů. Odběratelé nemají peníze na dostavbu plavidel.

Kurs dolaru se za rok 2015 může snížit až na 55 rublů, informuje „ktovkurse.com“ s odvoláním na výzkum Centra makroekonomických studií Alfabanky.

Porošenkovi to nakonec došlo: V Děbalcevu šlo o porážku a vůbec ne o vítězství. Porošenko si vyžádal od ozbrojených složek zprávu o „Operaci Děbalcevo“. Společnost má právo být informována.

Na Ukrajině jsou znovu zabavovány zbraně pocházející ze zóny ATO. Velké množství palných zbraní a munice bylo opět nalezeno v místnostech dvou obyvatel Kominternovského okresu Oděské oblasti.

Poslanec Mosijčuk tvrdí, že Porošenko dal příkaz k vraždě Ljaška. Mosijčuk – evidentně pod vlivem dojmů z vraždy Borise Němcova v Moskvě – odhalil záludné spiknutí na Ukrajině. Podle jeho názoru ukrajinské tajné služby na příkaz Porošenka chystají atentát na lídra Radikální strany Ljaška.

Bývalý šéf ukrajinské národní banky Arbuzov: Tahle vláda přišla a zase odejde,ale národ bude muset účtovat. Spravedlivý kurs hřivny je někde na úrovni 15 hřiven za dolar.

Ukrajinští okupanti se zmocnili řeholního kněze pravoslavného kláštera. Bojovníci tzv. „dobrovolnických“ batalionů Ukrajiny unesli řeholního kněze pravoslavného Svatouspenského Nikolo-Vasiljevského kláštera nacházejícího se poblíž Ugledaru, sdělil předseda Lidové rady Doněcké republiky Andrej Purgin.

Cílem ostřelování ze strany ukrajinské armády jsou kontrolní stanoviště a infrastruktura. Kyjev žene vojenskou techniku na východ a připravuje se na útok. Během prvních tří dnů března se situace na frontové linii příliš nezměnila. Šestkrát bylo zaregistrováno ostřelování pozic domobrany Doněcké lidové republiky ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

Bloomberg: Noví lídři Ukrajiny se mohou ukázat jako zkorumpovanější než jejich předchůdci. Ukrajinskou ekonomiku může zachránit jen odepsání dluhů.

V Kyjevě kvůli dluhům odpojí elektřinu i oblastnímu úřadu a budově ústřední volební komise. Společnost Kijevenergo může v březnu odpojit obě budovy za dluhy ve výši 1,7 mil. hřiven, píše tisková služba společnosti.

Doněcká republika: Velký vojenský problém – neexistují přesné mapy zaminovaných polí. Stahování zbraní z frontové linie v Donbasu je provázeno nepříjemnými incidenty. Ministerstvo Doněcké republiky pravidelně informuje o minách, zanechaných ustupující ukrajinskou armádou, které pak musí zneškodňovat pyrotechnici Ministerstva pro mimořádné události Doněcké republiky.

Domobrana za posledních 24 hodin zneškodnila více než sto explozivních předmětů v Makejevce, Gorlovce a Jelenovce. Inženýrské jednotky armády Doněcké republiky přikročily k obnově přístupových cest železničního uzlu Děbalcevo, řekl Basurin z ministerstva obrany Doněcké republiky.

Známý americký sportovec Jeff Monson si nechal vytetovat ruskou patriotickou scénu „Matka vlast volá!“ a vyřizuje si občanství Ruské federace.

Národní garda a ukrajinská armáda obdržely zásilku tanků pro speciální operace v Donbasu. Koncern „Ukroboronprom“ předal Národní gardě Ukrajiny a ministerstvu obrany novou dodávku tanků T-64B (B1), připravených k plnění úkolů v zóně „Antiteroristické operace“.

Doněcká republika: Veškeré zbraně, které máme, nám poskytuje armáda, která proti nám bojuje. Domobrana Doněcké republiky opravila 100 kusů ukořistěné techniky.

„Těmhle lidem chceme dodávat zbraně?“, ptají se západní média v souvislosti se rvačkami v Nejvyšší radě Ukrajiny.

Zdroj: rusvesna.su 

http://outsidermedia.cz/ukrajina-videoprehled-z-3-3-2015/

 

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/04/939690/

Středa, 4.3.2015 – ráno a dopoledne:

Děbalcevský kotel: Obyvatelé vyprávějí o zvěrstvech a zločinech nacistů. Nacisté znásilňovali, rabovali, loupili, bili lidi. Odnášeli všechno, co mělo nějakou cenu a posílali to „Novou poštou“ k sobě domů.

Zajatý příslušník zvláštních jednotek ukrajinské armády: „Zradili nás, byli jsme jen krmení pro zbraně.“

Pomoc rodinám zemřelých obránců Donbasu. Nikdo není zapomenut, nic není zapomenuto. Srdečně děkujeme obyvatelům Sevastopolu, kteří se zúčastnili sbírky humanitární pomoci pro obyvatele Doněcka.

Ukrajinská armáda skrývá svá porušení Minských dohod před pozorovateli OBSE. Kyjev nemá v úmyslu stahovat těžkou techniku od linie fronty.

Novorusko je ideologií svobody – myslí si Srbové. Novorusko se pro Srb stalo symbolem boje za svobodu. Nositelé Svatojiřské stužky jsou dlouho očekávanou alternativou neoliberalismu, která světu tak dlouho chyběla.

Pevné body pro rozmístění pozorovatelů zahájí svou činnost v Doněcké republice v nejbližší době. Podle slov představitele Doněcké republiky v kontaktní skupině je v tu to chvíli odsouhlaseno 11 bodů.

Doněcká republika: Veškeré zbraně, které máme, nám poskytuje armáda, která bojuje proti nám. Domobrana zrekonstruovala sto kusů ukořistěné techniky.

Západ vyhrožuje: Západní země budou na porušení příměří v Donbasu ostře reagovat.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajina hledá záminku pro zahájení plnohodnotných bojových akcí. Příslušníci ukrajinských ozbrojených struktur nejrůznějším způsobem matou pozorovatele OBSE a skrývají před nimi svá porušování Minských dohod.

Srbským domobrancům v Novorusku v jejich zemi hrozí vězení. V Srbsku vstoupil v platnost zákon, zakazující občanům země účast na válečných konfliktech v zahraničí.

Ve městě Rovno terorizují obchodníky. Vypatlaní ukrajinští nacionalisté v Rovnu hledali v obchodech ruské zboží.

Rusko se snaží získat vojenské základny a zvýšit svůj vliv na Balkáně. Doktor S. Blanc, specialista na Rusko v Americké radě pro zahraniční politiku: Rusko se už dlouho snaží proniknout na Balkán a do východního Středomoří.

Natalija Poklonskaja přijme občany v přijímacím salonu Prezidenta Ruské federace v Krymském federálním okruhu. Obyvatelé Krymu budou moci Nejvyšší prokurátorce Republiky Natalii Poklonské klást své otázky.

Deutsche Welle: Hloupá reputace šéfa městského velitelství Ministerstva vnitra v Kyjevské oblasti Vadima Trojana, bývalého člena pravicově radikální organizace, hlásající bezohledný biologický rasismus, se dost nejednoznačně odráží v reakcích společnosti a médií.

Ozbrojené síly USA. Americká vojenská družice explodovala na oběžné dráze kvůli technické závadě. DMSP-F13 byla vypuštěna v roce 1995 v souladu s Vojenským meteorologickým družicovým programem a byla součástí systému složeného ze sedmi kosmických přístrojů.

Obyvatelé Slavjanska poskytli video zachycující řádění ukrajinských okupantů ve městě.

V Ženevě se bude projednávat postavení křesťanů na Blízkém Východě. V průběhu 28. zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě proběhne mezinárodní konference s názvem „Postavení křesťanů na Blízkém Východě.“

Už sedmnáctý humanitární konvoj Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace vyjel do Novoruska. Je složen ze 160 kamionů vezoucích více než 1,8 tis. Tun humanitárního nákladu, z toho kolem 90% potravin.

Vláda Doněcké republiky nechá roztavit ukořistěnou ukrajinskou vojenskou techniku. V Doněcké lidové republice plánují ukořistěnou vojenskou techniku poslat jako vstupní materiál do Doněckého hutního závodu, který potřebuje za měsíc 90 tisíc tun kovu.

137. výročí vítězství Ruska ve válce s Osmanskou říší. Podle tradice byla biskupem sloužena panychida.

Na šachtě Zasjaďko se ozval výbuch, patrně explodovala směs plynů a vzduchu. Ministerstvo pro mimořádné situace Doněcké republiky hlásí, že podle údajů záchranářů se na místě nacházelo 47 lidí, z toho 33 přímo v místě havárie.

V polovině roku 2015 uskuteční američtí vojáci společná cvičení s ukrajinskou armádou. Předpokládá se, že proběhnou od března do října ve městě Javorov ve Lvovské oblasti.

Bude pokračovat práce na vytvoření hymny Doněcké lidové republiky. Porota na konkursu rozhodla, že svou práci prodlouží.

Rusko začne využívat americké technologie bankrotu. Ministerstvo ekonomického rozvoje podporuje návrh zavést v Rusku doplňkový mechanismus úpadku, který funguje v USA pod názvem Chapter 11, prohlásil ministr Alexej Uljukajev.

Ceny za vytápění na Ukrajině vzrostly o 72%.

K Porošenkovi zavítali hosté ze Západu: Jedou řešit vnitřní problémy Ukrajiny. Dnes na Ukrajinu přijede italský premiér Renzi a zítra ministr zahraničí Velké Británie Philipp Hammond.

Dodávky zbraní na Ukrajinu z Finska se rovnají přípravě na obnovení války, říká finský ochránce práv. Finská vláda schválila export tisíce laserových zaměřovačů ukrajinským ozbrojeným silám. Tyto smrtící zbraně se využívají v letectvu a dělostřelectvu, což podle názoru Johana Beckmana vypovídá o tom že Kyjev se chystá obnovit vojenské akce.

Za předchozích 24 hodin ukrajinští vojáci šestnáctkrát stříleli na obce Doněcké republiky. Z toho osmkrát z minometů a jedenáct z děl.

Šéf Ministerstva financí USA slíbil Jaceňukovi podporu reforem. Celkově může financování Ukrajiny ze strany Mezinárodního měnového fondu a dalších zdrojů přijít za čtyři roky až na 40 mld. dolarů.

Podařilo se najít řidiče automobilu Ministerstva financí Ruska z případu vraždy Borise Němcova. Byl jím jedenačtyřicetiletý Dmitrij Karmaza. Ten potvrdil, že v osudnou noc na 28. únor projížděl kolem místa tragédie, avšak v okamžiku, kdy politik už byl mrtvý. Jeho rychlost v tu chvíli byla 70 km/h.

Srbové doplňují Armádu Novoruska. Srbský husarský pluk se začal formovat už v listopadu 2014.

V Kyjevě začíná likvidace bezplatných stomatologických klinik. Stomatologie v hlavním městě Ukrajiny stojí na prahu globálních změn.

Ukrajinská soudkyně naznačila, kdo je skutečným pánem na Ukrajině: Budoucnost soudkyně Pečorského soudu, která se podílela na procesech s Jurijem Lucenkem a Julijí Tymošenkovou, bude záviset na americkém velvyslanectví.

Velitel vojsk USA v Evropě Ben Hodges: Je třeba dát Ukrajincům zbraně, aby zahynulo co nejvíc Rusů.

Vyšetřovatelé rozvědky Doněcké republiky referují o tom, jak kyjevská junta obchoduje s orgány svých vojáků. Ukrajinští nacisté přímo na frontě kuchali své zraněné a poté jejich těla házeli do jam a zasypávali vápnem. 

Porošenko se chystá měnit Ústavu: http://www.nwoo.org/2015/03/03/porosenko-vytvoril-ustavni-komisi/ 

Středa, 4.3.2015 – odpoledne a podvečer:

Sedmnáctý humanitární konvoj Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace,který ráno vyrazil z Rostovské oblasti, dorazil do Doněcka a Luganska. Hlavní část nákladu tvoří potraviny.

Národní banka Ukrajiny na další tři měsíce prodloužila omezení prodeje zahraničních měn. Doba platnosti maximální částky na prodej zahraniční měny fyzické osobě za jeden den v rozmezí do tří tisíc hřiven v jedné bance byla prodloužena do 3. června.

Ukrajina začala evidovat objemy ruského plynu dodávaného na Donbas. Dříve Kyjev tyto objemy ve svých údajích nezohledňoval.

V centru Kyjeva hořela restaurace Kaťuša. Na místě pracovalo 15 hasičských vozů. Hašení trvalo přes hodinu.

Mezi úlomky zříceného Boeingu 777 byla objevena střepina z rakety „vzduch-vzduch“ R-60M, říká expert.

„UkrOboronProm“ se napojil na evropský trh se zbraněmi. Firma získala přístup k logistickému katalogu NATO, který pomáhá podnikům ukrajinského Vojensko-průmyslového komplexu dostat se na evropský trh se zbraněmi a realizovat strategii importů.

Fitch: Ukrajině hrozí problémy se setbou a úrodou. Nízká úroda se nejsilněji projeví u výrobců obilí, obchodníků s obilím a zpracujících společností.

Byla zrušena smlouva o malém pohraničním styku. Ukrajina jednostranně zastavuje platnost dohody o malém pohraničním styku mezi Ukrajinou a Ruskou federací.

Fotbalista Vaščuk bude pomáhat Kličkovi řídit Kyjev. Někdejší obránce kyjevského Dynama a ukrajinského národního týmu Vladislav Vaščuk se v nejbližší době stane poradcem Vitalije Klička. Sdělil to poslanec Kyjevské rady Alexandr Pabat.

Kramatorsku hrozí vojensko-občanská správa. Městská rada se odmítla sejít, aby projednala odstranění Leninova památníku. „Pokud se městská rada nedokáže scházet a provádět zasedání, dosáhne Kramatorsk toho, že tu bude zavedena vojensko-občanská správa, která bude fungovat do nejbližších voleb“, vyhrožuje nacionalistický aktivista Borozencev.

Pátrání po tělech ukrajinských vojáků na Doněckém letišti bylo znovu odloženo kvůli hrozbě ostřelování ze strany ukrajinské armády.

Při své návštěvě batalionu Azov Turčinov označil Kubáň za ukrajinské území a ozbrojenci „Azova“ navrhli vrhnout se na Moskvu.

Šéf banky VTB Andrej Kostin říká, že Ukrajina je zkrachovalá země, kterou čekají těžké roky.

Kyjev očekává od Ruska propuštění Savčenkové na základě rozhodnutí Výboru ministrů Rady Evropy. Výbor hlasoval pro propuštění ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové, uvězněné kvůli podezření z podílu na vraždě ruských novinářů, sdělil ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin.

Aktualizované dělení šéfa ministerstva pro mimořádné situace Doněcké republiky: Při výbuchu na šachtě Zasjadko zemřelo několik horníků, nikoli však desítky.

Prezident USA o rok prodloužil platnost části protiruských sankcí. Ve Státní dumě to označili za zoufalé gesto. Jedná se o opatření zavedená v březnu a prosinci roku 2014.

Okupanti porušují režim klidu zbraní. Na pozice domobrany je pravidelně vedena palba z tanků a minometů v okolí Doněcka a obce Pěski. Tam neutichají boje – ukrajinská armáda provádí průzkum bojem a zkouší pevnost obrany obránců Novoruska.

Sankce Západu nijak neovlivnily ruský export energií. Nehledě na tlak Západu vůči Rusku probíhá vývoz uhlí, ropy, přírodního plynu a uranu bez jakýchkoli překážek.

V Záporoží vymáhal úředník vojenské správy úplatek po občanovi za to, aby jeho bratra nezapsali na seznam mobilizovaných. Výše požadovaného úplatku byla 1000 amerických dolarů.

Na Ukrajině chtějí zrušit 9. květen jako svátek a chystají se aktivně derusifikovat okupovaná teritoria Novoruska. Představitelé strany Svoboda budou trvat na zrušení oslav Dně vítězství a na intenzivní ukrajinizaci Slavjanska.

Po celém světě se uskutečnila shromáždění na Podporu Novoruska, proti NATO a proti renesanci fašismu. Občané Západu, kteří nejsou lhostejní, vyrazili podpořit mladý demokratický stát Novorusko – obyvatelstvo Doněcké a Luganské republiky.

Zdroj: rusvesna.su 

 

ze slovenské iniciativy bylo podáno trestní oznámní pro podporu nacismu a  fašismu: 

TO Ukrajina

V Čechách trochu širší trestní oznámení pro podněcování k útočné válce atd. podal JUDR. Norbert Noxera s přáteli: https://www.youtube.com/watch?v=zL0C5nT4kAo#t=44

 Středa, 4.3.2015 – večer:

Šest vojenských plavidel 2. skupiny válečného námořnictva NATO vplulo do Černého moře.

Pokud Kyjev eviduje dodávky plynu na Donbas ve své statistice, ale neplatí za ně, tak je to typicky ukrajinské. Ani takové svinstvo se nedá vyloučit. V Kyjevě pochopili, že když přesouvají odpovědnost za zásobování energiemi na Rusko, vlastně tím přiznávají, že Donbas není součástí Ukrajiny. Nakonec jim po dvou týdnech došlo, že je to politická hloupost.

Obyvatelé Nikišina a Sněžného odevzdávají na Policii Doněcké republiky nalezenou munici. Odevzdány byly tři protitankové rakety, tři protitankové pušky, několik stovek nábojů různé ráže, kolem stovky granátů a další munice.

Kyjev se ocitl na hranici odpadkového kolapsu. Společnosti mohou zastavit odvoz odpadků. Odvoz domovního odpadu v hlavním městě může být každou chvíli přerušen kvůli obrovským ztrátám, které utrpěly popelářské společnosti.

Výbor matek vojáků: Proč Porošenko neuznává za oběti války ukrajinské vojáky, kteří se nevrátili z Donbasu?

V Luganské republice bojovníci brigády Prizrak zlikvidovali drogovou laboratoř. V Alčevsku zločinci vytvořili kompletní cyklus pěstování a výroby narkotik a kuřiva.

Ukrajinská propaganda: V oblasti Děbalceva prý zůstali vojáci, kteří brání domobraně zaútočit na Kramatorsk.

Na Ukrajině se chytá zákaz sovětské symboliky. Ministr spravedlnosti Petrenko si myslí, že tento dokument udělá tečku za všemi diskusemi ohledně toho, jestli má být na Ukrajině komunistická ideologie.

Ministr obrany Doněcké republiky V. Kononov: Porošenko nepotřebuje těla mrtvých vojáků z letiště. Podle Kononova ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování doněckého letiště,a by zabránila domobraně Doněcké republiky rozebírat ruiny a nacházet další mrtvé ukrajinské vojáky.

Roman Silantjev o postavení pravoslavných v Tatarstánu: V poměru k počtu věřících je v Tatarstánu počet mešit více než třikrát vyšší než pravoslavných kostelů.

Ukrajinský voják je v zajetí a rodina živoří v bídě. Ministerstvo obrany neplatí peníze jeho ženě a jeho třem dětem. Rodina zajatce Ruslana Konošenka přestala dostávat od ukrajinské armády peníze. Žije v obci Kamenec-Podolskoje. Žena Ljudmila vychovává tři děti. Nejmladší Karině není ani rok.

Ljaško odmítl zaplatit škodu vzniklou při jeho rvačce v Parlamentu.

Neplatící odběratele plynu na Ukrajině odpojují. Například v Charkově za neplacení už odpojili více než 8 tisíc spotřebitelů. Za topnou sezónu celková zadluženost vzrostla o více než 20%.

„Smrt okupantům! Veškerou moc armádě!“ Radikálové v Kyjevě prahnou po krvi. V ukrajinském hlavním městě jsou aktivně šířeny letáky s radikálním revolučním obsahem.

V okolí obce Sizoje byla zneškodněna diverzní průzkumná skupina batalionu Černigov. Nepřítel každý den více a více používá dělostřelectvo. Do okolí Stanice Luganské dorazily další „Smerče“.

Syrští křesťané kladou odpor ozbrojencům Islámského státu. Asyrští bojovníci s nepočetnými kurdskými posilami se pokoušejí obhájit Tel-Tamar – jednu z největších asyrských obcí na severovýchodě Sýrie.

Na Ukrajině pokračují hony na pravoslavné. V zemi probíhá neskrývaná náboženská válka. Je násilně šířen katolicismus. Hoří pravoslavné kostely.

V Mezinárodním měnovém fondu nedoporučují Porošenkovi pokračovat ve válce. Finanční pomoc Kyjevu bude záviset na tom, jak bude stabilizovaná situace na východě Ukrajiny, prohlásila šéfka MMF Christine Lagarde.

Ukrajinská tajná služba zadržela výrostky, kteří se chystali svrhnout zločinný Porošenkův režim. Mladé lidi, kterým není lhostejný osud Ukrajiny uzurpované juntou pod vedením USA, zadržela ukrajinská tajná služba SBU.

Aby mohli platit výlohy na bydlení, musí Ukrajinci šetřit na jídle. Při průměrném platu 3,5 tisíce hřiven je platba 1,5 tisíce hřiven za teplo v dvoupokojovém bytě nesmysl. Ve skutečnosti budou lidé postaveni před volbu: buď jídlo nebo platby za bydlení.

S. Glazjev: Ukrajina už má svou zkušenost s „eurointegrací“ z let 1941 až 1944. Současná moc je rovněž okupační a dělá naprosto stejnou politiku. Okupační moc tenkrát vyvážela z Ukrajiny do Německa černozem a pracovní sílu, zvláště ženy. Dnes se opakuje naprosto totéž. Současná moc je rovněž okupační – je dosazená Spojenými státy a Evropskou unií a budou evidentně provádět stejnou politiku.

Vnuk Josipa Broze Tita: Já sám bych vyrazil bojovat do Novoruska. Josip Tito učinil několik paralel mezi událostmi na Ukrajině a v Jugoslávii a rozpovídal se o rozkole v srbské populaci a dobrovolnících bojujících v Novorusku.

Evropská unie zaplatí Ukrajině a patnácti dalším zemím za pokroky na cestě k demokracii. EU si chce koupit loajalitu šestnácti zemí postsovětského prostoru a Blízkého Východu v rámci programu Evropské politiky sousedství. Do roku 2020 na jeho realizaci plánuje vyčlenit 15,4 mld. euro.

Největší IT společnosti USA ukrývají své zisky v off-shorech. Osm největších technologických společností USA včetně Google Inc. Apple Inc. A Microsoft Corp. Navýšily v roce 2014 své off-shorové účty o částku 69 mld.

Ukrajinská paranoia na postupu: Sumská pohraniční stráž vybudovala pozorovatelny, aby jako první spatřila invazi ruské armády.

Počet obětí na šachtě Zasjaďko vzrostlo na 17 lidí. K havárii na šachtě v Doněcku došlo dnes zrána. Jak prohlásil šéf ministerstva pro mimořádné situace Doněcké republiky Alexej Kostrubickij, došlo na šachtě nejspíše k výbuchu metanu.

V týlu ukrajinské armády probíhá celoplošná partyzánská válka.

V Záporoží se formuje úderná obrněná skupina pro dobytí Donbasu. Tanky jsou ukrývány ve stodolách. Podle sdělení obyvatel Doněcka, kteří pobývali z různých důvodů v Záporožské oblasti, tam velení ukrajinské armády hromadí obrněnou techniku.

Zrušení víz se konat nebude. Evropská komise se odmítla na svém květnovém summitu zabývat otázkou zavedení bezvízového režimu pro Ukrajinu a Gruzii.

Tajemník Rady bezpečnosti Ruské federace: USA nedocenili houževnatost Ruska. Nikolaj Patrušev zdůraznil, že metody, s jejichž pomocí Washington zkouší působit na jiné země, se neměnily už několik desetiletí a jsou zkoušeny na postsovětském prostoru, v zemích Blízkého Východu a Severní Afriky.

Ukrajinská armáda zaminovala mosty na Krym. Zaminován byl fungující most na silnici mezi hraničními přechody Džankoj (RF) a Čongar (UA) a také starý most, který se nyní nevyužívá.

EU a USA nepodpořily nápad Kyjeva na vyslání mírových sborů na Donbas. Iniciativa Kyjeva ohledně mírotvorců v Donbasu se nesetkala s podporou ani v EU, ani v USA, prohlásil stálý zástupce Ruské federace při EU Vladimir Čižov na stanici Rossija-24.

Gončarenkovi se ještě bude stýskat po cele v Moskvě... Po svém návratu domů byl nařčen ze zrady.

Kyjevský soud nařídil vládě Ukrajiny vyplatit důchody dvanácti obyvatelům Luganska. Invalidé, staří lidé, matky samoživitelky a veteráni Velké vlastenecké války zůstali bez finanční podpory kvůli ekonomické blokádě vyhlášené Ukrajinou.

Doněcké letiště je natolik zničené, že nebude možné ho obnovit. Odminování může trvat několik měsíců.

Ukrajinské příhraniční vesnice jsou uzavřená ghetta. Kyjev jim zakázal stýkat se s přáteli a příbuznými z Ruska. Ministerstvo zahraničí Ukrajiny: Kyjev ukončí činnost pohraničníků na více než stovce malých hraničních přechodů.

Řecké odbory navrhly zorganizovat letní rekreaci pro děti z Novoruska. Odborové organizace Řecka se obrátily na Luganskou lidovou republiku s návrhem zorganizovat ozdravný pobyt dětem na území své země.

Exprezident Ukrajiny Kučma, který byl obviňován z vraždy Gongadzeho „nevidí ve smrti Němcova ukrajinskou stopu“.

Humanitární pomoc z Německa pro Doněckou republiku. Dobrovolníci s Hamburku přivezli do Doněcké republiky téměř 7 tun humanitární pomoci.

Charkov: Ve městě otevřeně obchodují s produkcí ruského Krymu. Na etiketách je jako místo původu uvedeno: Krym, Rusko.

Počet obětí na doněcké šachtě se zvýšil na 33 osob.

Makarevič srovnal Rusy s kočovnými divochy.

Ukrajinští okupanti pětadvacetkrát porušili režim klidu zbraní. Z toho čtyřikrát dělostřeleckým ostřelováním. Většina dělostřeleckých útoků se odehrála v oblasti Doněckého letiště, kde probíhá humanitární operace na odminování území a vyhledávání těl zabitých ukrajinských vojáků.

Pád hřivny připravil ukrajinské metalurgy o 40% příjmů.

Čižov: Brusel podezírá Rusko z pokusu vrazit klín mezi země Evropy. Podmínky pro realizaci summitu Rusko-EU zatím nebyly naplněny, prohlásil v exkluzivním interview pro stanici Rossija 24 stálý představitel Ruské federace při EU Vladimir Čižov.

Zdroj: rusvesna.su

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/05/ukrajinska-svodka-ze-dne-04-03-2015/

Čtvrtek, 5. března 2015 – ráno a dopoledne:

Volba starosty Dněpropetrovska pod tlakem Pravého sektoru. Ozbrojenci v maskáčích dopravovali poslance na zasedání. Skoro šest hodin bylo potřeba, aby poslanci Dněpropetrovské městské rady byli přinuceni přijmout rozhodnutí nutné pro správu oblasti. Projednávala se pouze jediná otázka – změna šéfa oblasti.

Porošenko: 70% překročení frontové linie v zóně ATO je na základě falešných dat. Dokumenty by měly mít elektronickou formu.

Trestní pluk „Azov“ u Mariupolu vede diverzní válku během příměří. Ukrajinský trestní pluk Azov pokračuje v ostřelování obce Širokino u Mariupolu.

V Oděse byla vyhozena do povětří kancelář Pravého sektoru. 5. března kolem 00:30 hod v Oděse na adrese Koblevskaja 40 zazněl mohutný výbuch. Velké škody utrpěla suterénní místnost,kde se nacházela kancelář Pravého sektoru.

Doněcká republika opravuje ukořistěnou vojenskou techniku v opravnách. Domobrana Novoruska dodala ukořistěnou techniku do opraven a rekonstruuje ji pro další obranu Donbasu před okupačními vojsky Ukrajiny.

Viceprezident LUKOILU: Ceny ropy se za rok 2015 zvýší až na 1000 dolarů. Leonid Fedun si myslí, že by se ceny měly velmi rychle vzpamatovávat a koncem roku se pohybovat kolem 100 dolarů za barel.

Věděli příliš mnoho. Šéf Dněpropetrovské administrativy oligarcha Igor Kolomojskij prohlašuje, že nedávná smrt bývalých šéfů fondu státního majetku Semeňuka-Samsoněnka a Čečetova nejsou náhodné.

Graham Philipps byl zadržen na londýnském letišti. Je zjevné, že svoboda tisku v nejstarší evropské demokracii je vnímána více než výběrově.

V Jižní Koreji byl zraněn velvyslanec USA. Velvyslance USA v Jižní Koreji Marka Lipperta napadl pětapadesátiletý místní občan hlásící se k levicovým názorům. Vykřikoval hesla proti společným vojenským manévrům USA a Jižní Koreje a za sjednocení obou korejských států.

Ukrajinská strana nestáhla z frontové linie ani zdaleka všechny zbraně určené Minskými dohodami. Obav vyvolává fakt, že 4. března ukrajinská armáda stáhla pouze protitankové zbraně, zatímco větší část civilních obyvatel umírá v důsledku dělostřeleckých a minometných útoků, řekl genrálplukovník Ruské federace a stálý zástupce v centru pro přerušení palby Alexandr Lencov.

Ozbrojenci Azova vybudovali výcvikový tábor v někdejším dětském táboře. U Charkova nedávno zahájilo svou činnost výcvikové středisko Azova, které se rozkládá na území dětského tábora. Zde jsou bojovníci trestního praporu trénování v souladu se standardy NATO.

Mezinárodní teroristé na Ukrajině, jako například bývalý šéf vojenské rozvědky Ukrajiny A Sipalskij, jsou důvodem pro intervenci NATO

Rubl se vrátil na hodnotu 62 za dolar.

Ukrajinu zachrání už jen bankrot. Kyjev prakticky prohrál válku s lidovou domobranou. Prohrál s někdejšími horníky a traktoristy. Prohrál s vlastním národem. Je čas kapitulovat a ne uzavírat příměří.

Kyjevská junta nepřestává doufat v americké zbraně. Místopředseda Nejvyšší rady Parubij prohlásil, že rozhodnutí o poskytnutí smrtících zbraní Kyjevu může být Američany přijato v nejbližších dnech.

Nejvyšší rada Ukrajiny podpořila návrh zákona předložený Petrem Porošenkem, ve kterém navrhuje vyhlásil 14. říjen volným dnem a státním svátkem – „Dnem obránce Ukrajiny“.

Litva je odhodlána bojovat s Ruskem tři dny bez pomoci NATO. V případě vzniku válečného konfliktu musí být Litva schopna do příchodu spojenců z NATO samostatné se hájit alespoň tři dny, prohlásila prezidentka Gribauskajte.

Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí se schovalo před ruskými médii. Už nebude akreditovat ruská média na své oficiální akce. Sděluje to tisková služba ministerstva.

Generální prokuratura Doněcké republiky zahájila trestní řízení ve věci výbuchu na doněcké šachtě, při které zemřelo 32 horníků. Osud jednoho horníka zůstává neznámý.

Zdroj: rusvesna.su 

Josef Brtek: Skotský novinář Graham Phillips, od jara informující svět o ukrajinské válce z Doněcké i Luhanské republiky, před 14.11. postřelený a 2.3. vyznamenaný, byl po návratu do Británie prý zatčen. Pluralita názorů se zjevně nehodí do letošní koncentrace sil NATO od Pobaltí k Černému moři. U Mariupolu prý na svou pěst i za příměří válčí nac. prapor Azov, jehož logo ČT nedávno vícekrát vysílala, a domobranci k ukr. zbrojení trpce žertují: "Pošlete nám modernější u.s. zbraně, ty ukrajinské jsou starý šrot." Zničené zemi třeba míru a humanit. pomoci, místo toho prosakují zprávy o "derusifikaci" Oděsy, Charkova, Kramatorska, Slavjanska. Plní se 70 let staré Vůdcovy vize? 

Čtvrtek, 5. března 2015 – odpoledne a večer:

Přísné podmínky MMF zlikvidují obyvatelstvo Ukrajiny. Ukrajinská vláda se pokouší splnit veškeré podmínky pro získání pomoci od MMF. Kyjev je ochoten přistoupit na osekání sociální pomoci a zvyšování cen.

Ministerstvo zahraničí Ruské federace: Přerušení akreditace médií Ruské federace na Ukrajině je už bezuzdná agresivní provokace. Situace s přerušením akreditace je porušením norem novinářské práce, prohlásil představitel ministerstva zahraničí RF Alexandr Lukaševič.

Čeká Ukrajinu cenový Majdan? Je obyvatelstvo připraveno zorganizovat Majdan nebo uskutečnit rozsáhlé protestní akce v reakci na drakonické ceny?

Krvavá hromadná rvačka Pravého sektoru a ochranky kasina v Oděse. Přinejmenším čtyři lidi utrpěli zranění v důsledku bitky.

Rusko provádí mohutná vojenská cvičení. V Jižním vojenském okruhu byla zahájená mohutná polní cvičení jednotek protivzdušné obrany. Polního cvičení se účastní více než dva tisíce vojáků a v akci je kolem pěti set kusů zbraní a vojenské techniky.

Válka pod cizí vlajkou. Provokatéři postupují stále podle jednoho a téhož schématu vymyšleného v dávných dobách.

Ministerstvo zahraničí Ruské federace: Džemilev je nebezpečný provokatér, který na Krymu s podporou Západu vytváří ohnisko separatismu. Podle slov oficiálního představitele Ministerstva zahraničí Ruské federace Lukaševiče Džemilev rozvinul bouřlivou činnost po svém jmenování do funkce zplnomocněnce ukrajinského prezidenta ve věci krymskotatarského národa.

Návodčí Savčenková přerušila svou groteskní hladovku a přešla na slepičí bujón. Dříve se proslýchalo, že Savčenková svou hladovku pojala jako dietu na základě speciálních bílkovinných preparátů.

V Doněcké republice byl vyhlášen smutek za zemřelé horníky. Republika truchlí pro horníky zemřel na šachtě Zasjaďko.

Putin nikdy nedopustí porážku separatistů, říká místopředseda sociálně-demokratické frakce v Bundestagu. V současné době je zřejmé, že Minsk je minulostí. Avšak Západ si musí položit otázku, jestli je vhodné zpřísňovat sankce, jestli nepovedou k dalším iracionálním skutkům ze strany Ruska.

Šéfka ukrajinské národní banky napsala ve středu prohlášení o svém odchodu z funkce. Ukrajinský parlament je v pátek připraven vyslechnout zprávu šéfky národní banky o situaci na měnovém trhu.

Kyjevské armádě docházejí tanky. Během bojů v roce 2014 přišla ukrajinská armáda o 200 strojů, které zničil nebo ukořistil protivník. Od počátku roku 2015 ztratila dalších 50 a ukořistěno bylo 40. Od počátku konfliktu to tedy činí 300 kusů...

Další země NATO vysílá po USA a Velké Británii na Ukrajinu své vojenské instruktora. Polští instruktoři na Ukrajině jsou součástí širšího programu NATO. Nemá žádnou souvislost s událostmi na východě Ukrajiny ani ke vztahům mezi Ukrajinou a Ruskem, prohlásil polský ministr zahraničí Schetyna.

Rusko vystavilo stopku jednopohlavním sňatkům. V OSN vznikl skandál. Ruský diplomat na zasedání rozpočtového výboru OSN požádal o revizi rozhodnutí generálního tajemníka Pan Ki Muna o finančních výhodách homosexuálů v aparátu OSN.

Internetové pirátství má podporu Ministerstva kultury Ukrajiny. Tvůrci ruského filmu Духless-2 usvědčili ministerstvo kultury Ukrajiny z krádeže kopií filmů poskytnutých jen pro seznámení a poskytnutí licence.

V Lisičasku odsoudili lékárníka za léčení raněných příslušníků domobrany Luganské republiky. On na území městské nemocnice zorganizoval sklad, do kterého byly dováženy lékařské preparáty z Ruské federace. Ty se pak využívaly pro léčení domobranců a dobrovolníků z Luganské lidové republiky.

Nejvyšší rada odhlasovala zvětšení ukrajinské armády na 250.000 lidí. Nacionalisté si myslí, teď už mohou porazit libovolného nepřítele. Netuší, že nejde o počet, ale o schopnosti.

V Kyjevě chléb zdraží ještě o dalších 30%. Od 12. března se ceny chleba zvýší o 25 až 30%. Oznámila to tisková služba „Kijevchleba“. Připomeňme, že 18. února ceny chleba rovněž poskočily o 10 až 12%.

Puškov požádal McDonalds a Coca-Colu, aby podpořily Obamovy sankce a opustily Rusko. Ruský politik je přesvědčen, že zmizení amerického fast-foodu zlepší zdravotní stav ruské populace.

Pracovitost „teroristů“ přidělalo vrásky juntě a médiím. Ukrajinská zpravodajská agentura „Podrobnosti“ publikovalo materiál „V Děbalcevě teroristé opravili železnici za pouhých 12 dní“...

Zastrašování a represe: Na Ukrajině bylo zahájeno 4.000 trestních řízení pro „separatismus“. Více než 500 odlišně smýšlejících bylo uvrženo za mříže.

Podpora EU: Itálie vyjádřila ochotu podělit se s Ukrajinou o své zkušenosti s decentralizací. Itálie má zájem na co nejrychlejším vyřešení konfliktu na Ukrajině a je připravena se s Kyjevem podělit o své zkušenosti s decentralizací státu, prohlásil italský premiér Matteo Renzi.

Nizozemci odmítli zprávy ukrajinských médií o vyřešení příčin pádu Boeingu 777. Prokuratura Nizozemska odmítla zprávu řady ukrajinských médií o tom, že Boeing malajsijských aerolinií byl sestřelen pomocí rakety Buk ruskými ozbrojenými silami.

Vladimir Putin přikázal poskytnout pomoc rodinám mrtvých horníků v Doněcku. Prezident Ruska Vladimir Putin dal pokyn Ministerstvu pro mimořádné situace projednat otázku poskytnutí adresné pomoci rodinám mrtvých a zraněných při výbuchu v šachtě Zasjaďko v Donbasu. Sdělil to tiskový tajemník hlavy státu Dmitrij Peskov.

Ukrajinské ozbrojené síly ostřelují kontrolní stanoviště a obce v Doněcké republice a vytvářejí nové palebné pozice s využitím práce vězňů. Za uplynulou noc byl dvakrát ostřelována vesnice Spartak a jednou Doněcké letiště. Podle údajů Ministerstva obrany Doněcké republiky bylo ostřelování vedeno z minometů ráže 12 mm a automatického granátometu.

Oleg Ljaško vysvětlil nevhodnost chování poslanců Rady počátkem jara. Lídr Radikální strany Ukrajiny Oleg Ljaško se omluvil prezidentovi Porošenkovi za obvinění na jeho adresu ze strany radikálů a vysvětlil, že tyto výroky jsou důsledkem napjaté situace ve společnosti a nadcházejícího jara.

Moskevští majdauni se nevzdávají: Opozice chystá nový Pochod hněvu. Protestní akci chtějí uskutečnit 19. dubna v centru Moskvy.

Zástupci Doněcké republiky předali ukrajinské straně dalších 23 těl zabitých ukrajinských vojáků. Představitelé ukrajinského ministerstva obrany předání nebyli přítomni.

Na Ukrajině si zase vzpomněli na „Zeď“. V pohraniční službě Ukrajiny slíbili, že v dubnu začnou aktivně stavět „Zeď“ na hranici Ukrajiny a Ruské federace, Přitom jim nijak nepřekáží fakt, že v roce 2015 jim vláda vyčlení jen 4% částky požadované pro tento účel.

O Ukrajině je třeba psát pozitivně nebo vůbec. Premiérka Polska vyžaduje od svých podřízených, aby nekritizovali Kyjev. Reagovala tak na interview ministra hospodářství, který prohlásil, že na Ukrajině se ekonomika nachází na hranici rozpadu.

Ukrajinský katolický biskup v Mukačevě: Bojíme se hladu. Lidi se bojí odvedení do armády a bojují za své fyzické přežití.

Zdroj: rusvesna.su 

 

 

 

Čtvrtek 5.3.2015 – pozdě večer:

Rusové využívají plavidla NATO jako cvičné cíle, píší polské sdělovací prostředky. Stíhačky Su-30 a bombardéry Su-24 z Krymské základny simulovaly nálety na americký křižník USS Vicksburg a tureckou fregatu Turgut Reis, píše Wprost.

Krymští pohraničníci zadrželi teroristu, který se účastnil únosu rukojmích během musikálu Nord-Ost v roce2002. Sdělili to novinářům v tiskové službě ruské FSB pro Republiku Krym.

Zlaté a měnové rezervy Ukrajinské národní banky se snížily na více než jedenáctileté minimum. Podle stavu k 1. březnu objem těchto rezerv činil 5,625 mld. dolarů.

Mosijčuk, který obvinil Porošenka z přípravy atentátu na Ljaška, se nehodlá omlouvat. Podle něho za situaci může Melničuk.

Totální porážka. Udalcov dostal čtyři roky, Němcov je zavražděný, ať už to udělal kdokoli, Navalnyj je zamotaný do vlastních vyjádření, Prochorov je nemastný neslaný, Chodorkovskij a Kasparov se do Ruska nedostanou... Celkový stav opozice v Rusku lze nazvat totální porážkou.

UEFA schválila vytvoření mistrovství Krymu ve fotbale. Předpokládá se, že na Krymu budou vytvořeny dvě fotbalové ligy – seniorská a juniorská (do 19 let). V seniorské bude osm mužstev, v juniorské 16.

Potravinová blokáda Krymu se protrhla. Ukrajinci vezou tuny potravin na poloostrov. Stovky ukrajinských náklaďáků se seřadily do velkých kolon před hraničními přechody do Krymského federálního okruhu Ruské federace.

Lidový poslanec Ukrajiny Lucenko: V Doněcku úspěšně pracují diverzní skupiny terorizující obyvatelstvo.

Ministerstvo pro mimořádné události Ruské federace posílá představitele do Doněcka kvůli adresné pomoci rodinám zahynuvších horníků. Na Donbas bude odesláno více než 40 tun potravin a léků v mimořádné koloně automobilů.

Propaganda narazila na ekonomiku: Ukrajinské televizní společnosti odpojují za neplacení. V Nikolajevské a Chersonské oblasti bylo odpojeno vysílání ukrajinských stanic kvůli nezaplacené elektřině.

Ljaško byl přistižen při prohlížení mužských erotických fotografií při zasedání Nejvyšší rady. Radikální ukrajinský politik si na zasedání parlamentu prohlížel fotografii „sexuálního zločince“ Jeremy Mekse.

Zdroj: rusvesna.su

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/06/ukrajinska-svodka-ze-dne-05-03-2015/ 

Pátek, 6.3.2015 – ráno a dopoledne:

Nejvyšší představitel Íránu umírá. Kdo ho vystřídá a jakou cestou se bude ubírat klíčová země regionu? Duchovní vůdce Íránu Alí Chameneí umírá, tvrdí blízkovýchodní tisk. Experti se přou, kdo ajatolláha vystřídá – jestli ještě drsnější konzervativec, kterého podporují klerikálové, nebo liberál, pro kterého bude snazší se domluvit se Západem o atomu.

Všichni, kdo kritizují ukrajinskou moc, jsou Putinovi agenti. A takových je na Ukrajině 80%. Ani obyvatelé západoukrajinského Ivano-Frankovska si při komentování situace na Ukrajině neberou servítky.

V oblasti ukrajinského konfliktu podstatně kleslo napětí.

V předvečer 8. března moskevští umělci uspořádali v Doněcku koncert pro obyvatelsky Doněcké republiky. Umělci také plánují vystoupení před domobranou včetně zraněných bojovníků v jedné z nemocnic.

V Děbalcevu obnovila svou činnost městská nemocnice. Děbalcevská nemocnice přijala svého prvního pacienta na lůžkové oddělení po ukončení bojů. Nejčastějším onemocněním obyvatel se opět stalo pouhé nachlazení.

Obnova Děbalceva po zničení ukrajinskou armádou: Po úspěšném začištění Děbalcevského kotle byl uvolněn a opraven důležitý železniční uzel Doněcké republiky.

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny radí občanům necestovat do Ruska bez závažných důvodů.

Kurs dolaru v Rusku spadl pod 60 rublů. K euru se snížil o 83 kopejek na hodnotu 66,26 rublů za euro.

Ministerstvo vnitra Ukrajiny nebude pouštět přítelkyni Němcova, klíčovou svědkyni jeho vraždy, třiadvacetiletou Annu Durickou do Ruska k provádění dalších kroků vyšetřování.

Sankce nepřekáží dalším investicím v Rusku. Celkový čistý přísun peněžních prostředků do fondů investujících do akcií v Ruské federaci pokračuje už šestý týden a za období od 26. února do 4. března 2015 činil 40,7 mil. dolarů.

Moldávie obvinila Ruskou federaci z vměšování do vnitřních záležitostí v Gagauzii. Máme strategické vztahy s Ruskem v ekonomické a humanitární oblasti, ale jako nezávislý stát jsme povinni zajišťovat dodržování zákonů a národních zájmů země a nedopustit přímé vměšování.

Výsadkářské bratrstvo „Křídla svaté Rusi“ uskutečnilo seskok s vlajkou Doněcké republiky z výšky 4.000 m za vítězství Novoruska.

Premiér Itálie jednal v Moskvě s Putinem o Ukrajině a také o Libyi, kde neustávají ozbrojené konflikty a kde od října bojují i teroristé z Islámského státu. Umírnění členové EU by rádi zapomněli na neshody kolem Ukrajiny, aby spolu s Ruskem udělali pořádek v Libyi.

Kvůli nedostatku prostředků bude na Ukrajině oseto o více než 20% polí méně. Ukrajinští zemědělci budou muset snížit osevní plochu o celou pětinu.

Zdroj: rusvesna.ru

 Pátek, 6.3.2015 – odpoledne:

V Doněcku se každý večer od letiště ozývají přestřelky a minometná palba.

Čištění Mariupolu a zatýkání jeho obyvatel jsou iniciovány ministerstvem pro informační politiku Ukrajiny.

Děbalcevo: Lidé dosud žijí ve sklepích bez elektřiny a tepla, referuje zvláštní korespondentka Nigina Berojevová, která se vrátila z města zničeného válkou.

Za zdánlivým stahováním zbraní ukrajinská armáda pravděpodobně provádí jen rotaci techniky. Podle údajů rozvědky Doněcké republiky Ukrajina jej uskutečňuje přesun těžkých zbraní k linii fronty.

Patriarcha Kirill vyjádřil soustrast rodinám mrtvých horníků z šachty v Doněcku. Při tragédii zahynulo 33 lidí.

Reálná inflace na Ukrajině činí 272%, říká americký ekonom. Výpočty amerického ekonoma Steva Hanka zveřejněné ve Washington Post se okamžitě rozletěly po celém světě. Skutečně je reálná inflace desetkrát vyšší než oficiální, která je 28,5%?

V Záporoží opilí kumpáni podřezali vojáka v kasárnách. Zabitý čtyřiatřicetiletý voják pocházel z Chmelnické oblasti. Zemřel v důsledku pořezán nožem.

Poslanci Nejvyšší rady vyhnali z tribuny šéfku Národní banky Ukrajiny. Zmařili tak její vystoupení ohledně ekonomické situace v zemi.

Ve Slavjansku neustále mizí lidé: Ukrajinští bojovníci v maskáčích unesli otce několika dětí a studentku.

V Charkově explodovalo auto s velitelem trestního praporu. Z hořícího automobilu byli vytaženi lidé v maskáčové uniformě a odvezeni do nemocnice. Podle předběžných informací jsou ranění dva.

V kličkově úřadě byla nezákonně prodána půda za 70 mil. hřiven. V Kyjevské městské administraci kvete korupce. Konkrétně bylo odhaleno schéma, podle kterého vysoce postavení úředníci nezákonně prodali pozemky za 70 milionů hřiven.

Luganská republika hlásí neplnění harmonogramu stahování těžkých zbraní ze strany Kyjev. Domobrana nadále trvá na plnění bodu 13 Minských dohod.

Zmaření referátu Gontarevové v Nejvyšší radě byla předem připravená provokace. Poslanec za Baťkivščinu (Vlast) Sergej Sobolev prohlásil, že další exces Olega Ljaška a jeho spolustraníků, kteří zmařili vystoupení šéfky národní banky Valerie Gontarevové,byla naplánovaná provokace.

5. března proběhla v prostorách MIA „Rusko dnes“ konference lídrů a účastníků hnutí Antimajdan pod názvem „Vraždy politiků – metody Majdanu“.

Ministerstvo vnitra Ukrajiny potvrdilo, že v Charkově explodovalo auta velitele trestního praporu „Slobožanščina“: V důsledku výbuchu byli na stanici rychlé pomoci dopraven můj kolega velitel zvláštního praporu policie Andrej Jangolenko a jeho žena Inna, napsal Geraščenko na facebookové stránce.

„Onkologická ekonomika“ Současná ekonomika je podobná onkologickému pacientovi: Část buněk spotřebovává neúměrně mnoho a ostatním nechává jen drobečky.

Kdo je objednatel a jaké příčiny vedly k vraždě Němcova? Být opozičníkem v Rusku je dobrá práce. Ale když objednatel místo protestních pochodů a hlasitých slov požaduje státní převrat a ty nesplníš jeho příkaz, mohou nastat nepříjemné následky.

Nacistu Jaroše budou léčit lékaři z Izraele. Dnes, 6. března v Dněpropetrovské oblastní nemocnici izraelští lékaři budou operovat šéfa Pravého sektoru.

Prčo Němci píší pravdu? Nehledě na povinné oslavné hymny ze zemí „nové Evropy“ které na nic nemají vliv, Německo, jako rozhodující země neskrývá své rozhořčení nad lídrem ukrajinského národa a nad všeobecnou situací na Ukrajině. Němci říkají o Ukrajině víc pravdy než samotní Ukrajinci.

V Charkově vybuchl už druhý automobil za den. Audi A8 vzplálo na parkovišti.

Dnešek je posledním termínem pro demilitarizaci Donbasu. Strany se chystají posunout urovnání situace na novou úroveň. Doněcká republika požaduje od OBSE, aby vydala oficiální prohlášení ohledně výsledků procedury stahování techniky.

Chtěl si žít jako v Evropě: Asistent velitele praporu ukradl mzdy vojáků, koupil si za tyto peníze auto a splatil úvěry. Šlo o částku 213 tisíc hřiven, tedy více než 580 tisíc rublů.

Rada bezpečnosti projednává situaci na Ukrajině. V Radě bezpečnosti probíhá zasedání věnované situaci na Ukrajině. Na veřejné části vystoupí na tiskové konferenci asistent generálního tajemníka OSN pro lidská práva Ivan Šimonovič a zástupce generálního tajemníka OSN pro politické otázky Geoffrey Feltman.

Další postup realizace minských dohod se projednává v tuto chvíli v Berlíně. Kyjev podle slov šéfa delegace Ruské federace Grigorije Karasina brzdí proces a snaží se z rozhovorů vyloučit představitele Doněcka a Luganska.

Zdroj: rusvesna.su 

 

Nenad Petrovic: 

Kosachev: Rusko může podpořit nezávislost DNR a LNR

MOSKVA, March 6 / TASS /. Rusko může podpořit samostatnost DNR a LNR, pokud nejsou k dispozici žádné jiné možnosti, jak vyřešit krizi.na jihovýchodně Ukrajiny.
To v pátek prohlásil v rozhovoru s předsedou rozhlasová stanice "Kommersant.fm" člen Výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosachev.
"Jestliže a když byly vyčerpány všechny ostatní možnosti, jak dosáhnout politického řešení, evylučuji tuto možnost," - řekl senátor v reakci na otázku, zda Rusko podpoří vytvoření "nezávislé Novorossiju nebo DNR-LNR", Pokud takové rozhodnutí bude oznámeno orgány republik.
V tomto případě, zdůraznil, by rozhodnutí o budoucnosti těchto oblastech mělo být založeno na vzájemném respektu k zájmům znesvářených stran.
"Rusko by neměli říkat:" Ne, musíš být územně nedílnou stav [část Ukrajiny], "nebo" Ne, už nikdy nebudete mít územní celistvost [svůj vlastní], měli byste rozbít "a" Jen federalizace "nebo" Jen autonomie ", nebo" jen decentralizace - řekl Kosachev. - A prosím vemte na vědomí, že nejdeme takovým přístupem, i prezident opakovaně toto řekl, a. Ministr zahraničí opakovaně zmínil multi-variantnost (-faceted), přístupu k této problematice A co je nejdůležitější, finální verze bude předmětem vzájemné spokojenosti a dohody. "Nyní máme obrovskou šanci [ak tohoto dosáhnout, to je jediná věc, kterou by mělo podpořit i Rusko a Spojené státy americké a Evropská unie a NATO, a všichni ostatní," řekl Kosachev

Pátek, 6.3.2015 – večer:

V Oděské oblasti oznámili krach nové vlny mobilizace. V Oděské oblasti se hroutí čtvrtá vlna mobilizaci, během které bylo naplánováno povolat 4.000 lidí.

Eurokomisař: Posílení mise OBSE, nikoli mírové sbory – to je priorita EU. V Principu je podle názoru euroúředníka situace v Donbasu křehká a vyžaduje důkladné a detailní propracování, byť existují i určité kladné příznaky.

Oponenti Ruska v OSN použili 50 odstínů černé barvy. Takto okomentoval stálý představitel Ruska v OSN Vitalij Čurkin vystoupení během zasedání Rady bezpečnosti.

Vojenské námořnictvo Ukrajiny prý zanechalo na Krymu hodnoty ve výši 1,495 mld. dolarů, píše na svých stránkách poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Dmitrij Tymčuk známý svým výrokem „Žádné ztráty nemáme“.

Šéf Luganské republiky: Ukrajinská armáda nestáhla polovinu svých těžkých zbraní. Podle slov Igora Plotnického Luganská republika zcela jistě získá zpět území okupovaná ukrajinskou armádou.

Ve vězení má nyní večeři. Naděžda Savčenková požádala při ukončení hladovky šťávu a zeleninové pyré. Sdělil to její advokát Mark Fejgin.

Rothschildové se stanou prostředníky mezi bankrotující Ukrajinou a věřiteli. Francouzská pobočka skupiny Rothschild provádí konzultace s věřiteli o prostředkování v brzkých rozhovorech o restrukturalizaci dluhu.

Doněcká republika nedostala žádné zprávy o novém setkání Kontaktní skupiny v Minsku, říká Pušilin. Zatím naši diskusní partneři nic nehlásili, takže není jasné, kdy bude nové setkání.

Bojová vozidla domobrany jsou připravena rozdrtit nepřítele, pokud nepřestane zabíjet mírumilovné obyvatelstvo. Podnik v Doněcké republice nejen opravuje, ale i modernizuje vojenskou techniku.

Rusko může podpořit suverenitu Doněcké a Luganské republiky. Stane se tak v případě, když se nepodaří urovnat konflikt v Donbasu jinými způsoby, prohlásil předseda výboru Rady Federace pro mezinárodní otázky Konstantin Kosačev.

Čtyři triliony s „vagónem“ miliard: Na co půjdou rezervy Fondu národního bohatství? Valentin Katasonov: Nejspíš peníze z Fondu nepůjdou přímo do rukou subjektů reálného sektoru ekonomiky, ale přes Vněšekonombanku,neboť ta je rozvojovou bankou a odpovídá za infrastrukturní projekty.

Média: Jaceňuk dostal kanadské občanství. Jedná se o záruku života samotného premiéra a jeho rodiny v případě, že situace na Ukrajině vymkne kontrole, komentuje řada periodik.

Kontrarozvědka Doněcké republiky sbírá materiály pro nový Norimberský tribunál. Prakticky všichni, kdo se tak či onak účastní výměny zajatců ze strany Doněcké republiky, vyjadřují nespokojenost s tím, v jakém stavu ukrajinská strana vrací lidi.

Šéfové ministerstev zahraničí EU prohlásili za nerealistickou myšlenku vyslání mírových sborů na Ukrajinu. Dospěli k závěru, že tato myšlenka není realistická, prohlásil ministr zahraničí Finska Erkki Tuomioja.

Na Ukrajině budou propuštěni nadbyteční prokurátoři. Zástupce generálního prokurátora Ukrajiny pocházející z Gruzie David Sakvarelidze dnes prezentoval strategii reformy generální prokuratury. Podle jeho slov v průběhu reformy v zemi propustí 2,5 tisíce okresních prokurátorů.

Čurkin: Příjezd vojáků USA na Ukrajinu se mže změnit v katastrofu. Poznamenal, že v americkém kongresu se připravuje zákon o vyčlenění miliardy dolarů na vybavení a výcvik ukrajinských vojsk.

Pracovití „teroristé“ pokračují v obnově města Děbalcevo. Domobrana v Děbalcevu opravuje železnici, mateřské školky, nemocnice a městskou infrastrukturu.

Zajatci z Děbalcevského kotle svědčí: Za odmítnutí bojovat nás čekalo vězení. Ukrajinští vojáci říkali, že šli na vojenskou správu, aby absolvovali 45 dní výcviku, a přitom je vrhli přímo do centra války v Donbasu.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajinská armáda soustřeďuje vojenskou techniku kolem Mariupolu. V okolí Doněcka zaregistrovali stahování vojenské techniky z ukrajinských pozic. Avšak nyní se začíná koncentrovat u Mariupolu, což vyvolává obavy.

Islámský stát navazuje kontakty s válečníky na Severním Kavkazu. Prohlásil to tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev.

V USA by osud Savčenkové byl krutý, říká stálý představitel Ruské federace při OSM. Ten ostře zareagoval na prohlášení představitelů USA a Velké Británie s výzvou k propuštění Savčenkové. Prohlásil, že v Americe by její osud byl předem dán a velmi smutný...

Západ se na Ukrajině zmocní majetku a půdy jako náhradu za dluhy MMF. Pro splacení dluhů Mezinárodnímu měnovému fondu bude muset Ukrajina prodat veškeré své pozemky západní společnosti Monsanto, prohlásil americký politolog a ekonom Paul Craig Roberts v interview pro RT.

Na oficiálních stránkách Kataru byla nalezena výzva vyhodit do povětší egyptské pyramidy. Egyptská média upozorňují na náboženský příkaz publikovaný na stránce Islam Web. Fatva vyzývá k vyhazování objektů dědictví faraónů do povětří.

V Polsku budou otevřeny kursy pro zvyšování kvalifikace pro ukrajinské vojáky. „Naše základny a výcviková střediska jsou vybaveny lépe a právě proto budou vojenští instruktoři absolvovat výcvik v Polsku.“

Givi: OBSE dokáže objektivitu, pokud světu ukáže záběry svého vlastního ostřelování. Velitel praporu „Somali“ se podělil o podrobnosti z mimořádných událostí v okolí nového terminálu Doněckého letiště.

Zdroj: rusvesna.su

 

  

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/07/ukrajinska-svodka-ze-dne-06-03-2015/

 

 

 

 

Sobota, 7.3.2015 – ráno a dopoledne:

Oligarcha Kolomojskij buduje svou vlastní stranu. V Nejvyšší radě vytvořil poslaneckou skupinu „Vozrožděnije“, která se stane základem jeho vlastní strany.

Ředitel CIA oznámil zahájení reorganizace svého úřadu.

Humanitární kolona Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace dorazila na Donbas. Kolona s pomocí pro rodiny horníků zemřelých na doněcké šachtě překročila hranici. Více než 20 kamionů dopravilo do Doněcka potraviny a léky.

Plotnickij: Ukrajina dosud nestáhla polovinu svého těžkého dělostřelectva. Vedení Luganské republiky hovoří o spolupráci s Ruskem a poblahopřálo ženám k jejich zítřejšímu svátku.

Ministerstvo obrany Doněcké republiky uspořádalo pro novináře výlet na Doněcké letiště, kde probíhají práce na vyhledání a evakuaci těl zabitých ukrajinských vojáků.

Porošenko zveřejnil část Putinova dopisu o osudu Savčenkové. Konečné řešení ohledně Naděždy Savčenkové bude vycházet z právních norem a principů humanity.

V případě přepadení Ruska utrpí Ukrajina drtivou porážku. Minské dohody poskytují šanci ukrajinské vládě zachovat suverenitu a územní celistvost Ukrajiny, i když bez Krymu. Přežije i bez Doněcka a Luganska, avšak ztráta třetiny země je úplně jiná otázka, říká novinář Anatol Liven. Taková varianta přichází v úvahu, budou-li se po Ukrajině nadále šířit ultrapravicové ideje ženoucí Ukrajinu do války proti Rusku.

Armáda Doněcké lidové republiky zahajuje stahování minometů od frontové linie.

Mise OSN: Rozkol v ukrajinské společnosti je čím dál hlubší. Asistent generálního tajemníka OSN pro lidská práva poznamenal, že každý nový útok na civilní obyvatelstvo, každý nový případ svévolného zadržování a mučení lidí, každá další vlna uprchlíků prohlubuje rozkol v ukrajinské společnosti.

V Užhorodě navrhují vysílat deset hodin denně přes ampliony propagandu tiskového centra „Antiteroristické operace“. Návrh rozhodnutí o rozmístění amplionů bude podán na dalším zasedání užhorodské městské rady.

Další podvrh v ukrajinských médiích. Jedna a tatáž taška s výbušninou v různých městech. Ukrajinská média s rozdílem jediného dne zveřejnila zprávu o zneškodnění výbušniny v Chersonu a Oděse – s totožnými fotografiemi jako důkazem. To svědčí o tom, že autoři podvrhů mají vážné problémy s pamětí.

Zdroj: rusvesna.su 

Sobota, 7.3.2015 – večer:

Ukrajinští vojáci kritizovali Porošenka poté, co je potrestal za pravdu. Podali svědectví o tom, jak nedostatečně se stát stará o své vojáky na frontě – zásobování jednotek, výplaty peněz, lékařská pomoc... Místo státu musí spoléhat na pomoc místních.

Do Petrohradu byly ze Simferopolu převezeny děti, které potřebují specializovanou kardiologickou pomoc. Děti byly hospitalizovány na pracovišti, kde jim bude poskytnuta vysoce kvalifikovaná pomoc.

Federální vyšetřovací úřad zadržel podezřelé z vraždy Borise Němcova. Podle slov ředitele vyšetřovacího úřadu jsou to Kubašev Anzor a Dadajev Zaur. Oba obyvatelé Kavkazu.

Matka Naděždy Savčenkové prosí Merkelovou, aby napomohla propuštění její dcery. Ta je v Rusku uvězněna pro podezření z účasti na vraždě ruských novinářů v Donbasu v létě 2014. Její matka napsala dopis kancléřce Německa s prosbou o pomoc při propuštění dcery.

Vrahy Němcova usvědčují biomateriály, fotografie z kamer a telefonáty z mobilů. Takřka okamžitě po spáchání zločinu získali vyšetřující orgány dobré indicie, které pomohou případ vyšetřit.

Pomoc z ruského humanitárního konvoje bude rozdělovat odborová organizace ze šachty Zasjaďko. Na šachtě nyní probíhají práce na obnově.

Zacharčenko: Výbuch na šachtě mohl být diverzí. Šéf Doněcké republiky nevyloučil, že by výbuch na šachtě Zasjaďko mohl být nachystán ukrajinskou stranou. Podle jeho slov v současné době specialisté zjišťují, co bylo příčinou výbuchu metanu.

Exkurze do pekla. Ministerstvo obrany Doněcké republiky ukázalo novinářům a představitelům OBSE, co zbylo z Doněckého letiště. Ministerstvo zorganizovalo výlet na letiště, kde probíhají práce na vyhledávání a evakuaci těl zabitých ukrajinských vojáků.

„Seňo, brzy vás zabijí“... Na sociálních sítích se bouřlivě diskutuje o provolání Ukrajinců ke svému premiérovi.

Ministerstvo obrany kupuje pro ukrajinskou armádu zastaralý dovozní brak. Struktura obranné zakázky vypovídá o tom, že proces přezbrojení armády není na pořadu dne. Nejodpornější na tom je, že není ani náznak řešení nějakého strategického úkolu.

Proč Moskva promluvila o uznání Doněcké a Luganské republiky? Pokud hrozba bude přece jen vyplněna, bude to znamenat definitivní přechod Moskvy k realizaci plánu B, tj. vytvoření Velkého Novoruska od Charkova po Oděsu s pevninským spojením na Krym a Podněstří.

„Válka nového typu“ za světovládu nikoli USA nebo Západu, ale nadnárodní „elity“. Prezident ruských železnic odhalil podstatu nového světového řádu.

Šéf nadnárodní bankovní rodiny Rothschildů: Geopolitická situace je nejnebezpečnější od konce Druhé světové války kvůli chaosu na Blízkém Východě, chování Ruska a oslabení Evropy.

Helma z Hvězdných válek – bude zázračnou ochranou pro bojovníky Ukrajinské armády. Ukrajinští kyborgové a další válečníci ATO od nynějška mohou nosit stejnojmennou balistickou masku, která je bude chránit před kulkami, minami, granáty a další municí.

Těžké boje v Širokinu. Přemohli jsme velkou jednotku pěchoty a Azova opět ustoupil. U Mariupolu pokračují těžké boje. Další útok na pozice domobrany probíhal hodinu a půl, v jeho důsledku ukrajinští okupanti přišli o velké množství pěchoty a určité množství techniky. Poté opět ustoupili.

Francouzští výsadkáři, Brazilci a Poláci udržují obranu u Mariupolu. Mezinárodní brigáda Armády Novoruska drží pozice u Novoazovska.

Charkov: Junta potápí Kernese a s hrůzou očekává 9. květen. Nacionalisté požadují zavedení režimu ATO v Charkově. Mají strach z povstání.

Domobrana požaduje od junty propuštění tří tisíc zajatců. Představitelé Lidových republik připomínají Kyjevu nutnost okamžitě začít projednávat změny v ukrajinské Ústavě.

Děbalcevský kotel: Zachraňte vojína Porošenka. Po děbalcevské porážce se výměna junty stává vnitřní věcí Ukrajiny. A autonomie Donbasu je jediným řešením konfliktu.

Polští sociologové: Ukrajinští migranti chtějí v Polsku zůstat nadlouho, ale stěžují si na etnickou diskriminaci. Sociologický výzkum byl proveden mezi Ukrajinci, kteří jezdí do Polska za prací.

Německý týdeník Tagesspiegel: Na územích pod kontrolou ukrajinské armády panuje rabování a šikana civilního obyvatelstva. Obyvatelka obce Peski Alla, která se po evakuaci vrátila pro své věci, vypráví o tom, že ze všech ukrajinských jednotek se slušně chovali pouze pravidelné oddíly ukrajinské armády.

Aktivisté národně-osvobozeneckého hnutí uspořádali v Moskvě shromáždění pod heslem „Tefft – krvavý velvyslanec“. Dnes přes den se v Moskvě v bezprostřední vzájemné blízkosti odehrála shromáždění opozičníků a představitelů Národně-osvobozeneckého hnutí v čele s poslancem státní dumy Jevgenijem Fjodorovem.

Porošenko lituje, že návodčí Savčenková není na Ukrajině. Jeho emoce je možné chápat: Po uvěznění Savčenkové rapidně poklesl počet lidí toužících zabíjet ruské novináře...

V Iráku byli zajati poradci Islámského státu s pasy USA a Izraele. Všichni zahraniční poradci se nacházeli ve štábu ležícím v odlehlé oblasti na severu Iráku, odkud se uskutečňovaly řízení a kontrola operací Islámského státu.

Vrazi, kteří zastřelili Němcova vydávají doznání. Díky zpracování materiálu získaného techniky pracovníci policie hned na začátku našli auto vrahů a poté i lidi, kteří ho v poslední době používali. Těmi jsou Gubašev a Dadajev. Podle některých informací už se ke svému činu doznali.

Němcova zlikvidovala etnická banda zločinců počínajících si ve stylu 90. let. Podle hodnocení expertů jsou zadržené osoby podezřelé z vraždy příslušníky kavkazských národů a nejsou profesionální bandou zabijáků. V Moskvě fungovali jako typičtí lupiči zabývající se pouličním loupežnou kriminalitou.

Ukrajinští rozvědčíci, kteří přešli na stranu ruské armády, složili zkoušku ze speciální přípravy. Na jediném ruském vysokohorském polygonu procházejí černomořští rozvědčíci zvláštní průpravou.

Pokračuje ostřelování Doněckého letiště a vyprošťování těl ukrajinských vojáků. Bojovník Armády Doněcké republiky z Giviho jednotky „Sparta“ informoval o ostřelování letiště.

Junta pořádá genocidu Ukrajinců. Obyvatelé Černobylu byli zbaveni úlev. Kdo bude další? Od 1. ledna 2015 byly zrušeny hlavní úlevy a dávky, které dostávali lidé několik desítek let.

Clark: Západ protahuje vyšetřování tragédie Boeingu MH17. Nemají zájem zjistit pravdu, oni potřebují obviňovat Rusko, aby mohli uvalovat další sankce.

Výnosný obchod V Nikolajevě. Granáty místo pirožků. Obyvatelka Nikolajeva hned vedle městského tržiště nabízela ke koupi granát...

Výbuch auta A. Mozgového. Velitel brigády raněn do hlavy. Jeho život není v ohrožení, cítí se dobře. Vybuchly tři řízené protipěchotní miny.

Nové informace o podezřelých z vraždy Němcova: Zaur Dadajev slouží v batalionu „Sever“ v Čečně a Anzor Gubašev pracoval v jednom hypermarketu v okolí Moskvy.

Zacharčenko předložil Kyjevu politické návrhy pro pravidelné setkání kontaktní skupiny. Všechny naše návrhy ohledně druhé, politické části Minských dohod jsme jim odeslali. Odpověď zatím nemáme, prohlásil šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

OBSE informovala o padesáti explozích během návštěvy pozorovatelů na letišti Doněcka. Pozorovatelé OBSE informují ve zprávě speciální monitorovací mise na Ukrajině o padesáti explozích během inspekce na letišti.

Atentát na Mozgového v okolí Alčevska je provokací diverzní skupiny, říká operativní štáb batalionu „Zarja“.

Zdroj: rusvesna.su 

 

 

http://www.nwoo.org/2015/03/06/kyberberkut-zatah-v-mariupolu-a-zatykani-obyvatel-iniciovane-ministerstvem-informacni-politiky-ukrajiny/

 

 

 

http://www.nwoo.org/2015/03/06/zamysleni-nad-novym-ukrajinskym-zakonem-trestajici-kritiku-vlady/      

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/03/08/ukrajinska-svodka-ze-dne-07-03-2015/ 

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: MH17, Novorusko, Rusko, Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Díky, pozoruhodné. 

klokan

   Zde uváděné situační přehledy o vývoji občanské války, která zuřila na( lze předpokládat, že bude i nadále ) jihovýchodě Ukrajiny považuji za objektivní, též s přihlédnutím k jejich každodenní systematičnosti. Nepostřehl  jsem z uvváděného, že by se jednalo o něco jiného než o občanskou válku. Jestliže mi dnes ráno tvrdí prostřednictvím Českého rozhlasu nějaký služebný  tiskový mluvčí snad z MO, že náš jsoucí velký bratr nás poctí,možností konání společného vojenského cvičením  též v našich luzích a hájích, jejich žoldáků s našimi, aby prý bylo lze zamezit pokračující agresi Ruska na území Ukrajiny, opět, již po kolikáté se mi zvedá žaludek.

      Současní tak zvaní historici při přepisování dějin, nás neopomenou upozornit mimo jiné, že pobělohorská doma třísetletého temna, nebyla zdrojem úpadku, ale vlastně dobou rozvoje našeho národa. Poněkud nám však nepřipomínají, že v těchto časech došlo k iniciaci a rozvoji vlezdoprdelkovosti mocnostem, jichž jsme se stali satelity a to především ze strany některých nám, v mezidobí do současnosti, vládnoucích jakoby elit. Máme se snad považovat za národ lokajů ? Našim nynějším nyní ober lokajům nevádí, že velkému bratru budeme poskakovat při  nějakém to  vojenském cvičeníčku, v jejich podání, budeme platit naše vzdělávání  velkobratskými instruktory k organizování ,,oranžových revolucí". Ochotně budeme konzumovat i k nám distribuované blachy v rámci TTIP. K zajištění budování  vojenských základen v kotlině české  posléze nebude zapotřebí ani zvacího dopisu. Až nám velký bratr naporučí jít do války proti našemu pry nepříteli naše análně lezecké panstvo ani jejich potomkové však do války bojovat nepůjdou, tam naženou obvyklý kanonenfutr. Historie se bude opakovat, po kolikáté již ? Naší válečníci poněkud však pozapomínají, že zřejmě půjde o válku poslední.

josefmikov
 je nutné podotknout, že ještě na podzim r. 2014 Ukrajina neměla své oficiální státní hranice, zanesené do katastru OSN a tímto orgánem také potvrzené. Z logiky věci pak vychází, že mezi Ukrajinou a Ruskem nebyla regulérní hranice, což znemožňovalo přesnou identifikace na Ukrajinou poukazované (ne)překračování její státní hranice. Nakolik je dnes tato situace vyřešena, není známo.

http://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/podstata-vitezstvi-a-porazky-aneb-stret-ukrajinskeho-davida-a-goliase.html

rezjir10

Je důležité vás čist.