Novorusko, Ukrajina, Rusko - od 5.4.2015

obrazek
6.4.2015 11:31
Na obrázku Slováci na Slavíně u příležitosti 70. výročí osvobození Bratislavy a příjezdu ministra RF Lavrova na ceremonii demonstrují za podporu Novoruska, Ruska a proti NATU a svému prezidentovi Kiskovi, Porošenkovu příteli. Rusko se spojilo s Čínou v nově založené Asijské investiční a infrastukturní bance AIIB, o účast v níž projevilo zájem už 44 států, a USA tak zůstávají izolovány. Ukrajina rozprodává půdu a průmyslové podniky - jak jinak než za hubičku při současné ekonomické situaci. Novorjské obce a města jsou stále ostřelovány, domobrana se připravuje na pokračování války. Humanitární konvoje nyní kromě běžných věcí vozí i osivo.Na Ukrajině přituhuje státní teror, z míst jsou vymetáni pro své smýšlení již nejen úředníčci, ale i učitelé. V podněstří vystřídaly kolomojského struktury struktury Achmatovovy. Genrální prokurátor Ukrajiny pohrozil zatčením nejen premiéra, ale i prezidenta Ukrajiny. Poprošenko se netají tím, ž pro Rusy plánuje zřizovat koncentráky. Dobrou zprávou je, že v dodávkách vody přestal být Krym závislý na Ukrajině. Výcvik ukrajinských vojsk si vezmou na starost Američané. Lídr Pravého sektoru, Dmytro KJaroš, se stal poradcem armády. Součástí Minských dohod je odzbrojení veškerých nelegálních ozbrojených skupin. Na obou stranách - ukrajinské i novoruské. Obě strany to řeší tak, že nabídly těmto skupinám (Ukrajina Pravému sektoru a soukromým batalionům, Novorusko Domobraně) začlenění do struktur státních ozbrojených složek - do armády, policejních sborů atd. Mnoho těchto skupin na to přistoupilo a zbraně tudíž odevzdávat nemusí. Samozřejmě, že pak musí projít řádným výcvikem a podřídit se jednotnému velení. Kdo takové začlenění odmítne, musí do určitého pevně stanoveného termínu odevzdat zbraně. Kdo tak neučiní, je pak samozřejmě považován za držitele nelegální zbraně a ozbrojené skupiny za nelegální bandy. V průběhu ozbrojeného odporu proti ukrajinské okupaci se v Doněcké a Luganské republice za pochodu vytvářejí veškeré státní instituce, které je třeba pro fungování suverénního státu. V dané situaci samozřejmě přednostně armáda a policie, záchranářské struktury atd. Armáda dostala už institucionální charakter. Obranyschopnost obou republik se tím samozřejmě zvýšila. Domobrana bylo jen přechodné opatření. Je ale fakt, že v některých zprávách (i jejich vlastních) se stále ještě mluví o příslušnících "domobrany", i když jsou to vlastně už oficiální policejní nebo vojenské útvary. Petro Simonenko na Ukrajině právě svádí boj o další existenci komunistické strany. Blog bude o aktuální dění opět doplňován týden.

Slováci na Slavíně: http://tv.hnonline.sk/aktualne-videa-141/nato-nechceme-krical-dav-ludi-na-slavine-po-prejave-lavrova-713783#.VSKSQP43lKU.facebook

starší: http://www.nwoo.org/2015/04/05/ukrajinska-svodka-ze-ctvrtka-2-dubna-2015/

Rusko ekonomicky: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-se-muze-vykaslat-na-Spojene-staty-i-EU-Ekonom-rozebira-vyhlidky-Ruska-a-vubec-nejsou-cerne-369193 

Ukrajina ekonomicky: http://www.mikan.cz/news/kyjev-hodla-odklepnout-totalni-prodej-prumyslovych-podniku-a-orne-pudy1/ a http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/obserwator-politycznyzapad-jednim-tahem-zbavil-ukrajinu-300-let-vyvoje/

koncentráky pro Rusy. http://cz.sputniknews.com/svet/20150404/212474.html

Krymský vodovod: http://news.rambler.ru/29841527/77409815/

Americký výcvik: http://www.nwoo.org/2015/04/05/us-zacnou-cvicit-ukrajinskou-krajne-pravicovou-narodni-gardu-na-hitlerovy-narozeniny/ a http://www.nwoo.org/2015/04/06/us-budou-na-ukrajine-pocinaje-20-dubnem-cvicit-nacisticka-vojska/

Jaroš poradce: http://disidenti.org/schmied/lidr-praveho-sektoru-jmenovan-poradcem-ukrajinske-armady

kde se léčí trestné prapory: http://www.nwoo.org/2015/04/05/prislusnici-trestnych-praporu-azov-a-donbass-se-jezdi-lecit-do-nemocnic-v-nemecku/ 

lidé z ČT odhalují svou pravou tvář: http://m.domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/117356-ostra-debata-ceska-televize-je-pod-brutalnim-tlakem-vyvadil-je-pry-luzr-ostatni-jsou-blazni/ 

http://www.nwoo.org/2015/04/07/poslanci-nejvyssi-rady-blokuji-tribunu-pozaduji-rezignaci-jacenjuka/

Co bylo pro uplynulý týden charakteristické podle V. V. Pjakina: http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-6-4-2015/

Neděle, 5.4.2015 – ráno a dopoledne:

Veteráni Velké vlastenecké války z Donbasu se obrátili dopisem na Francii a Německo ohledně genocidy seniorů, dětí a invalidů ze strany Ukrajiny. Uslyší je Evropa?

V Rumunsku zaznělo prohlášení o nuceném spojení s Moldávií v zájmu záchrany před vlivem Moskvy. Exprezident Rumunska Basescu, který je na návštěvě v Kišiněvě, během tiskové konference prohlásil, že jen nucené spojení s Rumunskem zachrání Moldávii před vlivem Moskvy.

Obyvtelé Luganské republiky od 30 března odevzdali na Generální prokuratuře více než 4.000 kusů zbraní a munice. Veškeré formace, které do neděle neodevzdají zbraně, budou vnímány jako nezákonné.

Podněsterská blokáda: Tiraspol je obklíčen „eurointegrátory“. Napětí ve vztazích Ukrajiny a Podněstří vzrůstá.

Ze skladů se ztratilo 2.000 kusů zbraní, říká Porošenko. Během speciálních operací se policejním orgánům podařilo získat zpět zhruba tisícovku kusů zbraní.

Ukrajina hodila přes palubu krymské námořníky, kteří jí uvěřili. Kavalce zavěšené na řetězech v podpalubí a jinak žádné perspektivy. Poté, co je prohlásila za hrdiny, okamžitě na ně Ukrajina zapomněla a naprosto se nestará o současný osud těchto „vlastenců“.

Sociologický výzkum Reuters: Obama je větším nebezpečím pro USA než Putin a Asad, definovali Američané největší hrozby.

Ukrajinská vojenská uskupení ostřelují okolí Doněcka, rozpoutávají bojové srážky a potají přisouvají houfnice. V noci na 5. dubna ukrajinská armáda pokračovala v minometném ostřelování Doněckého letiště a obcí Spartak a Vesjoloje, které se nacházejí pod kontrolou domobrany.

Hrozba globálního úderu USA je pro ruskou leteckou a kosmickou obranu zásadní. Hrozba potenciálního okamžitého globálního úderu ze strany USA na území Ruska je hlavní příčinou posílení systému protivzdušné a protiraketové obrany Ruské federace.

Důchodkyně z Jasinovaté pomohly domobraně při organizaci odminovávání území. V současné době na mnoha pozemcích na území Doněcké republiky pracují ženisté republikového Ministerstva pro mimořádné situace. Před nimi je konkrétní úkol odminovat co nejdříve veškerá místa, kde může být nevybuchlá munice a miny.

Západní média: Je naivní si myslet, že zahraniční ministři budou hájit zájmy ukrajinského lidu. Západní listy kritizují rozhodnutí prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka jmenovat cizince do ministerských funkcí.

Bojovníci brigády „Prizrak“ při obraně 31. opěrného bodu a Luganské oblasti: noční boje, útoky ukrajinské armády, uralští dobrovolníci pomáhají domobraně. Kolem bachmutské silnice ještě nebyla stažena ukrajinská vojenská technika. Ukrajinská okupační vojska se chystají na nové boje. Přicházejí se posily, budují se opevnění a přiváží se munice.

Doněcká republika pozastavuje výměnu zajatců s Kyjevem. V Doněcké republice trvají na pozastavení výměny zajatců do rozhodnutí o složení pracovních skupin pro jednotlivé otázky dodržování mírových dohod.

Přechod na třísměnný provoz ve zbrojních podnicích umožní zbavit se definitivně domobrany, řekl Porošenko během prohlídky vojenské techniky ve výcvikovém středisku v obci Novyje Petrovcy.

V Doněcké republice přešli od dobrovolného k nucenému odzbrojování obyvatelstva. Proces dobrovolného odevzdávání zbraní obyvateli Doněcké republiky je u konce.

Ministerstvo obrany: Za uplynulých 24 hodin ukrajinští okupanti šestnáctkrát porušili režim přerušení palby. Dva příslušníci domobrany zahynuli, dva byli zraněni během ostřelování obcí Doněcké republiky ze strany ukrajinské armády.

Všední dny ve Slavjansku: Okupanti zpřísnili kontrolu, lidé utíkají před mobilizací do Doněcké republiky a okolních lesů. Už v červnu 2014 ještě před ústupem kolony Igora Strelkova ze Slavjanska domobrana vyhodila do povětří dálniční most přes řeku Kazenyj Torec na trase Charkov – Rostov na Donu.

Zdroj: rusvesna.su 

 

Neděle, 5.4.2015 – odpoledne a večer:

V Záporoží se protestovalo proti zvýšení cen za bydlení. Asi stovka lidí blokovala hlavní ulici permanentním přecházením přechodu.

Nedaleko obce Sčasťje explodovalo auto s vojáky 92. brigády ukrajinské armády. Zahynuli čtyři lidé. Na mostě přes Severskij Doněc byla nastražena mina samotnou ukrajinskou armádou.

Na celosvětovém ruském lidovém shromáždění zaznělo, že je třeba skončit s rusofobií. Je třeba klást odpor rusofobii a nesmyslnému obviňování Ruska ze všech běd světa. Ponižování Rusů mnozí naprosto oprávněně vnímají jako přípravu ke genocidě.

Ukrajinská armáda za uplynulých 24 hodin šestnáctkrát ostřelovala území Novoruska z tanků, minometů a střelných zbraní. Situace zůstává napjatá.

Důchody budou přesídlencům na Ukrajině vyplácet na základě dokladu s fotografií. Pro důchodce z někdejší Doněcké a Luganské oblasti,kteří si předisponovali výplaty svých důchodů do jiných regionů Ukrajiny, si kyjevská vláda vymyslela další byrokratickou překážku.

Krym zahajuje rozprodej znárodněného Kolomojského majetku. Sanatorium Foros je oceňováno na 40 mil. dolarů.

Už druhá exploze dopravního prostředku ukrajinské armády za posledních 24 hodin. Tentokrát v obci Širokino. Off-road ukrajinské armády explodoval po najetí na protitankovou minu.

Bojovníci Ajdaru a pracovníci silniční inspekce se na Majdanu snažili sebrat auto mistru sportu v boxu Igoru Něsterovovoi. Považovali ho za podřadného člověka – obyvatele Luganska a Donbasu a sebe za plnohodnotné občany, a sdělili mu, že mají právo sebrat mu vůz ve prospěch batalionu. Nejdřív mu zakazovali mluvit rusky a snažili se ho přinutit mluvit „státním jazykem“. Sportovec si ale počínal sebevědomě a dokazoval že inspektoři a ajdarovci porušují ukrajinské zákony.

Na Krymu začnou s odhalováním nelegálních „mešit“, které se staly základnami vahhábitů. Kolem 400 vahhábitů z Krymu bojovalo v Sýrii na straně Islámského státu. Nakonec přijeli na Ukrajinu, když Mustafa Džemilev zformoval batalion Krym a bojovali proti vojákům Doněcké a Luganské republiky.

Západní věřitelé se rozzuřili v důsledku drzého sebevědomí ministerstva financí Ukrajiny. Držitelé euroobligací byli bez sebe vzteky poté, co je ministryně financí Ukrajiny Jaresko vyzvala, aby jim odpustili dluhy ve výší 15 miliard dolarů, neboť existuje riziko přeměny Ukrajiny ve zkrachovalý stát.

V pravoslavné kapli Grand Hotelu Kempinski v Drážďanech uspořádali výstavu karikatur. Místo ikon zde nyní visí karikatury. Kaple se ukázala jako nerentabilní, a tak změnili účel jejího využití.

Ukrajinská vojska se pokusila o průlom v okolí Gorlovky. Probíhají intenzivní boje.

Ministerstvo zahraničí Ruské federace komentovalo prohlášení o údajných ruských dodávkách zbraní jemenským povstalcům. V reakci na prohlášení Ministerstva zahraničí Jemenu o tom, že Rusko poslalo do země zbraně, oficiální představitel ruského ministerstva zahraničí prohlásil, že takové výroky jsou absurdní a nevyžadují další komentáře.

Moderní zbraně „Ukroboronpromu“: Skládací židle, kulomet z roku 1938, vyřazený Hummer, Saxon a lepicí páska.

Týden zdravého životního stylu v Doněcku byl zahájen kondičním během, kterého se zúčastnilo několik stovek lidí.

Vyšetřování: Kavárenský vůz napadli nacisté a vojáci ukrajinské armády. Případ je podobný praxi běžné v 90. letech, kdy se podobným způsobem zabavovala civilní auta.

Prezident České republiky usadil amerického velvyslance. Miloš Zeman vysvětlil americkému velvyslanci, že prezident suverénního státu si sám rozhoduje, kam pojede a kam ne. Pro velvyslance Schapira jsou dveře Pražského hradu zavřené...

Stěna jednoho ze Lvovských chrámů byla vyzdobena „svatými karateli“. Vyobrazení vojáků v kuklách se svatozářemi kolem hlavy a zbraněmi v rukou šokovaly obyvatele města. Jeden z obyvatel Lvova fotografie vystavil na internetu s popiskem „Bez komentáře“.

SBU obvinila firmu nakupující laciné uhlí v Donbasu z terorismu. Tajné služby odhalily „nezákonné“ dodávky uhlí vytěženého na území Doněcké a Luganské republiky do Čerkasské oblasti.

Na Ukrajině kvůli výbuchům u bank přikázali odstranění odpadkových košů a květináčů. Národní banka také požaduje kontroly všech aut zaparkovaných před bankami.

Saur Mohyla bude odminována k 70. výročí V8tězství. Šéf ministerstva pro mimořádné situace Doněcké republiky slíbil ukončení prací na odminování Saur Mohyly do okamžiku konání akcí věnovaných oslavám 70. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce. Odminování celého teritoria Doněcké republiky zabere ještě několik let.

Šuchevič prý není fašista, ale byznysmen. Ukrajinští propagandisté se pokoušejí vytvářet novou image pro fašisty a kolaboranty.

Armáda Novoruska je připravena k protiútoku. Nepřítel pokračuje v provokacích a ostřelování území Donbasu. V obci Peski neutuchají přestřelky. Ukrajinská armáda z minometů a houfnic střílí na šachtu „Okťabrskaja“. V Avdějevce jsou mezi ozbrojenci ztráty.

Dmitrij Jaroš byl jmenován poradcem Vrchního velitele ukrajinské armády. Píše se o tom ve zprávě ukrajinského krizového mediálního centra.

Komunistická strana Ruské federace pojede do Kyjeva na antifašistické shromáždění. 1. května komunisté na Ukrajině plánují v Kyjevě protifašistickou demonstraci. Komunistická strana Ruské federace přijala pozvání ukrajinských kolegů a na akci možná přijede i šéf ruských komunistů Gennadij Zjuganov.

Hvězdné války: USA se chystají bojovat i ve vesmíru. USA vyčlení až 5 mld. dolarů na ochranu svých orbitálních zařízení, údajně jako obranu proti Číně. Avšak experti se domnívají, že USA toho využívají jen jako záminku, aby zvýšili svůj vliv v kosmickém prostoru.

V SBU hlásí, že provádějí prohlídky v Lugansku a chytají tam ruské teroristy. Ukrajinským tajným službám už totálně přeskočilo. Buď cestují v čase nebo si spletli letopočet.

Strana „Svoboda“ zve Ukrajince na Majdan proti Jaceňukovi. 7. dubna „Svoboda organizuje před Nejvyšší radou shromáždění s požadavkem vytvoření vyšetřovací komise, která by měla vyšetřit mnohamiliardovou korupci ve vládě a odstranit Jaceňuka z funkce premiéra.

Západ vrhl Ukrajinu o 300 let nazpět, když zničil její průmysl, ozývá se v polských médiích. Státní převrat na Ukrajině sledoval jediný cíl – zničit ukrajinský průmyslový potenciál.

Zdroj: rusvesna.su 

 

 

Neděle 5.4.2015 – pozdní večer:

Výzva Mozgového všem, kdo pomáhá Novorusku. Alexej Mozgovoj, velitel brigády Prizrak, se obrátil na všechny lidi, kteří pomáhají jeho hnutí, věří v poctivost jeho lidí a přejí si otevřenost a transparentnost v oblasti humanitární pomoci. Sdělil důležitou informaci těm, kdo se rozhodl pomáhat zrovna jemu a jeho brigádě a chce mít jistotu, že pomoc dorazí těm, kterým byla určena, a nestane se kořistí podvodníků.

Vojákům ukrajinské armády nebudou prodávat alkohol ani v Charkovské oblasti. Už dříve prodej alkoholu ukrajinským vojákům zakázali na okupovaných územích Doněcké republiky a nyní i vojákům v uniformě nebudou smě prodávat ani v obci Čugujevo v Charkovské oblasti.

Zástupce velitele ATO vyzývá kozáky z Luganské oblasti, aby přešli do ukrajinské armády a bojovali v trestních batalionech. Plukovník Valentin Fedičev zve kozáky, aby „vykoupili krví mýtické zločiny vůči Ukrajině“.

Králík Jaceňuk se nebojí Majdanu ani odvolání. Prý ať nejdřív dokážou, co ukradl. Jaceňuk odkázal pomlouvače na soud. Tam prý snad přijdou na to, kam zmizelo sedm a půl miliardy hřiven...

Ukrajinské senzace: Letiště Doněcka funguje jako dřív, ale počet cestujících silně poklesl. Tuhle senzační informaci citovala v Kyjevě na tiskové konferenci ukrajinského politického experta Janina Sokolovskaja. Prý by chtěla vidět těch 30% odvážlivců, kteří by dnes letiště chtěli použít...

Před rokem byla Ukrajina krok od podepsání zóny volného obchodu s EU. Tato smlouva by skončila kolosálními škodami pro ukrajinskou ekonomiku. Nyní ovšem největší rány ukrajinské ekonomice způsobuje sama vláda svým válečným dobrodružstvím v Donbasu. Cílem podpisu nebylo rozpoutání třetí světové války, ale likvidace konkurence.

Chystá se Jaceňuk odhalit Porošenka a jeho lidi? „Budu je jmenovat. V Parlamentu.Však to uslyšíte...“, slíbil Jaceňuk.

Ukrajinské dělostřelectvo ostřeluje Doněck. Hoří domy. Ukrajinská armáda zahájila střelbu na Doněcké letiště a sídliště Okťabrskij.

Ukrajinský politolog: Ostřelovači musí zabíjet novináře z Ruska. Jurij Romaněnko ventiloval svou agresivitu během diskuse v Harvardu, ale ani v USA ho nepochopili...

Zdroj: rusvesna.su

 

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/06/ukrajinska-svodka-ze-dne-05-04-2015/

 

 

Pondělí, 6.4.2015 – ráno a dopoledne:

Die Welt: Soros vyzývá Evropskou unii k válce s Ruskem, jinak EU postihne krach hned po Ukrajině. Na Ukrajině se řeší osud Evropské unie, proto EU musí podpořit Porošenkův režim v boji s Ruskem, myslí si Soros.

Kozáci pomáhají lidu Donbasu v bojích, v odminovávání území a dokonce i v politice a ekonomice. Velmi dobré pověsti se těší v Novorusku bojovníci Kozáckého Svazu „Oblast Vojska Donského“.

Jaroš: Pravý sektor mohl vstoupit do řad SBU nebo libovolné jiné struktury, ale rozhodl se pro ukrajinskou armádu. Lídr bojovníků Pravého sektoru si myslí, že mezi státními strukturami panuje konkurence.

V Dněpropetrovsku jedenáct dosud neidentifikovaných bojovníků Národní gardy. Všem neidentifikovaným vojákům byly odebrány vzorky DNA.

Australský analytik: Hrozeb generálů USA a NATO, kteří si hrají na vojáčky, se Rusko nebojí. Pro NATO nastal okamžik, kdy by se mělo smířit s realitou a uznat, že Rusko je globální silou se svými legitimními zájmy, domnívá se analytik Brian Cloughley.

Na Ukrajině začínají práce na nové Ústavě, která by měla odrážet „duch Majdanu“. První zasedání ústavní komise proběhne už v pondělí.

V Charkově pracující, kteří požadují zaplacení dlužných mezd, vyhrožují zastavením dopravy. Před Charkovským státním leteckým výrobním podnikem ChGAPP protestuje kolem 400 pracovníků s požadavkem na vyrovnání dlužných mezd.

„Cítili jsme se zrazeni Ukrajinou a Rusko nám pomohlo“, říká Ukrajinka o evakuaci z Jemenu. Známý ukrajinský novinář Anatolij Šarij zveřejnil interview s občankou Ukrajiny evakuovanou z Jemenu speciálem ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace.

16. dubna Rusko vyšle na Donbas další humanitární konvoj. Šéf Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace Vladimir Pučkov sdělil, že 16. dubna bude vypraven už 24. humanitární konvoj.

Rusko s Ukrajinou neprojednává restrukturalizaci dluhu. Rozhovory s Ruskou federaci ohledně restrukturalizace dluhu Ukrajiny v euroobligacích se nekonají, prohlásil náměstek ministra financí Ruské federace Sergej Storčak v pondělí. Rusko nadále očekává zaplacení obligací za 3 mld. dolarů koncem tohoto roku.

Co nám chce vsugerovat seriál „Vlast“? Na čí objednávku byl natočen a vysílán ve státní televizi Ruska film, který boří zaběhané představy Rusů o jejich vlasti a jejich obráncích?

Vlastní analýza „Rusvesny“: Putin vede rozhovory s Porošenkem o předání Donbasu Rusku. Moskva odmítá návrhy Kyjeva, aby si vzala Donbas na starosti finančně a trvá na poskytnutí nezávislosti Doněcké a Luganské republiky na Ukrajině.

„Sparta“ – to je celá historie Novoruska v miniatuře. Oddíl“Sparta“ byl ukrajinskou armádou dlouho nazýván „ruským oddílem zvláštního nasazení“. Teprve nyní si kyjevský režim musel přiznat, že ve skutečnosti bojuje s lidmi pod velením Motoroly.

Šéf Komunistické strany Ukrajiny při výslechu v SBU mluvil o pokusu zlikvidovat Komunistickou stranu. Ráno 6. dubna se šéf KS Ukrajiny dostavil k výslechu na SBU. Podle názoru Simoněnka se ukrajinská vláda jeho trestním stíháním snaží odpoutat pozornost veřejnosti od skutečných problémů země.

Ukrajinský bojovník se vrátil do Zakarpatska a rozhodl se pokračovat v ATO u sebe doma. Poslanec městské rady si doma vytvořil vlastní sklad munice.

Výstavba Kerčského mostu může být zahájena za dva měsíce. V souladu se schválenou koncepcí bude celková délka přechodu přes průliv 19 km, z nichž 15 km bude samotná mostní konstrukce. Bude představovat dva paralelní mosty – jeden automobilový, druhý železniční.

Porošenkovi se plete jazyk: Chtěl říci „vypadněte“ a řekl „vyzvedněte“. Kyjevští úředníci si vymysleli celou historii o tom, jak Porošenko mluvil s Putinem ukrajinsky.

Před rokem v Donbasu začal aktivní odpor. Přesně před rokem obyvatelé Novoruska, kteří nesouhlasili s výsledky „euromajdanu“, zahájili protestní akce. 6. dubna v Doněcku demonstranti obsadili budovu městské správy a v Lugansku dobyli budovu SBU.

Ukrajinská armáda ostřelovala štáby národní policie Luganské republiky. C9lem ukrajinské armády se staly štáby národní policie v okolí obcí Zolotoje a Glubokje. Celkem ukrajinská armáda vystřelila na pozice domobrany 25 min ráže 120 mm.

Němečtí antifašisté vyzvali Evropu k zahájení masových akcí proti válce a na podporu Ruska. Představitelé německé strany Die Linke mnohokrát vystupovali proti pozicím kancléřky Merkelové, která podporuje kyjevský režim, navštěvovali Donbas a předávali humanitární pomoc obyvatelům Doněcké a Luganské republiky.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

 

Pondělí, 6.4.2015 – odpoledne a večer:

Ukrajinština bude jediným státním jazykem na Ukrajině, řekl Porošenko ve svém prohlášení na zasedání Ústavní komise.

Kličko si vzal neplacenou dovolenou kvůli rozbrojům mezi Porošenkem a Jaceňukem. Po dohodě s prezidentem Ukrajiny odcházím na dovolenou z rodinných důvodů, řekl Kličko.

Polsko bude sledovat ruské území z pozorovacích věží. Podél hranice Polska a Kaliningradské oblasti Ruské federace se objeví šest pozorovacích věží pro pohraniční službu. Věže budou vybaveny technikou pro nepřetržité sledování.

Prozápadní síly v Moskvě uskuteční pochod v předvečer narozenin Adolfa Hitlera. Podle expertů nebylo datum vybráno náhodně.

Jak USA a Ukrajina využijí krymskotatarské téma k tlaku na Moskvu. Washington přikročil k rozpracování krymskotatarského směru své zahraniční politiky. Cílem je vytvořit na Krymu etnický konflikt a rozhádat Rusko s Tureckem. Reakce Moskvy na tuto hrozbu je zatím opožděná a nejasná.

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání spolupracovníků tajných služeb USA a Libérie,kteří unesli ruského pilota Konstantina Jarošenka. Jarošenko byl unesen v Libérii pracovníky amerických tajných služeb a odsouzen na základě vykonstruovaného obvinění.

Pitná voda pro Krym. Zvláštní jednotky Ministerstva obrany Ruska vybudují na Krymu 372 kilometrů vodovodu.

Jaceňuk se jen tak nevzdává. Premiér odvolal předsedu Státní finanční inspekce, který odhalil jeho machinace. Premiér Arsenij Jaceňuk podepsal výnos o uvolnění předsedy Státní finanční inspekce Ukrajiny Nikolaje Gordijenka z funkce. Ten oznámil miliardové krádeže ve vládě.

Protestující občané zablokovali silnici u budovy Nejvyšší rady v Kyjevě. Účastníci „Úvěrového majdanu“ v Kyjevě se doslova vrhají pod auta na silnici mezi budovami Nejvyšší rady a parlamentních výborů kvůli záchraně národní měny.

Ve lvově vandalové znesvětili pomník vojákům afghánské mise. V noci na neděli neznámí vandalové uřízli z bronzové postavy vojáka ruku a poškodili i koleno.

Honička. Operace „Mazepa“ – film Arkadije Mamontova. Na Ukrajině právě probíhá speciální operace s kódovým označením „Mazepa“, jejímž hlavním cílem je zničení společných slovanských duchovních základů. Čeho chtějí dosáhnout ti, kteří dnes organizovali na Ukrajině pronásledování na Pravoslavnou církev a víru?

Základna Pravého sektoru u Mariupolu byla napadena množstvím granátů. Dnes ráno neznámí partyzáni házeli granáty na pozice bojovníků Pravého sektoru v Jurjevce u Mariupolu.

Sluneční elektrárny na Krymu přecházejí do vlastnictví Ruska. Sluneční elektrárny na Krymu s instalovaným výkonem více než 200 MW přešly kvůli dluhům jejich zakladatelů ve výši 800 mil. euro do vlastnictví Ruska.

Další narušení příměří: V obci Širokino ukrajinská armáda ostřelovala automobil s příslušníky domobrany. 6. dubna v 5 hodin ukrajinští vojáci z kulometu ostřelovali automobil Gazelle, ve kterém se přemisťovali vojáci ozbrojených sil Doněcké republiky. V důsledku incidentu byly raněni dva lidé. O incidentu referoval představitel ministerstva obrany Doněcké republiky Eduard Basurin.

Západ chystá proti Rusku likvidační válku. Čím Rusko může odpovědět? Západ zahájil proti Rusku novou studenou válku, která hrozí přerůst ve válku „horkou“. A Rusko musí být zničeno. Odpovědí na otázku, čím může Rusko odpovědět, se zabýval prezident Akademie geopolitických problémů, doktor vojenských věd Konstantin Sivkov.

Rubl bude pokračovat v posilování. Podle názoru finančních analytiků pokračuje rubl v posilování nehledě na pesimistické předpovědi o budoucnosti ruské měny, píše americký list Bloomberg.

Bojím se zajetí. Proto mám u sebe vždycky granát, říká Jaroš. V interview pro ukrajinskou televizní stanici se lídr v Rusku zakázané organizace Pravý sektor přiznal, že zajetí se bojí více než smrti a prozradil, že vraždění obránců Donbasu nepovažuje za hřích.

Výbuch na Doněcké železnici. Na území Luganské lidové republiky došlo k poškození kolejí, sděluje ministerstvo dopravy Doněcké republiky.

Nové kádry vyřeší vše. Náčelníkem Státní dopravní inspekce Ukrajiny byl jmenování korupčník Jeršov, tvůrce nelegálního obchodu. Na nového náčelníka ředitelství bylo na generální prokuratuře podáno oznámení pro trestný čin.

„Novinky Slovanů“: Neonacismus v Bělorusku? „Kdo neskáče, je Ruskák“. Už i v Minsku. Zjevení ředitele „stínové CIA“ o Rusku, Ukrajině a Německu. Teroristický management – krvavý byznys vládnoucích elit proti občanům. To je téma nového vydání autorského vysílání Jevgenije Novikova „Novosti slavjan“.

„Bessarabské jaro“ V oděské oblasti byla ustavena „Národní rada Besarabie“. 6. dubna se v Oděse konala ustavují konference „Národní rady Bessarabie“. Rada byla ustavena jako reprezentační orgán s cílem obrany zájmů národnostních komunit v Bessarabii.

Ohrožuje jaderné ujednání v Íránu Rusko? Írán se chystá využít na energetickém trhu všechny možnosti, které se objevily po diplomatickém vítězství a úspěšných rozhovorech se Západem ohledně jaderného programu.

Americký miliardář Rogers radí kupovat rubly místo dolarů. Rusko je pro mě jedním z nejatraktivnějších trhů z hlediska investic, řekl Rogers.

Burjatofobie: 600 burjatských vojáků a členů jednotek zvláštního nasazení dorazilo do Doněcka a vyděsilo štáb ATO. Zástupce velitele ATO plukovník Valentin Fedičev tvrdí, že instruktory palebné, speciální a diverzní přípravy v Doněcké republice jsou jmenováni důstojníci vedení rozvědky Generálního štábu Armády Ruské federace.

Porošenko ohrozil územní celistvost Ukrajiny, říká bývalý první místopředseda Administrace prezidenta Janukovyče Andrej Portnov v souvislosti s informací, že Porošenko prý navrhl Putinovi, aby si vzal Donbas.

Meziroční inflace na Ukrajině v březnu 2015 dosáhla 45,8%. Meziměsíční hodnoty: leden 3,1%, únor 5,3%, březen 10,8%.

Oligarcha Fridman investuje 16 miliard dolarů do ekonomiky USA a Evropy. Zakladatel a spoluvlastníck Alfa Group Michail Fridman spolu s ruskými partnery vytvoří fond pro investice do technologických a telekomunikačních společností USA a Evropy.

Jarní zemědělské práce jsou v Doněcké republice v polovině. Farmářům pomáhají technikou a státními zakázkami. Výsev jarních kultur bude ukončen v polovině dubna, poté zemědělské podniky začnou vysévat hrách a sázet brambory. Ministerstvo zemědělství pracuje na programu stimulace odvětví.

Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti tajným službám USA. Ruští vyšetřovatelé zahájili trestní řízení ve věci únosu ruského pilota Konstantina Jarošenka americkými tajnými službami v Libérii, odsouzeného v USA na 20 let.

Petr Porošenko minulý týden podepsal reformní zákon, který má usnadnit provozování byznysu na Ukrajině: Léčit pacienty nebo převážet jaderný odpad může libovolný zájemce.

Dvanáct pologramotných poslanců Nejvyšší rady Ukrajiny. Na vlně Majdanu se do Rady dostali lidé bez vyššího vzdělání.

V USA začali šílet kvůli oslavám 9. května v Moskvě. Bojí se, že se izolace nepodaří. Předseda Výboru pro mezinárodní vztahy Státní dumy Alexej Puškov označil chování velvyslance USA v České republice, který vynadal prezidentovi republiky za jeho záměr navštívit Moskvu v den oslav 70. výročí Vítězství, za hysterii.

Agenti Kremlu rozkládají vládnoucí koalici na Ukrajině, říká Jaceňukova strana „Národní fronta“. Místopředseda frakce Národní fronty nalezla viníky toho, že parlamentní koalice má trhliny a že se vláda namočila do korupčního skandálu. Není složité uhádnout, že je to výsledek práce agentů Kremlu...

Příčinou výbuchu dvou budov v New Yorku byl pokus o krádež planu. Jak oznamuje NY Post, výbuch v New Yorku byl způsoben tím, že se majitelé budovy – původem z Ukrajiny – rozhodli nezákonně připojit k plynovému vedení.

V roce 2020 bude mzda na Ukrajině poloviční ve srovnání se stavem před Majdanem. Doporučení MMF pro Ukrajinu je experimentem amerických hochů s další obětní zemí a neohlíží se na příjmovou situaci ukrajinského obyvatelstva.

Proč západní média chválí rubl? Ruský rubl pokračuje v posilování. Dnes se opět dostal na svá maxima od počátku roku vůči euru i k dolaru. Západní média tuto skutečnost pilně komentují. Otázka je proč...

Doněcká republika předala představitelům Kyjeva 16 zajatých ukrajinských vojáků. Domobrana předala zajatce v jednostranném režimu, aniž by dostala výměnou od ukrajinské strany své stoupence.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/07/ukrajinska-svodka-ze-dne-06-04-2015/ 

 

Úterý, 7.4.2015 – ráno a dopoledne:

Doněck je znovu pod palbou. Ukrajinská vojska rozšiřují ostřelovanou oblast ve městě. Ukrajinská vojska znovu ostřeluje předměstí Doněcka a část území samotného města. Palba z děl a minometů přichází ze strany obce Peski a Avdějevka.

Lavrov: Není možné dopustit zmaření Minských dohod o Ukrajině. To, že Washington absolutně nechce vidět překonání současné krize v evropsko-ruských vztazích, je očividné, myslí si ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov.

Vy Kyjevě byly zavřeny stanice metra „Kreščatik“, „Dvorec sporta“ a přestupní stanice kvůli zprávám o zaminování. Dřív už byla zavřena stanice „Zolotyje vorota“ kvůli výhrůžce výbuchem.

Ukrajina zaujala úctyhodné druhé místo v růstu inflace. Reálná úroveň inflace na Ukrajině činí 11%. Na stránkách časopisu Forbes to oznamuje Steve Hanke, profesor univerzity Johna Hopkinse.

Optimistická zpráva: Doněcká republika nebude po ukončení rekonstrukčních prací dotačním regionem. Podle názoru místopředsedy Doněcké lidové republiky Denise Pušilina byla hotová produkce našeho regionu i dřív ve velkém objemu orientovaná na trh v Rusku a dalších zemí Celního svazu.

Ukrajinci budou muset vysvětlovat vyzvedávání větších obnosů v hotovosti. Národní banka požaduje od finančníků pečlivěji prověřovat hotovostní operace a hlásit riskantní transakce.

Chceš dávky? Tak udávej souseda! - know-how ukrajinské vlády. Zatímco premiér se chlubí, že na účtech státní pokladny je peněz dost a že to jsou největší úspory od roku 2005, ministr sociálních věcí Pavel Rozenko vysvětluje, že není vše tak jednoznačné, a vyzval občany, aby donášeli na své sousedy. Ve skutečnosti peníze chybí. Například minulý týden vyhlásil bankrot Penzijní fond a jsou ohroženy výplaty důchodů.

V Donbasu se konalo mistrovství Doněcké republiky v volnostylovém zápasu k 70. výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce. Probíhá obnova velkých sportovních akcí nehledě na blokádu kyjevského režimu a na Porošenkovy sliby, že Děti Donbasu budou sedět ve sklepích.

V Záporožské oblasti byl nalezen oběšený voják – dezertér z 93. brigády. Policie vyšetřuje, za jakých okolností voják zemřel.

Ropa podražila o 6%. Na západních burzách se dějí velké změny: v New Yorku ke konci dne ropa zdražila o 6,11 a v Londýně o 5,8%.

Anatolij Šarij a další experti o možném odvolání Jaceňuka. Poslanci Nejvyšší rady zahájili sběr podpisů pro odvolání premiéra Jaceňuka.

Na Ukrajině privatizují přístavy, doly, podniky ropného a energetického průmyslu. Nechávat 342 objektů ve státním vlastnictví není smysluplné. Vláda Jaceňuka potvrdila seznam 342 státních podniků, které budou v roce 2015 privatizovány a přidala k nim přístavy, Ukrajinskou Dunajskou paroplavbu a řadu dalších státních podniků.

V Charkově byl vyhozen do vzduchu stožár s ukrajinskou vlajkou. Zranění v důsledku exploze nejsou žádní.

Cesta života: železniční cesta z Doněcka do Luganska. Ve velké části trasy existuje nebezpečí zaminování, proto k soupravě připojují dieselovou lokomotivu , před kterou jedou ještě dva prázdné vagóny. Dojde-li k výbuchu zničí to jen ty vagóny.

Nacisté mohou získat americké zbraně, píší německá média. Německý list Deutsche Wirtschafts-Nachrichten komentuje jmenování Jaroše poradcem Vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil.

Výsledek prozápadní politiky: Ukrajinu čeká přídělový systém. Rok po „revoluci nacionální hrdosti“ je život na Ukrajině stále veselejší. Ukrajinci z radosti nadávají a proklínají Jaceňuka za jeho evropské reformy. Nyní na Ukrajině bude všechno evropské – ceny plynu, elektřiny, palivo, benzin...

Kyjev opakuje svůj repertoár: Odpověděl na obvinění ze střílení zajatců v podobě „fake“ o Motorolovi. Kyjevští propagandisté pracují na odstranění chyb.

Informované zdroje se vysmívají prezidentovi Francie: V Minsku tam jen tak stál a vůbec nic nechápal. Kyjevské zdroje zveřejnily podrobnosti o Minských rozhovorech, které staví Hollanda do divného světla.

V centru Mariupolu došlo k výbuchu. Kolem 2:16 v noci obyvatele města probudil ohlušující výbuch.

Komunistická strana Ukrajiny chce uspořádat pochod míru nacisté slibují, že vyvolají bitku. Nejradikálněji je naladěna neofašistická organizace Revanš. Budeme vytahovat „rudé“ a provádět takové místní útoky, říkají v Revanši.

V Kanadě zakázali vystoupení pianistky kvůli nesouhlasu s ATO. Pianistka ukrajinského původu Valentina Lisica byla vyloučena z koncertního programu Symfonického orchestru města Toronto za to, že na Twitteru vyjádřila své názory na situaci na Ukrajině.

Podrobnosti výbuchu stožáru s vlajkou v Charkově: Podle upřesněných informací k výbuchu v centru Charkova došlo ve 3:40 v noci. Provoz automobilů v okolí události byl přerušen kvůli obavám, že by se poškozený památník mohl zřítit.

Ukrajinským vojákům ATO zabaví mobily. Nejvyšší rada posoudí návrh prezidenta Porošenka zakázat vojákům nacházejícím se v zóně ATO používat mobilní telefony.

Senzační odhalení: Média „páté kolony“ byly financovány z rozpočtu Ruské federace. Jak říkají analytici, „Dožď“, RBK.TV, Echo Moskvy a „Moskevský komsomolec“ po státním převratu na Ukrajině aktivně podporovaly činnost nové kyjevské vlády.

Jaceňuk ven! Poslanci Nejvyšší rady blokují tribunu. Nic podobného se nestalo do dob Janukovyče.

Před budovou Nejvyšší rady stoupenci strany Svoboda požadují odstoupení Jaceňuka. Demonstrující požadují vytvoření vyšetřovací komise pro objasnění korupce ve vládě. V jednacím sále parlamentu skupina poslanců blokuje tribunu s týmž požadavkem.

Velvyslanec EU v Rusku: Nechceme umírat za Ukrajinu. Velvyslanec Evropské unie v Rusku Vygaudas Ušackas říká, že dodávky zbraní na Ukrajinu by byly riskantním krokem, pokud uvážíme možnou reakci ze strany Ruska.

Dohoda s Íránem: Kdo vydělá na zrušení sankcí? Nehledě na to, že diplomaté se pokoušejí domluvit ohledně íránského jaderného programu, jednou z možných překážek se stane rychlost zrušení západních sankcí uvalených na Írán.

Zpět do 90. let: Ukrajinští byznysmeni se bojí chodit po ulici bez ochranky. Ukrajinští podnikatelé si najímají lidi v maskáčích kvůli prudce zvýšené kriminalitě v zemi, přičemž s nenajímají jen tak nějakou ochranku, ale ozbrojenou v maskáčích.

Ostřelovači ukrajinské armády ostřelovali pozice armády Luganské republiky v Slavjanoserbském okrese. Sdělil to dnes oficiální představitel Národní policie Republiky.

Kyjev informoval Doněckou republiku o propuštění uneseného kněze Feofana. O únosu se veřejnost dověděla 3. března. Kněze vyvlekli z kláštera lidi ve vojenských uniformách a pak ho odvezli neznámým směrem.

Kyjev před svým svědomím neuteče. Všichni velmi dobře vědí, kolik v Donbasu zahynulo účastníků ATO, říká zplnomocněnkyně pro lidská práva v Doněcké republice Darja Morozova. Prohlášení Kyjeva o zajatcích zůstávajících v Doněcké republice mají za cíl utajit reálné počty vojáků a členů trestních batalionů padlých v Donbasu.

V Moskvě bude otevřena výstava „Věcné důkazy. Donbas. 365 dní“. V centru pozornosti výstavy konající se v pavilonu „Ukrajina“ v prostorách bývalého VDNCH je život obyčejných lidí v Novorusku.

Zdroj: rusvesna.su

 

Úterý, 7.4.2015 – odpoledne a podvečer:

Bylo zveřejněno video ze skandálního zadržení prokurátora Kramatorska. Pouta mu nasazovali veřejně.

Nové podrobnosti o smrti Kaczynského V pilotní kabině se nacházel velitel polských ozbrojených sil a družně se hovořilo o pivu. Rozšifrované záznamy rozhovorů v kabině pilota Tu-154 M, který ztroskotal u Smolenska 10. dubna 2010, svědčí, že v momentě pádu se v kabině nacházel velitel polské armády Andrzej Blasik.

Práce Nejvyšší rady je blokována, aby se nemohl přijmout zákon o odvolání prezidenta. Požadavek na vytvoření komise pro vyšetření zločinů vlády v čele s Arsenijem Jaceňukem je jen záminkou pro blokování práce Nejvyšší rady částí vládnoucí koalice Evropská Ukrajina.

V Kyjevě byl zaveden zesílený režim ochrany pořádku. V tiskové službě Ministerstva vnitra Ukrajiny bylo zdůrazněno, že policie Při případném vyostření situace bude fungovat výlučně v souladu se zákony Ukrajiny.

A. Mozgovoj: Nelze jen čekat. Je třeba něco dělat. Alexej Mozgovoj už dávno nastoloval otázku vytvoření vojenských hospodářských družstev a rozvoje zemědělství v těch regionech, odkud odešla válka.

Putin jmenoval šéfa kontrarozvědky. Vladimir Putin svým výnosem jmenoval generálporučíka Vladislava Meňščikova šéfem Služby kontrarozvědky FSB.

Ukrajinské dělostřelectvo pálí na Gorlovku. Ozbrojené síly Ukrajiny stylem, který je jim vlastní, poblahopřáli obyvatelům Donbasu k prvnímu výročí vyhlášení Doněcké lidové republiky.

SBU v Charkově zadržela občanku Ruska a obviňuje ji z organizace výbuchu u stožáru s vlajkou Ukrajiny. Jde o občanku Ruské federace, spolupracovnici ministerstva státní bezpečnosti Doněcké lidové republiky s přezdívkou Tereza.

Ukrajina v lednu až březnu snížila výrobu automobilů o 94%. Za toto období sjelo s pásů jen 922 kusů osobních automobilů, oznámili v Ukravtopromu.

V Charkově budou mobilizovat i osoby neschopné vojenské služby. Vojenská správa Charkova našla místa i pro držitele potvrzení o neschopnosti k vojenské službě. Z mužů, kteří nebyli mobilizováni kvůli svému zdravotnímu stavu nebo z rodinných důvodů, budou zformovány roty pro ochranu samotných úřadoven vojenské správy a strategických objektů.

Americký torpédoborec vpluje do oděského přístavu. Dojít k tomu může v den osvobození města od hitlerovských fašistů.

Kurs dolaru spadl pod 55 rublů. Ruská měna pokračuje v silném růstu kvůli rostoucím cenám ropy.

Kyjev sabotuje ústavní reformu, říká předseda Lidové rady (parlamentu) Doněcké republiky. Kyjev s vřelou podporou Washingtonu chce maximálně zkomplikovat a v konečném důsledku paralyzovat proces změny ústavy. Dnes to prohlásil mluvčí Lidové rady Doněcké republiky Andrej Purgin.

Ukrajina: Jak přežít s 50 dolary na měsíc? Na vládu Ukrajiny byla podána žaloba pro příliš nízké existenční minimum.

Hořící atomnovou ponorku „Orjol“ bylo přikázáno ponořit. Vedení Centra pro opravu lodí v Severodvinsku vydalo příkaz potopit hořící atomovou ponorku Orjol.

Bojovníci Azova v centru Kyjeva najeli na Porošenkova syna. Nikdo nebyl zraněn, ale vysocí důstojníci Státní dopravní inspekce měli poplach – nehodu vyšetřovali osobně.

NATO si zahrává s Kazachstánem. Vojenské cvičení „Stepní orel 2015“ může vyvolat nespokojenost nejen v Rusku, ale také v Číně.

Drzost ukrajinské vlády je prostě neuvěřitelná, přiznává proukrajinský obyvatel Donbasu. Někdejší příznivec Ukrajiny vysvětlil novinářům, proč se stal nepřítelem Ukrajiny: „Byl jsem odpůrcem všech těch proruských aktivistů, vždyť to byla kopie toho, co se dělo na Majdanu, proti kterému vystupovali. Ale v okamžiku, kdy ukrajinská vláda začala vést ATO proti obytným čtvrtím a ne proti těm, kdo se zmocnili zbraní, vidím všechno jinak. Vždyť si to vezměte – ukrajinská strana se nepřiznala ani k jedné smrti civilní oběti, přestože jsou spousty svědectví a důkazů od lidí, kteří to všechno prožívali. Melou pořád totéž: Dělají to prý sami separatisté... Jejich drzost je prostě neuvěřitelná. Toto přinutilo stát se separatisty i ty, kteří byli zpočátku proti Doněcké republice.“

Atény zrazují Evropskou unii, komentují západní média návštěvu premiéra Řecka v Moskvě. Značné vášně vzplanuly v předvečer setkání řeckého premiéra s ruským prezidentem v západním politickém prostředí. Ještě se neví, jestli se bude jednat o záchranném obratu Řecka na východ nebo o ekonomické shovívavosti vůči Aténám ze strany Moskvy, ale na západě už jsou Řekové zapsáni jako zrádci.

Ljaško: 170 lidí se vloupalo do Záporožského podniku a zmocňují se hliníku. Podnik, který původně získal oligarcha Děripaska, pak byl záměrně zničen a nakonec rozhodnutím soudu vráceno státu, dnes rozřezávají do šrotu.

Bojovník Azova, který naboural auto synovi Porošenka, přiznal svou vinu. Jeep bojovníka Azova byl totálně zničen, na nárazníkové masce Porošenkova vozu jsou jen škrábance.

Lech Walesa: Západ se v tichosti připravuje na válku, v Rusku zůstane jen 20 milionů lidí. Exprezident Polska Lech Walesa vyzývá k zastrašování Putina západními zbraněmi.

Největším vodárenským společnostem Dněpropetrovské oblasti byl odpojen proud kvůli dluhům. Tyto společnosti dluží energetické společnosti DTEK za elektřinu 390 mil. hřiven a nadále zvyšují dluh. Proto DTEK přistoupil k omezení dodávek elektřiny vodárnám.

V Mariupolu byl Kulturní dům Moloďožnyj obklíčen ozbrojenými bojovníky v kuklách a maskáčích. V kulturním domě proběhla konference o zobecnění zkušeností z ATO.

Zdroj: rusvesna.su 

 

Úterý, 7.4.2015 – pozdní večer:

Ukrajinští školáci jsou obětmi vymývání mozků. Na Ukrajině byla představena poučka z učebnice dějepisu s „pravdivou informací“ o Majdanu, ATO a okupaci Krymu. Podle této poučky se bude vyučovat už v letos.

Purgin: Ukrajina organizuje potravinovou blokádu: Převoz auta s potravinami na území ATO stojí 40 až 50 tisíc hřiven, přesun lidí stojí 200 až 300 hřiven na osobu.

Porošenkovo majetkové přiznání: dva automobily, pět pozemků, tři byty... Porošenkův příjem v roce 2014 byl 368,9 mil. hřiven, z čehož na plat bylo 158,8 tis. hřiven. Drtivý podíl - 345,7 mil., byl tvořen dividendami a podíly.

Poslanec Státní dumy a jeden z lídrů „blátivé“ opozice byl zbaven imunity. Bez vyššího vzdělání „přednášel“ a dostával od Fondu „Skolkovo“ 906 tisíc rublů na hodinu.

Jeden z viníků smrti devítileté holčičky v Konstantinovce byl propuštěn na kauci. Oznámil to vojenský prokurátor Záporožské posádky Michail Ivlev.

Dnes oslavila Doněcká lidová republika první výročí od svého vzniku. V Doněckém akademickém divadle dramatu byl uspořádán slavnostní večer u příležitosti vyhlášení Republiky.

Ruská vojenská posádka na Krymu bude posílena. Rusko bude pokračovat v posilování ozbrojených sil v Krymském federálním okruhu, v prvé řadě kvůli vyostření situace na Blízkém východě.

8. dubna bude v Amsterdamu vynesen rozsudek o osudu krymského „skytského zlata“, zaslaného do Nizozemska ještě před Majdanem. Kyjev doufá, že ho krymským muzeím sebere, a ohání se přitom mezinárodním právem.

Noví „tituškové“ straší Kyjevany. Do Kyjeva se vrátili „tituškové“ (umírnění odpůrci Majdanu). Přinejmenším nazval tímto termínem poslanec Ješčenko ochranku developera z Kličkovy skupiny. Na rozdíl od Janukovyčových lidí jsou ale tito připraveni střílet na obyvatele v zájmu byznysu svých pánů.

V Rusku chtějí zakázat americké a evropské filmy. Autorem návrhu zákona je poslanec za LDPR (předeseda Žirinovskij) Jegor Anisimov. Navrhuje zákaz promítání hraných i animovaných filmů a další filmové produkce ze zemí, které zavedly sankce proti Rusku.

Šéf Severního velení ozbrojených sil USA pochválil piloty Armády Ruska. Piloti ruského strategického letectva plní letové úkoly profesionálně a v souladu s mezinárodními normami, prohlásil admirál William Gortney.

Rasově správné „požehnání“: Ukrajinští odštěpenci zavádějí „požehnání“ za pomocí kropenky ve vlasteneckých barvách.

Zdroj: rusvesna.su

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/08/ukrajinska-svodka-ze-dne-07-04-2015/

Středa, 8.4.2015 – ráno a dopoledne:

Vichřice nechala bez proudu více než 40 obcí v devíti okresech Oděské oblasti. Nepřízeň počasí přinesla záplavy, výpadek proudu a mnoho spadlých stromů.

Úředníci státního zemědělského podniku zpronevěřili půl milionu dolarů na kukuřici. SBU odhalila fakt, že byly zpronevěřeny velké peníze. Probíhá vyšetřování.

Rada Evropy: Vyšetřování vražd aktivistů a členů policejních složek na Majdanu neodpovídá požadavkům Evropské konvence o lidských právech. Píše se o tom ve zprávě konzultační skupiny Rady Evropy o Ukrajině.

Letadlo rakouské výroby se dostalo do Pohraničních vojsk Ukrajiny. Letadlo značky Diamond DA-42 posílil výzbroj Volčanského oddílu (Charkovská oblast, Belgorodsko-Šebekinský směr ze strany Ruské federace) Pohraničních vojsk Ukrajiny.

U Severodoněcka v důsledku výbuchu zahynul opilý voják ukrajinské armády. Další dva byli zraněni. Granát explodoval v důsledku nedbalé manipulace.

Den výročí Doněcké republiky oslavili ukrajinští vojáci pokusem o tankový průlom na letiště a početnými případy ostřelování. V okolí doněckého letiště se odehrál boj s použitím těžkých zbraní.

Ministerstvo vnitra Ukrajiny: V Záporožské oblasti neznámí útočníci ostřelovali vojáky ze samopalů. V prvním autě se nacházeli vojáci batalionu ukrajinské armády, v druhém bojovníci batalionu „Skif“.

„Starší bratři“ kyjevských karatelů. V USA neozbrojenému člověku osmkrát vystřelili do zad.

Kyjev jmenoval tři osoby, které budou odpovídat za výměnu zajatců. Mezi nimi je bývalý vicepremiér Ukrajiny Viktor Medvedčuk.

Střelba v Oděské nemocnici. Jsou i mrtví. Ve městě byl vyhlášen operativní plán „Perechvat“ (odchyt).

„Velká donbaská zeď“ podražila o 200 mil. hřiven. Apetit bojovníků za územní celistvost Ukrajiny se nadále zvyšuje.

Zástupce Kolomojského ironizuje: Porošenko přešel z války proti oligarchům na válku proti Jaceňukovi. Porošenko vysvětluje Západu, že Jaceňuk není příliš hodnotný kádr.

V Doněcké republice odmítli obvinění z ostřelování pozic ukrajinské armády. Taková prohlášení jsou zaměřena na to, aby nás zdiskreditovala a ospravedlnila možnost ostřelovat naše pozice z těžkých druhů zbraní, řekl představitel ministerstva obrany Republiky.

Rubl dále láme rekordy. Rubly zpevnil vůči dolaru i euru ve středu při zahájení obchodování na moskevské burze a opět dosáhl letošních maxim v podmínkách zachování spekulativní poptávky na základě atraktivity rublu.

Žádná eurointegrace: EU přinutila Poláky zpřísnit vízové požadavky vůči Ukrajině. Velvyslanec Polska na Ukrajině přiznal, že vláda země zpřísnila vízové požadavky pro Ukrajince na žádost EU, přičemž vedení se prý do poslední chvíle přijetí takovéhoto rozhodnutí bránilo.

Představitel Ruské federace v MMF: Status úvěru Ruské federace Ukrajině nesmí být zpochybňován. Rusko neplánuje účast na programu restrukturalizace dluhu a očekává zaplacení dluhu v prosinci 2015.

V důsledku zchudnutí se už miliony Ukrajinců nikdy nepodívají do Evropy. Eurointegrace v praxi: Daňové služby Ukrajiny blokují vycestování do EU u studentů a nemajetných občanů země.

Z Ústavy Ukrajiny nenápadně odstraní bezplatné zdravotnictví a další „zbytečnosti“. Šéf ústavní komise, která právě zahájila práci na úpravě ústavy, Vladimir Grojsman sdělil, že očekávaná reforma se neomezí na pouhou decentralizaci. Bude také revidována část týkající se práv a svobod občanů.

Vojákům ATO zakázali pití, rybaření a lov. Popularita Moskala v okupačních jednotkách po takovýchto opatřeních půjde nejspíš velmi rychle dolů.

Státní departement USA prožívá paniku. Ruští hackeři dosud sedí v jejich sítích. Vyšetřovatelé FBI nejsou dosud přesvědčeni, že se hackery podařilo úplně vymést ze serverů státního departementu.

Prezident České republiky si svou cestu do Moskvy možná bude financovat sám. Vláda České republiky projedná otázku státního financování návštěvy prezidenta v Moskvě. Pokud se ministři shodnou, že to není účelné, hlava státu si svůj výlet bude muset financovat sama.

Poradce Avakova odhalil dva Putinovy špiony. Jsou jimi Tymošenková a Ťahnibok. Pátrání po ruských agentech se stalo hlavní zábavou ukrajinských úředníků.

Letecké a kosmické velení USA se rozhodlo schovat pod zem. NORAD se vrací do padesát let starého bunkru, který už skoro deset let nevyužívali.

Ljaško nazval Nejvyšší radu „psincem“ a přednesl z tribuny báseň. Lídr Radikální strany Oleg Ljaško známý svou láskou k blokování tribuny v ukrajinském parlamentu a dalšími excentrickými nápady v Radě, dnes obvinil své kolegy z toho, že z parlamentu dělají psinec.

Jaceňuk neukradl 7,5 miliardy hřiven, ale „jen“ 1,5 mld. Tento závěr je možné učinit podle slov Geraščenka, který odhalil „Putinovy agenty“ Ťahniboka a Tymošenkovou.

Němcovova přítelkyně měla jiný telefonát s vysílačkou. Anna Durickaja má nejspíš podíl na vraždě politika, hlásí zdroj ve vyšetřovací skupině.

Charkovská administrativa jde po Tarutově cestě. Kope zákopy podél hranice oblasti. Jak skončil podobný militaristický nápad bývalého doněckého gubernátora, je všeobecně známo.

NA Krym se chtějí vrátit deportovaní Němci. Život se vrací do normálních kolejí. Na Krym se chce vrátit 2.200 rodin deportovaných Němců.

Vojensko-průmyslový komplex Ukrajiny zahajuje přechod na standardy NATO. Byl schválen „Jízdní řád“ reformy systému standardizace v obranné sféře na roky 2015 až 2018, podle kterého státní podnik Ukroboronprom zahájí přechod na standardy NATO při výrobě zbraní, oznamuje tisková služba resortu.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Středa, 8.4.2015 – odpoledne a podvečer:

Na Ukrajinu se mohou vrátit cholera a mor, doprovodí je Ebola. Podle názoru expertů přesně takové budou nevyhnutelné důsledky uzavření hygienicko-epidemiologických stanic na Ukrajině.

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny vyhrožuje Číně, Indii a ještě dalším třiadvaceti lídrům, kteří se zúčastní oslav Dne Vítězství v Moskvě. Ministerstvo zahraničí prohlásilo, že bude bedlivě sledovat informace o eventuální účasti hlav států a vojenských kontingentů na slavnostních akcích 9. května v Moskvě.

USA – cesta od demokracie k oligarchii. Podle nového výzkumu Princetonské univerzity americká demokracie přestala existovat. Politický systém Ameriky se změnil z demokracie na oligarchii, kde vláda patří bohatým elitám.

Nad průmyslem Ukrajiny byl vynesen rozsudek smrti. Důležitý je venkov. V interview pro německá média ministr hospodářství Ukrajiny Abramjavičus opakovaně potvrdil, že průmyslový sektor není pro Ukrajinu priorita.

Jaceňuk se bojí odvolání a připomíná svou blízkost k NATO. Vláda Ukrajiny podepíše s NATO dohodu o vojenské technické spolupráci a také memorandum o spolupráci v rámci programu „Partnerství pro mír“, slíbil Arsenij Jaceňuk.

V Kyjevské oblasti pracovníci SBU znesvětili pravoslavný chrám. Příslušníci ozbrojených složek tvrdí, že hledali v kostele zbraně vzbouřenců.

Proč Církev neproklíná separatisty a „ukropy“? Dnes je na Ukrajině na Církev vyvíjen bezprecedentní nátlak. Vyzývají ji, aby se připojila k jedné nebo druhé straně konfliktu. Proč Církev odmítá tuto „vůli lidu“ splnit?

Pokus č. 2. V rámci politiky deformace historické paměti o Velké vlastenecké válce vláda v Kyjevě znovu zkouší zaměnit tradiční symboly Vítězství za národně orientovanou náhražku. Svatojiřskou stuhu mají nahradit rudé máky.

Během střelby v oděské židovské nemocnici byl zabit známý boxer. Sergej Laščenko měl mladou manželku a jedenapůlročního syna.

Rusko a EU uvolňují závislost na dodávkách ropy a plynu, píše Forbes. Rusko pootáčí ropný export směrem do Asie.

Saúdská Arábie je ochotna „zlepšit“ ceny ropy, pokud ji podpoří země, které nejsou členy OPEC. Saúdská Arábie je ochotna spolupracovat v oblasti zajištění dostatečně vysokých cen ropy, ale pouze v případě, pokud ji podpoří nečlenské země OPEC, prohlásil ministr ropného průmyslu Saúdské Arábie. Ministr v nejbližších měsících očekává růst cen ropy.

Kompromitující materiál pro zahájení trestního řízení na ukrajinské policisty posbírá Saakašviliho člověk. Je to jakýsi David Sakvaarelidze,který už disponuje potřebným zplnomocněním od zástupce generálního prokurátora.

Rubl stále pokračuje v prudkém růstu, a to čím dál víc zneklidňuje investory a analytiky.

MMF nedokázal odblokovat kapitálové trhy pro ukrajinské společnosti. Ukrajinské společnosti a banky jsou ve skutečnosti zcela odříznuty od mezinárodních kapitálových trhů nehledě na úspěch rozhovorů Kyjeva s Mezinárodním měnovým fondem o finanční pomoci, píší Financial Times.

Kapacita ruského kontrolního stanoviště kosmického prostoru „Okno“ zvýšena na 100%. Počet monitorovacích stanic v horách Tádžikistánu vzrostl téměř na dvojnásobek.

V noci se střílelo u Novoalexandrovky. 8. dubna kolem půlnoci moskevského času obyvatelé Novoalexandrovky v Marjinském okrese slyšeli několik minometných salv.

Návrat zapomenutého výměnného obchodu: V Slavjansku na trzích prodavači mění průmyslové zboží za rýži, pohanku a další potraviny. Počet trhovců v Slavjansku pracujících na principu výměnného obchodu roste každý den kvůli nestabilitě hřivny.

Ukrajinské ozbrojené síly se připravují na možnou ztrátu Mariupolu a demontují zařízení letiště. Během 3. dubna ukrajinští vojáci dvakrát ostřelovali z děl a minometů teritorium Doněckého letiště.

Ukrajinští vojáci v Marjince jsou špinaví jako bezdomovci a už čtvrtý den hladoví. Na kontrolních stanovištích si vojáci už i kontrolovaným osobám stěžují, že mají hlad a že na kontrolním stanovišti stojí už čtvrtý den v řadě bez jídla.

Lupiči se znovu zmocnili Veřejné rady při ministerstvu zahraničí Ukrajiny. V úterý byla na Ministerstvu zahraničí Ukrajiny vytvořena Veřejná rada, která bude fungovat v následujících dvou letech. Ale vytvoření rady je v podstatě loupežným přepadením. Píše se to v článku „Evropské pravdy“.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

 

 

Středa, 8.4.2015 – večer:

1; Ukrajinský stálý zástupce v OSN řekl, proč nezmlátí stálého zástupce Ruska Vitalije Čurkina. Stálý zástupce Ukrajiny v OSN Jurij Sergejev poskytl interview Ukrajinské pravdě. V něm se rozpovídal o svých vztazích s ruským představitelem Vitalijem Čurkinem: „Kdybych ho praštil, ještě bych z něj udělal hrdinu...“

2; Sankei Shimbun: Japonsko byl mělo přestat zohledňovat zájmy USA kvůli své budoucnosti. Japonsko se musí připojit k projektu vytvoření Asijské banky infrastrukturních investic (AIIB), která se formuje z iniciativy Číny, říká se v materiálu vydání Sankei Shimbun.

3; Donbaský syndrom tlačí veterány ATO na dráhu zločinu. Vojáci ukrajinské armády, kteří se vrátili z Donbasu, se stále častěji stávají předmětem trestního řízení.

4; Expert: Cílem USA je totální zničení Ruska. Sankce jsou teprve začátek. Rusko vytváří kombinaci, která ohrožuje Ameriku jako supervelmoc. Aby neztratila vše, budou se Spojené státy bránit jakýmkoli agresivním způsobem.

5; Luganská republika: Obyvatelé Katěrinovky si stěžují OBSE, že jsou blokováni ukrajinskými vojsky. V okolí nefunguje veřejná doprava, důchodci se nemohou dostat pro své důchody, děti se nemohou dostat do školy, není přístup k lékařské péči a potravinovým trhům, říkají pozorovatelé.

6; Další opilecké řádění Ajdaru se střelbou. Bojovníci zahájili palbu ze zbraní nehledě na vyhlášené příměří a blízkost obydlených obcí.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/09/ukrajinska-svodka-ze-dne-08-04-2015/

 

 

 

 

 

 

 

Nová úroveň dezinformací... Nakonec řeknou, že Doněck nikdy nikdo neostřeloval... Kromě toho ta holčička neměla být obětí ostřelování, ale sražena v důsledku bezohledné jízdy ukrajinského okupačního vozidla..

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366450-museli-jsme-to-odvysilat-priznal-reporter-zabita-desetileta-holcicka-v-donecku-neexistuje.html To je přesně cíl této zprávy: vykonstruovat případ, že si na Donbasu někdo vymyslel nějakou oběť, a na základě toho vzbudit dojem, že vymyšleny byly vlastně VŠECHNY a že na Donbasu vlastně ŽÁDNÉ oběti nejsou. A pokud ano, tak je má na svědomí ruská armáda... Přece se už rok z našich médií dovídáme, že ruská armáda přepadla Ukrajinu, tak kdo jiný tu zabíjí malé děti?

Čtvrtek 9.4.2015 – ráno a dopoledne:

1; Do prezidentského klání vstoupil kandidát připravený skoncovat s hegemonií USA. Senátor Rand Paul oficiálně oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA jako druhý mezi republikány. Chce zastavit americkou mašinu a ukončit globální projekt.

2; Masová psychóza zachvátila Poltavskou oblast: Byla zahájena výstavba 38 km opevnění kvůli „odražení agrese teroristů“. Pod palbou „ruských ostřelovačů“ a v nebezpečí života vzhůru za splnění „úkolu číslo jedna“...

3; Na Majdanu bylo 22 tisíc bojovníků jednotek zvláštního nasazení – další báchorka Ukrajiny. Na ukrajinském ministerstvu školství a vědy byla představena další poučka ohledně historie pro žáky jedenáctých tříd, který zahrnuje období od prvních shromáždění na Majdanu do začátku války v Donbasu.

4; Kličko vydal svým podřízeným pokyn, o kterém nikdo nic neví. Starosta Kyjeva prý vydal pokyn nezvyšovat platby za nájemné.

5; Ruská média se stále vracejí k roztržce mezi českým prezidentem a velvyslancem USA v České republice: Miloš Zeman pohrozil, že nebude přijímat šéfa amerického velvyslanectví ve své rezidenci na Pražském hradě.

6; SBU začala vyšetřovat Janukovyče a řadu soudců ústavního soudu. Viní je ze spiknutí s cílem změnit ústavní pořádek a zmocnit se vlády.

7; Šéf Gazpromu řekl prezidentovi, proč Ukrajina potřebuje stále méně ruského plynu: Ukrajinský průmysl je na dně. Putin přikázal Millerovi zajistit dodávky plynu na Donbas.

8; Bezvízový režim s EU: Jak Porošenko a Komorowski Ukrajincům pletli hlavu... Komorowského slova byla v ukrajinských médiích široce vysvětlována, ale nevysvětlili, že Polsko je parlamentní republika a prezident je jen symbolickou postavou.

9; Jak SBU válčí se „separatismem“ na internetu: Při honu na „separatisty“ zablokovala SBU stránky Červeného kříže, „Lexusu“ a několika ukrajinských státních služeb...

10; Totální lež: Pracovníky základen a skladů Ministerstva obrany Ukrajiny prověřují na detektorech lži. Prověrka se bude týkat všech pracovníků složek Ministerstva obrany a Generálního štábu Ukrajiny, včetně tajemníků a uklízečů. Možná hledají agenty FSB...

11; Přeludy zpěvačky: Jak Semenčenko sbírá v Americe peníze na ATO. Bývalá ruská účastnice Eurovize a nyní fanatická ukrajinská zpěvačka-nacionalistka Anastasija Prichoďko vyprávěla na facebooku o dobrodružstvích velitele trestního praporu „Donbas“ S. Semenčenka ve Filadelfii.

12; Láhev jako politický argument ve sporu o vyšetřování korupce. Na zasedání výboru, který schvaluje rozhodnutí o vytvoření dočasné vyšetřovací komise s cílem vyšetření faktů ohledně korupce v Jaceňukově vládě, došlo k vážným incidentům.

13; Lavrov se 13. dubna zúčastní setkání v normandském formátu na ministerské úrovni. Hlavním tématem ministerského setkání v Berlíně bude průběh plnění minských dohod.

14; Kyjevský propagandista udělal reklamu „skvělé operaci SBU“. Pracovníci tajné služby a vojenské prokuratury zadrželi v Kyjevě velitele vojenské jednotky (centra veterinární služby) za převzetí úplatku ve výši 57 tisíc hřiven.

15; Na stěnách západoukrajinských chrámů se kromě „svatých karatelů“, o kterých se psalo nedávno, objevila i vyobrazení prezidenta Ruska, Patriarchy a obyvatel Donbasu v oblečení Adidas.

16; Dolar se blíží k 52 rublům. Co dál? Rubl výrazně posílil vůči dolaru a euru hned na počátku obchodování na moskevské burze. Zahraniční měny se dostaly na dlouhodobá minima.

17; Skandální poslanec Mosijčuk trpí stihomamem. Jdou po něm SBU a GPU. Žádá Porošenka o ochranu. Skandálně známý poslanec za Ljaškovu Radikální stranu Igor Mosijčuk, který rozstřílel portrét představitele Čečenské republiky Ramzana Kadyrova a vrhající láhve na zasedání výboru Nejvyšší rady, napsal otevřený dopis prezidentovi Ukrajiny.

18; Krymská Massandra zvýší výrobu vína. Několik desítek objektů na Krymu přešlo do vlastnictví Kanceláře ruského prezidenta. Ten těmto subjektům poskytl šanci na nový život. Například sdružení Massandra má zvýšit produkci vína.

Zdroj: rusvesna.su 

Nechtělo se mi tomu věřit, ale co už, hloupost lidí je známa po celém světě Emotikona tongue
Jan Bob Buben: Symfonický orchestr v Torontu zrušil vystoupení americké pianistky narozené na Ukrajině Valentiny Lisicové.Důvodem byly její politické názory na ukrajinský konflikt. 

Petr Homola: Generál Bill Gortney z Ministerstva obrany USA k letům ruských letadel:"Jsou dodržovány všechny mezinárodní normy, které jsou vyžadovány .... všichna letí profesionálním způsobem na své straně a na naší straně je velmi pozorně sledujeme."Jak pan ministr Stropnický našim občanům vysvětlí své výroky v TV, ve kterých tvrdil, že ruská letadla v desítkách případů narušují vzdušný prostor našich spojenců, když samo USA tvrdí, že ruská letadla tento vzdušný prostor nenarušují ...Pohrdání politika občany se projevuje především tak, že politik lže a když se na to přijde, je mu to úplně šuma-fuk. Ani se nesnaží se takovému nařčení bránit. Vůbec nic se nestane . http://www.businessinsider.com/russian-long-range-bombers-are-messaging-the-us-2015-4 

http://www.czechfreepress.cz/evropa/v-lotyssku-se-vytvari-policejni-jednotka-pro-lov-antifasistu.html

Čtvrtek, 9.4.2015 – odpoledne a večer:

1; Za poslední týden ostřelovala ukrajinská armáda teritorium Doněcké republiky více než dvěstěkrát. Bylo zaznamenáno šest případů dělostřeleckého 109 případů minometného ostřelování obcí poblíž linie dotyku.

2; Na skupinovém znásilnění sirotka se podílelo šest ukrajinských vojáků. Místní obyvatelé vyprávěli, že vojáci unesli oběť přímo na ulici za bílého dne, hned vedle kadeřnictví.

3; Největší společnost na Ukrajině Metinvest bankrotuje. Metalurgická skupina Metinvest vyhlásila neschopnost dostát svým dluhovým závazkům.

4; Doněck je znovu pod palbou, ostřelování pokračuje a zintenzivňuje. S příchodem tmy 8. dubna ukrajinské dělostřelectvo obnovilo ostřelování Doněcka a jeho předměstí.

5; Nevěsta bojovníka ukrajinské armády vzkazuje Olegu Ljaškovi: „Rozbombardujte všechny separatisty po banderovsku! Chci Vám pane Ljaško říci, že vy jste skvělej chlap. Protože jste přímočarý. Proto jste třída. Prosím Vás, vemte to do rukou a ukažte jim, zač je toho loket. Převálcujte ty naše prodejné poslance!“

6; V Záporoží demonstrují před oblastní radou s pneumatikami. Jak řekl představitel Veřejné rady při oblastní administrativě Alexandr Prjadko, demonstraci pořádají z iniciativy oblastní rady aktivisté stovky veřejných organizací.

7; Nová repetice Majdanu v Moskvě: „Bílé stuhy“ se chystají na cvičný pochod. 19. dubna se moskevská opozice chystá uspořádat novou protestní akci. Podle názoru expertů je nový pochod svého druhu trénink a zkouška mechanismů práce s přívrženci.

8; Věřitelé Ukrajiny odmítli odepisovat Ukrajině dluhy. Ukrajinskou ekonomiku dovedla vláda do takového stavu, že vyhlášení bankrotu ještě může být menší zlo.

9; U Slavjanska neznámí pachatelé řežou potrubí a odvážejí je do šrotu. Obyvatelům říkají „Stejně zemřete...“ Nedaleko od obce Prelestnoje dělníci, kteří přijeli na drahých rypadlech, začali vykopávat ze země systém zavlažování, který zásoboval vodou velké zemědělské pozemky.

10; „Ukrajinští fízlové opět zahajují fízlovské lustrace“, říká Maxim Ravreba. Ivano-Frankovsk dnes. Vytáhli ho z kanceláře, mrskli s ním do kontejneru a vozili ho po ulicích. Tak skončil šéf Oblastní právní správy. Po zkušenostech na frontě si teď vybíjejí své nahromaděné emoce na těch, kdo je za to nemůže zastřelit...

11; Ze Srbské Krajiny až do Novoruska: Lucenko otevřeně vyzval k opakování operace Bouře na území Donbasu. (Bouře byla vojenská operace, během níž chorvatská armáda během několika dní uštědřila porážku armádě Srbské Krajiny).

12; Počet Ukrajinců nacházejících se v Rusku vzrostlo za rok o jeden milion osob. V Rusku se dnes nachází takřka 6% všech obyvatel Ukrajiny. Na počátku dubna se na území Ruska nachází kolem 11 milionů občanů jiných zemí.

13; Ukrajinská armáda zastrašuje obyvatelstvo ostřelováním, přesouvá techniku a chystá se na útok. Armáda Doněcké republiky byla uvedena do stavu zvýšené bojové pohotovosti.

14; V Ivano-Frankovsku ozbrojenci Pravého sektoru hodili náčelníka justice do odpadkového kontejneru. Kavacjukovi se tím pomstili za registrování Opozičního bloku.

15; Ukrajinci se snaží vyvézt přes hranice kachňata, housata i telata. Tragická ekonomická situace v zemi nutí Ukrajince hledat jakékoli způsoby výdělku. Obyvatelé pohraničních obcí se snaží propašovat do Ruska živé zboží na prodej.

16; Uragán v Charkově poráží stromy, převrací auta, bere zábradlí z balkónů a reklamní poutače.

17; Nejvyšší rada zakázala předčasný výběr vkladů. Nejvyšší rada Ukrajiny ve čtvrtek schválila návrh zákona o zákazu výběru vkladů před uplynutím lhůty.

18; Nejvyšší rada prohlásila OUN-UPA za bojovníky za nezávislost Ukrajiny. Parlament Ukrajiny přijal zákon o uznání organizací OUN-UPA jako bojovníků za nezávislost Ukrajiny ve 20. století a přiznal jim právo na sociální záruky.

19; Kwasniewski: Třetí Majdan vrhne Ukrajinu do náruče Rusku. Exprezident Polska si myslí, že ruský vůdce už jen čeká, kdy zmučený ukrajinský lid zorganizuje třetí Majdan.

20; Ukrajinská armáda pokračuje v ostřelování pozic Národní policie Luganské republiky. Kyjevští vojáci třikrát za posledních 24 hodin ostřelovali pozice Národní policie Luganské republiky, a to i z granátometů určených k likvidaci neobrněné živé síly.

21; Porošenko: Druhou světovou válku rozpoutal Hitler se Stalinem. Ukrajinský prezident vydal novou verzi příčin začátku Druhé světové války. Rozdělil odpovědnost mezi Hitlera a Stalina.

22; Přesně podle dědictví Hitlera: Na Ukrajině zakázali jakoukoli komunistickou symboliku. „Fašisté budoucnosti se budou nazývat antifašisty“. Tento citát připisovaný Churchillovi se dnes na Ukrajině stal aktuálním jako nikdy předtím.

23; Porošenko obchoduje s protiruskou rétorikou. Politici Ruské federace komentují Porošenkova slova o spoluodpovědnosti Stalina za Druhou světovou válku. „Ukrajinský prezident a Nejvyšší rada přepisují naši společnou historii podle politické konjunktury. Znásilňováním historie ještě více štěpí svou zemi“, je přesvědčen místopředseda frakce Jednotné Rusko Klincevič.

24; Armáda nezaměstnaných Ukrajinců se rozrostla o 1,2 milionu za rok. Úroveň zaměstnanosti se za rok 2014 snížila na 56,6% z hodnoty 60,2 za rok 2013.

25; Od počátku vojenských akcí v Doněcké republice beze stopy zmizelo více než 2.000 lidí. Jejich počet roste doslova geometrickou řadou ze dne na den.

26; z Moldávie byla deportována další skupiny ruských novinářů. Ministerstvo vnitra Moldávie odmítlo vpustit do země natáčecí štáb ruské televizní stanice Zvezda.

27; Ministerstvo obrany Doněcké republiky získalo nové důkazy o stahování ukrajinské těžké vojenské techniky k linii styku.

28; Těrnopolští poslanci požadují zabavení Počajevské Lavry Moskevského patriarchátu. Poslanci oblastní rady města Těrnopol schválili výzvu adresovanou vedení junty s požadavkem zabavit Moskevskému patriarchátu Počajevskou Svatouspenskou lavru.

29; Ukrajina se nenápadně zbavuje dalšího přežitku – presumpce neviny. Poslední zákonodárné iniciativy ukrajinských poslanců předpokládají zrušení presumpce neviny pro řadu administrativních přečinů.

30; Kyjev se chystá tvrdě omezit uhelný monopol Rinata Achmetova. Energetická společnost Rinata Achmetova DTEK odmítá zveřejňovat náklady na těžbu uhlí.

Zdroj: rusvesna.su 

Ukrajinská svodka z 9.4.2015  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/10/940186/ 

Pátek, 10.4.2015 – ráno a dopoledne:

1; Ukrajina chce od Francii slyšet oficiální prohlášení, že nikdy nepředá Rusku Mistraly. Takovou pozici vyjádřil velvyslanec Ukrajiny ve Francii Oleg Šamšur, píší Ukrajinské noviny.

2; Nejvyšší rada se rozhodla přejmenovat Dněpropetrovsk a Dněprodzeržinsk. Svůj název mají v celé zemi změnit i ulice Leninovy, Kalininovy, Hrdinů od Stalingradu, Leningradské a další...

3; Odchod kapitálu z Ruska se v prvním čtvrtletí snížil o 31,7%. Čistý odchod kapitálu z Ruské federace se podle předběžných údajů platební bilance snížil o necelou třetinu ve srovnání se stejným obdobím minulého roku, a to na hodnotu 32,6 mld. dolarů.

4; Na Donbasem hřmí střelba nepřátelské artilerie. Pod palbou jsou Doněck, Gorlovka, Dokoučajevsk, Jasinovataja. Nad města Donbasu opět sviští granáty. V Doněcku zní sirény sanitek a automobilů ministerstva pro mimořádné události. Ostřelován je kyjevský obvod města – sídliště Okťabrskij, hornické sídliště Panfilovskaja, Gladkovka, Severnyj, Putilovka.

5; Ve všech obvodech Doněcka hřmí kanonáda, nedaleko letiště probíhají boje, mluví se o tankovém průlomu. Pozdě večer střelba v Doněcku ještě zesílila. Od obyvatel obytných sídlišť na okraji Doněcka přicházejí zprávy o požárech způsobených vybuchlou zápalnou municí.

6; T. Monťan: Porošenko zásobuje „teroristy“ produkty firmy Roshen. SBU má v úmyslu má v úmyslu vyslechnout političku, advokátku a veřejnou činitelku Taťjanu Monťan.

7; K Doněcku a Gorlovce jsou přisouvány ukrajinské tankové kolony. Z několika směrů v současném okamžiku stahují okupanti tankové kolony směrem k Doněcku.

8; Odpor v Záporoží nebyl zničen, jen přijal jinou formu. V interview pro agenturu NewsFront aktivista záporožského národní domobrany Alexandr promluvil o výročí tragických událostí v Záporoží v roce 2014 a také o tom, co se dnes děje v jeho rodném městě.

9; Tuhé boje v Širokinu. Domobrana má mrtvé a zraněné, novináři se dostali do palby. 9.4.2015 proběhl tuhý boj v obci Širokino. Jsou mrtví a ranění. Ostřelován byl i natáčecí štáb REN TV.

10; Igor Strelkov: Boje probíhají po celé délce fronty, úderná uskupení ukrajinské armády se přesunuly na čelní pozice. V podstatě se dá říct, že příměří skončilo. Přestřelky, a to i dělostřelecké, probíhají po celé délce fronty.

11; Generální prokurátor Ukrajiny: Vyšetřovací tým má na Kolomojského dotazy s pojené s podsvětím. Gubernátor Dněpropetrovské oblasti byl 25. března odvolání Petrem Porošenkem.

12; Letadlo Ministerstva pro mimořádné události dopravilo do Moskvy 8 dětí z Donbasu. V Moskvě jim bude na klinikách poskytnuta specializovaná lékařská pomoc.

13; USA zahájily válku proti Rusku a Srbsku. Jugoslávie posloužila jako experimentální a geopolitická metafora pro daleko větší „hry“ s Ruskem.

14; Televizní kanál Kolomojského natočil seriál o Posledním z Moskalů“. Podle námětu hlavní hrdina seriálu, obyčejný syn obyčejného moskevského milionáře Valera byl donucen utéci do opuštěné karpatské vesničky na Ukrajině, protože ho pronásledovala mafie a FSB.

15; Radnice Doněcka: K ránu ostřelování města a sídliště Spartak ze strany ukrajinské armády ustalo. Údaje o počtu zraněných a velikosti škod zatím nejsou k dispozici.

16; Akce Antimajdanu „Moje Rusko není stvořeno pro válku“ proběhla 9. dubna v Parku Gorkého.

17; Brazílie opustí společný projekt Cyclone – 4, na kterém se podílela společně s Ukrajinou. Brazílie schválila rozhodnutí přerušit svou účast ve společném projektu na vytvoření raketového kosmického komplexu „Cyclone 4“ po dvanácti letech spolupráce z důvodů jeho ztrátovosti, hlásí agentura Sputnik.

18; Je Rusko v kyberprostoru silnější než Čína? Podle názoru Západu nedávné akce ruských hackerů ukazují na to, že Moskva rozšiřuje svou kybernetickou špionáž.

19; V Doněcké republice už nezůstali žádní ukrajinští váleční zajatci. Zplnomocněnkyně pro lidská práva Doněcké republiky Morozovová oficiálně prohlásila, že v Republice už nezůstal ani jeden válečný zajatec z ukrajinské armády. Dále zdůraznila, že prohlášení o mučení válečných zajatců jsou výmysly chorých mozků.

20; Další smrtící úder vlády Majdanu Ukrajině: V zuřivé válce nové ukrajinské vládní elity s komunistickou minulostí je skryt podvědomý pud sebevraždy.

21; Stručné vyjádření Rogozina o slovech o „špinavé“ jaderné bombě: „Je to debil“. Ruský vicepremiér zareagoval na prohlášení tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Turčynova o tom, že „hlavní pro Kyjev je vytvoření efektivní zbraně. A jaká bude – jestli „špinavá“ nebo „čistá“, je jiná otázka“...

22; Školy spadající pod ministerstvo kultury Doněcké republiky plánují v roce 2016 převést svou práci na ruské standardy.

23; Pravý sektor prohlašuje, že opustil linii dotyku v Donbasu. V Rusku zakázaná ukrajinská extremistická organizace Pravý sektor stáhla své ozbrojence z linie dotyku v Donbasu, sdělila tisková služba tohoto uskupení.

24; Výsledky sociologického průzkumu: Jaceňuka a Ljaška mají Ukrajinci plné zuby. Obliba stran Jaceňuka a Ljaška strmě padá. Kdyby bylo nové volby do Nejvyšší rady, nepřekročily by tyto strany potřebných 5%.

25; Uznáním členů OUN-UPA za hrdiny zahájil Kyjev proces rozpadu Ukrajiny. Parlament Ukrajiny svým rozhodnutím uznat členy OUN-UPA za bojovníky za svobodu spustil nevratné procesy, které povedou k úplnému rozpadu země. Tento názor vyjádřil šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

26; Američan, který byl zavřený pro podvody, buduje v Kyjevě novou finanční pyramidu. V Kyjevě obnovil činnost Američan Robert Fletcher. Nechvalně známá osoba, která je obviňována z toho, že okradl důvěřivé Ukrajince o 60 mil. hřiven, opustil vězení na kauci jednoho milionu hřiven a začíná budovat novou finanční pyramidu.

27; Igor Strelkov o situaci V Donbasu a o hnutí „Novorossija“: V Donbasu může všechno znovu začít v polovině dubna nebo kdykoli poté, řekl Strelkov v interview pro televizní stanici KTV.

28; Domobranec z USA „Texas“: „Obama je opice a Porošenko bývalý pes.“ Americký občan, obyvatel státu Texas se rozhodl zapsat mezi dobrovolníky do řad Novoruské armády proto, aby chránil civilní obyvatelstvo Donbasu před ukrajinskými nacisty.

Zdroj: rusvesna.su 

Pátek, 10.4.2015 – odpoledne a podvečer:

1; Nejvyšší rada vytvořila pracovní skupinu pro odhalování korupce ve vládě. Pro toto rozhodnutí hlasovalo 228 poslanců. Potřebných bylo 226.

2; Ukrajinské ozbrojené síly se připravují k útok na Donbas. Provádějí průzkum bojem, ostřelují domobranu a zakopávají se na strategických pozicích. Většina prognóz spjatých s vojenskou situací Doněcké a Luganské republiky se soustřeďuje na otázku, kdy ukrajinská armáda zahájí útok.

3; V Dněpropetrovsku odstranili památník V. I. Lenina – hodili mu kolem krku oprátku. Stalo se to v části Pridněprovsk. Na celé Ukrajině pokračuje akce „Leninopád“.

4; Občané Oděsy přivítali Porošenka výkřiky: „Vrah!“ A „Fašista neprojde!“ Ukrajinští nacionalisté urážkami napadli občany Oděsy připomínající si den osvobození města na Aleji Slávy. Ze strany nacionalistů na adresu obyvatel Oděsy zněly výkřiky jako „Upálili vás, vy nestvůry, ještě málo!“

5; V obci Peski ukrajinští vojáci obklíčili štáb Organizace ukrajinských nacionalistů a po pohrůžkou použití zbraně se snaží ozbrojence odzbrojit. V batalionu hovoří o plánovaném odevzdání obce Peski domobraně.

6; V Oděské oblasti SBU zatkla kněze. 9. dubna večer v obci Majaki (Beljajevský okres Oděské oblasti) pracovníci SBU zadrželi převora Preobraženského chrámu Georgije Doroše.

7; Čistka v Oděse pokračuje. Zadrženo bylo už 40 lidí, říká SBU. Podle údajů Gitljanské deseti ze zadržených bylo sděleno obvinění z vytváření teroristické organizace.

8; Chtějí odevzdat Peski domobraně, ale my budeme pokračovat v boji, říká ozbrojenec z batalionu OUN (Organizace ukrajinských nacionalistů) obklíčeného ukrajinskou armádou. Bojovníci ukrajinské armády namířili hlavně obrněných transportérů a samopalů na pozice OUN a vyzvali ozbrojence ke složení zbraní a opuštění pozic.

9; Na Ukrajině bylo zatčeno moldavské plavidlo za vplutí do Krymského přístavu. Ukrajinská oficiální místa s odvoláním na loni zavedenou normu o pravidlech vjezdu do dočasně okupovaných území Ukrajiny ve skutečnosti unášejí plavidla, která navštívila Krym.

10; Představitelé OBSE a Kyjeva přijeli do zóny bojových akcí prověřit porušování režimu klidu zbraní. Pozorovatelé OBSE spolu s představitelem Ruska ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci, generálplukovníkem Alexandrem Lencovem a představitelem domobrany Doněcké republiky dorazili do obce Spartak na předměstí Doněcka.

11; V Kyjevě v noci opět „zaminovávali“ nádraží. Během noci na 10. dubna orgány vnitřních věci obdržely několik smyšlených zpráv o zaminování objektů na území Kyjeva a okolí.

12; V Dněpropetrovské oblasti vojáci trefili soukromý dům granátem, který proletěl oknem a explodoval v kredenci.

13; Po křesťanských velikonocích bude na Ukrajině vydán ukrajinský Korán, který se bude číst odzadu. Svatá kniha muslimů – Korán v ukrajinském překladu se objeví v hlavním městě v obchodech v týdnu po Velikonocích. Oznámili to v nakladatelství „Osnovy“.

14; Ukrajinské ministerstvo zahraničí doručilo ruskému velvyslanci protestní nótu. Ukrajinská strana požadovala sdělení o místě pobytu zadržených osob a pustit k nim úředníky z konzulátu. Nesplnění těchto požadavků bude Kyjev považovat za porušení práv jak zadržených, tak i úředníků konzulátu.

15; Porošenko má v úmyslu proniknout na Krym z moře. Porošenko oznámil námořníkům v Oděse, že má v úmyslu pokračovat v hybridní válce s neznámým protivníkem a takto bojovat z moře za znovudobytí Krymu.

16; Standard & Poor´s snížila rating Ukrjaině. Mezinárodní agentura Standard & Poor´s snížilo známku Ukrajiny na „CC“ z předchozího hodnocení „CCC-“. Prognóza negativní, praví se ve zprávě agentury.

17; Porošenkovi se zdá 40 zadržených „diverzantů v Oděse málo. A rozhodl se oznámit 50 „diverzantů“ a „teroristů“. SBU dala Porošenkovi dáreček: Odvrátila v Oděse spoustu teroristických činů a zadržela celých 50 lidí, kteří tyto teroristické činy připravovali.

18; Obyvatelé Mariupolu: Ukrajina sem poslala děla a tanky. Mariupol, který se zatím nachází pod kontrolou ukrajinské armády, žije v předtuše nové eskalace válečných akcí.

19; Ukrajina se mění v totalitní stát, říká ministerstvo zahraničí Ruské federace. Pokusy Kyjeva zdeformovat paměť o minulosti a o válce vedou k rozkolu ve společnosti.

20; Ministerstvo propagandy polepilo zemi billboardy s „hrdiny“, kteří odjeli z Krymu na Ukrajinu. Rok poté, co se na základě výsledků referenda na Krymu poloostrov vrátil do lůna Ruské federace, ministr informační politiky Ukrajiny Jurij Stěc si vymyslel celonárodní kampaň „Krym je Ukrajina“.

21; Chorvatší žoldnéři: Přijíždíme na Ukrajinu, neboť hrozně rádi zabíjíme Srby. Dva neznámí mužo s kuklami na hlavách vyprávěli na videu natočeném v Kyjevě, že jim je známo, že srbští „četnici“ bojují na straně Novoruska, a tak doufají, že je potkají na válečném poli, aby je mohli „přivítat po svém“.

22; Kyjev se rozhodl ošulit Rusko o 3 miliardy dolarů. Vláda Ukrajiny se rozhodla jednostranně restrukturalizovat svůj dluh vůči Rusku.

23; Spisy bývalých spolupracovníků KGB a GRU jsou dnes volně dostupné. Nejvyšší rada se rozhodla odtajnit archivy tajných služeb do roku 1991. Schválený zákon zjednodušuje pravidla pro přístup občanů k archivům silových resortů bývalého SSSR nacházejícím se na Ukrajině, včetně KGB, Generální prokuratury, Vrchního velení Generálního štábu ozbrojených sil a také armádních jednotek a soudů.

Zdroj: rusvesna.su 

Pátek, 10.4.2015 – pozdní večer:

1; V Oděse se ozval další výbuch. Byl slyšet v mnoha částech města.

2; Dobročinná akce „Popřej k Velikonocům obyvatelům Donbasu!“ se koná v moskevských kostelích.

3; Porošenko: Doněck a Lugansk získáme zpět prostřednictvím voleb a jediným státním jazykem zůstane ukrajinština.

4; Ukrajinská média: Jsou Peski dárkem pro Putina od ukrajinské armády k Velikonocům? Dnes jednou z hlavních novinek byla otevřená agrese ozbrojených sil Ukrajiny namířená proti Dobrovolnickému batalionu OUN, píší rozhořčeně ukrajinští novináři.

5; V důsledku činnosti ukrajinské vlády hřivna suverénně zaujímá první místo mezi světovými měnami – v tempu devalvace... Působení současné vlády vedlo k bezprecedentní ztrátě hodnoty ukrajinské hřivny.

6; Doněčtí důchodci víc věří Penzijnímu fondu Doněcké republiky než ukrajinskému. V dubnu se počet zájemců o vrácení výplaty důchodů zpět do Doněcké republiky téměř zdvojnásobil.

Zdroj: rusvesna.su 

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/11/ukrajinska-svodka-ze-dne-10-04-2015/ 

Sobota, 11.4.2015 – ráno a dopoledne:

1; V Děbalcevu probíhá odminování a inventura škod na bytovém fondu. V Děbalcevu osvobozeném od ukrajinských okupantů pokračují kompetentní úřady Doněcké lidové republiky ve zjišťování škod způsobených válečnými událostmi.

2; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vyzvalo, aby se dodávky zbraní na Ukrajinu neprojednávaly tak hlasitě. Dodání zbraní na Ukrajinu se projednává příliš intenzivně, což rozhovorům na tak citlivé téma nenapomáhá, říká mluvčí Ministerstva zahraničí Ukrajiny.

3; Polští motorkáři se lekli průjezdu ruských motorkářů. Polští motorkáři pohrozili, že nepustí ruské motorkáře na území Polska.

4; Kyjev pospíchá s výstavbou ukrajinské „Maginotovy linie“ v Donbasu ze strachu, že přijdou o další území. Mažinotku, jak tuto stavbu pokřtil národ, staví už všechny regiony Ukrajiny.

5; Výsledek výchovné práce ukrajinské armády s batalionem OUN: „V OUN už konečně pochopili, že se jedná o plánovanou rotaci. Došlo jen k malému nedorozumění...“

6; Zbytky OUN naučí ukrajinskou armádu, jak správně bojovat, říká Mosijčuk. Nevelká část OUN zůstala v Peskách, aby zaučovala nováčky ukrajinské armády.

7; Nová kandidátka na prezidentku USA H. Clinton o Rusku a Ukrajině. V neděli 12. dubna se od Hillary Clintonové očekává oznámení o účasti v soutěži o prezidentské křeslo v roce 2016. Jaké jsou její šance stát se prezidentkou USA? Jakou politiku bude prosazovat ve vztahu k Rusku a Ukrajině?

8; Mariupol: Tuhle válku rozpoutala Ukrajina. Kdybych byla mladší, šla bych bojovat po boku domobrany, říká důchodkyně. Mariupol, který se zatím nachází pod kontrolou Ukrajinské armády, žije v předtuše nové eskalace válečných událostí.

9; Západ zablokoval sankce OSN proti Islámskému státu. Rusko připomnělo USA, kdo je odpovědný za vznik teroristické hrozby.

10; Na Velký pátek s v Lucku na církevním obřadu modlili za vítězství ukrajinských okupantů v Donbasu. 10. dubna na Velký pátek se konal křížový pochod odštěpenců z tzv. Ukrajinské pravoslavné církve a hlouček jejich přívrženců z místního obyvatelstva.

11; Geraščenko: U Ilovajska zahynulo více než tisíc lidí a ukrajinská vyšetřovací komise to tají. Vyšetřovací komise Nejvyšší rady se změnila ve žvanírnu a exhibici jednotlivých osob. Měli jsme také vyšetřovací komisi pro Ilovajsk. Zahynulo tam více než tisíc lidí. Může za to pan Semenčenko. A odpověď „promiňte“, „nashledanou“ nikde nevidíme.

12; V BBC pomocí lživé reportáže zveřejnila „rozsudek“ nad ruskou žurnalistikou. V Ve čtvrtek desítky médií propadlo hysterii, když převzaly „reportáže“ britské BBC o tom, že ruská média vypustila falešnou zprávu o smrti desetileté holčičky 23. března v Doněcku. Falešnou zprávou byla ale samotná tato reportáž. O tom je možné se přesvědčit už jen podle způsobu natáčení reportáže: Britský korespondent chodí po Doněcku, nakoukne vždycky do nějaké nemocnice nebo úřadu, ptá se několika lidí, jestli slyšeli o desetileté holčičce. Samozřejmě, že nikdo neslyšel...

13; D. Stěšin: Obě strany prakticky ukončily přípravu na bojové akce. Po Minsku 2 všichni žili s pocitem, že válka se opět rozhoří.

14; „Takové to bylo krásné městečko, bohužel už nebude...“ – svědectví o zločinech ukrajinské armády z ukořistěného telefonu. Od domobrany Doněcké republiky se novinářům televizní stanice Zvezda dostalo do ruky video z telefonu jednoho z ukrajinských vojáků.

15; V Doněcku se objevily rublové trolejbusové jízdenky Doněcké republiky. V trolejbusech je možné platit za jízdu jak v rublech, tak i v hřivnách a dostat pro případnou kontrolu příslušné „rublové“ nebo „hřivnové“ jízdenky.

16; Velikonoční akce: Novorusko pro srbsko Kosovo. Historie obou národů je poznamenána těžkými bitvami a válkami, obrovským utrpením a velkými obětmi. Spojuje nás i to, že ze všech těchto válek vycházíme jako vítězové.

17; Vojislav Šešelj: Podporuji spravedlivý boj ruského národa v Novorusku, říká Šešelj v interview pro národní portál „Russkaja vesna“.

18; Ukrajinská armáda směruje palbu pomocí bezpilotních letounů a používá novou taktiku pro odříznutí Kujbyševského a Kyjevského obvodu od Doněcka. Palba z děl je vždycky doprovázena výskytem bezpilotníků na nebi nad západní částí Doněcka.

19; Barel, dolar, rubl. Euforie je na nic. Nynější rekordní pád ceny dolaru na 52 nebo dokonce na 50 rublů za dolar je výsledkem zjevného spekulativního přehřátí, které dlouho nevydrží.

20; Kanada vysílá na Ukrajinu své vojáky. Porošenko zjednodušil dovoz vojenské produkce na Ukrajinu.

21; Kyjevští sociologové lžou na zakázku Filareta. Ukrajinské sociologické služby přistupují na jakékoli triky, aby ukázala odštěpeneckou lžicírkev jako představitelku většiny věřících.

22; Noc vandalů v Charkově. Lidé v maskách povalili tři pomníky. Policisté vše viděli a prakticky nezasahovali.

Zdroj: rusvesna.su

 Sobota, 11.4.2015 – odpoledne a večer:

1; R. Čubarov vyřídil pozdrav krymským Tatarům v jejich historické domovině: podvraťáci, loutky a odštěpenci, kteří se lísají k holínkám okupantů. Činitel Medžlisu drze a buransky odpověděl na kritiku ze strany zdravých sil v krymsko-tatarském táboře.

2; Vojenská rozvědka Francie hodila rukavici USA a kyjevské juntě: „Žádná ruská invaze nebyla, americká rozvědka lhala.“, říká generál Christophe Gomart.

3; Co stojí za přiznáním Turčinova ohledně vývoje „špinavé“ atomové bomby na Ukrajině? Možná není příliš dobré čekat, až učiní nějaké rozhodnutí osudné pro celé lidstvo...

4; Čím dál víc na západ: Pracovníci SBU našli tajnou skrýš se zbraněmi a municí u Žitomiru. SBU odhalili tajný úkryt, ve kterém se nacházely granátomety, ostřelovací puška, granáty a náboje.

5; Výměna na nejvyšších místech v Oděse: Porošenko může odvolat Palicu v libovolný moment. Jsou to špatné zprávy pro Kolomojského kolegu.

6; Zničení průmyslu a vědy – odplata Ukrajiny za „evropskou volbu“. Medvedčuk informoval o nespokojenosti dělníků v Kyjevě, Charkově a Dněpropetrovsku.

7; Avakov pоžaduje čistku v Doněcké oblastní administrativě: Sedí tam agent Kremlu. Avakom navrhne Vládě odvolání šéfa prokyjevské Doněcké oblastní administrativy Kichtěnka kvůli jeho „sklonům ke kolaboraci“.

8; V NATO si stěžují: „Ozbrojené síly Ruské federace nám neumožňují v klidu létat nad Kaliningradem“. Slova generálního tajemníka o gentlemanském chování pilotů NATO se ukázaly jako lež.

9; Prokuratura v Petrohradě začala hájit pravoslavné věřící. Byly zaznamenány přímé znaky cíleného, plánovaného úmyslu urážet pravoslavné křesťany, propagandy zášti a nenávisti k tradiční pravoslavné identitě občanů Ruské federace.

10; Kdy Rusko vyhlásí bankrot Ukrajiny? Klíč k bankrotu Ukrajiny má ve svých rukou Rusko, myslí si západní experti. Záměr Kyjeva jednostranně restrukturalizovat dluh vůči Rusku bude důvodem pro odvetné akce.

11; Rubl překonává všechny rekordy: Za jediný týden 7,5%! Tak výrazné posílení národní měny Rusko nepamatuje od roku 1998.

12; Ministеrstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajinská armáda výrazně zesílila ostřelování. Za posledních 24 hodin bylo příměří narušeno pětasedmdesátkrát. Frekvence ostřelování z ukrajinské strany nadále strmě roste.

13; Wall Street Journal: Pro posilování rublu existuje pět příčin: V první řadě vděčí rubl za své posilování tomu, že se vzpamatovaly ceny ropy, ale určitou roli hrají i takové faktory jako chování Rusů na měnovém trhu a situace na Ukrajině, píše americký list.

14; Ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ukrajinská armáda chystá provokaci s využitím ruské uniformy. Podle informací rozvědky Doněcké republiky z Dněpropetrovska vyjely automobily s lidmi, kteří jsou převlečení do ruské vojenské uniformy, informuje ministerstvo obrany Doněcké republiky.

15; Českoslovenští záložáci hned čtyř veřejných organizací sdružujících rezervisty a důstojníky České republiky a Slovenska učinili veřejné prohlášení, že nebudou bojovat proti Rusku. Prohlásili, že budou bránit vlast, ale nebudou podporovat NATO ve válce proti Rusku.

16; Ukrajinská armáda zvítězila nad všemi Burjaty a teď probíhá válka s Kazachy. Podle sdělení ukrajinských bloggerů a vydání časopisu „Obozrevatěl“ do zóny ATO přijíždějí občané Kazachstánu.

17; Lupiči obsadili Agrární fond Ukrajiny a chystají se k uloupení miliard hřiven. „Cukroví“ lupiči se chystají k uloupení rozpočtových prostředků v obzvláště velkém měřítku.

18; Mezi jednotkami ukrajinské armády v Avdějevce proběhl ozbrojený konflikt. Ministerstvo obrany Doněcké republiky zaznamenalo důkazy o vyostření konfrontace nejen mezi pravidelnou ukrajinskou armádou a „dobrovolnickými bataliony“, ale i potyčky mezi jednotlivými jednotkami ukrajinských ozbrojených sil.

19; Google přesouvá údaje Rusů na servery v Ruské federaci. Tím internetový koncern akceptoval požadavek nového zákona o ochraně údajů v Rusku.

20; Kvůli krizi mezi Ruskem a NATO vrací německý Bundeswehr do výzbroje už vyřazené Leopardy. V důsledku tohoto rozhodnutí bude v armádě 328 tanků Leopard namísto 225.

21; Do Čečny na pozvání Ramzana Kadyrova přijely na léčení děti z Doněcké a Luganské republiky. Celkem do Republiky přijelo 22 dětí s různými onemocněními a střepinovými a střelnými poraněními.

22; „Psi okusovali ruce a nohy mrtvol. Jak mám na to, co jsem viděl, zapomenout? Já nežiju, jen existuju.“ Ukrajinští vojáci se nedokáží vrátit k normálnímu životu. Vojáci, kteří se vrátili z války v Donbasu, trpí vážnými psychickými traumaty, s nimiž mají problém pokračovat v životě na území, kde je mír.

23; Na Jihoukrajinské jaderné elektrárně se vypnul generátor třetího energobloku. V důsledku automatické elektrické ochrany byl na Jihoukrajinské atomové elektrárně odpojen generátor třetího bloku, oznámila tisková služba Národní jaderné energetické společnosti (NAEK) „Energatom“.

24; Čištění Oděsy v podání SBU: Zadrženého muže zbili do bezvědomí. Oděská informační agentura „Tajmer“ pokračuje ve vyšetřování podrobností široce publikovaných operací SBU ohledně rozbití „oděského podsvětí“.

25; Šéf Luganské republiky předal bojovou zástavu kozáckému pluku Platova. Udělil také vyznamenání za projevenou odvahu během bojových akcí 94 bojovníkům a také přímo veliteli pluku plukovníkovi Pavlu Dremovovi. Dalších 14 bojovníků bylo vyznamenáno posmrtně.

26; Die Welt: Triumfální návrat rublu se stal naprosto neočekávanou událostí prakticky pro všechny, píše v sobotu německý list Die Welt.

27; Ministerstvo obrany Ukrajiny na sebe vzalo odpovědnost za porušení příměří a zmaření minských dohod. Bataliony, které oznámily svůj úmysl pokračovat v trestní operaci v Donbasu, se staly součástí ukrajinských ozbrojených sil. V důsledku toho se nelze při porušování příměří už vymlouvat na „ozbrojené formace, které nejsou pod kontrolou“.

28; Obrovitý výbuch otřásl Doněckem. Rázová vlna zasáhla bez výjimky všechny obvody města.

Zdroj: rusvesna.su

 Sobota, 11.4.2015 – pozdní večer:

1; Ukrajinu čeká inflace 35% a propad HDP. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poors prognózuje urychlení pádu Hrubého domácího produktu Ukrajiny za rok 2015 o 7,5%.

2; V předvečer pravoslavných velikonoc ukrajinská armáda ostřeluje Jelenovku a Dokučajevsk.

3; Ve Velké Británii začínají největší vojenská cvičení v historii NATO. Příčina: „ruská hrozba“. Velení NATO nijak neskrývá, že manévry mají uklidnit členy aliance,kteří se obávají hrozby ze strany Moskvy. Experti to rovněž spojují s působením Ruska na Ukrajině a s obavami z další eskalace konfliktu.

4; Ukrajinci pokračují ve výběrech peněz z bank. Objem vkladů v národní měně se podle údajů Národní banky Ukrajiny v březnu snížil o 2,0% na 345,2 mld. hřiven. I objem vkladů v zahraničních měnách se za měsíc snížil o 7,4% na 16,6 mld. dolarů.

5; Forbes: Pod ekonomikou Ukrajiny tiká „dluhová bomba“. Zneškodnit ji nedokážou ani západní věřitelé, píše Forbes.

6; Europoslanci, který uznal spojení Krymu s Ruskem, je vyhrožováno vězením. Ve čtvrtek 16. dubna právní výbor Evropského parlamentu uskuteční slyšení ve věci evropského poslance, člena pravicově radikální maďarské strany Jobbik Bély Kovácse, kterého obviňují ze špionáže.

7; Ukrajinská hřivna se stala nejslabší měnou na světě.

8; Velikonoční poselství Patriarchy Kirilla: Když celý národ uskuteční hrdinský čin, děje se zázrak. Jedním takovým bylo vítězství nad nacismem. Představený Ruské Církve Patriarcha Kirill pronesl ve velikonočním poselství důležitá slova o duchovním smyslu Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

9; V Širokinu je humanitární katastrofa: Lidé trpí nouzi, pijí dešťovou vodu a modlí se za mír, přiznává OBSE. Představitelé mise poznamenávají, že díky této návštěvě se jim podařilo detailněji zhodnotit situaci v obci Širokino.

10; Stovky kusů munice bylo zneškodněno v Amvrosijevce za poslední dni. Ministerstvo pro mimořádné situace Doněcké republiky neustále posílá své pracovníky do Amvrosijevského okresu, kde situace s odminováním do této chvíle zůstává složitá.

11; Výroba vagónů na Ukrajině poklesla o 95,9%. Krjukovská vagónka KVSZ v lednu až březnu 2015 ve srovnání se stejným obdobím roku 2014 snížila výrobu nákladních vagónů o 95,97%, tj. na úroveň pouhých 13 kusů.

12; Důchody se obyvatelům Amvrosijevky vyplácejí včas a v rublech. Je příjemné vidět spokojené tváře lidí, kteří poprvé za mnoho měsíců dostávají reálné peníze.

Zdroj: rusvesna.su

 Ukrajinská svodka z 11.4.2015: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/04/12/940214/

 

 

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.